Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
2. nov 2011

@staga tak to este vobec nemusis nic citit.

renkita
2. nov 2011

@gabinkaa no musim pockat kedy mi dojde, ja som teraz po kyrete, tak som zvedava kolko budem cakat, dufam, ze do konca novembra budem mat prvy. Inac aj my sme mali toto posledne IVF dost hekticke a vyslo to, no len bohuzial nakoniec babatku v 9tt prestalo bit srdiecko. Ale vidim ze ty uz mas krasne tt za sebou, drzim palceky. 😉 😉 😉

staga
2. nov 2011

@gabinkaa ja mam kolegynu, ktora isla na toto vysetrenie zaplatila 300€ a robili jej to na Sancovej ul. v BA lekar ju poslal preto lebo ma sestru s Downovym syndro. Aj ja by som sa bala aby nieco neurobili zle ale asi ked zaplatis take peniaze tak su opatrnejsi - asi. Ale da sa na to spolahnut?

gabinkaa
2. nov 2011

@renkita tak to je mi ľúto, že to tak dopadlo, viem ako sa cítiš, mňa môj doktor v 8. tt nastrašil, že nič nevidí, že gestačný vačok je prázdny, bola som úplne zúfalá, tak som písala Dr. Štelclovi do RF a zobral ma na utz, majú tam nejaký špeciálny a tam bolo všetko v poriadku, ale slzy mi tiekli cestou tam aj späť, ale späť boli od radosti, tak len pohodu a pokoj a toto bude posledný pokus ale úspešný 😉

gabinkaa
2. nov 2011

@staga nie na to sa nedá spoľahnúť, lebo to riziko, ktoré deklarujú stále je či si zaplatíš alebo nie, síce ma presviedčali, že je malé okolo 1 %, ale som sa pýtala, že čo ak budeme v tom 1 %, na to mi nikto nedal odpoveď ako keby to nepočuli, nechceli sme riskovať, tak sme sa s mojím partnerom dohodli, u nás v rodine nie je žiadne takéto ochorenie a genetička v Ba podľa rozboru krvi mi povedala, že tie trizomie, ako to oni nazývajú s číslom 13, 18, 21 mi v krvi nezistili, ale je mi jasné, že stať sa môže všeličo

renkita
2. nov 2011

@gabinkaa tak to je super, uz som citala ze v RF ma velke uspechy, ale to ako ta u nas naplasili, no odbornici, ale nastastie ti to dobre dopadlo. Aj ja verim ze uz konecne bude uspech az do konca. Vkladam do RF velke nadeje ked tu citam kolko vas je tu uspesnych, tak dufam, ze na buduci rok sa aj ja pridam. 😉 😉 😉

gabinkaa
2. nov 2011

@renkita neboj pridáš, len to nesmieš vzdávať, ja som si povedala že trikrát a dosť, ale tretí pokus, prvý v RF nebol úspešný, tak som jeden mesiac prestávka a išli sme do štvrtého pokusu, akosi som ani neuvažovala, ani sa nejako nedalo, lebo baby tu super povzbudzovali, tak som sa rozhodla rýchlo a bez rozmýšľania a dobre som urobila 😵 😵 😵 len to netreba vzdávať, nás dosť limitoval vek, tak sme nemohli veľmi čakať

staga
2. nov 2011

@gabinkaa je super sa porozpravat s niekym kto ma skusenosti, dakujem za odpovede a drzim palceky

gabinkaa
2. nov 2011

@staga ďakujem za držanie palečkov, stále to potrebujeme, mne tiež veľmi pomohli baby tu na koníkovi, lebo som mala veľmi málo informácií a mám ich aj doteraz, len viem čo som prežila a čo som kvôli tomu hľadala

renkita
2. nov 2011

@gabinkaa ja uz ma 3 pokusy tu na SK za sebou, tak na 4 by som chcela ist do RF na soft, len teraz to cakanie je hrozne, ale verim, ze to bude stat za to.

gabinkaa
2. nov 2011

@renkita my sme boli na Sk na dvoch pokusoch, boli sme samoplátci aj tu, tak sa nám lepšie rozhodovalo pre Brno, ale neboj vyjde to, len treba veriť, máš tu veľa dôkazov úspešnosti, ale hlavne vytrvalosti

renkita
2. nov 2011

@gabinkaa no to hej, ked vidim kolko je vas tu uspesnych, tak sa uz tesim na januar a 1 konzultaciu. 😉

gabinkaa
2. nov 2011

@renkita a aj si si vybrala lekára ku ktorému chceš ísť alebo pôjdeš k tomu, ktorý má voľno?

renkita
2. nov 2011

@gabinkaa nie nevybrala som si, nepoznam ich tam, tak asi skusim nahodu koho mi pridelia.

gabinkaa
2. nov 2011

@renkita to sa čakacia doba skráti, lebo na niektorých lekárov sa čaká dlhšie

martini
2. nov 2011

@staga ja som tiež mala pocity v podbrušku, potom to prešlo a vidíš...o chvíľu rodime 🙂 takže ešte pár dní vydrž, ak ste mali PK, tak na 10ty deň to už bude vidno na teste ako to dopadlo a ak ste nemali PK, tak niekedy ani 10ty deň nie je istý... držíme prsty.
@leamax vitaj doma 🙂
@miminkad no to je super, že ste videli vačok aj s fetalnym polom...to sa dobre počúva... a hematon sa vstrebe, musí, len mu to trochu trvá, hnusák jeden...ale bude dobre.

lenka_21
3. nov 2011

@miminkad Moja, velmi sa tesim ... len takto pekne dalej ... inac baby, ze vy aku terminologiu pouzivate, ze fetalny pol a to je cooo??? 😕 😕 Opat budem o nieco mudrejsia 😉

@leamax Tak ako doma???

@staga Na zaciatku tehu fakt nic necitit ... iba vacsinou ms priznaky ... este pockaj aspon do 10-12 dna a potom skus testik. Drzim palceky!!!!

@lenkalienka01 Verim, ze tento krat uz nedorazi 😀

Babyyy, tak nas prvotrimestrovy skrining u Dr.Cunderlika dopadol vyborne ... veeeelmi sa tesime!!!

lenkalienka01
3. nov 2011

@lenka_21 gratulujem, gratulujem a opat gratulujem 😉 velmi sa tesim, taketo spravy mame vsetky najradsej 🙂
ja by som tiez rada verila, ze uz nepride, ale.......bojim, bojim 😖

lulu10
3. nov 2011

@lenka_21 ty brdo ze 14tt to si kde moja zobrala 🙂 ja žasnem! posielam objatie a gratulaciu 😵 😵 😵

lenka_21
3. nov 2011

Tak pre inspiraciu ... nas drobec 😉

@lulu10 Tak to nechapem ani ja 😕 😕 😕 😉

gabinkaa
3. nov 2011

@lenka_21 veľmi gratulujééééém k dobrým výsledkom, krásna fotečka, vytešujeme sa, už 14. tt, pekne to narastá, takže krásne májové bábätko 😵 😵 😵

maticap.
3. nov 2011

@lenka_21 ale co to tu vidim za sympataka? 😉 Gratulacia k vysledkom!

Ako sa mate babulky? My este drzime pokope a este musime vydrzat, lebo som stale nachcipana a nejako mi to neprechadza. A ked zakaslem, tak ma dubak asi riadne stresy, lebo to znie ako stary a pokazeny karburator... 🙄 🤐 .no ale snad bude lepsie. Trapia nas opuchy noh, vyssie straty bielkovin, no nastastie tlak krvi je stale v norme a drzi sa.

falin
3. nov 2011

@miminkad - jeeej, super spravicky, velmi sa tesim. Este ten hematom nech sa zacne vstrebavat a zmensovat. Drobci su velki bojovnici. Drz sa.

@staga - pockaj do 10-11 dna od ET, silno drzim palceky nech najdes vytuzene //

@lenka_21 - drobec je nadherny, blahozelam k dobrym vysledkom

@maticap. - nech nachladnutie uz rychlo prejde. Coskoro mas babulko naruci

@lenkalienka01 - kedy budes testovat? Drzim palce

lenka_21
3. nov 2011

Dakujem babyyy... 🙂 😉

@maticap... aj ja hovorim, cely po mne 😀 Vcera som musela odlozit fotku, lebo mm na nu sustredene pozeral a tak som sa bala, ze dnes rano na nej uz nic nebude 😀 😀 😀
Drz sa, uz to mas tiez za par a nestras to dietatko!!!

gabinkaa
3. nov 2011

@maticap. super, že sa pekne držíte po kope, ale už je to za pár.......ja som tiež nejaká nachladnutá a priedušky sú hotové, kašeľ, malinkému sa to tiež nepáči a dosť je nepokojné ☹

maticap.
3. nov 2011

@falin @lenka_21 @gabinkaa - dakujem babulky! 🙂

lenkalienka01
3. nov 2011

@falin na krv idem 8.11. a dakujem za palce, toto cakanie je horsie , ako ked som sla rodit 😅

falin
3. nov 2011

@lenkalienka01 - veru, aj mna to vzdy zabíja 😠 , taky stres ci sa objavia //. Verim ze to tentoraz vyslo. A pred tym neplanujes testnut?

lenkalienka01
3. nov 2011

@falin bojim sa testovat......mam mrchovske priznaky uz zo 3 dni 😢

miminkad
3. nov 2011

@martini dufam,ze bude dobre.uz sa pre istotu bojim vsetkeho.vcera ma tak bolela hlava,krcna,zaludok,nakoniec som o 22hod si potykala s misou a potom som sa zlakla,ci su bubacikovia v poriadku 😔
@lenka_21 no ze je tam maly zarodocek plodu.super,ze si u cunderlika dopadla dobre 😉
@falin dakujem,snad to po krocikoch nejak zvladneme.
@maticap. prajem skore uzdravenie,dubacik to ma teraz ako hongalku,ktora trosku vrzga 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre