Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
15. dec 2015

@lienka_1 je to mozne.... ja som sa zas pri kombinacii dexamedu a aspirinu vyhadzala zihlavkou....
A kortikoidy zadrziavaju vodu .... No ty to uz mas za par...uz len vydrzat🙂....
je to naozaj na nervy....
Ale pre istotu by som to spomenula mudr.

lienka_1
15. dec 2015

@evadek Urcite mu rano spomeniem. Aj po infuzke magnezia som cela ruda a dnes som si vsimla, ze aj brusko malo taku zihlavku. Ale uz je fuc.

mircalla
15. dec 2015

@lienka_1 zlatko moze, nasla som ti letak, vedlajsie ucinky (tebe sa to horsie hlada na mobile)

Elektrolytová a vodní rovnováha: zadržování sodíku, vody

Inak ja som pri tehu bola cela spuchnuta: prsty, tvar, nohy....a ani som nemala dexamed....moje telo bolo neskutocne zavodnene...po odchode z nemocky som mala o 10 kil menej a teraz mam minus 18 kilo....uz som na povodnej vahe....vsetko voda

ale spat k otazke: rozhodne to je jeden z vedlajsich ucinkov...

lienka_1
15. dec 2015

@mircalla No lebo v nedelu po sprche som sa "obdivovala" v zrkadle, ze som dobra, ani gram kremu ani jedna stria. Pribrala som 11 kil, co je asi tak celkom primerane. No a dnes rano, ked som isla do sprchy, pozeram do zdkadla a zadok cely obsypany striami. Ked prisiem vecer muz, tak som si vylozila nohy, nech mi ich trosku poskrabaka a nestihala som sa cudovat, ze co za gajdy mam! Mne to nejako neprekaza, len ma to prekvapilo, ako rychlo to moze nastupit.

mircalla
15. dec 2015

@lienka_1 vies co ja som spuchla az posledne tyzdne..o chvilu budes ako predtym

lienka_1
15. dec 2015

@mircalla Nebolo by zle 🙂

mimika1973
15. dec 2015

@lienka_1 aj mne strasne puchli nohy, som si normalne musela nove sirsie slapky kupovat na chodenie, nemala som si uz ani co obut poriadne, a aj v nemocke este po porode, dokonca aj take cervene flaky sa mi urobili ako alergia ci co, a dost to aj svrbelo, ale dali mi volaco na to a potom to vsetko postupne ubudlo a slo do poriadku ako predtym 😉
Cochvilu malinka bude medzi vami, a tvoje telo sa dostane casom do normalu 🙂
Myslim velmi na Vas obe 😵 😵

silvinkabb
15. dec 2015

To je strasne co vsetko si musime vytrpiet. Akoby nestacila ta stimulka ☹

gagirl
15. dec 2015

@lienka_1 myslim ze to moze byt aj z dexamedu alebo uz v posledných tyzdnoch tehu vraj byvaju vacsie opuchy..ja som si moc nevsimla ze by som mala..mozno trocha..Teraz dostavas kazdy den ?spomen pripadne dr. ze co on nato..

gagirl
15. dec 2015

@evadek asi sa mozu aj dlhsie..vôbec neviem kolko maximalne..Ja som bola prekvapena trocha ze mi ich nechala este a aj v takom istom mnozstve ked som mala dobre vysledky..Ale tak snad moc neuskodi..dufam..Aj ked neviem ci je dobre to tak dho brat..

gombicka
15. dec 2015

@lienka_1 ty si v nemocnici? A ja cely cas zijem v tom, ze si doma. Drzim palce na zajtra!

gombicka
15. dec 2015

toto je co za haluz? to len na Slovensku mozu byt taki blbi v parlamente! V Cechach by im to Babis hned prekazil 🙂
http://www.cas.sk/clanok/339211/deti-zo-skumavk...

zoji79
15. dec 2015

@lienka_1 Ahoj lienocka 🙂 Opuchaju ti nozicky, lebo si uz v 37 tt a nepribrala si vela...tak ta voda niekde na konci sa objavi. Mne od Dexamedu nic nebolo, cele tehu som bola v poho a tak isto ako ty, nenatierala som sa a ani jedna prasklinka a celulitida nebola (okrem tych masakrov co mi lekari nechali na tele). Tak isto sa mi zacali opuchat nohy v 37tt a postupne aj prsty a 38-39 tt aj tvar. Dovtedy som nemala ziadnu deformaciu......(ale teraz? hah ty kks...pocas kojenia katastrofa.....uz su mi davno male teho veci, kazdy ma posiela rodit...ale co mam porodit? 😀 Lienocka, ak tak pekne si tehulkovala tak davaj si pozor, nech ti po porode zatlacia na maternicu....toto mi v CR zanedbali (ostalo mi teho brucho). Ale ze u nas celkom si na to davaju pozor. Drzim moc palce! 😵

mircalla
15. dec 2015

Mne uz aj papuce na konci bolo male....a a j vsetky prstene

mircalla
15. dec 2015

@gombicka uf, to radsej no comment

lienka_1
16. dec 2015

@gagirl Dostala som 4 davky v rozmedzi a12h. Necitim sa nejaka extra naliata, ale nohy su o cosi vacsie no a tie strie ma zaskocili. Brusko krasne hladke, ale rit nema problem rast dalej 😀 😀 😀

lienka_1
16. dec 2015

@gombicka Od pondelka, pisala som ti na fb.

lienka_1
16. dec 2015

@zoji79 Dakujem! Este netusim, ci pojdem sekciou, ci spontanne. Moj doki ma drzi v napati 😀 Mne sem tam nohy opuchli, ale iba po zatazi, rano mavam opuch prstov na rukach, ale to sa do hodinky strati. No a posledny mesiac sledujem, ze sa mi zvacsili pery, zachvilu budem ako Kacerenko 😀 Aj som cakala, ze to pride, ale twkto naraz ma to trosku zaskocilo. A ten dexamed stipe jak das! Este, ze dnes rano bola posledna davka!
Verim, ze to uspesne dobojujeme do stastneho konca. Aj ked v hlave sa mi rodi vsetko mozne, hlavne v noci. Dnes nespim od 2 rana. Hrozne ako to v nemocniciach huci vsade naokolo! Vonku musi byt niekde vyvod vzduchotechniky a ked je v noci ticho, tak to pocut ako riadny ramus.

lienka_1
16. dec 2015

@gombicka A keby si vedela, kolko ludi sa toho aj zastava! Cisty stredovek. Aj saria sa moze schovat. Len teraz netusim, ci sa to bude brat iba ak na Sk podstupis, ci aj v zahranici, ci ma zabasnu hned, ci s odstupom casu, co urobia s mojim dietatom, ved nebolo pocate prirodzene, ci aj ju niekde zatvoria.....cisty blud.

mircalla
16. dec 2015

@gombicka poburili tym strasne vela ludi....dokonca uz aj niektori z nich sa sami nejako snazia z toho vyzut, ze oni to chceli menit pri dryhm citani....ale dristy, vyhovorky.....ak je nieco totalna hovadina, je jedno o kolke citanie ide

speranza1
16. dec 2015

@lienka_1 ahoj zlatko...tak ty si uz v nemocke?....dufam, ze je vsetko ok....stale na teba myslim zlaticko a drzim paluchy....a nad opuchmi sa netrzp...ved videla si mna????... A to boli ake horucavy...fuuuuj ked si na to spomeniem...ale to vsetko po porode prejde...mozno nie hned...ale prejde....ak uz pride den D....tak ta prosim, daj mi to vediet.....este raz...drzim palce a zelam hlavne vela ZDRAVICKA....😘

lienka_1
16. dec 2015

@speranza1 Tak ze idealne by bolo 22.12. Ale v piatok vizita, tak pan primar rozhodnu, ved sa pamatas. Ja som to porozumela v pondelok tak, ze hned ako pichnu kortikoidy, pojde mala von. A dnes nic, ziadne info. Som si aj porevala. Aspon sa mi trochu ulavilo.

speranza1
16. dec 2015

@lienka_1 urobia ta ked budes 38tt+ nieco...cize prebiehajuci 39tt...tak ako mna...a keby si smykla nieco po stole tej "spravnej" osobe...i plucka by sa vyvinuli...tak jak mojim chlapcom...smutne...ale pravdive... 🙄 🤐 ....ale vydrzis...lebo musis....a ty to das mojenko....modlim sa za vas vsetkych 🙂

mimika1973
16. dec 2015

@speranza1 jeeej speri, ty si tu? 😀 ako sa maju malinki bubacikovia? rastiete pekne? aku uz maju vahu? papaju dobre, aj spinkaju? ani fotky sme este nevideli 😒
Drzte sa! 😵 😵

mimika1973
16. dec 2015

@lienka_1 vsetko bude oki, a mozno ze na buduci tyzden uz budete traja!!!! 😵 😵 😵

speranza1
16. dec 2015

@mimika1973 ahoj draha...ja som tu len tak nahodou...nemam ziadne nove info ani nic a to ma troska mrzi, ze vas vsetky tu zanedbavam.... Moje lasky rastu, su krasni, zlati a rozkosni...neviem kolko maju kg...ale predpokladam ze cca 6-7kg a cca 70cm....su riadne urasteni...foto som tu mala, ale vymazala som ho...kvoli tomu, ze nechcem ich tu velmi pretrcat...😜 a ty sa ako mas?...co mas nove ty?

jalaura
16. dec 2015

Baby je to tam!!! su tam 2 ciarky. strasne sa tesim ale budem pokojnejsia ked pojdem na sono a tam bude vsetko OK.
Tak posielam vela pozitivnej energie vsetkym!!

izzie27
16. dec 2015

@jalaura gratulujem☺ pekny vianocny darcek😊

speranza1
17. dec 2015

@jalaura blahozelaaam... 😵

scheflera
17. dec 2015

@lienka_1 tiež som si myslela,že v stredu už to budeš mať za sebou a malá bude vonku,ale vidím,že tu na slovensku je veľký problém urobiť sekciu,aj ked je takýto problém.Ale je moc dobré.že si aspoň takto pod dohľadom,prietoky sa nezastavia zrazu,takže neboj sa,len pár dní strpieť...
Ja mám kontrolu v pondelok,dr.robí do vianoc,sekciu 5.1.,to budem 38+0 a medzitým ešte neviem,mám obavy,aby som nevisela niekde vo vzduchoprázdne,ked sú sviatky. 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre