Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
31. aug 2011

@naveen no ja som tam vobec ani nezacala chodit po tom 6-tom pokuse. Pravdupovediac, nejak sa mi uz nechce to riesit.... radsej chodim cvicit s trenerom, je to veselsie a na konci ked ma boli cely clovek tak viem ze som nieco robila... tutok bez prestavky a nincen. takze ja som mojzisku zavesila na klinec... ano najdu sa tu dievcata co budu hovorit ze to treba dlho cvicit a neviem co, ale podla poslednych sprav nemam problem s panvovym dnom a aj ujo cinsky doktor si ma zobral do parady takze verim ze to bude OK aj bez mojzisky
😉
no ja tiez dievcatam hovorim ze do konca roka zly timing, ale u nas by to bolo furt ...no to ale neni ako marodka vsak? to si na to musis dovolenku vybrat?

naveen
31. aug 2011

@rienok nie, normlane marodka.. ziadna dovlenka .. este to tak.. 😀
jo, ak mas pocit, ze nic, tak to necvic, to by nemalo vyznam.. ja to vidim na toho uja cinskeho 😉 😉 len tam to fakt trva dlhsie, kym oni daju dokopy .. 😕

miminkad
31. aug 2011

@naveen a potom dalsi tyzden 😀

callex
31. aug 2011

@lulu10 tak tohto vytoku sa nezbavis...ja ho mam stale dokonca aj teraz pocas tehu.to som uz prestala riesit ked mi povedali ze je to ok.stery su negativne nic tam nie je..je to proste len viac sekretu.aspon skoro nevyschneme. 😉 😀 samoska ti budem drzat palce aby si sa ho zbavila a ked sa to podari tak daj vediet.ale kvoli takemuto vytoku neodkladaj otehotnenie..ide to aj s nim.

gabinkaa
31. aug 2011

dobrý večer dievčatá, vidím, že diskusia je plodná, dlhšie som tu nebola, mala som kopec problémov lekármi, ktorí všetko schovávali za môj vek a silou mocou ma nútili na amnio, dokonca som musela absolvovať genetiku vo Fak. nem. Trenčín, ale môžem povedať, že nula bodov za vyšetrenie, to som už všetko vedela, neviem či mám zlý pocit ale si myslím, že majú nejaké príplatky za to amnio, tak som si cez kamarátku vybavila lekára na konzultáciu, potešil ma, že vrodené choroby určite nebudú, že to už by bolo vidieť a aj nám oznámil, že čo to s najväčšou pravdepodobnosťou bude, takže čakáme malú bábiku a rozhodnutie, že amnio odmietame a budeme sa modliť, aby dievčatko bolo zdravučké 😵 😵 😵

bayley
31. aug 2011

@gabinkaa práve dnes som na teba myslela, že ako sa máte 😉 Teším sa s tebou z pozitívnych správ 😵 Som si istá, že to bude krásne, zdravé dievčatko. Zdá sa, že sa to tu bude začiatkom roka hemžiť malými reprofitáčkami, u nás to vyzerá tiež na babu 🙂

rienok
31. aug 2011

@naveen no tak potom nemáš čo riešiť 😉
@gabinkaa princezna bude zdravá a krásna 😵 😵 😵
@bayley to bude babinec! 😀

jada1
1. sep 2011

@gabinkaa
@bayley ahojte kočky. Ja čakám na bud. týždeň na výsledky triple testov a potom idem ešte na špec.morfo UTZ, lebo tiež amnio odmietam, ale môj Dr. je zlatý a netlačí ma do nej. A aj u nás to zatiaľ vyzerá, že to bude dievčatko 🙂 .

naveen
1. sep 2011

dobre rano...

nejako sa nam tu s tymi slecnami roztrhlo vrece 😀 😀 😀

miminkad
1. sep 2011

@naveen dobreeee

baby,mam asi blbu otazku,ak by som mala cysty,tak mozem normalne stimulovat a prebehne komplet IVF?
@gabinkaa @bayley @jada1 kocky gratulujem k babam 😉

lenka_21
1. sep 2011

@lulu10 No ak sa dobre pamatam bol to Doxyhexal ... brali sme to s mm naraz 28 dni a dodrziavali sme pokyny Dr. a ziaden keksik pocas tohto obdobia 😀 😀 😀 Doplnali sme to probiotikami. Ja som este mala tbl.na tie kvasinky, ale neviem si spomenut ako sa to volalo ... boli to len 2 tbl. a zobrala som 1 tyzdenne ... Ak si dobre pamatam, vy ste uz tuto liecbu absolvovali ....

@naveen Mudro hovoris, dufam, ze toto bude na dlhsie moj posledny pokus 🙂 😉 🙂 Prosim ta napis mi ako vyzera to napravanie kostrce 😕 😕 😕 ... raz to budem musiet absolvovat ...

@callex Je to na tebe pre koho sa rozhodnes s PNkou ... ked som bola tehu navrhvoala mi ju gynekologicka, ale aj obvodak ... Ako to vyzera s tou tvojou pracou? Este ma napadlo, ze ak by ta prepustili, tak by si sa mohla v ochrannej lehote hodit na PNku...

Baby inac fakt co robit s tou kostrcou ... mna v poslednom case dost boli 😒 😒 😒

Jaaaj, ale inac pekny volny den 😀 😀 😀

lenka_21
1. sep 2011

@naveen Kedze robime v podobnom sektore, tak ti mozem s kludnym svedomim napisat, ze timing je vzdy zly 😝 😝 😝 Ja som zvedava ako bude vypliestat na mna sef oci ked mu poviem, ze nebudem 1 mesiac pocas stimulky chodit do prace ... no budem zhovievava, bud si zoberiem PNku ale nebudem nic robit ... no ak by velmi chcel, tak si tu PNku nezoberiem, ale budem robit iba z domu 😀 😀 😀

@gabinkaa @bayley @jada1 @callex No kocky, ale uz dost 😠 😠 😠 Este mi ten limit na baby vycerpate a mne zostane chlapceeeek 😀 😝 😀 😝 Jooj supeeeer sa tesim a blahozelam k dievcatkam ... tka zaciatkom roka sme ruzove ... to je super, ruzovu mam rada 😉 😉 😉

naveen
1. sep 2011

@lenka_21 napravanie kostrce je srandovna vec, popisem do IP aj @callex to ma za sebou xixix

chces si normlane zobrat PNku na stimulku? ja len ratam s nejakym tym dnom off.. inak kaslem na to a budem chodit do prace .. uvidime, este to prelozim tym liecenim 😉

stastenka42
1. sep 2011

@gabinkaa neboj,inak to ani nemože byt,jasné že bude zdravá a krásna 🙂

@jada1
@bayley
@callex velka gratulácia k slečnám,to je aké super 😀

lenka_21
1. sep 2011

@naveen No tak sa tesim na IP ... ano tento krat chcem byt doma, ale sef bude radsej ked budem robit z domu ako ked mu dam PNku 😀 😀 😀 Ja vela cestujem a aj pri predchadzajucej stimulke mi odporucali byt viac v klude, ale ja som nechcela na to mysliet a tak som normalne chodila do prace ... 😕

martini
1. sep 2011

@gabinkaa @bayley @jada1 ...takže princezničky? no super, takže ja mám v brušku pre vás frajera - bude vysoký, fešák, múdry...po rodičoch, pravdaže...hádam to v RF nepoplietli 🙂)) chichi
@gabinkaa rozhodla si sa správne, aj mne vraveli, že pri meraniach v takomto týždni by už videli na 90 percent vyvojove vady. takže bude to krásna zdravá slečna 🙂
@jada1 držím prsty, nech výsledky sú super a nemusíš ani v hlave nič riešiť.
@miminkad záleží kde tá cysta je, pokiaľ ja viem, lebo ak je napr. na maternici zvnútra, tak by sa mala dať preč...ale také tie klasický malé cysty, čo aj tak by samé niekedy praskli vraj nevadia. ale ty cysty nemáš, a basta. 🙂
Inač my sa máme dobre, fučím už statočne, ale to k tomu patrí. drobec je už pekne otočný hlavičkou dole a má skoro 1,5 kg. Bruuuško mám už teda riadne, keď ležím tak ma dvíha mm, lebo mám klasický chrobáči problém...ležím na chrbte a nohami a rukami len tak rozhadzujem 🙂
Už sa teším, že sa to po lete zasa tu trošku rozbehne so stimulkami a budeme čítať dobrééé správy.

jada1
1. sep 2011

@martini pozerám, že ty si už 31 týždeň, veď ty to máš už za dva mesiace 🙂. Výbavička je už nachystaná?
S dievčatkom to beriem ešte s rezervou, však aj tebe povedali najskôr dievčatko a potom bol z toho chlapček
🙂 .

gabinkaa
1. sep 2011

@bayley, @jada1 no super, tak blahoželám k malým princezničkám, pevne verím, že dievčatká budú krásne, zdravé a budeme mať z nich len a len radosť 😵 😵 😵
@jada1 môj lekár ma do toho tiež nejako netlačí, najviac ma tlačí tá genetička z Tn, dokonca mi už aj volala, že ako som sa rozhodla, on mi pri poslednej kontrole povedal, že by to malo byť v poriadku, rastie tak ako má, len krvné testy boli krvné testy a vyšli pozit. s tým, že tam bolo napísané, že kvôli veku matky a IVF

gabinkaa
1. sep 2011

@rienok to pevne dúfam a veľmi sa na ňu teším 😵 😵 😵

gabinkaa
1. sep 2011

@miminkad ďakujeme moja, takže Ty už sa pripravuješ na septembrovú stimulku? budem držať palce, aby bola úspešná a tým aj posledná 😉 😉 😉

gabinkaa
1. sep 2011

@martini bolo to ťažké rozhodovanie i keď amnio som už aj v 12. tt odmietala, lekárovi som to rovno povedala, ale lekár má trocha obavy o svoju kožu, lebo vraj ženy nad 35 majú povinné ísť na amnio, no a tá genetička, nechcem nikoho zhadzovať, ale si myslím, že to by som aj ja mohla byť genetičkou, lebo porozprávať sa o predkoch je úplne jednoduché, to sa s Dr. Drakulovou nedá porovnať, bola veľmi zlatá, telefonovala mi a aj ona prispela k rozhodnutiu, že amnio nie a som si povedala koniec stresom a užívať si tehu a tešiť sa na maličkú
toho frajera berieme 😀 takého šikovného si presa nemôžeme nechať ujsť 🙂

lenka_21
2. sep 2011

Baby, ja neviem ci sa mi sniva, ale pozrite sa co som si dnes rano nasla 😨 😨 😨 😕 😕 😕 Prosim drzte mi palce 🙂

tinna13
2. sep 2011

@lenka_21 jeeeej, to su krasne ciarocky, takze dovolenka priniesla svoje ovocie. silno drzim palce do uspesneho konca.po dlhej dobe cerstva tehulka 🙂 kolky den cyklu si dnes?

lenka_21
2. sep 2011

@tinna13 Dnes som 32 DC a stale to nechapem ... 😨 😕 😨

Ked som bola v CAR tak mi povedali, ze vhladom na velmi nizke AMH je moja sanca na tehu skoro nerealna a to ani prostrednictvom IVF a tak som sa s tym zmierila. Za 10 rokov co sa snazime som otehotnela raz min.rok, ale mala MA a toto je asi druhy krat ... Chystam sa k DR.... dufam, ze ordinuje a zoberie mi krv, aby som vedela na com som, lebo ak som naozaj tehu mala by som pichat fraxik... Strasne sa bojim, ale snad by ten test nevysiel taky pozitivny keby som nebola tehu ... ja velmi testom neverim 😕 😕 😕

jada1
2. sep 2011

@gabinkaa spokojne tehulkuj. Určite je všetko ok. 😉 Tie krvné testy vychádzajú skoro každej staršej tehulke pozitívne.
@lenka_21 waw, také silné čiariská, to musí byť jasné tehu 😵 . Treba čím skôr k doktorovi, nech ti predpíše ten fraxík a nemala by si si aj utrogestan vypýtať? Pre istotu, keď si už mala MA.

tinna13
2. sep 2011

@lenka_21 urcite si tehotna ciarky uz silnejssie ani nemozu byt. lekari sa mnohokrat mylia, ked tvrdia ze to nejde, priroda je silnejssia ako veda 🙂 . je super ze sa vam podarilo prirodzene. chapem ze sa obavas po minulych skusenostiach ale musis verit ze tentokrat uz vsetko dobre dopadne. utekaj k doktorovi nech ti predpise vsetky potrebne lieky a bude urcite dobre.drz sa

lulu10
2. sep 2011

@lenka_21 ty koksóóóóó ved ty si tehulka, jupííííí 😵 drzim moc palce, chapem ze sa bojis, bez toho to nejde ale VER ze to dobre dopadne, uz MUSI! ciarocky su krasne 😵 😵 😵

pikha
2. sep 2011

ahojte babulky 🙂
@lenka_21 jeziiiiiis, toto co je 🙂 normalne mam usmev okolo celej hlavy 😀 😵 😵 strasne ti to zelam, tfuj tfuj drzim vsetky prsty!!!
@callex tak dalsia baba do partie? 🙂 gratulujem 🙂 🙂 Dianka s Miuskou sice nebudu mat partaka do trojky 😝 😀 ale budeme nitraansky reprobabinec 😎 🙂
@gabinkaa dobre si urobila, ze si sa nedala zlomit 😉 vsetko bude ok a malinka bude zdravucka 🙂
pekny dnik vsetkym

pikha
2. sep 2011

a pozdravuje vas Dianka 🙂

naveen
2. sep 2011

@lenka_21 ty vagoooo.. to cooo??? uzasne.. rychlo k dokine a rychlo pichat fraxik.. ja tomu normalne nemozem uverit, az mam zimomriavky 🙂

mne raz doki povedal, ze ked su dve ciary na teste, tak je takmer 100 % pravdepodobnost, ze si tehu.. a ked tam nie su, tiez to neznamena, ze nie si tehu.. takze ja to vidim na super vysoke hcg 😀 😀 😀 😵 😵

@pikha .. mala je rozkosna, aka je vlasata 😵 😵 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre