Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
24. mar 2015

@speranza1 presne ako pise nelly 😉

tinka9075
24. mar 2015

@speranza1 ja som dostávala asi 750e materskú tak to sa ešte dalo príspevok pri narodení dvojičiek bol asi 1800e no a rodičovský na dvojičky je 254e na zaplakanie 😒 😒 čo už veď žijeme na sk 😖 😖

dorotka66
24. mar 2015

@speranza1 ahoj moja, vidím, že sa už vážne zaoberáš výpočtom materskej 🙂 ja mám teraz debilné reumatické bolesti a opuchy, ale som v práci a fičím na plné obrátky. no práve teraz uvažujem, že si dám dnes pol deň dovolenky a zajtra home office. pevne verím, bože každý deň, že sa ten môj stav zlepší a ja to potiahnem v práci do začiatku júna. nemám veľmi komu odovzdať agendu a na MD budem cca 9 mesiacov, takže na moju pozíciu nik nenastúpi...tehulky zvyčajne riešia problémy s tehotenstvom a ja s reumou a znamienkami 😉 . debilné na tom je len to, že každú tretiu noc od bolesti vôbec nespím a verím, že to malej neubližuje 😒 ale včera som bola doma do 10:00 a som si to teda užívala 🙂 ty si užívaš doma asi každé ráno, čo?

ivka3901
24. mar 2015

@nelly3 nie to my už od decembra a to sme si sami naordinovali je to lepšie,ked mám tie protilátky

haimi
24. mar 2015

@speranza1 a ked uz si v tom 20tt, kukas uz kocar? 😀

mimika1973
24. mar 2015

@tinka9075 ahojky, vies tinka, to su len almuzny, ani na zapade to nemas viac veru 😔 Za to zeny musia rychlo sa vratit do prace a nevychutnavat si rodicovsku dovolenku! 😒 Ja napriklad nemam narok na nic! Chybali mi 2 odpracovane trimestre tu, tak nepoberam vobec nic, veru tak....Kebyze aj mam narok na nieco, tak len na 6 mesiacov, lebo pri prvom dietatku to vobec nie je vyhodne, musela by som mat aspon 2 deticky aby som mohla zostat do 3.roku zivota dietata doma. No ale aj v tom su uz teraz zmeny, lebo podla noveho zakona tu, 3 roky sa skratili len na 18 mesiacov pre zeny...fakt je to bieda a aj hlupe trosku si myslim, ale take su bohuzial zakony... 😒 ani nezamestnanecka podpora sa do toho vraj nepocita....

mircalla
24. mar 2015

tak toto mi napisala segra o kochu

vybranym dr ktoreho chces 1500 a nahodne kto ma sluzbu 1200

A ze neodporucam

Nemaju tam kvalitne novorodenecke detom ked nieco je prevazaju na kramare

mimika1973
24. mar 2015

@lemoni86 ahojky, drz sa moja, dufam, ze nic velmi vazne to nebude!!!

majkulik
24. mar 2015

baby, k tomu Kochu. Sestra robila na novorodeneckom na Kramaroch a vozievali tam deticky cerstvo narodene, ktore mali problemy z Kocha. Ak sa nieco skomplikuje, ako tu bolo pisane - prevazaju maminu aj dietatko - a to uz je velmi velky risk, hlavne ked tu pomoc potrebuje malicke hned, aj sekundy su vtedy dlhe. a v novej nemocnici sa staraju hlavne o to malicke. zena ide bokom. a na porod do Kocha beru LEN bezproblemove rodicky. ako najdu sa spokojne mamicky, ano, je to tam pekne, nacancane, kludne, ale ci ten risk stoji ze to . . . to si musi kazda zena zvazit sama.

diska
24. mar 2015

@majkulik uplne suhlasim,je lahko odrodit zenu ked nenastane problem ale ked nastane tak uz nepomozu,takze asi to pekne prostredie nestoji zato ,urcite su spokojne mamicky ktore nemali ziaden problem ale ja ak by som prisla do Kocha a povedala o Dg,tak ma tam ani nezoberu 😀 😀 😀

haimi
24. mar 2015

@lemoni86 ako sa citis? Ake su plany?

speranza1
24. mar 2015

@haimi no hej...pomaly okukavam male vecicky...ze vobec ake existuju, kedze som to nikdy neriesila a kukame aj kociar a auto....auto by uz mmaj mal vybrate...aj kociar sa mi paci..myslim, ze sa vola bumbleride twins..ci ako....no a kukam malunde vecicky..takze su aj 42,44,50,56....a pod.....rozoberali sme aj postielku...ze kolko a kde ju dame...na zaciatok by sme chceli jednu, no a potom sa uz zariadime podla situacie.... Su aj postielky troska vacsie 70x140...tak tu by som mozno.... Neviem...no a scitavam, odcitavam, riesim financie, aby sme to vsetko zvladli platit....to preto som sa pytala, ze z coho mi budu brat tych 65%....ci z hrubej mzdy za rok 2014...alebo z pn za rok 2015...no ale uz ma nelinka poucila ze zo mzdy...tak to potom je celkom fajn...nebude to sice ako
@tinka9075 ze 750€....ale tak mali by sme to zvladnut...a ty mojko ako????.budu robit tu serklaz????alebo nie???...ci to sa dozvies zajtra?....
Ja teraz troska este vladzem, tak si zrejme budem musit aspon nieco zadovazit pre deturence, pretoze my doma nemame este nic nicovate....ty uz mas nieco????

speranza1
24. mar 2015

@tinka9075 ten rodicovsky bohovsky prispevok 254...vysmech ludu...by sa mal dostavat po tych 43 mesiacoch materskej?....a to je to iste, co pridavky na deti????...ci to je potom ine?????

bambulka2015
24. mar 2015

cafte baby. Nema ani co pisat.

@speranza1 tak predsa uz kukas jednym ockom? 😉 No ako citam, tak to uz mas dobre prespekulovane, aj s tou postielkou. No ale po case aj tak budete musiet kupit este jednu, kde deturence podrastu.

Inak nechcem byt za zlu, ale spominate tu stale tu "almuznu". Budte radi, ze aspon tych 200 € dostanete. A na dvojicky materska dlhsie? tak to je tiez fajn.
Ja tu po roku dietata nedostanem nic. Ziadny rodicovsky, nic. nula, niente. Vy aspon tych 250 €. A na dvojicky atd. sa tiez nedostava dlhsie materska, len tych 12 mesiacov ako aj na jedno dieta.
Ja dostanem 62% a tiez mame strop, co je tiez riadne svinstvo. V DE neexistuje ani porodne. Po roku, ak vas muz neuzivi, musis ist do roboty alebo ides na socialku, co tiez nie je bohvie co. Jasne, mozte ostat tri roky doma ale bez prachov. My s muzom uz teraz riesime ako co. Tiez by som rada ostala 1,5-2 roky doma, ale jasle, ak vobec dostanes miesto, to su ine palky, 700-800 € plus strava extra. BrrrrA tiez staviame, mame zabijacku hypo, tu nam zial nik nesplati len my sami. Takze ja to vidim tak, ze po roku budem asi zase sediet pred tymto PC a to rovno na fulltime. 😠 😠 😠 😠

nelly3
24. mar 2015

@speranza1
nie je to iste, rodicovsky budes mat ako pisu 254€ + pripdavky na deti, to neviem kolko je presne na jedno dieta, asi cca 25€, neviem fakt.

mircalla
24. mar 2015

no ja dnes cakam na nejake to pichanie pri uhniezdovani, ale vobec nic:( nemam z toho vobec dobry pocit, som 3 dni po ET
u mna toto 100% fungovala - 3 x tehu citila som to, 3 x nic a vtedy som ozaj nic necitila

tinka9075
24. mar 2015

@speranza1 ja to beriem spolu z prídavkami a celková suma je 302e no od radosti ani neviem čo za to kúpim to mám tak na plienky a mlieko 😖 😖

tinka9075
24. mar 2015

@mimika1973 no veru sú to almužny ja keby som si nepriplácala na dobrovolnom poistení tak mám materskú smiešnu takto som mala aspon o niečo lepšiu 🙂 🙂

lemoni86
24. mar 2015

Cafte
@mimika1973
@haimi
@diska
@speranza1

A aj ostane
Tak, cakam a cakam na toho urologa a ze mozno pride dnes , mozno zajtra ako bude mat cas, takze nic neviem cco bude...boleti stale mam, ked sa hybem, no co uz narobim..na izbe je ale aspon sranda...dnes doviezli aj tehulu,ktora je v 27 tt, jej sa skracuje krcok tak aspon kecame ..
@haimi tesim sa ze sa to u teba posuva, tak uz len vyckat chvilku

speranza1
24. mar 2015

@lemoni86 drzim palce zlaticko...nech ta uz nic neboli...

speranza1
24. mar 2015

@tinka9075 no ty uz ten rodicovsky? Tych 302€?....nerozumiem tomu...a nemala by si poberat este matersku?

santeema
24. mar 2015

@dorotka66 ti zelam, aby sa ti to zlepsilo. budes to mat narocne po 9 mesiacoch v praci. ja mam home Office, robim od narodenia malého, do firmy mi staci ist raz za tyzden a este mam pani co mi pomaha s malym 3 x tyzdenne a som zdrava a poviem ti mam dost dakedy, hlavne ked maly v noci zle spinka. ak sa ti len trosku da, daj si to aspon ked bude mat male 2 rocky, nebudes to mat take narocne. ale to je len taky typ z mojej skusenosti, ty to mozno budes zvladat na 1🙂

haimi
24. mar 2015

@speranza1 zajtra mi urobia sono a podla toho sa dohodnu. Pokial sa to od prijatia zhorsi, tak mi ju urobia zajtra. Takze zajtra sa vsetko uvidi. Dufam, ze zaspim 😀

Kocar si si vybrala pekny, videla som ho nazivo. Nam sa ale nenarve do kufra. Jedine, ze by som vzdy odcvokovavala tu sportovu cast a to ma ani nehne. My mame objednany len ten kocar, inac nic. Sestra ma pre mna nachystane nejake oblecko, ale to budem musiet preriedit a dokupit nejaku 50. Ostatne necham na manzela, alebo pockame (ked sa dockam) do min 30tt a ked bude vsetko ok, pojdem kuknut nejaku postielku a vsetko do nej, prebalovaci pult kupime z ikea a je to. Oblecko prinajhorsom objednam aj cez net, alebo vyslem sestru do tesca. Aj my pocitame prachy o dusu. Kazdy rok sme vo firme dostali v marci odmeny s ktorymi som ratala aj teraz a tento rok to prvykrat co tam robim vyzera dost zle, aj napriek dosiahnutemu zisku. Materska zahranicna spolocnost vykazala stratu, tak ma regulator problem, aby sa vyplatili zamestancom na svk odmeny. Som zvedava ako to dopadne, lebo to je pre nas dost skrt cez rozpocet. Manzel rozmysla, ze by aj namaloval detsku a chceme kupit nejake tie detske lepacky na stenu: https://www.modrykonik.sk/shops/seller/3dtapety/
Tak strasne by som chcela mat take to bezproblemove tehu, ze by som si to vsetko naplanovala a pokupovala. To musi byt super 🙂

haimi
24. mar 2015

@speranza1 materska sa pobera vpri dvojkach len cca 10mesiacov, potom mas do 3 rokov rodicovsky a to je ta suma, ktoru uviedla @tinka9075 vratane pridavkov na deti. Deturence ma uz velke, preto uz pobera rodicovky 😉

haimi
24. mar 2015

@lemoni86 kolko vas je na izbe? U nas je na rizikovom max 2. Ale mas dobru susedu, s tou by som mala spolocnu rec 😉

dorotka66
24. mar 2015

@santeema si zlatá 🙂, určite všetko bude závisieť od zdravia dieťaťa ale aj toho môjho. Našťastie mám dobrého manžela a sme dohodnutí, že sa vystriedame 😉 Bez neho by som bola stratená. A určite budem robiť viac HO a možno aj part time. Inak pozerám, že tvoj chlapček je ešte veľmi malý 🙂 , to sa bude čo obracať. držím palce. Ale dve deti sú sen aj môjho mm. No neviem, kedy by sem to stihli..... 😀

tinka9075
24. mar 2015

@speranza1 áno už mám rodičovský materskú som brala od júna 2013 do apríla 2014 potom som prešla na rodičovský 🙂 🙂

santeema
24. mar 2015

@dorotka66 neboj budete zdravi🙂...aj ja mam fain priatela, pomaha ako vie, len tiez musi byt dakedy vo firme aj do vecera, alebo ked ma sluzobky viac dni, vtedy je to narocnejsie. ja som bola cela happy aj za môjho prvého malého, mali sme ho po 17 rokoch a 6 ivf kach a tento druhy, tak toho mam prirodzene, co sa mi zda maly zazrak pri mojej diagnoze a takmer ziadnych vajickach. ale tesim sa a aj bojim, aby som to vsetko zvladla v pohode, lebo dvaja krpci pocas 2 rokov🙂. ale ako som pisala speranze, tak rychlo to leti a tesim sa ked decka budu mat aspon 10 rokov a sami sa zabavia a ja budem vegetit aspon sem tam pri kavicke a knihe🙂

haimi
25. mar 2015

Dnes sa citim takto 😢 😢 😢

diska
25. mar 2015

@haimi ahoj,preco ten smutok?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre