Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
10. apr 2014

@stastenka42 Blahoželám nech vám rastie do krásy 😵 😵 😵 😵

stastenka42
10. apr 2014

@dafy si na rade 🙂 🙂

lienka_1
10. apr 2014

@sizo To je sice pekne, ze chcu, aby peniaze zostali na Slovensku, ale kasu zdravotneho poistenia plnime vsetci, teda si myslim, ze ak sa rozhodnem vyuzit centrum ktore kvalitativne prevysuje akekolvek slovenske pracovisko, tak by poistovna mala vykon preplatit vo vyske ako ho preplaca na Sk a nerobit s tym taky cirkus. A slovenskym centram, by som odkazala, aby na sebe zamakali a skvalitnili starostlivost a pristup ak nechcu, aby im pacientky utekali do zahranicia.
Dalsia vec je, ze ak s preplatenim po splneni vsetkych podmienok Vseobecna poistovna nema problem, preco s tym ma problem ina poistovna. Ved podla zakona by mali poskytovat poistencovi rovnaku starostlivost vsetky poistovne.
Drzim Vam palce, aby ste nakoniec Doveru zlomili. 😉

lienka_1
10. apr 2014

@sarasota Myslim, ze v Medirexe robia repro imunologiu v BA a dr. sa vola tusim Girovska. Skus pisnut @zibi, tak sa mi zda, ze ona tam bola.

diska
11. apr 2014

@sarasota ahoj,v medirexe,treba kontaktovat,dr.Tibensku,ta to dohodne s dr.Girovskou,ona je momentalne na MD,zavolas si cez caal centrum medirexu a prepoja ta na imunologiu.

tlucka
11. apr 2014

Dobré ránky kočky 🙂 Opäť si vysadnem na koňa a idem riešiť ďalšie vyšetrenia po ďalšom neúspechu.
Pozerám, že sa tu v príspevkoch vyššie rieši repro imunita. Tú ešte nemám urobenú. Čo všetko tam vyšetrujú? Potrebujem nejaké odoprúčanie na vyšetrenie?
Ešte otázočka, mala som robené predpokladám že základné hematologické vyšetrenie, ktoré bolo OK. Myslíte si, že drakulka 😀 (MUDr. Drakulová) robí komplexnejšie vyšetrenia, že by mohol byť zistený prípadný problém, ak základné hematologické vyšetrenie je v poriadku? Potrebujem tiež nejaké odporúčanie, resp. výmenný lístok na vyšetrenie?
Už neviem, čo si mám dať ešte urobiť, aby sa nám kukrnik krásne blastocysty uchytili.. 😒 😒 ☹

melisska
11. apr 2014

@stastenka42 jeeej🙂 blahoželám 🙂))

melisska
11. apr 2014

Ahojte 🙂))

tlucka
11. apr 2014

@melisska je náááádherný 🙂 😉 😀

mariquita11
11. apr 2014

Ahojte baby, teraz som po vlozeni embrii v reprofite. Chcela by som sa vas opytat na vase skusenosti s neuspechom. Tiez ste tam spinili cca od 7-11 den, ked sa embrijko neuchytilo? lebo v ginfive, vzdy dievcata spinia asi od 7-11 dna. Mne v reprofite povedala, ze dostanem mrchu az po vysadeni liekov a kamoske v gynfive v BA povedali, ze ak nebude spinit je tehotna. Nestretli sa s tym, ze by zena nespinila a nebola tehotna. A brali sme tie iste lieky. Tak neviem, preco mne povedala, ze dostanem az po vysadeni a jej lekar povedal, ze moze spinit....

lienka_1
11. apr 2014

@mariquita11 Ahoj! Mozne je vsetko a presny vzorec ako to je po transfere neexistuje. Mozes spinit a byt tehu. Nemusis spinit a nie si tehu. Hlavne bud v klude a neporovnavaj sa s inymi babami. Za tie roky, co tu strasim som uz pocula take vselijake mozne kombinacie, ze ten ci iny priznak nemusi nic znamenat. Kedy si bola na vklad a kedy mas ist na krvny test?

lienka_1
11. apr 2014

@melisska Janik je uplne uzasny! 🙂 😉 Posielam pusinku :*

falin
11. apr 2014

@mariquita11 ahojky, podla mna sa to neda tak vseobecne zhrnut, lebo sme kazda ina. Ja mam napr. za sebou 8x ivf (a niekoľko ketov) a ja som nespinila ani raz (bez ohladu na to ci som bola alebo nebola tehu)a menzes som dostala az po vysadeni liekov . Ale su kočky, co spinili, su aj take co dostali menzes aj ked este uzivali lieky.
Nemysli teraz na neuspech a neporovnavaj sa, ozaj sme kazda ina a dokonca aj u jednej zeny moze byt kazde tehu ine, s inymi prejavmi. Teraz to chce u teba pohodu a klidecek, psychika robi svoje 😉
Drzim palceky. Kedy mas testovat? U koho si bola na ET?

sizo
11. apr 2014

@lienka_1 No moja, pekne si to napisala.......Som taka nahnevana, ze ma presla chut aj na IVF.Chces mat dieta, zakonom je dane, ze ti 3 pokusy hradi poistovna a nemozes to vyuzit???Lebo chces ist inde na ivf ako na Slovensku??????A ked napises mil do poistovne tak ta odbiju z kokot.....mi????Ked ty nezaplatis zdr.ppoist na cas tak ti hned pride list o nedoplatku, ale ked chces ty nieco od nich tak nemas pravo, ci co??????Hnusne poistovne.......V kazdom meste maju kancelarie, mininalne 1 clovek tam robi-niekde aj 2 zamestnankyne a to vsetko z nasich penazi.......To je ferove, ale preplatit IVF v zahranici to nie.......a robit okolo toho halo, to je v poriadku........to sa moze.
no a toto je na stranke dovera:
Práva poistenca

slobodný výber zdravotnej poisťovne,
slobodný výber lekára,
zmena zdravotnej poisťovne vždy k 1. januáru (stiahnite si prihlášku do Dôvery),
úhrada zdravotnej starostlivosti v rozsahu a za podmienok ustanovených zákonom,
informácia, s ktorými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti máme zmluvu,
poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti aj vtedy, ak s lekárom či zdravotníckym zariadením nemáme uzatvorenú zmluvu,
vrátenie preplatku z ročného zúčtovania poistného,
podieľanie sa na kontrole poskytnutej zdravotnej starostlivosti,
domáhanie sa ochrany práv a právom chránených záujmov vyplývajúcich z verejného zdravotného poistenia v konaní pred Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

mariquita11
11. apr 2014

@lienka_1 Dnes som 13 den od vkladu a na test by som mala ist zajtra, ale je sobota, tak sa mi to posuva az na utorok, pretoze moj gyn neordinuje v pondelok. A nespinim aj podbrusko ma asi pred dvomi dnami prestalo boliet, len prsia ma bolia ked lezim.

nelly3
11. apr 2014

@mariquita11
ahoj, urob si doma test, 13 den od vkladu uz nieco urcite ukaze a uvidis 😉

mariquita11
11. apr 2014

@falin tehotensky test si spravim zajtra ale na krv pojdem az v utorok. Chodila som tam doktorovi Machacovi. Ty komu chodis?

mariquita11
11. apr 2014

@nelly3 praveze na ten test by som sa az tak nespoliehala, kamoske neukazal v 2.mesiaci a bola tehotna. Az gyn jej to potvrdil z ultrazvuku.

lienka_1
11. apr 2014

@mariquita11 Ak si urobis domaci test, tak ten by Ti uz mal ukazat, ci ano alebo nie 😉 Kazdopadne drzim palce! 🙂

falin
11. apr 2014

@lienka_1 - cau lienocka, pozeram ze sme skoro naraz pisali a v podstate to iste. 😎 Skusenosti su skusenosti, ze ? 😀

mariquita11
11. apr 2014

@nelly3 ale urcite si spravim ten test zajtra

mariquita11
11. apr 2014

@lienka_1 domaci test myslis normalny z lekarne?

lienka_1
11. apr 2014

@sizo Ten slobodny vyber lekara je dobry argument do odvolania.

nelly3
11. apr 2014

@mariquita11
z lekarne, citlivost 10 si kup, to musi ukazat, mna nikdy nesklamal test 😉

lienka_1
11. apr 2014

@falin nechcene, ale skusenosti 😀 😀 Ako sa mas?

falin
11. apr 2014

@mariquita11 - ja si tiez myslim ze 14 den by ti mal test ukazat. Skus bud mamatest 10-tkovy, ten je velmi spolahlivy, a 14-ty den by ti uz aj ten reprofitacky 20-tkovy test mal ukazat.
Ja chodim Stelclovi, u Machaca som bola raz na utz, taky usmievavy pohodak

lienka_1
11. apr 2014

@mariquita11 Ano. Kup si mamatest, citlivost 10. Podla toho co si tu roky vsimam, su najspolahlivejsie 😉 Test z RF je az 20 citlivost. Takze ak Ti ukaze tam, si tehulka 😉

lienka_1
11. apr 2014

@falin Teda mi fakt piseme ako cez kopirak 😀 😀 😀 😀

falin
11. apr 2014

@lienka_1 -veru nechcene, ale co uz narobime. 😝
Mam sa fajn, ziadne ivf momentalne neriesim a som v psychickej pohode. Moznoze aj motyka vystreli alebo zostaneme pri jednom. Uvidime 😉 A ty co nove?

falin
11. apr 2014

@lienka_1 😀 😀 😀 Sme dnes na nejakej rovnakej vlne naladene 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre