Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

marculik
12. jún 2016

@cheeky82
@hateria tak snad nam to uz vyjde ,je to hrozne to cakanie stale sa sledujem kontrolujem ci je to take ako pri predchadzajucich pokusoch,pri poslednom pokuse sa mi aj uchytilo no odislo,potom som to zacala riesit a objednala som na reprod.imuno tam mi zistili alergiu na spermie a nizka hladina vit.D tak som zvedava ako znovu dopadnem

cheeky82
12. jún 2016

@hateria a ako sa cítiš dnes? Pomaly ma opúšťajú nadeje😢

cheeky82
12. jún 2016

@marculik ked sa to uchytilo a odišlo, citila si nieco? Bolelo ta brucho? Dúfam ze ti otázka neni nepríjemná

marculik
12. jún 2016

@cheeky82 vlastne vies co pri druhom pokuse v ba som tiez mala hcg vysoke okolo 200 a na 10 den som krvacala ,vtedy som citila podbrusku take silnejsie pichnutie no pri prvom pokuse v brne ,co bolo minuly rok som nemala ziadne neprijemne pocity proste pri prvej krvi som mala zvysene hcg a na dalsej kontrole bolohcg len mierne zvysene ,tak som vedela ze neni nieco asi v poriadku

hateria
12. jún 2016

@cheeky82 ja som mávala tiež mykózy po utrogestane, preto mi to uz aj pri poslednej IUI zmenili na duphaston. A pýtala som sa v Brne, ze ci stačí duphaston ked oni vobec ani nepredpisuju tieto lieky, tak mi povedal,ze co sa tyka vplyvu na maternicu,tak je to to iste. Tak neviem...ja som duphaston brávala este v puberte, aby sa mi nerobili cysty a došla mrcha pravidelne.

hateria
12. jún 2016

@marculik jaj ani nehovor o tom sledovaní, ja vnímam každé pichnutie. Cely den som na nete a len čítam o umelom a príznakoch tehu. Veď ma porazi čakať dva tyzdne. aj my mame nízku hladinu vit.D. Aj si brala na to nieco?

cheeky82
12. jún 2016

@hateria na Slovensku vraj uz utrogestan ani neni dostať, tak neviem co je ma tom pravdy.

hateria
12. jún 2016

@cheeky82 neboj sa, podarí sa nam to. Niektoré baby maju pichanie, spinenie, niektoré nie. Uz to asi musíme nechať na osud a Boha. Nespravíme s tým nic ;( treba len veriť a ked to náhodou nevyjde,tak znova a znova. Nic ine nam nezostáva. Mne bolo uz cez den v pohode a teraz som dvíhala lehátko na terase a pichlo ma v pravom vajecniku a odvtedy ma boli, tak som radšej zaliezla znova do postele 😁

marculik
12. jún 2016

@hateria vies co v nitre mi predpisali vigantol kvapky no boli slabe tak som si objednala swanson 5000 vit.D a uz lepsie som mala vysledky

dagmarik
12. jún 2016

@marculik ahoj, akú si mala, prosím ťa hodnotu vit. D a za akú dobu sa ti to upravilo? Mne práve vo štvrtok prišli výsledky z NR, Déčko mám len 7,07, žalostne málo :(

hateria
12. jún 2016

@marculik
@dagmarik chodite k Mudr.Dzurillovej? Ja mam hodnotu vit.D len 17 a povedala,ze podla vysledkov imuno by nemal byt problem s IVF a nepotrebujem liecbu. Ale aj tak som si davala denne 2000.

cheeky82
13. jún 2016

@hateria
@dagmarik ja som mala hodnotu 21 a hned mi nasadila vigantol 3 kvapky denne, pri najblizsej kontrole boli hodnoty uz v norme, tak som ho viac nebrala. len to bolo cez zimu, teraz je slniecka az az, zdrzujte sa na slnku tak casto ako sa len da

marculik
13. jún 2016

@dagmarik ahoj no ja som mala prvy okolo 12,9 a potom zase iba okolo 16 a tusim mal by byt okolo 20,a alergia na spermie ti vysla aka ,a co ti predpisali na vit. D ak vigantol kvapky a iste 4 kvapky tak to je nic ,pri nich mi za mesiac narastol na tych 16 a to je tiez malo,ked som zacala uzivat swanson 5000 ten mi pomohol

marculik
13. jún 2016

@hateria ano chodime k dzurilovej ,ked som mala vo februari vysledky 16 aj to bolo pre nu malo a mne neodporucala Ket

lily311
13. jún 2016

@hateria
@cheeky82
@marculik Baby, prepáčte, že sa Vám miešam do diskusie, ale ja mám tiež málo vitamínu D, moja hodnota je 20,7 a myslela som si, že je to žalostne málo, ale vy tu píšete, že hodnota okolo 20 je už v poriadku???? Ako to teda je? V referenčných hodnotách som našla, že optimal je aspoň nad 40...

cheeky82
13. jún 2016

@lily311 enviem ti povedat, nemam vysledky pri sebe. ked mi povedala, ze substitucna liecba uz neni potrebna, tak som ho vysadila a viac neriesila

marculik
13. jún 2016

@lily311 ahoj ja som poslednu mala 34 a vraj to uz bolo dobre

cheeky82
13. jún 2016

@marculik
@lily311 aj ja som mala tusim 36 a tiez povedala, ze to je uz ok.

dagmarik
13. jún 2016

@marculik dakujem, swanson som pozerala aj ja, ale vit.D je docasne vypredany. V sprave z NR mam odporuceny nejaky Devit, ale pockam si na ten swanson. Alergiu na spermie nemám, jedine, co som vycitala zo spravy je celularna odpoved voci trofoblastu lahkeho stupna a tiez mam znizene NK. Poslala som to na prekonzultovanie mojmu dr. do Brna, tak cakam na spiatocny mail. Cez leto som chcela stihnut IVF, ale asi pri tychto hodnotach mi to nehrozi :(

dagmarik
13. jún 2016

@cheeky82 dakujem, ja ho mam zalostne malo, potrebujem doplnit nejakou mega davkou 🙂

dagmarik
13. jún 2016

@hateria ano, ja mam Dzurillovu. Preposlala som vysledky do Brna mojmu Dr., tak cakam, co mi povie, popravde, ja sa z toho, co je v sprave velmi nevyznam, jedine som vycitala ten vit. D a nieco s trofoblastom, tak uvidim.

ssegra
13. jún 2016

baby som taka strasne stastna, dnes som si na teste nasla prvykrat dve // 😎 o chvilu idem na krv tak snad bude aj hodnota HCG v poriadku 😀

hateria
13. jún 2016

@ssegra gratulujeeem 🙂 len nech sa pekne babatko drzi a vsetko je v poriadku 🙂

hateria
13. jún 2016

@marculik hmm zaujimave... tak podla coho to hodnotia ked jednej pri takej hodnote neodporuca IVF a druhej odporuci? ach jaj...este dobre, ze som si nasadila sama tabletky a nepocuvala ju. Snad sa mi hodnota aspon trosku dvihla, beriem lieky 3.tyzden. a momentalne cakam po ET, mam 3.den este len...

cheeky82
13. jún 2016

@ssegra ved tam mas silnu kolajnicu, jasne ze bude HCG dobre!! gratulujem. kolko dni po transfere si?

hateria
13. jún 2016

@dagmarik ja som ukazala tiez v Brne vysledky a povedal,ze vyzera to dobre ale ze on sa v tom velmi nevyzna, ze si to mam konzultovat s imunologickou. A to som mala zvysene cytokiny a malo Dcka. Hned v ten de mi naplanovali IVF. Tak ale stale sa im snazim verit, ze vedia co robia...aj ked po skusenostiach na slovensku som sklamana z pristupu lekarov....

ssegra
13. jún 2016

@hateria dakujem dufam, ze sa bude drzat zubami nechtami :D

hateria
13. jún 2016

@lily311 ahoj, no ja som nasla na nete, ze ideal je hodnota 60-70. Takze ma prekvapilo celkom ked mi lekarka pri hodnote 17 neodporucala ziadnu liecbu. Este ze som si sama nasadila...

ssegra
13. jún 2016

@cheeky82 dakujem moc 🙂 dnes som 14 DPT

lily311
13. jún 2016

@hateria U mňa si dr. ani nevšimla, že mám znížené D, ešte že som si vypýtala kópiu výsledkov... nasadila som si Dčko od Swansonu 5000 IU...chodím do CARu na Slovensku a tiež nie som spokojná, máme ešte dvoch mrazáčikov, dúfam, že sa chytí a ak nie, manžel povedal, že ideme do RG v Brne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre