Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
15. júl 2016

@mimika1973 mimi neboj sa to iba malo kockám nezaberie estrofem na sliznicu aj to su výnimočne prípady ktorým vačšinou po kyrete prestane rast sliznica teba sa to netýka. Ja som mala teraz naposledy tiež estrofem a dost dlho neviem presne, ale tuším az do 12. týždňa.

santeema
15. júl 2016

@ria191 to ber len ako upozornenie, lebo sa to bohuzial realne stalo a v mojej blizkosti, ked tie kocky prenasali. a jasne, ze vsade sa cosi najde, ale aj kopec veci dopadlo dobre. a ty budes ten pripad🙂. ani mojmu krpcovi sa nechcelo na svet. odtiekla mi voda a 24 hodin ani tuk. ziadne kontrakcie a otvorena som bola na 1 cm. tak sla sekcia tiez🙂.
tvojho gyndosa nepoznam🙂, nie som origos topolcianka, iba byvam medzi topolcanmi a piestanmi asi 10 rokov. ja som v topolcanoch rodila a bola som spokojna, vsetko bolo v pohode, tam nenechavaju prenasat takmer vobec a ani ta nenechaju velmi trapit pri porode. budem na teba mysliet...uz musis mat aj nervicky asi, ze🙂

kitta
15. júl 2016

@cheeky82 netusim ako mi to nastavia v Brne, ideme len na prvu konzultaciu. V repromedice sme boli pred ivf a tam my vymysleli drhy protokol. Ak mi to ale neschavli teda dovera, tak neviem kam pojdeme. Jednu ziadost cez repromedicu nam schvalili hned, ale prepadla nam, lebo som misela ist na operaciu, tak uvidime ako dopadneme tu.

dafy
16. júl 2016

@ria191 čau herečka ty ešte si stále 2v1? 😀 😀..neodpisuješ na moj komentar?koza 😀...pri kojení som sem zavítala po dlhej dobe kedze neodpisujes ci nahodou tu neoxiduješ a jasné hned na prvej stranke teda poslednej 😀..meno uz vybraté ? 🙂

ria191
16. júl 2016

@dafy ty tapusa jedna toľko som na teba myslela, ze som zabudla odpísať 😜😜😜. No este stale 2 v 1 este necelých 6 dni. Uff meno? Tak to je ta najťažšia vec v našom prípade, lebo co sa paci mne sa nepáči mm a co sa nám páčilo obom, tak uchmatla suseda. A este aj naše " úžasne krasne" priezvisko no čistá katastrofa. A ty si pri takých malých fesaciskoch nájdeš aj čas na kona nechápem ako to robis dzifce mojo 😘😘😘😘. Obcas pleskni nejakú tu foto

tinkatinulka
16. júl 2016

@ria191 žeby Juraj?

nelly3
16. júl 2016

@ria191
zlaticko budem moc na teba mysliet a potom foto poprosime maleho prcka, juj ako sa tesim, jasne, ze bojujem, v stredu idem pozriet do RF fesaka nasho, nasiel si normalne na mna cas 😀

izzie27
16. júl 2016

@ria191 drzim palce nech sa vsetko vydari a nech ste zdravi....ja mam TN tot naskok ale isla som radsej do PB😉

marculik
16. júl 2016

@cheeky82 ahoj moja no ako sa citis?

ssegra
16. júl 2016

@cheeky82 inak strasne som zvedava ako si dopadla..kazdy den sem chodim pozerat ci mas nieco nove 🙂 moc moc drzim paste aby ti to tentokrat vyslo 🙂

pufa
16. júl 2016

@ria191 jeeeminky, vo stvrtok najneskor rodis, no teda 🙂) mne trochu po porode zastal cas. ja som prenasala tyzden a potom vyvolavali. tiez sa mu nechcelo. a ak sa to spusti do stvrtka, nechaju ta prirodzene? drzim palce nech ide vsetko hladko!!! :-*

ria191
16. júl 2016

@tinkatinulka 😘😘😘😘 eeee

ria191
16. júl 2016

@nelly3 som si myslela, ze v pondelok ideš a ty v stredu tak potom napis ako si dopadla. Ty do Brna a ja na príjem do nemocky budeme si držat päste.

ria191
16. júl 2016

@pufa tak dlho som ta tu nevidela, ze uz som mala strach o vás. Takze si prenášala? Ja ak do stredy neporodim tak vo štvrtok sekcia ale ja nesmiem prenášať a nemôžem vyvolávačku kvôli myomom takze vidím to na sekciu. A co maličký ako sa máte?

ria191
16. júl 2016

@izzie27 to fakt? To je to v tom Trenčíne take zle? Ved získavajú popredné miesta v hodnotení pôrodníc. I ked musim sa priznať ze v Piešťanoch je super kolektív lekárov aj prístup fantasticky aj by som tam išla rodiť, ale tam v mojom prípade jedine sekcia a v Trenčíne by išli aj do prirodzeného v mojom prípade aj po toľkých operáciách, ale co čítam zážitky z pôrodov tak mi aj začalo lepiť ze by to ta moja maternica aj nemusela vydržať. Ale kascak je opatrný takze verím, ze by zbytočne neriskoval. Inak ctg v Trenčíne vôbec nerobia z toho som bola prekvapená ze iba ked baba prenáša. Ani ster na streptokoka mi nerobili to mi robil môj dodatočne a to do Trenčína uz chodím na poradne. Tak z vela veci som zmätená. A včera sa ma spýtal na predoperacne ktore mi tiež nekazali spraviť to mi budu robiť v tu stredu v nemocnici. Trosku som z nich zmätená.

ria191
16. júl 2016

@pufa jej micka aký valibucek sa Marko narodil som si prečítala 😍😍😍. To my budeme velmi maličký nechápem to lebo my s mm sme väčšieho vzrastu iba svokrusa ma 150 cm 😔😔😔, ale dôležité je, aby boli zdravucki.

zoji79
16. júl 2016

@ria191 tak 21-ho budem myslieť velmi na teba. A proc budeš mat cisárska ? A kam ideš rodiť ? Tiež som nechcela este rodiť lebo mi bolo úplne že super 😊 Bez bolesti bez Ms , úplne paráda ....viem o čom rozprávaš 😘

ria191
16. júl 2016

@zoji79 a ty si ako rodila po tých operáciách? Keby sa začal porod do termínu, tak rodím normálne a ked do stredy nic, tak cisársky asi nechce mudr riskovať kedže mam za sebou toho vela a aj vek 😜😜😜. Idem do Trenčína

ria191
16. júl 2016

@zoji79 no musim sa smiať, lebo každý ze kedy to uz bude a ze určite to chces mat uz za sebou a ja naopak je mi super. Aj sa bojím ze to uz nezažijem a tak velmi by som este chcela, tak si to nadmieru užívam. Ved to poznas ze?

nelly3
16. júl 2016

@ria191
mam ist v stredu, snad to nezmeni, uvidime. takze malicky bude mensi? kolko cca bude mat kg? ale ved ty si chuducka, male brusko kde by sa ti zmestil valibuk a podla mna je lepsie mensie babo porodit ako nejake 4kg ta ne. takze meno neviete este, som velmi zvedava a zoji rodila prirodzene v ČR kde ju aj operovali 😉

tinkatinulka
16. júl 2016

@ria191 Micka keď ti ke tak fajn vynos mi jedno babenko

izzie27
16. júl 2016

@ria191 ale ked ti uz naplanovali sekciu,tak je to dobre....ja som sa vobec neotvarala,a to som uz mala skoro pred terminom,moj gyndak sa priklanal k cisarskemu aj kvoli veku, predchadzajucej operacii myomov ale oni ze vyckaju.....tak som sa sla opytat do pb a tam ze jasne sekcia,lebo by sa mi mohla ta jazva po operacii aj roztrhnut...tak som tam hned ostala a na druhy den sa malt narodil a uz mal aj suchsiu pokozku...myslim na teba, drzim palce nech uz mas za tym,ale presne viem,ze ti bude smutno aj za bruskom😉

ria191
16. júl 2016

@izzie27 vidis a ja aj napriek myomktomiam som chcela velmi rodiť prirodzene a v Trenčíne neboli proti no len stanovil take podmienky, ktore sa nedajú splniť a v podstate som aj rada lebo vsetci boli presvedčení o sekcii lebo sa báli o nas. Co uz ja som si povedala, ze uz to nechám na pána Boha a hotovo

ria191
16. júl 2016

@tinkatinulka ak mi zostane fešanda tak kľudne

ria191
16. júl 2016

@nelly3 no som zvedava co ti fesi navrhne preberas štafetu to je ti jasne dufam. Nieco malo cez 3 kg. Moc som veru nepribrala, ale tak neskutočne ficim na sladkom ze sa čudujem ze je taky maličký a zevraj ked sa pichá clexan alebo fraxik, tak bábätka bývajú väčšie no ved uvidis sama počkaj o chvíľku.

zoji79
16. júl 2016

@ria191 hej, poznám to velmi. Dlho sme sa trápili, bolesti, mrte operácii potom Ivf,a zrazu 9 mes ako v nebicku 😊 Ja som rodila normálne , aj tak som chcela a aj tak mi to odporúčal ten cr primár po operácii. Tu dlho Oros mi hovoril že tiež najlepšie normálne a v 8mes. začal strašiť že nam ide o život, takze cisarák bude. Ja že,tak dovi , odišla som do cr za tým primárom a hovorí že vsetko je ok možem normálne. Chcela som vyskúšať do vody rodiť, ale nestihli napustit vanu😆. S prepáčením, ale porodila som ako mačka za 20 min. 😊 Prajem ti taký krásny pôrod , thuj, thuj ✊🏻

ria191
16. júl 2016

@zoji79 hi hi hi ty si hovadzina porod aka pohodička 😜😜😜 ze 20 minút sa musim smiať, ale po tom všetkom co mas za sebou sa nedivím, ze ti to pripadalo v pohode. Ja sa bolesti nebojím to viem co ma čaká, len aby to maternica vydržala. No uvidime co a ako bude 😳😳😳😳😳😳.

zoji79
16. júl 2016

@ria191 ty co nespís tehuľka ? 😄😝
Fakt som rýchlo porodila. Skoro na chodbe. Mala som plán, že klistir

zoji79
16. júl 2016

@ria191 teda dokončím... Že sa pripravím, ale nestihlo sa. No deň predtým som mala poslednú poradňu a hovorím dokimu že ostávam v nemocke nech vybaví apartmán pre nás. Idem rodiť , že na Vianoce chcem byt doma. Smial sa, že som len na prst otvorená. Ale na druhý deň utekal ako Bolt z ambulancie 😄 On že co ste to robili v noci, ja že aj to a všetky babske recepty som vyskúšala pred pôrodom 😆😆😆...však bol tam aj mm😄

santeema
16. júl 2016

@ria191 inak ja nechapem to hodnotenie porodnic a ten trencin tam ze najlepsi...oni maju dost pruserov co su verejne zname a podla mna este viac verejne neznamych☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre