Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gennara
15. jan 2016

@gagirl Ahoj, ja som bola dvakrat v zivote tehotna, ved vies. Prvy raz som necitila absolutne nic, ten druhy raz na treti den ostre pichanie, ale embryjka mi vkladali len trojdnove. A pamatas, na ake smutne vyrocie som zistila, ze to vyslo? Vyjde to aj tebe, ja tomu fakt verim 🙂

mircalla
15. jan 2016

@gagirl ja som inak prisla o babo 25.7. - nenavidela som ten datum
a presne 25.7. o rok neskor sa mi narodil maly - porod sa spustil sam, takze nahoda. segrin syn je inak tiez 25.7.
takze mysli pozitivne

gagirl
15. jan 2016

@lienka_1 veru je to najtazsia cast z celeho procesu..ja som vzdy do vkladu v pohode a potom to zacina..to vsetko robia aj tie hormony si myslim..plus tie myslienky ci to vyjde..Ja to dost porovnavam svkladom ked som zostala tehu ake som mala priznaky..co nemusi byt samozrejme take iste..Dakujem moja..bude tak ako byt ma 🙂

ria191
15. jan 2016

@speranza1 ahoj micka ako ti je? Dúfam, ze nemas nevoľnosti uff 😜😜😜.

mircalla
15. jan 2016

@gagirl ano, su to strasne nervy. a najma take 1-2 dni pred testom, este po vklade sa to da.
ja som to uz druhy krat tak neprezivala, kedze mam maleho, ale predtym som skoro skolabovala, ked som testovala. vzdy som si robila test z mocu, nemala som sil dakam volat. a potom este kazda navsteva gyndosa tiez dobry stres, no co narobime, musime si tym prejst. skus sa odreagovat pri nejakej dobrej knihe alebo filme - daka komedia

gagirl
15. jan 2016

@gennara ahoj moja..ano ,viemcim vsetkym si si presla a ze si minuly rok zostala tehu v obdobi pre vas prave velmi smutnom..Ja verim ze nasa laska v nebi nam pomaha..dakujem moja..snazim sa verit az do konca..ale je to cele v rukach niekoho ineho..

ria191
15. jan 2016

@gagirl vidíš ja som ti hovorila, ze bude "vzruso" 😜😜😜. Ani ja som absolútne nic necítila a revala som uz od druhého dňa ako maly tur. Bola som si istá na 100% ze to nevyšlo. Prsia ma nebolia doteraz a cudne, ze v akom hroznom stave mam maternicu, tak ani bruško ma vôbec nebolelo a o negativizme radšej pomlčím neverila som tomu vôbec a vidíš výsledok. Hlávku hore pozorovaniu sa ani jedna nevyhneme len treba vydržať tie dva týždne. Presne ako piše speri uz je to len na tom hore 😜😜😜. Drž sa

gagirl
15. jan 2016

@mircalla tie datumy su niekedy naozaj zvlastne ako to vsetko presne vie vyjst..to urcite nie je nahoda..to riadi niekto iny..

gagirl
15. jan 2016

@ria191 no to je teda a riadne "vzruso"..jasne ze pred vkladom som si povedala ze ziadnys stres..len viera a pozitivne myslenie..a zasa ma to dobehlo..najlepsie by bolo keby nas uspavali aspon na tyzden-dva..neviem ako velmi ma psychika vplyv na to ci to vyjde alebo nie...ale kazdopadne jasne ze treba sa snazit byt v pohode ale je to sakra tazke..ale budem sa snazit..dakujem moja za povzbudenie a posli bacilky 🙂

mili78
15. jan 2016

Ahojte kocky...ja som dnes 14+2 a stale ma trapia neskutocne nevolnosti. Kazde rano neskutocne napinacky, slintacky, cely den pocit akoby som koňa zjedla a vecer grcky...uz som taka vystavena :( ziadne babske rady nezaberaju :( mate alebo mali ste to niektora? Gyndo ma utesoval, ze po 12 tom tyzdni to zacne ustupovat a nic :(

gagirl
15. jan 2016

@cheeky82 ahoj tie skratky znamenaju akeho stadia a kvality su embryjka

gagirl
15. jan 2016

Dakujem za srdiecka korculky 🙂

speranza1
15. jan 2016

@ria191 no zatial je mi absolutne dobre...skor ku veceru pocitujem nevolnost a vcera som sa 1x porozpravala so zachodovou misou😁😁😁😁😁....inak som len unavena a spava..ale to si nemozem dovolit byt...takze inak fajn a este jedna super vec...neskutocne ma boleli krize po porode a kostrc a pravy klb, a to az tak, ze som nemohla chodit a stupit na nohu...to bolo na zaplakanie...no a odkedy som tehu, beham jak srnka😁😁😁😁😁😁...takze dobre som sa modlila aby ma prestali boliet krize a nohy...ten hore mi snad vsetko splni...milujem ho...😉😊😍

ria191
15. jan 2016

@gagirl psychika nemá žiaden vplyv na výsledok mne to uz nikto nenahovori som toho jasným príkladom 😍😍😍. Pošlem cez obed ked budem na PC

speranza1
15. jan 2016

@ria191 draha a ty si doma, alebo pracujes?

ria191
15. jan 2016

@speranza1 pracujem a trpim 😜😜😜

nelly3
15. jan 2016

@speranza1
ja nie som po vklade, ja len cakam na vklad, sice neviemkedy, ale mam posledneho mrazacika, no musis sem obcas nakuknut moja a poslat aj nejake foto krpcov 😉
@ria191 ona a doma? srandujes 😀

vafinka
15. jan 2016

@mili78 mili mili co to tu citam?????? a jeje, si sa zabudla pochavlit, ano neboj prejde tit to, ja som tyckovala do 24tt

speranza1
15. jan 2016

@nelly3 zlaticko, ked mi posles tvoj email, tak ti poslem fotku mojich pokladov...uvidis, su prekrasni...tu nechcem zverejnovat nase fotky...

ria191
15. jan 2016

@mili78 úplne ta chápem, ale ja to mam naštastie v miernejšom prevedení ja negrciam, ale zle mi je cely deň a ked obcas hodím grcku, tak sa mi uľaví a ten pocit si neskutočne užívam. Ale uz sa teším kedy to konečne prejde no u mna sa to nanešťastie asi stupňuje. Tak mi treba vždy som machrovala co by som ja dala za tehu grcku a je to tu a funkam 😜😜😜. Vydrž prtko vydrž 😍😍😍.

katka17044
15. jan 2016

@zuzu1108 mňa este len teraz 20 caka opu na ultrazvuku som mala na pravo 6-7 folikulov a na lavo len 2 tak som zvedavá kolko ich bude. Tebe na ktorý den vysiel ket?

gagirl
15. jan 2016

@speranza1 aj ja chcem fotoooo..;,)

vernazza
15. jan 2016

No dievcata ja som na tom psychicky tiez biedne a to som si myslela ako dobre som nastavena a ako to nebudem riesit. Necely tyzden mi to nastavenie aj vydrzalo, normalne pracujem, reku aspon nebudem nad tym rozmyslat a naraz sa to proste zlomilo zo dna na den, teraz som deviaty den po vklade a uz som na sracky.. Nepomaha ani pracovat, ani citat, ani pozerat, uz sa len sledujem, rozmyslam co bude ked... Ako by som tym prechadzala prvy krat, neskutocne.. Ta psychika je riadna svina. Mali sme 3 dnove embryjko, takze viem ze ani testovat este nema zmysel, aj tak neodolam a potom riesim preco tam este nic neni a kedy by uz malo byt ak.. Tak sa z toho aspon teraz vypisem, nech viete ze v tom nie ste same, ak mate pocit, ze vam z toho uz preskakuje. 🙂

vernazza
15. jan 2016

@speranza1 a speri, ty si zase tehotna, ci som len ja nieco nepochopila?? 🙂

mili78
15. jan 2016

@vafinka ...chiii ahoj moja. No vidis aka som ;)) moc sa nechvalim, lebo je to rizikove, takze strachu je vela :((

mili78
15. jan 2016

@ria191 ....sa ti povie, ze vydrz Prtko vydrz ;))) drzim, ale co je vela to je vela...ved aj mne sa to stupnuje a nieze polavuje :( mne sa ani po grcke neulavi :( nepomahaju ani lizatka, ani Torecan, ani zazvor, nic...tusim mame rovnaky termin, aj ja mam jul ;)

zuzu1108
15. jan 2016

@katka17044 Aha. Tak drzim palce nech je co najviac zrelych vajicok 🙂. Rozmýšľam na ktory ked presne si to uz nepamatam, tusim 18ty den som mala vklad podla ovulácie, ktoru mi odsledoval Otevrel.

vafinka
15. jan 2016

@mili78 ahoj ahoj, som velmi stastna, ze sa ti konecne malinke zadarilo, prajem ti to dotiahnut do stastneho konca a hlavne dobrucke dietatko, neboj, treba byt doma a odd, ak sa ti da, a na kedy ti vychadza tp? ja som ma la tiez brutal nevolnosti, horko tazko som to zvladala, a ked uz mi bolo dobre konecne, tak za mesiac do porodu mi bolo kazdy den nanic, 😉 😉

gennara
15. jan 2016

@vernazza Ahoj, my sme tiez mali trojdnove embryjka, ale boli dve a obe sa uchytili. Na 9. den to uz bola jasna ciarka, mne sa zacala crtat uz od 7. dna. A to som sa dusovala, ze testovat nebudem, ale nedalo sa na nic ine mysliet, takze uplne chapem teba aj @gagirl a vase pocity 🙂 Silno vam drzim palce 🙂

mili78
15. jan 2016

@vafinka ...dakujem krasne, si mila 🙂) no veru po tom vsetkom sa uz konecne stastie aj nad nami zlutovalo, teda dufam. Termin mam 13.7. Takze sa mam naco tesit. Ja pri mojom stasti budem s nevolnostou bojovat cele tehu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre