Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

santeema
27. júl 2015

@mircalla ako to leti...ty uz si v22tt? nech vsetko dobre dopadne ti zelam🙂 a ozaj co sef povedal na tvoje babo?

mircalla
27. júl 2015

@santeema dakujem pekne
No sef prezil...ale zeby mi daval aspon minimalne zvyhodnenie, to ani nahodou
Za kazdeho z teamu som back up...tehotna - netehotna..
momentalne mam 2 dni dovolenky, v auguste este dalsie 3 tyzdne..uz to zbehne dufam

zuzka213
27. júl 2015

Dievčatá, potrebovala by som pomoc, najlepšie Košičanky... Začala som s pripravou na ivf, 9.al. 10 den cylku potrebujem spravit folikulometriu...chcela som to riesit s mojou doktorkou, ta nebola moc ochotná, ma dosť odbila..nakoniec aj by mi spravula, ale len na 8.deň cyklu, co neviem ci je ok...a ani nemam uz moc naladu ísť k nej. Viete o gynekologovi v ke, kto mi to za poplatok urobí? Jedna sa o piatok al.sobotu...prosim poraďte, merada by som sa trepala z ke do brna kvoli 5 minutam :'(

lienka_1
27. júl 2015

@sasa1983 Tak som nakoniec skusila labak, co mam cislo hned vedla dokiny. Ma 2 tyzdne dovolenku. Ale pani ma upokojila, ze v pohode si okolo polnoci mozem pichnut 0.3 a zajtra normalne vecer 0.4. A uz som si nastavila zvonenie na telefone, ze halooooo, fraxik 😀

lienka_1
27. júl 2015

@zuzka213 mne moj doky v bpohode urobil, ale aj tak som najradsej chodila za dr. Annom do Roznavy. Pracoval niekedy v CARe a je to velmi skuseny lekar. Jeho vysledky v Brne plne respektovali. Ak stimulujes hormonmi, urcite chod za nim. Vzdy pomeral uplne presne. Ak budes chciet, posuniem Ti cislo.

speranza1
27. júl 2015

@ladyblcha ja som sa tuto otazku pytala v nemocnici, kde lezim, tak odpovedali, ze pokojne pri izbovej teplote, len nevystavovat priamemu slnku....

speranza1
27. júl 2015

@zuzka213 chod za Dr. Annom do Roznavy...skuseny, fantasticky odbornik, ktoreho merania absolutne respektuju v RF....za obycajnym gyndosom by som nesla.....uz len kvoli tomu, ze pomerat fo!ikuly treba naozaj vediet poriadne!

speranza1
27. júl 2015

@lienka_1 dnes mi robil utz tvoj gyndos....no poviem ti, je to zlaty clovek....taky pokoj z neho vyzaruje....

zuzka213
27. júl 2015

@lienka_1,
@speranza1 ďakujem dievčatá, prave jeho mi odporúčali aj v sukromnej správe. Už som aj objednana, bol fakt prekvapujico olmily a ochotny 🙂....je možné že budem potrebovať ďalší ešte cez víkendy, to už neviem ako by som riešila...

diska
27. júl 2015

ahojte dievcata,idem sa zas radit 😀 co si myslite klima a babatko? netusim co robit ked mame v byte 30 stupnou,mame klimu a skusali sme ju pustat tak,ze maleho mame v inej miestnosti ale nechavame otvorene dvere aby sa aj izba kde spinkna vychladila.Moze mu to neako ublizit.

sasa1983
27. júl 2015

@lienka_1 super, to je v pohode. Podla mna co hematolog,to ina odpoved,lebo ta vynechana davka je irelevantna. Ale aspon mas klud...

marculik
27. júl 2015

@mimika1973 Ahoj vkladali mi blastu a druhe ze o trochu slabsie ,lebo som mala prirodzenou mimomater.tehu,tak ze sa boji,ze nechce riskovat,tak uvidime ,chcela ,ze nech dame iba jedno,no ja som konecne chcela dve,este sa mi taka uroda nepodarila,tak som ju chcela vyuzit 🙂

santeema
27. júl 2015

@diska ja pouzivam klimu v pohode v aute, len ju nenastavim na 18 stupnov, ked je vonku 35, ale na takých 22 a vsetko je v pohode, pouzivam to tak 2 roky.

crazybabenka
27. júl 2015

babulky nemáte náhodou niektorá PUREGON.......potrebujem naškrečkovať 2250j do septembra

scheflera
27. júl 2015

@lienka_1 Máš už pohyby?Mne sa niekedy zdá,že ma zvnútra tak jemnučko šteklí.Doteraz som to nemala,tak by to mohlo byť ono.

1laura1234
27. júl 2015

@zuzka213 tak mne stale vyjde meranie na vikend,takže musím chodiť do Brna,ale tiež by som sla za Dr.Annom .

zuzka213
28. júl 2015

@1laura1234 si ma moc nepotešila, ale keď nebude ina možnosť, budem musieť cestovať.. Ty si odkiaľ?

lienka_1
28. júl 2015

@scheflera Zopar-krat som uz citila zretelnejsie pohyby, ale su ojedinele. Prave vcera som dostala taky riadny kopanec, ktory sa uz nedal zamenit s nicim inym. Odvtedy stale cakam, ze sa zopakuje 🙂

lienka_1
28. júl 2015

@1laura1234
@zuzka213 Pocas vikendov v Brne nerobia merania. Ak Vam vyjde den ultrazvuku na vikend, robi sa v piatok alebo potom v pondelok. Dohodnite sa so svojim lekarom, ktory den je lepsi a kludne chodte k Annovi. Je to super lekar, velmi prijemny clovek a dobry odbornik. Drzim Vam silno palce, zienky! 😉

zuzka213
28. júl 2015

@lienka_1 ďakujem pekne 🙂.....pisala som vcera otevrelovi, ze mam problém nájsť niekoho ochotneho v okoli kto by to usg sptavil (to som ešte nebola dohodnutá s annom)...odpísal mi ze bude možno potrebné ešte zopakovať folikulometriu cez vikend, al. v pondelok... Tak panikarim

lienka_1
28. júl 2015

@zuzka213 To poznam velmi dobre. Vzdy sa to nejako utriaslo 😉

mircalla
28. júl 2015

@diska Ja by som mierne dala....
Inak baby je to narocne, co ste rodili v juli, tie tepla su neznesitelne

santeema
28. júl 2015

@mircalla ved uz bude o chvilu materska tak budes mat od neho pauzu🙂

gombicka
28. júl 2015

baby, kolegynka je po IVF, uspesnom a dnes mala utz a pise mi, ze srdiecko tam je, aj zltkovy vacok, len gestacny vacok je mensi nez by mal byt. co to znamena?

mircalla
28. júl 2015

Baby prave idem z kniznice a jedla som nejake sladke pecivo po ceste....Taka pani (no neviem asi 45 rokov, vypadala trochu osumelo) - mi vravi: z toho sa akurat pribera...
Docela ma to zarazilo, ze o co jej ide, tak sa pytam,ze co vas do toho? A ona na to: Pozrite sa na svoje brucho, ste rozkysnuta jak gula...
Ja na to, ze som tehotna....to bezne nadavate tehotnym zenam, ze su rozkysnute, co si to dovolujete? dalej este daco vykrikovala, som uz nerozumela....akoze normalne som fakt znechutena z toho statu a ludi...
Fakt je ze mam dost velke brucho na 22tt, mala som tak aj pri malom, pred tehu som 4 roky nosila c. 38...toto som este nezazila

evadek
28. júl 2015

@mircalla je to smutne...nic si z nej ale nerob..Mozno mala nejake problemy...a potrebovala si to na niekom vyvrsit...:(
Je to smutne...ale ty si to tak neber....aj ked poznam,ze sa ma dotyka ked mi ludia vravia,ze vyzeram ako anorekticka...

scheflera
28. júl 2015

@mircalla Hod to za hlavu a užívaj si to brucho.vieš koľko žien,ktorým sa nedarí, by s tebou menilo?
Kamarátka mala extrémne brucho pri druhom synovi,ale bola v pohode,hlavne že konečný výsledok stojí za to,je zdravý a ksvetu.Mne vybehlo fajné bruško ešte v 10.tt,odvtedy je rovnaké,dcéra mi vraví,že šak malo nadbehnuté 😀

lienka_1
28. júl 2015

@mircalla Taketo reci si absolutne nepripustaj. Sudny clovek by Ti take nieco nepovedal. Hlavne, ze si s malinkou v poriadku. Rychlo pust z hlavy staru šišnutu babu 😉

speranza1
28. júl 2015

@mircalla no tak to este nevidela moje brusko....dnes sa ma jedna lekarka pytala, ci cakam sestorcata....a ja ze nie...myslim, ze ich je sedem a citim sa na desat.... 😝 .....a dala som si este suprove palacinky od @lienka1....mnaaaaaam....s tvarohom, slahackou, cokoladou a so zmrzlinou....no a vy**riem sa ja na kazdeho....chuti mi, tak jem....

speranza1
28. júl 2015

@gombicka moze to znamenat vela a nic...ale zvasca sa to krasne rozrastie.....nech sa kolegynka upokoji...urcite bude vsetko ok....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre