Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lili12345
20. sep 2016

ahojte,dali ste si niektora v reprofite intralipid infuzie?

ria191
20. sep 2016

@izzie27 slizik sa ma dobre trosku nas trápi bruško ale zvládame zatiaľ no a je to klasika maminkyn cecek 😳😳😳😳, ale co by som chcela od racika ze? Je to velmi krasne, ale začiatok bol fakt dost ťažký než sme si zvykli a teraz si to uz užívame. Držím velmi palce

mitka85
21. sep 2016

@lili12345 ahoj. Ja som si dávala jednu infúziu u nich pri kete.

lili12345
21. sep 2016

@mitka85 a mozem sa opytat na cenu?mne povedali ze 100e jedna injekcia a na slovensku je to podstatne lacnejsie.mne povedali ze mi treba dat 3.

mitka85
21. sep 2016

@lili12345 Ano bolo to 100eur. Prvú som si dala u nás na slovensku kde ma podanie nestálo nič len som si kúpila infúzie, druhú mi dali v brne no a k tretej už nedošlo lebo tá mala byť až pri pozitívnom teste. Bohužiaľ nebol.

cheeky82
21. sep 2016

@lily311 este som pre istotu pisala do Heliousu (maju na stranke taku sluzbu, ze napises otazku a lekar ti odpise). Tak odtial som dostala "bomba" odpoved. ze 1:210 je pozitivne, ale to neznamena ze musi byt postihnute. Odporucili mi Prenascan (teraz je to asi ten trizomy) alebo amnio. no dakujem pekne. Jedna Mudr tu na konikovi ma svoju poradnu a ta mi napisala, ze nech sa nebojim, ze to je mala sanca ze bude postihnute. ja uz fakt neviem. len sa modlim, aby som v piatok mala vysledky trizomy testu a aby bol hlavne negativny. ani vo sne by mi nenapadlo, ze taketo nieco budem riesit☹
inak to svrbenie uz prestalo asi pred dvma dnami. asi to je len z tych tehu hormonov.
to je super, ze sa uz citis lepsie, neboj, urcite sa vyhnes operacii. su nejake preventivne opatrenia, ktore ked budes dodrziavat, tak bude lepsie?

bebe133
21. sep 2016

@maculicek1977 praveze neviem a endokrinologiu som este nemala vysetrenu. A ked som volala do nemocnice tak mi dali trrmin na marec 2017 :-O

lili12345
21. sep 2016

@mitka85 a kolko to stoji na sk?a nevies prosim ta aka je to davka lebo na nete som nasla 100ml a 250ml...dostat to v pohode v lekarni?mne sa veru nechce trepat 200km do Brna a dat za to 100e

ssegra
21. sep 2016

@cheeky82 ty uz vies aj hodnoty? Mne ich este nikto nepovedal ☹ tak dufam ze keby bolo nieco zle ze by mi povedali.. inak vysledky casto skresluju a zbytocne zeny stresuju. U nas v sukromnej skupine ci rodia vo februari mala jedna holka 1:140 a ma zdrave babatko

cheeky82
21. sep 2016

@ssegra asi ani mne by nepovedal doktor, ale sestricka mi to oznamila preto, lebo som volala kvoli inym vysledkom. alebo mozno doktor caka na vysledky trizomy testu. a asi este jeden krvny test sa robi okolo 16tt, nie? ja viem, ze je to len vyska rizika a nie, ze bude na 100% chore. ale zaroven mozem to byt aj ja ta jedna zo 210 ☹ ty mas ale za sebou PGD, nie? takze to musis mat v poriadku.

ssegra
21. sep 2016

@cheeky82 ano malo by to byt v poriadku lekar mi povedal ze sa moze stat este ze by nieco nebolo dobre ale vraj je to len vo vynimocnych pripadoch tak nejako sa toho nebojim. Ved to ze este v 16tt ti beru krv a potom to spolu vyhodnotia. Mna o necele dva tyzdne caka morfologicky utz a tam sa kontroluju vnutornosti meraju kosticky tak som velmi zvedava

cheeky82
21. sep 2016

@ssegra ja som sa objednala na morfologicku utz k Mudr Grochalovi do Martina. mam termin 2.11. no on ma trosku ukludnil, ze ta hodnota neni az taka zla. svagrina mala tiez podobnu ako ja pri jednom a pri druhom este horsiu a deticky su zdrave. tak sa modlim kazdy den

ssegra
21. sep 2016

@cheeky82 o nom som pocula ze je velmi dobry odbornik. Moj lekar robi morfologicky tak nemusim chodit nikam. Velmi ti drzim palce aby to bolo v poriadku 🙂

cheeky82
21. sep 2016

@ssegra uz ked som sa unho objednavala po telefone posobil ako balzam na bolavu dusu. ma strasne taky ukludnujuci hlas🙂

lily311
21. sep 2016

@cheeky82 IP, súrne

majba
21. sep 2016

@lifela tak ja som bola vcera na krv. bolo to 15 den po ET. hcg 5644. tak sa tesim, robil mi aj ultrazvk, len zatial nebolo nic vidno ani vacok. tak dufam, ze to bude dobre.
ty si uz bola na krv?

gagirl
21. sep 2016

@majba krasne hcg..to budu mozno aj dvojky nie?..drzte sa aj nadalej..🙂

cheeky82
21. sep 2016

@majba no veru, to riadne vysoke. vkladali ti dve?

cheeky82
21. sep 2016

@lily311 takze som volala s jednou pani s labaku, ktora mi povedala, ze v malych percentach pripadov sa trizomy test proste neda vyhodnotit, lebo sa v krvi matky nenachadza dostatok DNA plodu. ale nezavisi to od toho, ci beries clexane alebo nie, ale maju pripad, kde zena brala clexane a test sa nedal vyhodnotit. takze cakam co bude

majba
21. sep 2016

@gagirl to by mi nevadilo, len nech sme zdravi. 🙂
az take vysoke hcg som necakala. a uz vobec nie po tom, ze na ultrazvuku nebolo ozaj nic vidno.
vkladali sme len jedno HB1

majba
21. sep 2016

@cheeky82 nie, len jedno. tiez som kukala, ked mi sestricka povedala vysledok.

cheeky82
21. sep 2016

@majba sice ja som tusim 11 dni po vklade mala cez 2400 a ono sa to kazdych 24-48 hodin zdvojnasobuje, takze mozno to bude len jedno . drzim palce

izzie27
21. sep 2016

@majba krasne Hcg a gratulujem☺

lifela
21. sep 2016

@majba paradne hcg 🙂 gratulujem 🙂 na krv som bola, ale od sestricky sa nikdy nedozviem hcg, len ze je pozitivna, co viem aj sama 🙂 sono buduci pondelok. nabuduce uz nieco urcite bude vidno, neboj 🙂

basena001
21. sep 2016

@cheeky82 tak hodnota 1:210 je standard.hodnota,kt.vychadza takmer kazdej babe po 30.ak ta to upokoji,vypovedna hodnota tych testov je o nicom.viem z mojho okolia o babe,kt.mala riziko 1:3400 a chlapcek je Down.a ja osobne som mala sialeny vysledok3:4,t.j.3 deti zo 4 postihnute a mam uplne zdraveho drobca.takze tripl.testy su uuuuplne na .... a grochal je spicka,mne povedal,ze aj napriel tripl.testu da ruku do ohna,ze cakam zdrave babo a tak aj je

cheeky82
21. sep 2016

@basena001 jeeej, dakujem😀

gagirl
21. sep 2016

@majba jedno ci dve..hlavne aby bolo vsetko v poriadku..Na sono bolo este asi skoro..najblizsie urcite nieco uvidite..a mozno aj dvojmo;)

mitka85
22. sep 2016

@lili12345 už si nepamatam koľko presne som za ne zaplatila. Ja som si to kúpila od jednej baby tu z fóra.

lili12345
22. sep 2016

@mitka85 a ak sa ta mozem este opytat bolo to 250ml?

falin
22. sep 2016

caute koculky, uz som tu dlho nebola, neviem ake su tu novinky. Ale chcela by som tu ponuknut, ak mate niektora zaujem: DARUJEM vitaminy co nam zostali: vitamin E 400mg 75 kapsul, selezin ACE 20 kapsul, B comlex forte 90 kapsul. Su po expiracii (od februara do jula t.r.), ale ako sa tu uz velakrat opakovalo, u v pohode pouzitelne. Ak by niekomu pomohli, piste spravu. 😵
Pekny dnik

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre