Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1122
8. apr 2013

@kukulik30 😀 😀 😀

kukulik30
8. apr 2013

@zuzu1122 kopirujem jak tatar..no co uz 😉

zuzu1122
8. apr 2013

@kukulik30 v pohodicke ja som to pochipila 🙂 len mi prislo smiesno, si mi pripomenula machaca 😀 ten tiez tak povie: dnes vecer na neho jeste skocte a uvidime 😀 😀 😀

kukulik30
8. apr 2013

@zuzu1122 no vidis, dobre radi...tak sup sup, vecer romantikus 😀

zuzu1122
8. apr 2013

@kukulik30 hhh vtipalka 😀 😀 😀

isabellaa
8. apr 2013

@kika017 dakujem 😉

dafy
8. apr 2013

boože dievčatá ja som až teraz zistila ze pregnyl má byť v chladnicke a ja som ho nemala 🙄 mala som ho v spálni 😖 dufam ze to nejak nevadí či?? jooj az ma brucho rozbolelo...o hodinu mam ist pichnut a az teraz som kukla ze 2 az 8 stupnov

martini
8. apr 2013

@dafy my sme niekedy šli hornou cestou a niekedy dolnou, vyjde to v podstate na rovnako. My chodíme vždy tak, aby sme prekračovali rýchlosť minimálne, teda max o 10 viac na tachometry, lebo to vlastne nie je ani prekročenie, kedže tachometre su tak prednastavené. A cesta nam trvala väčšinou okolo 5 hodín. Raz aj pod 5. A raz cez tie najhoršie kalamity 8 hodín, ale to sme boli happy, že sme vobec stihli cesty, kym ich uplne zatvorili.
Pregnyl som si pichala minule tiež pred polnocou, lebo zaleží na presnom čase kedy ťa objednali na odber.

martini
8. apr 2013

@dafy nevadí našťastie, kedže nie je leto. Ja som to isté pred mesiacom spravila s orgalutranom. Sestrička v RF mi ho išla pichnuť a hovorí, že držali ste ho v chladničke? a ja že nie... a ona, že malo by to tam byť, ale nevadí, našťastie nie je leto a teploty nie su ani v izbach take vysoke. A to sa mi ešte nejaky orgalutran zvyšil a mi ho zobrala späť, tak ak by ho už nepoužili, tak by mi povedala, že si ho nechajte, neberieme ho... hore hlavu, dobre bude 🙂

dafy
8. apr 2013

@martini boože ja som taká truuba merional som nedrzala lebo netrebalo tak som nejak pozabudla na toto ......no a ze treba orgalutran tiez??tak to si mi teraz dala ani ten som nemala v chladničke na parapete pri balkonovych dverach som drzala 😒

martini
8. apr 2013

@dafy mňa tiež nenapadlo, že orgalutran v chladničke. ja som tiež vedela, že menopur a merional normalne pri izbovej teplote a tak v tej taške bol pekne aj orgalutran. Ale ak nevykurujete doma na 32 stupnov, tak nevadí 🙂 určite bude dobre. na ultrazvuk si bola v RF? či inde?

dafy
8. apr 2013

@martini ja dufam ze más pravdu lebo az krče som dostala zo stresu 🙄 aj som volala na pohotovost do lekarne ale nikto to nebere.....na ultrazvuk som bola u mojej dr ...ešte v Brne sme neboli ani raz...duufam ze tam trafíme v pohode 😀 ....v piatok som bola na usg a mala som vajka od 0.68 do 1.60....áks ale asi len tri boli dobre 😒

martini
8. apr 2013

@dafy a to ako vedeli, že asi len tri? mne akurat povedali, že tie čo su do 10 mm sa ani nepočítajú, aj ked oni ešte možu pekne narasť kym dojde k OPU.

dafy
8. apr 2013

@martini to len ja si myslím ze 3 budu dobré....1.60 ,1.50 ,1.40 ,0.91 , 0.82 , 0,77 , 0.63 ,0.65 😝

martini
8. apr 2013

@dafy ja som bola na ultrazvuku na 8. deň a tiež boli len 3 velke a ostatne take menšie, prave preto mi hovoril, že sa mu aj ťazko hovorí kolko ich mám, kedže su pod 10 mm. A potom som ešte niečo dopichla a šla ešte na jeden ultrazvuk o tri dni a už ich bolo oveľa viac a nakoniec ich vybrali 10 a 7 bolo zrelých a 2 skoro zrelé (aj ich ICSI-ovali, že ak by nahodou). Tak neboj, verím, že bude dobre. A pozeram, že už maš jednu veľku slečnu. Ta nebola z IVF, či?

dafy
8. apr 2013

@martini tak troška aj ja dufam ze za tie 3 dni podrástli ....ja som bola na 7 den na ultrazvuk a ked som volala dr do Brna tak vravel ze na dalsi ultrazvuk uz netreba ist...takze dnes rano som pichla 9 poslednu injekciu ...este na začiatku vravel ze budem pichat 10 😕 a od soboty az dodnes orgalutran k tomu a teraz pregnyl 🙂 ..hej mám 9 ročnu z prvého IVFka 🙂

martinusa22
9. apr 2013

@dafy mne sa to iste stalo a musela som si kúpiť novú tu injekciu🙂 tak neviem len ja som ti zistila týždeň pred tak som mala cas zohnat ďalšiu

melisska
9. apr 2013

@dafy držím palceky 🙂

annetty
9. apr 2013

@zuzu1122 ach to je mi lutu Zuzu ☹ . Tak doma si oddychnes a postrazis cystu. To ze ta to menej boli teraz, tak to moze byt kvoli tomu, ze cysta je inak umietnena, netlaci ti tam nejaku cievku alebo nerv. Myslim na teba, aby ti ta cysta zmizla a aby si mohla zacat s ivf 😉

annetty
9. apr 2013

@falin Dakujem Ti velmi pekne 😉 . Tak modlime sa nech mame stastie 🙂 Pozdravujem tvoju bublinku a kazem jej, nech sa uhniezdi konecne doma 🙂

zuzu1122
9. apr 2013

@annetty dakujem ti za povzbudenie, moc si to vazim 🙂 ... ja sa len modlim aby mi praskla ked dostanem ms... nechcem skoncit zas na operacnom stole ☹

lubica1979
9. apr 2013

dievčatá, čítam tu, že orgalutran ste tiež skladovali v chladničke. Mne povedali, že len pregnyl má byť v chladničke. Tak teraz neviem.

martinusa22
9. apr 2013

@lubica1979 aj mne tak povedali a tak som aj spravila

nelly3
9. apr 2013

ja som vsetky injekcie teda okrem pregnylu mala doma v izbe a dokonca aj ked bolo leto minuly rok take teple, klimu doma nemame a nic sa nestalo 😉

tinna13
9. apr 2013

@lubica1979 mne povedali, ze aj orgalutran aj pregnyl v chladnicke

nelly3
9. apr 2013

@tinna13
ahoj, a ako sa mavate v sukromnej temicke? uz zacinate druhe kolo? calex sa ma ako? a ty si isla na soft teraz niekedy tiez vsak? ako si dopadla? ale som zvedava 😉

dafy
9. apr 2013

@melisska dakujem 🙂 dufam ze som to nepokašlala s tou injekciou 😠

melisska
9. apr 2013

@dafy nie 😵

strapula27
9. apr 2013

@melisska ahoj,ako si dopadla na utz?

melisska
9. apr 2013

@strapula27 nie veľmi dobré...včera som si poplakala, dutinka za dva dni narástla z 15 mm na 22 mm, kontrolovala dr. Ale v nej nič nevidela...kontrola o týždeň...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre