Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

strapula27
5. feb 2013

@zuzu1122 moze to byt uhniezdenie..

zuzu1122
5. feb 2013

@strapula27 len tie bolesti v podbrusku ma uz trapia posledne 3 dni ale dnes sa to akosi stupnuje...

strapula27
5. feb 2013

@zuzu1122 myslim,ze to nevadi,mala to tak aj moja znama a cakaju dvojicky🙂

bibi24
5. feb 2013

@zuzu1122 ahoj, mna tiez pobolievalo podbrusko ako ked som dostala ms, ale neskor, nie na 4. den. Ale nemala by to byt neznesitelna bolest....

zuzu1122
5. feb 2013

@strapula27 no ja s mojou chrbticou by som dvojky urcite nezvladla 🙂 ale bodaj by si mala pravdu s tym uhniezdovanim 🙂

zuzu1122
5. feb 2013

@bibi24 ahojky a tiez si mala predlzenu kultivaciu?

bibi24
5. feb 2013

@zuzu1122 ano, mala....

zuzu1122
5. feb 2013

@bibi24 no tak to potom neviem co moze byt... ☹

strapula27
5. feb 2013

@zuzu1122 bolo by ale dobre zavolat tvojmu dr.,pre istotu, nech sa k tomu vyjadri..

bibi24
5. feb 2013

@zuzu1122 ja by som tiez napisala, alebo zavolala doktorovi do centra. Vajecniky mozu boliet po stimulke a opu, aj popichavat moze, ale nemalo by to byt silne. Maternica ako pri ms boli az vtedy, ked sa embryjko uhniezdi a maternica sa zacne postupne roztahovat,. Mna pobolievala s prestavkami cely 1. trimester.

zuzu1122
5. feb 2013

@strapula27 a to je to, ze chodim do prace, sice nie je fyzicky narocna ale hodne stresova... neviem co urobit, ci sa hodit na PN alebo co... nechcem nic zanedbat

zeina62
5. feb 2013

@bibi24 cauko teba tu davno nebolo vidno ako sa mas? co mas nove?

zuzu1122
5. feb 2013

@bibi24 aha, tak mu skusim napisat, co mi povie... mna vajecniky bolievaju aj pri ms a teraz je to presne taka ista bolest... citala som, ze bolest prsnikov tiez moze byt z utrosu, ale ten beriem uz vyse tyzdna a prsia ma zacali bolet len dnes... som z toho volajaka zmatena ☹ preco priznaky nemozu byt jednoznacne...

strapula27
5. feb 2013

@zuzu1122 ja som bola doma aj pri prvom pokuse a som aj teraz doma,ale dlhsie...bola som vypisana uz pred stimulaciou a oddychovala som,aby sa telo dobre pripravilo..

zuzu1122
5. feb 2013

@strapula27 takze nebude to vadit, keby som zostala teraz na PN? nechcem vyzerat ako nejaka cintlavka, ked mam sedavu pracu...

strapula27
5. feb 2013

@zuzu1122 aj ja mam sedavu a som vypisana,mozem kaslat na to co si kto mysli,ide predsa o nasich drobcekov a moj gynekolog vobec s tym nemal problem,hned mi vypisoval PN a velmi ma podporuje a drzi mi palce..

bibi24
5. feb 2013

@zuzu1122 zuzu, asi ta nepotesim, ale to ci budes doma nema na uhniezdenie ziadny vplyv. ako jasne, netreba sa velmi namahat, ale sedava praca vobec nevadi. Ja som chodila od druheho dna po ET. A vyslo to.
Priznaky nie su v tomto stadiu este ziadne 🙂 Vsetko je to utrogestan. Priznaky zbadas az neskor a to uz budes aj vediet, ze si tehu 🙂

bibi24
5. feb 2013

@zeina62 hello, no nechodim sem, ked sa nemam k comu vyjadrit 😀 okrem toho som mala toho vela, sme sa stahovali, tak nebolo kedy.
inak ani nemam nic nove, babatka kopkaju o stosest 🙂

zeina62
5. feb 2013

@bibi24 to je super ze sa maju dobre a som rada ze sa citis dobre, iba som ta chcela pozdravit 🙂

zuzu1122
5. feb 2013

@bibi24 a tiez si mala stresovu pracu? kazdy den na teba tlacili, ze musis splnat toto a tamto? tiez si nemohla ist na wc ked si potrebovala? ja viem, ze to nema na to vplyv, preto som napisala, ze nechcem vyzerat ako nejaka cintlavka, ale predsa len uz sme do toho nieco vlozili a asi by som psychicky neuniesla, keby to nevyslo... podstupovala som niekolko operacii aby som mohla mat deti ☹

zuzu1122
5. feb 2013

@strapula27 no ved uvidim co a ako, mozno este dnes vecer zavolam svojej obvodnej lekarke ze co na to povie a kym sa nepotvrdi tehu, tak budem doma... ved uvidim co mi povie... 🙂

strapula27
5. feb 2013

@zuzu1122 jasne, urcite to vyskusaj...par dni mozes byt kludne doma,len ti to prospeje..

zuzu1122
5. feb 2013

@strapula27 dakujem za radu 😉 a drzim prsty aby ti to vyslo 🙂

strapula27
5. feb 2013

@zuzu1122 dakujem,este je to dlha cesta.-) do soboty sa asi zblaznim🙂

bibi24
5. feb 2013

@zuzu1122 no to je asi dost tazko posudit do akej miery je ta praca stresova. Ak to citis tak, ze doma ti bude lepsie, ostan doma. Ja iba pisem, ze to ci budes doma alebo nie, neovplyvni uspech, resp. neuspech.
To kolko ste vlozili tak asi chapem, nakolko mne vyslo az 5. ivf a 6. vklad, a okrem inych vysetreni 2 laparoskopie a hysteroskopia. 😉
A ohladom problemov nevolaj obvodnej, ale do centra 😉

zuzu1122
5. feb 2013

@bibi24 ja mam za sebou operaciu strednetazkej skoliozy s rotaciou stavcov, vsetko mi tlacilo na vnutorne organy a byvaly gyngos povedal, ze ak neurobim nieco, tak mi negarantuje, ze donosim dieta... takze som podstupila takmer 8 hodinovu operaciu chrbtice a teraz mam v hornej casti kus zeleza a tiez uz nemam 25... ☹

strapula27
5. feb 2013

@zuzu1122 to musela byt tazka operacia☹ ale ak dopadla dobre,nie je dovod preco by si nedonosila🙂)

tinka9075
5. feb 2013

@zuzu1122 len pekne zostan na pn v klude doma ked máš stresovú prácu 🙂 🙂 ja som tiež zostala aj ked som sa chcela vrátit do roboty ale to už ma gyndoš nechcel pustit 🙂 🙂

zuzu1122
5. feb 2013

@strapula27 to bola, musela som sa na novo ucit chodit... najlepsie je, ze ked som potom ortopedovi povedala, aky bol hlavny dovod operacie, tak sa na mna s udivom pozeral, ze to este v zivote nepocul aby chrbtica branila donoseniu... tak to ma dorazilo ☹

zuzu1122
5. feb 2013

@tinka9075 jeee, vitaj teta 🙂 este asi zajtra pojdem do roboty, to idem az do deviatej vecer 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre