Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

balance
9. feb 2015

@speranza1 Mam len jeden plod a dr. hladala a hladala a nikde nic nenasla, ziadny hematom. Mala som aj klud, nechodila do prace a aj tak som spinila... dokonca vcera som prelezala cely den a znova sa to spustilo... Doteraz to bolo tak, ze za dva tyzdne som spinila mozno 4x a to bolo len take jednorazove, dnes spinim tiez, takze uz v podstate dva dni v kuse, nastastie to je iba tmavohneda krv... neviem, ci to je z utrosu, lebo od zaciatku som reagovala nan v pohode, ja som myslela, ze to je skor z toho estrimaxu, kedze prekrvuje maternicu a ja ho beriem 3x za den a toho mam 2mg. Ale koudelka mi odpisal, ze mam uzivat lieky podla planu a mam len vydrzat. Zajtra pojdem na utz s malou dusickou, ci je vsetko ok... chcem sa jej spytat aj ja na ten ascorutin... a ty mas hematom?

diska
9. feb 2015

@balance ahoj,citam,ze mas psinenie,mrzi ma to ale verim,ze to bude dobre.Utrogestan asi nieje dobre vysadzat,mne v RF hovorili,ze vysadit po 12tt ale len v pripade,ze nebude ziadne spinenie,krvacanie ak bude pokracovat.Mozno je to od pripadu k pripadu ale radsej sa do poradenie s doktorom nevysadzaj,najlepsie ak ti poradia v RF.

speranza1
9. feb 2015

@buba08 ciste kalciove tablety 1xdenne ( jedna tableta zodpoveda 200mg cisteho kalcia) a medrol 1 tabl. Denne rano myslim, ze su to 4mg...

bergalm
9. feb 2015

@balance ahoj ja som pri predoslom tehu zacala spinit v 12tt bola som aj v nemocke a ked som prisla potom k svojmu gynekologovi tak mi kazal brat Utros do 16tt vzhladom k tomu krvacaniu a myslim,ze to bolo dobre lekar mi povedal,ze uskodit mi to nemoze ,kedze Utros je kvalitny a potom bolo vsetko o.k.prestalo to a v 16tt som to vysadila postupne 😉

speranza1
9. feb 2015

@balance ano ja som 1x zacala veeeeelmi silno krvacat aj so zrazeninami uz v 6tt a trva to spinenie, krvacanie dodnes a to len stale lezim... Mne v RF kazali vysadit utros do. 12tt pretoze potom uz aj tak prebera ulohu placenta... Inak mozes krvacat aj z placenty ... Moze sa odlupovat a pod... Ale teba sa to urco netyka a kym len spinis, tak to je fajn... To keby si zacala krvacat ako ja vcera... Ako z krhly ... Tak to je taky stav, ze som sa od strachu skoro pototo... Strasny pocit... Ale vydrziiiime... My sme vcera skontrolovali srdiecka aj dnes skoro rano, tak krasne buchotalu, tak aspon to ma ukludnuje 😵

janedoe
9. feb 2015

Baby prosim Vas kolko Vas cca vyslo IVF v RF?

buba08
9. feb 2015

@speranza1 to je dobre, ze máš angelsound, aspoň sa takto vieš trosku ukludnit, však?

speranza1
9. feb 2015

@buba08 veru.. Aspon nieco, pretoze ten pocit ked sa z teba leje krv je strasny... Nikomu to nikdy neprajem... Je to strasne 😢 😢 😢

buba08
9. feb 2015

@speranza1 hm, je to tažké, ale verim, ze to bude dobre

buba08
9. feb 2015

@janedoe 2 200 €, ale to je rôzne, soft stimulka je lacnejšia

janedoe
9. feb 2015

@buba08 Dakujem za info. My sme chceli soft, ale dr. hovoril, ze ked uz, tak ist na normalne IVF. Cez poistovnu sa to asi uz ani nepolati skusat, ze?

balance
9. feb 2015

@speranza1 ako keby sa zo mna leje krv, tak to neviem, ako by som reagovala... teraz to spinenie blbo prezivam, ako panicky sa nestresujem, len mi to nepridava na optimizme... Zajtra budem mudrejsia, popytam sa dr. a napisem este raz pre istotu Koudakovi, i ked zasa z tej jeho odpovede sa vysomarit.

dorotka66
9. feb 2015

@balance chápem, že nerozumie, ale uvidí v akom stave si a či je všetko vyvinuté ako má byť. takže vie posúdiť, či ho máš vynechať či nie 🙂 držím palce

mimika1973
9. feb 2015

@speranza1 ahoj speri, to ako myslis, ze si zacala krvacat ako z krhly??? na cerveno, cerstvo ci tmavohnedo stara krv???? 😨 😒 Aj zrazeniny ci len tekutina? Mas hematom ? Uz aby bolo po 3.mesiaci vsetko ok! Inac pri dvojkach mas kontroly kazde 2 tyzdne asi ci nie?

ingrid0105
9. feb 2015

@speranza1 to je mi luto ze to krvacanie ta stale strasi ☹ esteze ich vies popocuvat a ukludni ta to 🙂 pekne lezkaj, oddychuj, a nech deturence pekne rastu a robia ti radost, myslim na vas a drzim prevelice palceky 🙂

dorotka66
9. feb 2015

@speranza1 joj, ja že už je všetko v poriadku a stále to krvácanie 😒 hlavne, že sú srdiečka OK. asi sa len musíš šetriť a myslieť na pekné veci. ja som dnes bola na poradni, všetko je ok, dieťa správnej veľkosti aj mi zakývalo 😀, no pohlavie vraj až po ultrazvuku v 20 tt. smolka, už sme sa chceli vytešovať, že kto vyhral 😉

Inak baby pred IVF mi zistili že som prekonala hepatitídu typu B (šok rovno pred vkladom) a dnes mi dr. povedala, že opakovane urobili test a vraj v krvi nie je nič - žiadna hepatitída. tak je to 50/50. zábavné sú tie výsledky....

speranza1
9. feb 2015

@mimika1973 cerstva krv spolu so zrazeninami... Ano mam hematom... Ko mam o 4 tyzdne 😔

mimika1973
9. feb 2015

@speranza1 😔 😔 a nemozes ist na Ko aj skor? ked cerstva krv a zrazeniny?? kedze predsa cakas dvojky, kontrola by mala byt castejsia, a hlavne po IVF! mas dobreho gyndaka???
Priciny krvacania mozu byt rozne, ale je to o nervy, to ti verim! 😔

dalida
9. feb 2015

@speranza1 speri, moja sesternica krvacala s prestavkami pocas celeho tehotenstva. Velmi tazko znasala pobyt v nemocnici... a k tomu vsetkemu mala problémy aj s partnerom, s ktorym sa este pocas pobytu v nemocke rozisla... 😔 Nastastie mala sa narodila v termine, je zdrava, ma uz 7 rokov 🙂 a dvoch dalsich surodencov 🙂 Chapem ta, ze je to na nervy... prajem vela pozitivnej energie.

speranza1
9. feb 2015

@mimika1973 krvacat som zacala znova vcera vecer... Ked to do vecera neustupi bezim na pohotovost.. Myslim, ze ma tentokrat hospitalizacia neminie... 😢 😔

speranza1
9. feb 2015

@dalida ved to je to... Ze ja som velmi zly typ na hospitalizaciu..... Pre mna to bude horsi stres... Fuuuj nebavidim nemocnice.. Ten puch, ten zapach, tie hrozne vecka, kopec ludi ... Ach jaj 😨

mum111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinkatinulka
9. feb 2015

@speranza1 ty si ešte doma???? baba jedna už si mala byt v nemocke davno kasli na vsetko a pekne k dr., nebudes cele dni sama a bat sa co sa deje..sperča neblazni

mimika1973
9. feb 2015

@speranza1 chuda moje, musis dako vydrzat, ty si silna zena! 😉
No je lepsie byt pod dozorom, pokial ten svinuch neustupi a neda Ti pokoj! 😔
Dufam pevne, ze po niekolkych tyzdnoch si to uz zacnes lepsie vychutnavat to tehulkovanie, bez krvacania, spinenia, ze budes moct ist na luft trosku nie len lezat a tak.... a nakupit aj nejake vecicky, drobnosti pre bambulkov a pod. ....
Ako si dnes na tom? este krv? spinenie? v noci tiez bolo?
Ano treba na tu pohotovost zajst, a pozriet do bruska co a ako, co sa deje.....pokial je tam ten svinuch treba ho dobre sledovat ked robi tolku sarapatu! 😔
Cmucky moja! 😵

crazybabenka
9. feb 2015

@speranza1 mám rovnaký názor ako baby....šupito presto do nemocky....ja neznášam tiež nemocnice.....ale treba kvôli drobcom zvládneš všetko

speranza1
9. feb 2015

@mimika1973 ten hematom ma uz od 6tt takze uz by som bola od 6tt v nemocnici kompletne az do konca... Krvacanie bolo cca o pol siedmej a aj v noci... Rano uz menej.... Na vlozke zatial jedna kvapka... Ked to neustupi do spinenia pojdem do tej nemocky... Nechcem si volat sanitku a sama by som tak daleko nedosla....

haimi
9. feb 2015

@speranza1 moja, drzim ti silno palce. Ja by som na tvojom mieste isla radsej do nemocnice. Viem, ze to nie je idealne, ale neboj, prezijes to. Aj ja som tam vydrzala skoro 3 tyzdne, vydrzis aj ty a hlavne budu deturence pod kontrolou 😉. Chod aj vecer, ked ta bude mat kto odviest, aspon ti urobia sono, ci je vsetko ok.

ingrid0105
9. feb 2015

@speranza1 drzim palce a posielam objatie moja, ak treba tak fakt sup do nemocnice, uz si si toho preskakala dost, radsej byt pod dozorom lekarov ked takto krvacas 😢 uz si vydrzala doteraz , vydrzis aj tu nemocku, 😉

speranza1
9. feb 2015

@haimi pojdem moja... Len pockam na mm

ingrid0105
9. feb 2015

@haimi a ty uz si ok? uz nic neboli?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre