Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

roberta31
30. mar 2015

@haimi no presnw.je tam stale ulozene.stale myslim ze uz je von.Tlaci strasne na mechur,v kuse chodim n zachod.Tie pohyb ma serkaju,uz dva dni poriadne nespim co pryslam nad kazdou hovadinou :(.Vsak to poznas :(

speranza1
31. mar 2015

@monicka79 blahozelam...tak toto je tutovka...kolko ste vkladali?... 😵

izzie27
31. mar 2015

@monicka79 gratulujem 🙂 aj ja som bola taka netrpezliva a tu pri mne spi maly spachtos 😉

speranza1
31. mar 2015

@roberta31 ja som citila strasne skoro deti...ale len ako sa vypucovali.... Uz v 15-16 mi robili pukle ...( ja som si myslela, ze to mi myomy tak rastu 😀 )....ale to boli deti...no a prve bublinkovanie bolo cca v 18tt a prve pohyby...kopanceky myslim, tak tie cca o tyzden neskor...teraz som zacala 21tt, no a v noci uz nespim, tak vystrajaju....(a to som si myslela, ze ake ja budem mat pokojne deti...)....ak budu take ako v brusku..jaaaaaaj tak uz teraz mam strach 😀 😀 😀 ..moje su ulozene skoro vedla seba...ale to, co je na pravo, tak to je viac dole...a neviem ale tie sa mi zrejme hrac s mocakom...lebo normalne ma to az zastekli...no a ked sa obidve zapru....paaaani...neviem, ako to zvladnem v neskorsich mesiacoch...ale ja uz teraz nespim.???pravidelne kazducku noc mame disco disco...a ked sa zacnu obidve babiky naraz natahovat a vypulovat, tak mam pocit, ze mi vyskocia z bruska 😀 😀 😀 ...vcera mi bolo uz aj do placu 😕 😀 😨 ..?ale to z unavy....nespala som uz davno no a samozrejme, ze ani vcera si nenechali ujst pekny vecer a noc....ale to bola moja chyba, pretozexsom spapala kusok torty, ktoru som robila...no a to si mala vidiet rosambooooo.... 😀 😀 😀 ...nevedeli sa vpratat do koze...na chrbte lezat nemozem, na jednom boku sa napucalo jedno, na druhom druhe a ja som musela sediet pri posteli a cakat, pokial sa aspon kuscik upokoja...keby si ma videla...oci uz ma skutocne jak derick krizeny s angorskym zajacom.... 😀 😀 😀 ...ale aj napriek vsetkemu, je to vsetko na druhej strane nesmierny zazrak a stastie 😵 😵

leonie28
31. mar 2015

Ahojte kočky, chcem sa opýtať nemáte niektorá zvyšný Medrol? Veľmi súrne potrebujem. Ďakujem 🙂

dalida
31. mar 2015

@leonie28 daj mi adresu v IP, poslem ti dnes prvou triedou.

majkulik
31. mar 2015

@dejna0412 nevadi. mozno inokedy to bude to spravne nacasovanie

mimika1973
31. mar 2015

@roberta31 jeeej, ty cakas tiez dvojky??? 😉 🙂 🙂

mimika1973
31. mar 2015

@speranza1 speri, nespavost v tehotenstve je bezna vec! 😉 🙂 🙂 a to je len zaciatok, pockaj! 😀 😀
Skus si maximum zdriemnut cez den ak su kludnejsie babenka, v noci vacsinou ozivaju, ako vravis robia nocne disco! 😀 😀 Nas maly tiez mal otoceny rezim...
Ja tiez tipnem, bud parik alebo dvaja chlapciatka? 😉 😵 😵

mimika1973
31. mar 2015

@monicka79 krasna ciarka na 7.den! Kolko vlozenych? HB? tvoje prve ET?
Urcite bude len silniet! 😵 😵

tinka9075
31. mar 2015

@speranza1 presne ako píše
@mimika1973 skús si pospať cez deň 🙂 🙂 ja som sa v tehu vôbec nevyspala buď som chodila vracať alebo cikať,,,a po pôrode som sa vyspala deň po sekcii keď mi dali infúziu a nejaké lieky a teraz aj keď spím tak všetko počujem keď len drobci zaplačú zo sna už som hore muž sa smeje že spím asi z otvorenými očami 😀 😀

speranza1
31. mar 2015

@tinka9075
@mimika1973 jaaaaj zienky moje, ked mne sa neda cez den spat ani tolko...lezim lezim a oka nezazmurim...je to katastrofa...ale ja som mala s tym problem aj pred tehotenstvom....takze som zvyknuta....len niekedy potom z unavy si poplacem 😀 ...polutujem sa 😀 .....potom samu seba vyhresim a idem dalej 😀 😀 😀 ...no a to, ze to este len zaciatok, tak to si tiez veeelmi dobre uvedomujem.... 😀 uz teraz ti moji drobci mi sefuju 😀 😀 😀

tinka9075
31. mar 2015

@speranza1 aj ja som sa niekedy poľutovala ale potom som si povedala že vydržím 🙂 🙂 u mna bolo najhoršie že som nemohla ísť ani na nákup keď sme aj niekde prišli mňa hneď naplo a už som len wc hľadala možno preto som v tehu nič nepribrala lebo všetko som hneď vyvrátila aj vodu 😉 😉 dva týždne pred sekciou som si bola robiť predoperačné vyšetrenie tak sestrička sa ma pýtala že kde mám to bábo schované a keď som jej povedala že čakám dve tak mi veriť nechcela 🙂 🙂

speranza1
31. mar 2015

@tinka9075 😀 😀 to vazne????....no to ja mam uz cca 6kg na sebe nalepene...a kde su este dalsie mesiace😁😁😁😁😁....a tak to vyzera, ze budem mat aj pekne strie...ale vobec ma to nestve....hlavne nech sme s detickami v poriadku, to je prvorade😀😁...tinka a vy ste mali dve postielky hned od zaciatku???? Alebo ako to vyzeralo u vas?... A mali ste deticky v spalni? Alebo ako ste to vykryvali????? Ako si ich kojila...naraz? Alebo mali odlisny rezim? Jaaaaj kolko otazok naraz som na teba vychrlila 😀 ....

tinka9075
31. mar 2015

@speranza1 no ja som ani deko nepribrala primár bol už zo mňa zúfalý chudák každú poradňu sme sa hádali že som zase nepribrala vždy som mu z úsmevom povedala že pán primár to je dobre 😀 😀 postieľky sme mali kúpené dve ale prvé tri mesiace spinkali spolu potom už každú vo svojej a v spálni boli s nami aj teraz sú spálňa je veľká tak sa v pohode zmestíme a ja som rada lebo ich stále kontrolujem a potom som spokojnejšia 🙂 🙂 kojila som len tri týždne oboch naraz len potom mi praskla v bruchu cieva tak ma musel primár operovať hrozila otrava krvi a tri dni po operácii mi dávali infúzie a kojiť zakázali tak smer prešli na nutrilon a potom už mliečka bolo menej tak som aj kojila aj dokrmovala len deti boli malinké detská doktorka mi povedala že priberú a keď budú mať 3 kilá kojenie bude ok,,,ale už sa kojiť nechceli lebo boli naučený na nutrilon veď ľahšie sa im ťahalo z fľašky ako z cecíka 🙂 🙂

roberta31
31. mar 2015

@speranza1 ved prave že ja som v predoslých tehu citila deticky už takto nejako,myslim že aj skor.Ale tak hadam to bude v poriadku,ved srdiecka im krasne biju.
Na tieto pocity sa aj ja velmi tesim 🙂)).Aj ked viem že dve su o niecom inom,je to zataz,ale potom ta radost 🙂

roberta31
31. mar 2015

@mimika1973 ano tiež dvojicky 🙂.Nam sa este pred pohovorom v Reprofite zadarilo prirodzene 😉

mimika1973
31. mar 2015

@roberta31 jeeda a hned dvojky ste dali, super! Ty si nemala vlastne problem otehotniet prirodzene, ze? Problem bol v tom tehulkovani akoze? lebo som kuk tvoj profil 😒

misenaf
31. mar 2015

Ahojte Reprofiťáčky. Chcem sa spýtať kde si vyberáte lieky ktoré vám predpíšu v RF, či sa viac oplatia v CZ v tej lekárni pri Reprofite alebo na Slovensku.
Jedná sa mi o lieky priamo k stimulke ako merional, diphereline, gonal atd a potom aj tie nepriamo určene k stimulke ako fraxiparine, utrogestan, anopyrin, medrol atd. Sú velké rozdiely v cene alebo to vychádza približne rovnako, dakujem za odpoved.

roberta31
31. mar 2015

@mimika1973 no pred tým sme problem nemali.Ale teraz sa nam po 9 mesiacoch nedarilo,aj napriek folikulometrii.Tak mi robila krvne testy , AMH bolo 0,24.Tak navrhovali umele.Dala mi este clostilbegyt a na druhý cyklus sa podarilo 🙂

susanka7
31. mar 2015

nnnn666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666b666666 h h nmhj mj j u9,9
,9 lbblbbghhh bg gf 6

diska
31. mar 2015

@misenaf ahoj,tie stimulacne injekcie ako gonal,merional atd,je mozne aj v teme mam nemam lieky,ak ides cez poistovnu tak baby spominali,ze ich musis vyberat v Brne a odlozit si blocky aby ti to preplatili,ak bez aj tak ti predaju oni priamo v RF.
fraxiparin,medrol, to vsetko moze tvoj gynekolog na poistovnu alebo aj hematolog ,inca by fraxiparin vela stal,tak tieto lieky zas na sk cez poistovnu.

fatma1
31. mar 2015

@roberta31 Kolko mas rokov, ak smiem vediet?Pytam sa kvoli tomu amh..lebo 0,24 a prirodzene...vauuu...Ja mam amh 0.97 a lekar ma uz "pochovava" ;)) a uz mas 3 deticky teraz? a cakas dvojicky este, ci? 🙂

roberta31
31. mar 2015

Ta chvilku 35 na krku 😅 . No neboj,ja som bola aj za doc.Tomasom a aj ten povedal že jedine umele.Ked som potom k nemu prisla na sono tak skoro odpadol že sa nma podarilo z takou hodnotou a este dve 🙂.
Nie,mame jedneho chlapceka.O dve deticky sme prisli 😔

misenaf
31. mar 2015

@diska dakujem moja , pojdem ako samoplatca a ak ich nahodou nezoženiem v mam nemam lieky tak neviem či si ich vybrať tu alebo tam. Inak štvrtok mam vklad .

diska
31. mar 2015

@misenaf myslim,ze lepsie tam,ale tak co vymyslas ked ides na vklad? 😀 urcite budes tehulka a RF uz nebudes riesit,velmi ti drzim palce. 🙂

misenaf
31. mar 2015

@diska ja sa bojim že sa nerozmrazi a ak to nevyjde mam taku barličku RF už tam mam aj termin na april k Mudr. Stelcovi . Dakujem ti pekne a píšem len pozitvívne správy ...

misenaf
31. mar 2015

@diska a mimochodom intralipid stečený a trdlo len 50 ml ...darmo mi diska povedala že ta stupnica na nom je zlá!!!!!

diska
31. mar 2015

@misenaf neboj rozmrazi musi sa 🙂 nevadi ,tebe staci aj 50 ml ,si chuducka 😀 😀 😀 nabuduce si uz das pozor.

seginiatko
31. mar 2015

Ahojte baby, prosim vas viete mi povedat kolko sa caka na prvu konzultaciu ? ci si termni mozem vybrat ja alebo ako to tam funguje? Mam uz prvy informacny mail od p.dr Pastorcakovej, co vsetko mame priniest, ale este som neobjednavala termin. dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre