Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

linda81
14. nov 2011

@miminkad no som 5 den po ET a necitim nic..iba trocha prsia rano, inak ziadne pichanie v bruchu, ziadny PMS.2 den som mala tlak v podbrusku, ale len vecer a odvtedy nic....

miminkad
14. nov 2011

@linda81 to je este skoro.neboj,aj to pride. 😉

lenka_21
15. nov 2011

@leamax Aha, nevedela som, ze to je viazane na imunologicky problem ... ja to picham kvoli hematologii. Aj tak by bolo dobre, aby si sa potom dohodla s nejakym lekarom na sledovani ... mne meraju koagulacne parametre a Dimer (tusim tak dajako sa to vola) kazdy 3 tyzden 😕 😕 😕

@miminkad Teraz som zmatena a neviem kedy ides do Brna ... ak dnes drzim velmi silno palceky!!!! Podla mna to krvacanie je naviazane na hematom a urcite to bude dobre!

@mia_15 Neviem ako mas pracu, ale ak je to sukromna firma tak by som sa mozno skusila dohodnut ... v sukromnych to ide niekedy lahsie ak v statnych a verejnych. Inac ak s tym nemas problem, podla zakona mozes poziadat v tehu aj o skratenie pracovneho uvazku a zamestnavatel ti musi vyhoviet ... tak by si mohla robit napr.na 60% co by bolo 3 dni v tyzdni ...

@dalida Neboj, ja sa tu modlim za Vas vsetky, ale vidim, ze sa to pomaly meni a tak som presvedcena, ze nakoniec sa to podari kazdej z nas 🙂 😉 🙂

@linda81 Tak buduci tyzden v stredu nam tu zahlasis krasne HCG 😉

miminkad
15. nov 2011

@lenka_21 rozhodli sme sa,ze pojdeme zajtra.trosku sa to zmiernilo,tak radsej este den vydrzime

lenka_21
15. nov 2011

@miminkad Oki, tak teda zajtra ... bolo by super keby si odtial prisla so srdieckom a bez hematomu 🙂 🙂 🙂

linda81
15. nov 2011

@lenka_21 ahoj...no to by som si veelmi zelala , aspon tak okolo 300 HCG...ale neviem...treba verit, tak sa snazim verit🙂...

leamax
15. nov 2011

@lenka_21 no u mna zrejme je, mam nejake protilatky na annexin, co absolutne ani len netusim, co je. asi jednoducho predtym zavolam do prahy a popytam sa a aj sa s nejakym hematosom dohodnem na sledovani.
@linda81 tesim sa na dalsiu krasnu hodnotu hcg 😵 drzim silno prsty
@miminkad zajtra vidite srdiecko ako zvon 😵 😵 😵

dalida
15. nov 2011

@miminkad budem na teba myslieť. Nech to dopadne na 1* 😉

lulu10
15. nov 2011

@miminkad verim ze zajtra budu srdiecka ako zvony 😵 budem cakat na spravicky

mia_15
15. nov 2011

@miminkad ahoj moja, tak ste sa rozhodli,ze pojdete zajtra?super,ze je to lepsie...Mimi keby sa udialo nieco zle,tak krvacas cerstvou krvou a mas bolesti... to spinenie suvisi s tym hematomom....pevne verim,ze zajtra nam napises dobru spravicku 😉 silno,silno drzim palce....

@lenka_21 no ja mam v tomto robotu uplne na prd.... mne sa to neda kombinovat a som zavisla od cestovania autom a to sa fakt neda...ale nevadi,aspon si budem oddychovat 🙂 dnes som sa rano tak paradne prvy krat dovracala, ze az som sa cela este hodinu trasla...
no a vy sa mate ako?uz mas aj take brusko,ze ho vidiet?kolkaty ste vlastne tyzden?

@linda81 drzim palce nech je HCG pozitivne 😉 mali ste aj PK?

miminkad
15. nov 2011

@lenka_21 moc neratam s tym,ze tam hematom nebude.dufam aspon,ze bude mensi a hlavne,nech su tam srciecka.uz teraz sa bojim.
@leamax ano teta jarka.uz som rozmyslala,ci som im nemohla tym sipkovym cajom ublizit 😕
@dalida@lulu10 babule dakujem vam
@mia_15 ja sa tesim na zajtra na dobru spravicku od teba 😉 bolesti nemam.ked tak len sem tam slabo zaboli pdbrusok.len ten hlad a pritom mi nic ani nechuti 😕 jej,gratulujem k prvemu grckaniu 🙂

leamax
15. nov 2011

cafte workoholicky 😀
ja ten mobil asi vyhodim, nejako casto mi pripomina ATB, fuuj 🙄
@mia_15 toto ja hovorim, pisem, volam @miminkad odkedy mala pozitivny testik. to je jak hrach na stenu 😀 asi normalne dohovorim tym jej krpcekom, nech jej riadne kopnu do pecene aby konecne uverila a nemyslela tak negativne 😀
a gratulujem k prvemu grckaniu. kokos - toto keby niekto vedel, ze my si tu gratulujeme este aj ku grcaniu, tak si o nas pomysli, ze nam uz riadne preskakuje 😀 😀 😀
@lulu10 uz si bola u mina? ako si dopadla? mal sok ako obvykle? 😀

lulu10
15. nov 2011

@leamax cauko no bola som, celkom dobre to prijal, bol sice v uzase ze su to machri v tom Reprofite 😀 len sestricka mi nemohla krv zobrat,som jej ukazala zilu odkial by ju urcite zobrala ale on nie, ona si nasla svoju a odtial nedostala ani kvapku, ruka dokatovana, musel prist mino,pohladil ma po vlaskoch a potom aj krv dostali 😀 😀 😀

lulu10
15. nov 2011

@miminkad draha klud, vsetko je ok a na dobrej ceste, nemas preco stresovat, hematom si pekne odkrvacal a štupliky si pekne rastu dalej, inak sa som tiez taky neveriaci tomas, ja tiez uverim asi az ked mi bude moje dietko papulovat a jazyk vyplazovat 😀 😀 😀

leamax
15. nov 2011

@lulu10 😀 😀 😀 tak vies, zuzka bola v kupeloch, tak vysla asi z cviku 😀 ty si potrebovala pohladit od mina, sa priznaj 😀 😀 😀 no pockaj, ked mu tam este ja nabehnem. som mu ukazovala vysledky z prahy a povedal, ze s tym jedine IVF a ja hned na druhy den konzultacia u koudyho 😀 ale som sa mu nepriznala, ze ignorujem tie "jeho dva roky pauzy". to este len bude sanka dolu, sefe 😀 😀 😀

lulu10
15. nov 2011

@leamax si ma odhalila, neni nad minove dotyky 😀 😀 😀 a naco by si pauzovala dva roky? uplne staci pol roka a to bude akurat nie? mne povedal 3 mesiace po laparke ale to povedal aj machac tak to musim dodrzat a potom ma ten moj chlap pochlebe, nedam mu dychat 😀

leamax
15. nov 2011

@lulu10 😀 😀 😀 ja som to vedela, ze mam konkurenciu u mina 😀 to som tam bola pred kupelami pomaly kazdy druhy den, posledny raz mu skoro zabehlo, ked ma zbadal zas vo dverach 😀 ze uz to zacina vyzerat, ze mi tie vysetrenia dobre robia, dilino 😀 😀 😀
jasne, mne aj koudy povedal, ze pol roka a v decembri to bude akurat aj pol rok, tak preto mame v januari IVF

lulu10
15. nov 2011

@leamax jáááááj dobre som sa zasmiala 😀 😀 😀 a za to vsetko (teda za nas) sa moze podakovat komu?... no predsa @miminkad ked bude vymyslat tak to na nu bonzneme 😀 mna dnes nekukal tak aspon to pohladenie po hlavke ale aj za to som si cvakla 2Eura

leamax
15. nov 2011

@lulu10 no ved ja som pre neho dobry pripad, aspon moze trosku porozmyslat, ved to by mal nudnu prax, keby nemal nas, ze jo 😀 😀 😀
mna tiez po kupeloch nepozreal, lebo ved, kocka, tam dosla o 14.10, ked uz vsetko poumyvane, a oni na odchode 😀 😀 😀 ale po mrche mi ma robit tie stery, tak hned na neho vyblafnem aj o RF, ale az po streoch aby sa mi tam dole nepomstil nahodou 😀 😀 😀
tie 2€ su za to pohladenie, co myslis, ze to je len tak 😀

miminkad
15. nov 2011

@leamax zlato,cakam ta na navstevu 😉
@lulu10 vies,pre nas zdravotakov,my nemame radi,ked nam niekto radi.mne sa to osobne stalo viac krat,ze mi ukazali kde a ja som si stala za svojim a casto boli pac prekvapeny,ze som im zobrala krv zo zily,z ktorej im nikto nevie zobrat.nuz len je rozdiel brat krv prevazne starym ludom,kedy su tie zily uplne iny,horsie,ako mladym.a je super,ze mino uznal,ze reprofit je super.aspon si teraz uvedomi,ze sme tam v dobrych rukach.a myslim,ze aj @leamax to bude mat teraz u mina jednoduchsie 😉
@lulu10 no asi tak podobne.asi jednoducho potrebujem pocut,ze to srdiecko tam je.teraz poobede uz mam na papieri take tmave vlasocnice.asi pozostatky z krvacania.to som mala take aj prvykrat.idem si pozriet sam doma,nie ze by ma bavil upistany chlapec,ale skor ma laka ta atmosfera vianoc.
@lulu10 @leamax ocujte kocky,mi toho mina fakt musime zobrat na obed.uz sa im s tym dlho vyhrazam.a by bolo super,keby ideme vsetky tri,zuzka a mino.
@leamax si mala minovi povedat,ze muz je na sluzobkach,tak potrebujes susu prevetrat,aby ti tam pavuciny nenarastli 😀
@lulu10 kludne ma bonznite,ja som sa aj pri leamax dobrovolne priznala,ze je to moja robota 😉
@leamax si im mala pomoct umyt 😀

leamax
15. nov 2011

@miminkad 😀 no neviem, ci by nas tri pokope mino zo zuzkou rozdychali 😀 😀 😀
co? aku navstevu? nieco mi uslo? 😕 ci som , nebodaj, na nieco zabudla? 😅

miminkad
15. nov 2011

@leamax ale rozdychali.su nasa krvna skupina,dvojca moje 😀
no stale sa mi vyhrazas,tak uz ta cakam 😉

leamax
15. nov 2011

@miminkad to ma byt prepad, tak to ti nepoviem dopredu kedy😀
inak si viem predstavit ten obed - to by bolo isto velmi zaujimave 😀

lenka_21
15. nov 2011

@mia_15 No to cestovanie autom mam aj ja ... denne 260 km a preto sa snazim chodit do roboty co najmenej .. mna to vracanie celkom dobre obislo (tusim som to mala 2x), ale zle mi je stale takze mi to vracanie k tomu ani nechyba 😝 No brusko uz nejake mam, pribrala som cca 4kg a zacinam 16tt....

@miminkad Mne tam zajtra na tvojom sone bude stacit aj jedno srdiecko a jasne, ze mensi hematom 🙂 😉

@lulu10 Nic si z toho nerob, mna u Dr.Cunderlika pichli az na 5 krat a skusali jednu zilu za druhou ... potom im uz tiez asistoval lekar ...Straaasne som potrebovala, aby mi zobrali krv, lebo ten prvotrimestovy skrining sa porovnava s krvnymi vysledkami, kt.musia zobrat v ten isty den ... som je povedala, ze je mi to jedno kde najde zilu, ale neodidem kym mi tu krv nezoberie ... no bolo mi jej luto, lebo uz aj ona bola v totalnom strese ☹ Ja som za to sono platila 95 euri a tak boli tie mile slova v cene 😅 😉

@leamax Jasne, mas cas si tu hematosku dohodnut potom, len viem, ze uzivanie heparinu sa musi sledovat a aj vysku davky by sa malo konzultovat s hematologom ...no mas cas ... a nevyryvaj flakacka ... niekomu sa hovori ked vysedaval v bazene a my dve s @mia_15 musime na teba makat

leamax
15. nov 2011

@lenka_21 co vysedaval v bazene - ved ja som uz nezamestnana, som im dala kosom v robote, nech sa tam nervuju sami 😀 teraz este len na mna mozte makat 😀 😀 😀 ale vy dve len tak trosku, nech makaju teraz na mna romovia, ked ja som doteraz na nich 😀 😀 😀

no povedzte - kde sa flaka ta moja mrcha? 32DC, zachvilu budem cukornicku oblizovat, lebo vyzeriem vsetky sladkosti a toho nasho psa asi dnes znesiem z tohto sveta ako mi lezie na nervy 😖 muzik musi byt uplne stastny, ze neni doma 😀

miminkad
15. nov 2011

@leamax tesim sa uz vopred 😉
@lenka_21 mne tiez to iste,hlavne nech tam je a je vsetko ok 🤐

lenka_21
15. nov 2011

Baby, tak to tu fakt makam iba ja a @mia_15???? Polovica z Vas na MD, PNke, nezamestnane a potom, ze som unavena 😀 😀 😀 no tomu HDP takto nepomozete 😕

leamax
15. nov 2011

baby, aj vam nesiel kon? ved som sa sem nijakovsky nemohla dostat 😠 ja s mojimi dnesnymi nervami som uz skoro slahla comp o zem 😅
@miminkad no ved aj ja, aby si ma este nevyhanala 😀
@lenka_21 ved ja som cerstvo nezamestnana, este som sa nestihla ani zahlasit. inak vazne - doktor z Lucok mi nedal PN, len vcera po mojom telefonate mi ju konecne poslal, na zdravotnej ju teda nemali este vobec ukoncenu, tak ze potrebuju o tom potvrdenie zo socialky. ale ake im oni mozu dat potvrdenie, ked ani na socialke ju este nemaju, takze ja som v podstate u nich este akoby stale na PN. clovek si chce zaplatit zdravotnu a ani to mu nedovolia, blbci 😠 bordel, ako obvykle, ze jo

staga
15. nov 2011

Ahojte baby, mate akekolvek skusenosti s -bylinna-zmes-pre-podporu-ivf ( ktora sa da objednat na - otegotnenie.sk)??? Pila niektora z Vas tento caj? Aky mate nazor na tuto bylinnu zmes.

leamax
15. nov 2011

@staga ahoj
viem, ze @miminkad ho pila pred tymto uspesnym IVF. ja som zas po kyrete zacal pit ten druhy, na podporu plodnosti a z divne vyzerajucej tekutiny, ktora sa mi stale drzala v okoli maternice a lekar nevedel, co to ma znamenat, zrazu nebolo nic, vstrebala sa. a hlavne - myslim, ze aj vdaka tomu caju som sa rychlo dala dokopy a idem si ho aj teraz uvarit 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre