Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
15. okt 2009

ahojte babulky, takynka tak ako pokracujes? ako sa delia drobcekovia, este nevies?
inak, utros som ja papala 3x2, tiez som mala problemy pri vkladani, ale efekt je ten isty, takze kludne papaj, len budes troska malatna...
minka caka sa 6-8 mesiacov, ale tiez ako kedy, mozno natrafis na obdobie ze akurat budu tie cakacky mensie... treba si tam zavolat a opytat sa, oni ti to povedia do telefonu ze ako su na tom momentalne. ale neviem ako je to ak by si zohnala darkynu tak by si sa zrejme urcite posunula dopredu.. neviem, s tym nemam skusenosti..

julietka
15. okt 2009

taky ja som mala miesto utrosu - crinone, je to sice ovela drahsie, ale pohodlnejsie a nesposoboval mi ziadne vedlajsie ucinky ako pri utrosi, kedy som sa motala stale sa mi tocila hlava a busilo mi srdce, bolo mi na tycku atd.. crinone je gel a uziva sa pohodlne aplikatorom a len raz za den, cize som sa nemusela schovavat v robote na zachode a strkat si tam tablety ako pri utrosi, pekne som si to zasunula aplikatorom este rano v posteli a bolo vystarano. Mozno ta odradi ta cena, ale ja som ochotna urobit pre vlastne pohodlie s cim suvisi aj zdravie miminka cokolvek..a uziva sa to len do konca toho prveho trimestra, celkovo som teda spotrebovala cca 4 alebo 5 krabic
Este mi aj zopar ostalo, ak by ste sli smerom na Ba tak ti mozem tych par kuskov darovat, vyskusas a uvidis..

takyna
15. okt 2009

No takže som sa konečne dovolala 😵 ,ostali nám dvaja, a jeden má 5buniek a druhý 4bunky, je to v poriadku????, transfer zajtra 11/30h.

takyna
15. okt 2009

nie sú málo bunkový??? ☹

zuzla80
15. okt 2009

Super Taky - jasné, že je to v poriadku, aj ja som mala v taký istý deň jedného 5bunkového a zopár 4bunkový a 2bunkových - to je super, super napredujú - zajtra budú mať okolo 8-10buniek, každý deň by mali raz tak zväčšiť svoj počet buniek.

takyna
15. okt 2009

Júj Zuzlík si ma upokojila 😵 😵 😵 😵 , hned mi usmev na tvaricke naskocil

tanitta
15. okt 2009

Takynecka.... idete krasne;)...
baby dnes je to odusu s veducim.. boli sme vonku a odrana nespal je.. mrzuty place a nie a nie zaspat.....kde je to moje dobre dieta???? 😨 .... teraz ma mobil gtak vyuzivam situaciu 😅 na par sekund 😝

takyna
15. okt 2009

Tanit ani sa mu necudujem, ved toto otrasne pocasie musi mat zly vplyv na na deti ☹ , nejdú mu zuby?, mozno aj nejaka virozka

takyna
15. okt 2009

Normálne mi teraz došlo , že tie sny o dvojkách?možno budú reál 🙂

tanitta
15. okt 2009

teraz je ticho.. lebo je na zemi hra sa.....zuby sme prezili bez nejakych problemov.. ma 4...ja neviem mozno zdriemol v kociku.. ale to by som si asi vsimla... 😕 som stale nazerala na neho...ja len preto lebo nie som zvyknuta na taketo situacie 😅

takyna
15. okt 2009

aspon sa ti unavy a vecer zalahne ako drevo a bude buvkat do rána 🙂

tanitta
15. okt 2009

no to on aj bez takychto ceremonii vedel krasne zaspinkat a prespat celu noc.. ale uz mam vazne pochybnosti v nasom rezime.. lebo aj vecerne zaspavane bolo uz zleeeeeeeee....no tak idem uz zase reve... 😔 ..
majte sa krasne...

takyna
15. okt 2009

Tak vy ste už malý zubáči 🙂 , rastiete ako z vody 🙂
Dnes som si kúpila teda ten Super Dophilus a Lactacyd 😉

julietka
15. okt 2009

taky to je pekne s tymi embrijkami, neboj,zajtra si ich prinesiete v brusku domenkov 😵
aj papas estrofem na krajsiu perinku?

takyna
15. okt 2009

Tanit pá 🙂
Juli nedali mi nič papať, vraj je ok sliznica 😕

julietka
15. okt 2009

tak moznoze ti daju este po ET, a mozno naozaj nebude treba ked bude sliznica pekna. Vlastne mne tiez nikdy nedavali iba pri KETe, iba tuto v reprofite som dostala aj pri ET, ale to len preto,ze som vzdy na 10 den po ET zacala krvacat..tak sme chceli poistku

takyna
15. okt 2009

No popýtam sa ich aj na utosa, aj duphaston prípadne estrofit, brala dom duphaston pri malom až do 18tt tak neviem, či by to nebolo vhodné

takyna
15. okt 2009

a pri ET býva aj manžel? pri tom?, ešte mi napíšte kolko sa platilo celkovo, nejako som pozabudla ako mi to Koudy písal, a dá sa aj kartou platiť , že?

zuzla80
15. okt 2009

Tánička čo to 😨 maličkého sme včera vychválili, tak sa zaťal 😅 Možno fakt na neho vplýva zlé počasie a možno chýba byť vonku, tak často ako bol zvyknutý. Pozdravujem ho bobáčika malého

Taky ani mne nedali Estrofem, ale skús sa opýtať, tiež by ma zaujímalo, čo na to povedia. Inak dá sa platiť kartou 10tis - zákrok, 1tis za každé napichnuté vajko a 2400 za tie HIV testy (to už za oboch) 😉

Juliček ahoj - nemáš náhodou nejaké správičky o Mirindíkovi?

tanitta
15. okt 2009

Taky.. hej budete v trojke 😉 ....hlavne nezabudni kukat na plazmu na stene 😉 ... maly spiiiiiiiii ... 10tis.+asi tie preoperacne cca 2tis. a 6tis. icsi ked ste mali 6vajok...

tanitta
15. okt 2009

zuzla.. dnes sme boli vonku aj ked prsalo inak sa nedalo uz...

zuzla80
15. okt 2009

asi sa mu nepáčilo to počasie vonku 😉

takyna
15. okt 2009

Bude to teplomilný typ 😉 , voda, more a slničko, takže už opadol 🙂 tak nech sa mu pekne sníva 😵

Zuzi ty vieš akú si mala sliznicu velkost?pri ET?

zuzla80
15. okt 2009

Taky nie, veľkosť som nevedela, len mi povedali, že je pekná. Väčšinou už pri ET sliznicu nemerajú, aspoň u mňa to nemerali, merali mi ju len keď sme boli na kontrole počas stimulky. Ale naposledy Štelcl ani nepomeral...

takyna
15. okt 2009

Aj u mna to tak brebiehalo, iba nam Stelc povedal v miestosti pred OPU, že všichni máte sliznici hezkou 😝 😀 a bolo 😵

julietka
15. okt 2009

zuzlik nemam spravy o mirindikovi 😒 vies kolkokrat som jej uz chcela napisat SMS, ale sa bojim..ked neviem co sa deje..aj ked verim ze je vsetko na najlepsej ceste, no nemam odvahu..

tadea
15. okt 2009

ahojte,prišli sme až okolo 13.oo hod.,bola som strašne unavená,priniesla som si aj 2.bobáčikov-blastocysty...dr.hovorila,že už nevie čo so mnou,aby to vyšlo,tak sme ich trochu postrašili,možno keď to nejde po dobrom tak to pôjde po horšom 😀 .

takyna
15. okt 2009

Tadejka tak držím palce, nech sa riadne zahryznú bábaci 😵
a po ET zvyknete ležkať , alebo nie?

zuzla80
15. okt 2009

Tadeu supíš, supíš. Trimem paľuchy 😵 🙂

Juliček možno by Mirindik smska potešila - aspoň by vedela, že na ňu všetky do jednej myslím, aj keď ona to určite cíti 😉 Tak ak by si sa náhodou odhodlal jej napísať, tak ju od nás pozdravuj 😉

takyna
15. okt 2009

Pri ET stále treba mať plný mechúr?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre