Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

stastenka42
19. aug 2013

@falin zlatko viem ako ti je,a predstav si ze ked som pred tromi rokmi prisla v 14tt o miminka tak som mala termin porodu 15.4....a vies co je zaujimave ? Ze teraz presne po troch rokoch som tehu a termin porodu mi vychadza presne 15.4.. !!!!

buba08
19. aug 2013

@falin viem, ze je to velmi tazke, hlavne ked si predstavis kolko mohlo miminko uz mat mesiacikov, co by uz vsetko vedelo ....
ja som si tym presla 2x, 1x som bola rovnako tehu s kolegynou a dodnes ked ju stretnem s malou, tak idem na nej oci nechat a vzdy si predstavim ako by vyzeralo nase a 2x som bola rovnako tehu so sesternicou a minule som ju stretla, mala jej uz sedi, no poviem ti hrca v krku, slzy v ociach ...., ale musime ist dalej a verit, ze aj nam to raz vyjde

buba08
19. aug 2013

@stastenka42 aky je ten zivot nevyspytatelny, ale teraz to uz urcite vyjde, drzim palce, velmi, velmi

nelly3
19. aug 2013

@falin
sme tu pre teba, treba aj negativum dat zo seba von, ja si teraz tak predstavim, ze v auguste by som mala za sebou prvy trimester a ze by som to konecne povedala rodine, lebo ja budem mlcat ako hrob do prveho trimestru, teda okrem vas 😉 mna kazdy jeden neuspech dost polozi a cim som starsia tak to horsie prezivam, uz teraz pripravujem manzelika, ze fakt sa ak to nevyjde - co musi asi zrutim uz 😢

gaga83
19. aug 2013

@falin na bepku mame obcas kazda narok, je to normalne. Ja som to prezila 3 krat a kolko krat si aj teraz poplacem. Ale netreba sa vzdavat a verit ze raz sa to podari;);)

falin
19. aug 2013

@melisska @nomxxx @vrabcek24 @stastenka42 @buba08 @nelly3 @gaga83 - dakujem vam dievcence, ste strasne zlate, som tak rada ze va mam 🙂 , viete presne o com to je a tym padom to viete pochopit. Nel, veru cim som starsia tym je to zvladanie neuspechov horsie. Ale depka zas odide a verim ze budem mat chut spolu s vami bojovat dalej a ze sa postupne vsetky dockame stastneho konca, teda zaciatku niecoho noveho 😉
Stastenka krasne ti to vyslo. No mne by vysiel termin na moje narodky, kebyze mi to tentoraz vyjde. Som bola par dni po tebe 😔

tinna13
19. aug 2013

@falin dakujem moja, na depku mas uplne narok, ten dalsi, v tvojom pripade uz urcite posledny pokus sa podari.
Nejdem ti pisat ze tomu treba verit a mysliet pozitivne, lebo ja som bola teraz absolutne negativne naladena, isla som do toho len preto, ze pred dalsim Ivf som este chcela minut mrazacikov.
Po vklade som sa vobec nesetrila, ale naopak. Druhy a treti den po som sa nezastavila, upratovala´som, zehlila, varila, proste cele 2 dni na nohach, ani 5 minut som si nepolezala. Raz som citala, ze po vklade treba maternicu dobre prekrvovat, hybat sa aby sa embryo uchytilo. Pila som cervene vino. Na 5 den na mna dosla depka, lebo som nemala ziadny priznak ani pichnutie proste nic. Vecer kamoska otvorila flasu 4 putnoveho tokaja, vypili sme celu flasu, po 3,5 roku som si dala 2 cigatery, bolo mi zle ako psovi
😖

falin
19. aug 2013

@jassminx ahoj jassi, to mi je luto, viem ze je to velmi narocne. Sama som prezila podobnu sokujucu spravu, aj ked to bolo trosku skor ako u teba, ale po opu po prebudeni z narkozy mi povedali ze mm nemal ziadne spermosky, to bol teda riadny sok, tiez clovek s tym neratal. Verim ze vam pomozu v rf, aby ste sa dopracovali k vkladu a napokon k vonavuckemu uzlicku

falin
19. aug 2013

@tinna13 - vdaka moja , tusim clovek musi niekedy robit niektore veci naopak ako si mysli zeby mohli fungovat 😀
Ides aj na hcg alebo pojdes az na utz? Testiky su na 9-ty den velmi pekne. Zeby sa chytili obe?

stastenka42
19. aug 2013

Babulky tak hlasim ze cakame jeden pokladik a mame uz aj srdiecko🙂🙂🙂🙂

melisska
19. aug 2013

@stastenka42 krásne 🙂)) 😵

jassminx
19. aug 2013

@falin je to ozaj neprijemny pocit. Lebo clovek s takouto moznostou absolutne nerata. Ale aspon ze sa zachovali tak, ze sa mi nesnazili vlozit nieco, o com vedeli, ze to nebude viest k uspesnemu koncu. Tak ako u nas v BA. A vam teda co navrhli, ak sa smiem opytat?

gaga83
19. aug 2013

@jassminx to mi je luto ze to nevydlo. Ja som tiez pri ivf transfer nemala, tak viem ake je to sklamanie a necakane udalosti. Urcite to nanuduce dobre dopadne.

elienocka
19. aug 2013

@stastenka42 gratulujem k

jassminx
19. aug 2013

@gaga83 Dakujem a snad sa to na ten 5x konecne podari. Treba len dufat a hlavne sa nevzdavat. Aj ked to vobec nie je take jednoduche 😒

natali225
19. aug 2013

@stastenka42 krásny pohľad, ešte raz blahoželám 🙂

stastenka42
19. aug 2013

@jassminx prajem ti vela sil do dalsieho boja,nevzdavaj to ,pozri na mna stastny 13 transfer🙂🙂🙂🙂moc drzim palceky

gaga83
19. aug 2013

Baby tak uz som bez zuba, stimulku mi zubar povolil, tak uz len musi ms prist a ide sa na to. Dufam ze sa uz nic nestane 🙂

tinna13
19. aug 2013

@stastenka42 blahozelam k srdiecku 🙂 , takze ziadne trojcata 🙂

tinna13
19. aug 2013

@falin dnes som bola na krv, zajtra vysledok. Uvidime nechame sa prekvapit 🙂

tinna13
19. aug 2013

@stastenka42 ktory den od vkladu si bola na sone?

falin
19. aug 2013

@stastenka42 - krasne, blahozelam k srdiecku 😉

falin
19. aug 2013

@tinna13 tak som velmi zvedava ake bude hcg. 🙂

falin
19. aug 2013

@jassminx - to bolo davnejsie, ale navrhli nam zmrazit vajka, nech nevyjdu nazmar a bud sa rozhodnut medzi darcovskymi alebo skusit nieco spravit s spg. Manzel zacal brat tribulus, maccu a neviem co vsetko mozne, o nieco sa mu spg zlepsil, potom sme isli na ET. Ale zail zatial bez uspechu.

stastenka42
19. aug 2013

@tinna13 27.7. Som mala vklad..Drzim palceky..

vivianamk
19. aug 2013

@stastenka42 gratulujem. uz som ti poslala aj správu a teraz čítam. tak nech babätko sa držká a fajn rastie.

nomxxx
19. aug 2013

@stastenka42 veľmi dobre sa čítajú takéto spávy a pozerajú takéto fotečky 😀 ...zo srdiečka TI to želám 🙂

nomxxx
19. aug 2013

Dievčence, koľko dní trvalo, kým ste dostali informáciu, či sa podarilo niektoré fazuľky mraziť? My sme boli na vklad v piatok a vraj ostatné nechajú do soboty a potom mi príde mail, ktorý zatiaľ nemám 😲

vivianamk
19. aug 2013

@nomxxx nám došiel mail až na piaty den od vkladu. tak neboj, dojde info.

nomxxx
19. aug 2013

@vivianamk ďakujem, tak počkám 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre