Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
9. okt 2013

@miscok nie nevracala som nastastie ale napínalo ma z parfému 😝 😝 no ale tá kyslá pachut v ustach je hrozná a vone niektoré mi strasne vadia

zibi
9. okt 2013

@gaga83 no ja zatial nic davam si tu ruku dokopy a poletujem od jedneho doktora k druhemu ...musim najprv toto poriesit lebo inak sa neda ..musim mat ruku ok lebo v keby som otehotnela nemozem uz ziadne lieky ani nic ine brat

speranza1
9. okt 2013

@nelly3 nelca krasne vysledky..gratulujem.... ja som vedela ze bude vsetko OK...
@lienka_1.. ahoooj draha... no konecne si tu.... kde sa tulas...

zibi
9. okt 2013

@kacenkab dakujem

dafy
9. okt 2013

@bergalm nic si z toho nerob ja tomu tak isto este stale nemozem uverit ze to vyslo 😀 😀 😀 ved tolko neuspechov mat za sebou tak clovek si uz zvykne ze ništ ..a zrazu je to tam 😀

dafy
9. okt 2013

@lienka_1 ale tvoje miesto je este stále prázdne 😨 nikoho naň nepustím tak si pohni prosím 😀 😀 😀 😀 😀 😀

falin
9. okt 2013

@nelly3 - super, mas krasne vysledky. Tentoraz to urcite byjde, uz musiiii

@ria191 - veru nevzdavaj sa , bojuj dalej

@lienka_1 - jasnacka ze berieme, neboj j nic, nenechame ta len tak samu, muzikovi nejake medicinky daj, nech sa rychlo z toho zapalu vylieci a sup sup do brna 🙂

lienka_1
9. okt 2013

@speranza1 Tulala som sa po vychode Slovenska 😀
@dafy Si zlata, ze mi drzis miesto 😉 Inak vcera ked sme isli okolo Peresa, hadaj na koho som myslela...a Norika to urcite nebola 😀 😀 😀

dafy
9. okt 2013

@ria191 no ten otevrel to tak povedal jednoznacne embrya jednotkovej kvality HB ked sa do dvoch dni neuhniezdia tak potom je to uz nepravdepodobné 😕 ..takze nakázal dva dni sa setrit a potom uz fungovat dále 😀 😀 😀 ale to chudák nevedel s kým má dočinenia 😀 😀 😀

tlucka
9. okt 2013

@jalaura tak teraz pozerala ten nový zákon... v záverečných a prechodných ustanoveniach zákona nie je vôbec napísané, dokedy by mali urobiť vykonávaciu vyhlášku k tomu, tak to nechápem. No snáď máme ešte nejaký mesiac, dva, kým niečo také pri rýchlosti našich úradníkov a legislatívcov vydajú.
Ide ma šľak trafiť z toho!!!

lienka_1
9. okt 2013

@falin Vykonam! 😉 Sa tam mozno aj stretneme 🙂

dafy
9. okt 2013

@lienka_1 😀 😀 😀 😀 😀

stella25
9. okt 2013

@falin
@nelly3 myslím že postupne bude pre nás cudzincov kupovať si lieky v centre ako na SR .

speranza1
9. okt 2013

@stella25 ja som teraz zaplatila za lieky na SK ako merional 2 bal. + pregnyl 1x, + 3x orgalutran, +2x prednison....320€

kacenkab
9. okt 2013

Ahojte babulky, pekny den vsetkym

isabellaa
9. okt 2013

@dafy hmmm, nepises ty o mne? Vkladali sme dve, na 12 den som mala cca 505 a na 18 den cca 7000 a ten 18den videl na ultrazvuku iba jedno embryjko.
@bergalm hodnota je pekna, vsetko je ok. Vkladali ste dve?

kacenkab
9. okt 2013

9. den po ET - chyta ma neskutocna panika....strasne som nervozna....som rozhodnuta testovat ako nakazali v RF, ale straaasny mam strach. Tesim sa zo vsetkych uspechov tu - @dafy, @bergalm, @ikuska - super baby drzte sa, ale zaroven paralelne rastie moj strach, aby to vyslo 😅 Pomoooooooc

kacenkab
9. okt 2013

@jalaura No ja som si podavala ziadost o refundaciu tusim 2.10. este vtedy nic netusiac, ani pani na pobocke nic - aj volala na ustredie, tiez nic o niecom novom. Tak som zvedava ako to dopadne. Zhodou okolnosti ja uz som ziadost na IVF mala schvalenu vo Ferticente, az potom som sa rozhodla ist do Brna, takze kvazi od slovenskeho doktora schvalenie mam.... 🙂

jalaura
9. okt 2013

@tlucka no to co ona pisala - este nie je novelizovany ale je schvaleny takze plati!☹
No ale ked to uz ona takto pise ze to uz musi byt na schvalovanie tak asi to budu kontrolovat....mne je tiez z toho uplne zle... no proste chcu aby sme vyuzivali toto nase super slovenske zdravotnictvo.
Mozno ze ked to stihneme do par mesiacov, este to nebudeme musiet takto dokladovat...len sa bojim ze ked mi uz toto napisala a informovala ma a teraz ja pojdem opacne, tak mi to nepreplatia.
Nemate niekto este nejaky kontakt v poistovnach ze by sa este na to niekto spytal?

jalaura
9. okt 2013

@kacenkab no tak to mas super, a ten doktor, ktory ti to posielal - jemu bolo jedno, ze si ides do Brna? Nezavezujes sa tym ze pojdes do ich centra?
Myslim ze ty si v pohode...ten zakrok si mala este pred 1.10 takze sa to nevztahuje na teba.

speranza1
9. okt 2013

@kacenkab je to absolutne normalne, ze ta chyta panika..... kazdu z nas chyta 😉 , ked cakame na vysledky🙂.... drzim palce 🙂

zibi
9. okt 2013

baby to co s tym preplatenim je zasa noveho? ved kvoli nemu som odisla z union do vseobecnej to co ma zasa byt 😕

kacenkab
9. okt 2013

@jalaura on to este nevedel, ja som to tiez nevedela, ja som si to tak predpripravila, nechcela som este v tom momente ist hned na to, ta schvalena ziadost vlastne plati rok, cize mas cas zrealizovat ivf. No a potom som si to rozmyslela a vyprdla som na na SVK, reku sak skusim si dat tu ziadost na refundaciu, sak uvidim ze co bude, zatial peniazky s priatelom mame

lienka_1
9. okt 2013

@speranza1 Speri a ty uz stimulujes? 🙂

kacenkab
9. okt 2013

pripadne nejake tehu virusiky, ci grcky sa pre mna najdu? poslite prosíím, vdaka 😝

tlucka
9. okt 2013

http://www.vszp.sk/files/zakon-c-580_2004-z-z-z...
tu je odkaz na ten novelizovaný zákon č. 580/2004.

speranza1
9. okt 2013

@lienka_1 nieeee moja...len lieky som si zakupila skor, aby som potom nestresovala zbytocne 😉

monita81
9. okt 2013

@bergalm ahoj,ja som 11.deň mala 513 HCG a máme jednu slečnu,ale držím palce nech sú dvojky 😀 😀 😀

gaga83
9. okt 2013

@jalaura citam co nase zdravotnictvo zas vymyslelo. Je mi stoho zlee uz im fakt sibe. Ja som podavala ziadost 18. 9 na refundaciu. Som zvedava kolko a kedy preplatia. Este mam narok na 1 ivf ak by snehulkovia neuspeli a neviem si predstavit kto bude tie ziadosti na Sk schvalovat aby sme mohli ist ku konkurenciiD😀😀

kacenkab
9. okt 2013

@gaga83 @jalaura uz asi dochadzaju peniaze na rozkradanie, tak vymyslaju kde co stopit, neviem ci mozem byt vulgarna ale napada ma kopec nepublikovatelnych vyrazov na toto. Od maja som nezamestnana a ked som zbadala ako pokratili davky v nezamestnanosti a vselico skomplikovali, napr aj materske davky, tak je mi z toho zle, a tak to bude aj so zdravotnictvom a este chcu jednu poistovnu, to si potom uz fakt budu moct s nai robit co sa im zachce a vsade budes platit ako mulica.....ja som mala velmi dobre platenu robotu, sice stresovu jak svina, vela cestovania na sluzobky, furt tlaky....sak aj preto podla mna som nemohla otehu...a ked si pomyslim co som odviedla jake prachy tomuto statu, tejto hnusnej ciernej diere, je mi na grc....fuj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre