Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ssegra
4. okt 2016

@cheeky82 nie mne to robil moj lekar a trvalo to asi pol hodiny. Dokladne vsetko pozeral a priatelovi podrobne ukazoval co malicka robi co kde ma a tak..len ja som z toho nic nemala kedze monitor mali otoceny k sebe a ja som lezala. V tomto sa citim trochu okradnuta a pekny zazitok, ale na druhej strane som rada ze je vsetko v poriadku.

zoji79
4. okt 2016

Ahojte kocky! Chcem sa Vás opýtať či je tu niekto kto:
- už je nespokojný s prístupom v RF
- prešiel (a) práve k susedom do reprogenesis
- a ma problém s dozretím vajíčok
Ďakujem ! 😊

saraaah87
4. okt 2016

@bianitka996 juj strasne som zvedavá,aj sa teším aj sa bojím,počula som že Brno je skvelee,duufam že aj nám sa poštasti,brala si nejake vytamínky alebo niečo??

hoky
4. okt 2016

Ahojte nezvýšil sa niekomu prednison? píšte do IP.dík

karmen007
4. okt 2016

@zoji79 Ahoj, ja som bola v Reprofite 2x a nevyšlo to ani jeden krát. A 1 krát som bola vo Ferticente v BA a tam som mala lepšie výsledky ako v Brne. Ale tak. Nedá sa povedať, že by som bola nespokojná s prístupom, oni sú všetci veľmi zlatí, ale ja mám tú stimulku vždy na prd. Uvažujem ísť do Prahy.

zoji79
4. okt 2016

@karmen007
Ahojky, tak do Prahy sa chystáš ? My sme dnes cestou naspäť z RF navštívili RG, už mame aj termín u nich. My už mame doma jednu reprofitačku z 5-ho IVF a tento rok sme už boli 5 x a nist. Teraz som mala konskú dávku gonalu, cely cyklus bol opäť na nič. Najviac ma štve, že každý krat ineho lekára nám dávajú, každý inak sa vyjadri alebo povedia, nech sa opýtam ošetrujúceho lekára môjho. Hah, lenže ho ani nevidím....Neviem potom na co mame svojho lekára tam. A najviac ich trápila faktúra, aby bola zaplatená .... ach Babiš, Babiš,

bianitka996
5. okt 2016

@saraaah87 len kyselinu listovu

lily311
5. okt 2016

@cheeky82 ahojky, včera som bola u Dzurillovej a vravela mi, že ak sa mi ten mechúr vráti mám jej dať vedieť, pošle ma na nefrologiu. Včera, keď som u nej bola, som bola ešte ok, a dnes v noci neskutočné tlaky na cikanie, chcem jej teda dnes zavolať, ale dnes repro nerobí, nevieš na aké číslo mám volať: na imuno ambulanciu: 037/7930260 alebo klinická imunológia: 037/7930261? Dá sa s ňou vôbec dnes spojiť, či musím čakať do zajtra?

cheeky82
5. okt 2016

@lily311 ahoj. je super ze sa ti venuje aj v tomto smere, napriek tomu, ze ona s touto diagnozou nic nema. je skvela. urcite sa jej dnes dovolas. ja vzdy volam na mobil 0914 212 977. sestricka jej necha odkaz a zavolaju ti spat, alebo ti ju rovno da k telefonu. urcite necakaj do zajtra. volaj hned!

lily311
5. okt 2016

@cheeky82 Ďakujem, už som volala, zobrala to sestrička a povedala dr. čo a ako, s dzrillovou sme sa včera o tom bavili a vravela, že mala tehu pacientku čo tiež mala stále s mechúrom a urológovia stále nič, tak ju potom poslala na nefrologiu a tam jej zistili ureopmlazmu, tak ma to dosť vystrašilo. Sestrička potom volala späť a dali mi číslo na dr. Bezáka - nefrologa, idem tam pondelok, tak dúfam, že mi nič nezistia, teda aspoň nič vážne...zajtra idem na gyndu na NT, tak sa bojím, chcem aj kultiváciu z dola, lebo má dáko svrbí, snáď nebude mať dr. problém s kultiváciou...nejako stále dookola problémy, už by to mohlo presťať 😝 Dúfam, že ty všetko ok 🙂 .

karmen007
5. okt 2016

@zoji79 Ahoj, díky za odpísanie. Ešte neviem, či pôjdem do tej Prahy alebo do Martina. Lebo ja už mám 40 rokov, a asi moje vajíčka už nie sú takej kvality a ich ubúda. A čo sa týka lekárov, tak ja som bola v RF 2x a vždy som mala toho istého lekára MUDr. Vránu - je veľmi zlatý. Nechcela som po 1 IVF neúspešnom druhého lekára. On mi vtedy napísal mail, že nech sa mu ozvem, keď budem chcieť ísť 2 x. Ale tak. Neviem, ja uvažujem, i o darcovskom programe. No uvidíme. Či 3 x pôjdem do Brna alebo vyskúšam nejaké iné mesto. A veď tebe pomohli, keď máte doma reprofiťáka. No super. Ja nemám ešte žiadne dieťatko, a bojím sa, či budem mať niekedy bábätko. Maj sa pekne. Želám Ti, aby Ti to v Reprogenesis vyšlo.

cheeky82
5. okt 2016

@lily311 aj mna stale svrbi, aj biely vytok, ale ten vraj je v tehotenstve casty. jeden den svrbi, druhy nie. inak tu ureoplazmu ti vie vysetrit aj gynekolog. ked som mala dookola problemy s mykozou predtym ako som otehotnela, tak Dzurillova nakazala mojmu gynekologovi urobit testy na ureoplazmy 🙂 bolo to ale negativne. ona proste stale hlada pricinu a neuspokoji sa len s konstatovanim, ze nieco ti je ale nikto nevie a hlavne nic s tym nerobi.
ureoplazmy neni koniec sveta. ak to mas, dostanes antibiotika a bude po probleme. drz sa zajtra. ja mam poradnu v pondelok. zatial vsetko dobre.

hoky
5. okt 2016

Babky nezvýšil sa niekomu estrimax a prednison. Píšte do IP. dík

ssegra
5. okt 2016

@hoky estrimax mam cele balenie a cosi a ak chces aj asi 15 tab utrogestanu. ak by si chcela poslem ti to, mne je to uz k nicomu..exp. tusim 18, ale mesiac presne nepamatam

hoky
5. okt 2016

@ssegra Píšem ti do IP. Dík

mimika1973
5. okt 2016

@lily311 a v ktorom si teraz tt?

fatma1
6. okt 2016

@zoji79 Ahoj. Ja chodim do RF cca 1,5 roka, mam u nich za sebou 2 ivf, 1. ivf soft, druhe cez poistovnu (este mam narok na 3.ivf cez poistovnu). Tiez mam zvlastny pocit z nich, stale iny lekar, stale iny nazor a stale nech sa spojim so svojim - Otevrel - no ten tam je, ale ma mrteee roboty furt. Jak z rychlika to tam je vsetko...vsetko si sama musim zistit, navrhnut..nemam pocit individualneho pristupu..a ano, hned po ET, ani som nevysla zo saly, uz ma tahala uctovnicka zaplatit fakturu - to ich zaujima ako prve..vela veci este okolo s cim nie som stotoznena a spokojna..maju toho vela a podla mna uz to nie je to co to byvalo. Moj nazor..napriek tomu, ze kazdy nadava na SK centra, ja nevidim extra benefit na CR..ano, su mili, prijemni, to ano...ale je to to co je dolezite? neviem...bola som na konzultacii aj v RG, tam sa mi to pacilo viac..

fatma1
6. okt 2016

Baby, prosim Vas, boli ste niektora v tzv. umelom prechode pred KET??
Teda ze Vam pichli Dipherelline 3,75 mg na 21. den cyklu, potom prisiel menzes, potom o 4 tyzdne dalsia injekcia (potom uz ziadny menzes nepride)+estrimax, utrogestan a potom KET??
Mali ste niektora nieco podobne??
Dakujem

rada2002
6. okt 2016

@fatma1 mám také isté pocity ako Ty. Aj ja chodím do RF Brno ako Ty. Bola som tam aj teraz v septembri a tiež ako si písala ešte som nevyšla zo sály a už čakala účtovníčka na mňa. Chodím do RF už 2,5 roka a nič. Stále to nevychádza a stále nový protokol a nové injekcie. Ja som samoplatca, takže hlboko do peňaženky. A najviac ma naštvalo, že ma ani neupozornili alebo nespomenuli predo mnou, že od minulého roka išli s cenami dobre hore. Personál a doktori sú veľmi milý, ale za tie peniaze ? Tiež neviem čo ďalej. Ak si bola v RG na konzultácii platila si konzultáciu? A čo Ti hovorili? Ak môžem vedieť koľko máš rokov?

rada2002
6. okt 2016

Viete mi povedať aký je rozdiel medzi Gonalom a Menopurom? Mne stále doktorka dáva do protokolu Menopur alebo MERIONAL ktorý ťažko zoženiem. Tu sú všetci väščinou s Gonalom.

evadek
6. okt 2016

@fatma1 ja...ale brala som lieky....

lily311
6. okt 2016

@mimika1973 v 13 tt, prečo?

fatma1
6. okt 2016

@evadek Ahoj Evi..a co si brala a aky si mala protokol?ako dlho si to brala?

fatma1
6. okt 2016

@rada2002 Tak nie som sama s tymto pocitom...v RG som za konzultaciu neplatila,bola som u Stelca...bolo to este v juni tusim..mal uplne iny nazor sko v RF, povedal mi pravdu ako to je,zameriaval sa na podstatne veci okolo mna..atd..mam 38 rokov...ak chces napis mi IP

evadek
6. okt 2016

@fatma1 ja som to mala kvoli myomom..neviem aky je dovod u teba...brala som esmyu 3-4 mesiace ....
a potom som mala tusim kratky protokol s merionalom......toto bol inak ten uspesny vklad...zial nedopadlo to dobre...ale bola som tehu ...

nelly3
6. okt 2016

@fatma1
ja som mala posledny ket takto, ale len tu injekciu, potom mi prisla ms a klasika na 18-20DC vklad.

nelly3
6. okt 2016

@fatma1
a este som zabudla, ze som mala utros+estrofem a este aj intralipidy, mne to prd pomohlo zial 😠

ria191
6. okt 2016

@fatma1 ja ale ty mas dlhší prechod ja som mala iba jednu injekciu dipherelinu 3,75 a výsledok mi teraz spinka v postieľke.

ria191
6. okt 2016

@nelly3 uz by si do toho prechodu nešla? Ja si myslím, ze bez toho to nepojde.

ria191
6. okt 2016

Baby ale s tou účtovníčkou to bolo aj predtým tak ci? Vždy prišla pre mna na tu recepciu ci sa mýlim?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre