Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lola911
4. apr 2016

@fatma1 ja som platila v Brne v lekarni dole v reprofite Menopur inj.pso.lqf.10+10x1ml 170,00 EUR,,, ale to bolo minuly rok v septembri,,, mozno tie ceny su trocha upravene,,,, ja som si vsetky lieky kupovala dole v tej lekarni lebo maju lepsie ceny nez ine lekarne,,, napriklad ovitrelle som kupila v lekarni v reprofite za 21 EUR a na slovensku v lekarni minuly tyzden za 31,61 EUR,,, brala som to len preto lebo som nechcela ist len kvoli ovitrellu do brna 🙂

lola911
4. apr 2016

@fatma1 to ti bude stacit tych 8,,, ja som minula vzdy len 7

mimi777
4. apr 2016

@lola911 ahaa, to som nevedela kedze toto bola moja prva stimulacia a s inymi liekmi nemam skusenost, ja pisem len ako som brala ja. Dali mi injekcie v RF a mala som kazdych 75 IU samostatne zabalene, to ze byvaju inak som netusila. Mala som tieto.Ak som niekoho uviedla do omylu tak sa ospravedlnujem.

lola911
4. apr 2016

@mimi777 hej existuje aj samostatne balenie,,, kolko IU si potom brala denne? lebo to sa mi zda nejako malo,,, rozdelit jednu ampulku na 7 dni

mimi777
4. apr 2016

@lola911 150jednotiek denne, cize ja som toto moje zmiesavala dva prasky do jednej vodicky, narocky som pisala s koordinatorkou ci som spravne pochopila davkovanie,

vernazza
4. apr 2016

@cheeky82 Ahoj, pýtala si sa na nativ. Kočka, čo otehu po native je lienka_1. A ja som skúšala úplný nativ 3x. Dvakrát folikul praskol, tretí krát sa podarilo odobrať aj oplodnit, ale neujalo sa.. Teraz štvrtý krát som mala už nie úplný nativ, lebo pridali clostil a 2 amp.menopuru, ale aj tak z toho boli iba 2 foliky a 1 vajko. 24.3.som bola na vklade, takže čo nevidieť budem vedieť ako to dopadlo.. Koudelka mi na nativ povedal, že ho schvaľuje, lebo telo si samé vyberie, ale že keď sa chcem na to dať, musím mať veľkú trpezlivosť a mal pravdu.. A je to aj finančne náročnejšie. Za cca 900€ máš len jednu šancu. Ale ja som na silnejšiu stimuláciu nereagovala dobre, tak som to chcela skúsiť..

lola911
4. apr 2016

@mimi777 ved to si potom musela pouzit zhruba 14 krabiciek,,, preco ti to tak dali? ,,, ja som mala poslednu stimulku menopur 1200IU a to bola len jedna ampulka ktoru som namiesala a davkovala som si po 120IU

lola911
4. apr 2016

@vernazza ak sa mozem spytat,,, ked hovoris ze uplny nativ tak tym myslis ze ti nedali ani pregnyl alebo ovitrelle? a nepovedali ti preco foliky praskli?

mimi777
4. apr 2016

@lola911 mas pravdu z 20 krabiciek mi zostalo par, presne neviem kolko, neviem preco mi to dali takto, ako nadstavili tak som pichala.
Ak dobre chapem ty si mala jeden roztok jeden prasok, ten si zmiesala a z tohto roztoku si si kazdy den davkovala?? a kde si to uschovavala? ci to ma ine balenie ako moje? ja som to zmiesavala v striekacke, vymenila ihlu za mensiu a rovno pichla

lola911
4. apr 2016

@mimi777 hej, bol v tom jeden prasok a dva roztoky,,, zmiesala som to do hromady a kazdy den som do striekacky odobrala 120IU,,, prazdne striekacky mi este zostali lebo v tej krabicke ich bolo 18

lola911
4. apr 2016

@mimi777 inak menopur alebo merional moze byt 28 dni v izbovej teplote,,, takze po zamiesani som to mala polozene tu pri pocitaci,,, nedavala som to do naspat chladnicky 🙂

cheeky82
5. apr 2016

@vernazza bojim sa presne toho co si napisala, ze nebudu vediet naplanovat OPU a folikul praskne. praskol ti aj pri pregnyle? no ale nativ podla ich cennika stoji len 7000 KCS. plus 1000 ICSI. pri jednom vajicku by som nechcela ist do PK. takze to mas dokopy cca 300 EUR. ked ti dali clostyl a menopur, uctovali ti to ako soft? ja som na soft podla nich reagovala dobre, ale ked ja uz nechem ziadne hormony, je mi z nich zle. skoda ze su tak daleko. cestovat kvoli nativu 2-3 krat do Brna a mozno nedojde ani k OPU je trochu luxus, hlavne casovy. pisala som Kozumplikovi, zatial sa neozval. Dam sa asi predsa na soft. no a drzim palce, nech je test pozitivny

fantinka
5. apr 2016

@lola911 no tak ja mám iné balenie 😀 mám tam 600 jednotiek napísané a je tam jeden roztok a jeden prášok. Že to mám zmiešať dokopy a z tej jednej fľaštičky si mám ťahať do striekačiek po 75 jednotiek.

fantinka
5. apr 2016

@fatma1 ja tiež mám tak, 3 dni pred ms začínam špiniť. Pijem aj alchemilku, tá mi to skrátila z týždňa na tri dni 😀 a to už viem, že sa to blíži. Ja vždy čakám na silné bolesti, to viem, že už to ide a za dve hodky sa vždy spustí.

fantinka
5. apr 2016

@lola911 inak to som netušila, že ešte aj menopur má odlišné balenie. To nie je ten istý výrobca či? 😀 😀 😀 mne aj Otevrel napísal, že si mám dávať 1 ampulku a ja že, šak to je nejako veľa 😀 a to mám len iné balenie a mám si ťahať do striekačiek po 75.

vernazza
5. apr 2016

@cheeky82 @lola911 Musím upresniť, že keď mi dvakrát folik praskol, bolo to bez úplne bez liekov, preto aj praskli lebo mávam skoro ovuláciu. A to som bola zakaždým na 2 ultrazvukoch a tretí krát na odbere, ktorý sa nekonal. To bolo na nervy fakt. Tak tretí nativ som si už vyžiadala orgalutran a pregnyl a nepraskol. A mne ešte v januári rátali aj nativ za 19000czk +icsi+picsi. To musí byť nejaká novinka v novom cenníku od 15.3.že je nativ lacnejší ako soft..A máš pravdu, z časového hľadiska je to chodenie hore dole na utz náročné a hlavne na nervy.. Mohli by si v Ba na klinike zriadiť detašované pracovisko len na ultrazvuky a na odbery a vklady by sme chodili do Brna. 😊 Tak skus ten soft, to sú malé dávky. Držím palce.

fatma1
5. apr 2016

@fantinka A od ktoreho dna cyklu si pila tu alchemilku a ako dlho kym sa ti to skratilo? dakujem ;)

fatma1
5. apr 2016

Baby, prosim Vas, musi byt menopur v chladnicke?? alebo moze byt normalne volne polozeny v izbe - v izbovej teplote?
Dakujem moc!

mishelinda
5. apr 2016

@fatma1 ahoj ak mas český recept na Slovenku si to musia celé hradiť :( ja som tak behala z lekárne do lekárne a potim k svojmu dokt. Aby mi predpísal..ale ja som riešila fraxiparin

silvinkabb
5. apr 2016

@fatma1 do 25 stupnov. nie v chladnicke

ssegra
5. apr 2016

@fatma1 pokial ho nemas rozrobeny tak musi byt v chladnicke, po rozrobeni uz nemusi

silvinkabb
5. apr 2016

@ssegra po rozrobeni ho mas minut hned. a v pribalovom je, ze pri izbovej teplote...

fatma1
5. apr 2016

@silvinkabb
@ssegra
ja zacnem pichat az 15. aprila...takze to mam teraz doma polozene..takze teraz to mam mat v chlade a potom uz nie? ci stale v izbovej teplote..sorry, ale som Vas nechopila ;) dakujem

fatma1
5. apr 2016

@mishelinda Ano, to som si myslela, ze cesky recept, na SK by som hradila celu sumu...co je aj tak zajedno, lebo aj tak som celu sumu platila aj v Brne...cize prast jak uhod...ale otazka je, ze keby mi to prepisal na slovensky recept trebars moj gynekolog (je z Procare), tak potom by som doplacala len tych 61 e...ale dalsia otazka je, ze ci mi to moj gynekol moze, resp. ci ma opravnenie take predpisat, teda take lieky...Lebo platit 61 e a 170 e je dost rozdiel

ssegra
5. apr 2016

@silvinkabb neni pravda, ze ho musis minut hned. zalezi ake davkovanie a aky obsah ma ta ampulka. v lekarni mi tak povedali ze nerozrobeny ma byt v chladnicke, ale rozrobeny uz nie

silvinkabb
5. apr 2016

@fatma1 a tebe to nepovedali v centre?
ja neviem, ale ja sa drzim pribaloveho. je to aj tu online
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/menop...
http://www.neplodnost.org/forum/topic1150-menop...

ssegra
5. apr 2016

@fatma1 mne tak povedali v lekarni ze nerozrobeny ma byt v chladnicke a rozrobeny uz nie. bolo to v auguste minuleho roka. po rozrobeni som ho mala dva dni vonku, lebo tu ampulku som mala na 3 dni. pokial tam mas este ten prasok nechala by som to v chladnicke

ssegra
5. apr 2016

@fatma1 ak mas robene ivf v cechach a mas to schvalene od poistovne s tym ze po absolvovani liecby poziadas o refundaciu tak v tom pripade si musis cesky recept vyzdvihnut v ceskej lekarni a zobrat si aj blocek, ktorym to potom zdokladujes...a pre istotu si prefot aj recept. poistovna by ti mala preplatit naklady do takej vysky aku preplacaju na slovensku

silvinkabb
5. apr 2016

@ssegra nuz, kazdy ako uvazi. ja urcite verim viac centru ako lekarni.

ssegra
5. apr 2016

@silvinkabb lenze mne to tak povedala aj sestricka v centre ked mi to prvykrat ukazovala ako to robit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre