Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
4. okt 2009

zuzlik a neskusis sa predsa len spytat ci ti nemozu skusit dat nejaku inu narkozu? ved je viac druhov...preco by si mala trpiet ked este nemusis 😉

julietka
4. okt 2009

teda taky ten sanitar si musel riadne uzit ked este aj pyzamo si mala roztrhane 😀 no v reprofite sanitari nie su, tam naozaj ides so sestrickou

tanitta
4. okt 2009

Taky... a bol aspon fesak ten sanitar?.. ci nevies? 😀
Julie... a nemame nahodou rovnakych gyndosov? 😝 .. s tou malou maternicou a starostami o donosenie.. mali aj u mna... 😔 ...hlavne nic nepodcenuj....ja som mala vrtulu v zadku kazdy den som musela niekam behat.. lebo som sa citila super.. ale o tom sme sa uz bavili osobne....davaj pozor na seba a drobcekov.... 😉
Zuzla... tato stimulka ubehla nejak teda rychlo... 😨 ... takze kapurkovu mas za sebou.. a uz len ta nestastna narkoooza... nech nie je taka kruta k tebe 😵 ...
baby omulvam sa ak na nieco nereagujem ale citam citam a ked idem potom pisat uz neviem co som citala 😎 ale mam na to papier 😀 zena na materskej 😝

tomka12
5. okt 2009

Ahojte 😉
Mozte mi prosim poradit...idem zajtra prvy krat do Brna, navigacny nemame, tak mi prosim poradte, ze kde, kadial sa v brne dostaneme k Reprofitu. Dakujem.
Zuzlik, drzim palce na zajtra, drz sa...

tanitta
5. okt 2009

dobre ranko...
tomka.. drzte sa na vystavisko... je to hned z tej strany ako je vchod do vystaviska ....ul. Hlinky...ako uz budete pri vystavisku pri to velkom parkovisku a budete prechadzat popri dostanete sa pri taky most teda tusim nadmost tam pojdete popod neho a pridete na T krizovatku tam dolava a stale rovno po hlavnej asi 500m a po pravej strane je hotel a tam to uz niekde bude....su tam take parkoviska na cete tam odparkujte a prejdite popripade trosku pesi.... 😉 ...druhy krat to uz budete vediet....

tomka12
5. okt 2009

Tanittka dakujem, urcite to najdeme, ale uz aspon budem mat nejake zachytne body...Vdaka 😉

takyna
5. okt 2009

Ahojte kočky 🙂 , Juli ďakujem za info za clostil. Tomka ak poznáš Blavu, ako ide Dunaj a Nový most, tak podobne je aj Reprofit výstavisko a oproti je Reprofit, popri toku rieky Svratky. Asi som ti veľa nepomohla , ale snaha sa cení 😀

takyna
5. okt 2009

Chcela som napísať Výstavisko a oproti je Reprofit, popri toku rieky Svratky 😉

takyna
5. okt 2009

bežím , musím ísť dať auto do opravy, aby sme tam vôbec v stredu došli, ozvem sa neskor , pá 😵

tanitta
5. okt 2009

Tomka... pisala som cestu prichod od centra po dvojprudovke...sli sme dlho po dvojprudovke a po pravej strane sme odbacali za budovou kde predavaju Skodoy - doprava taka nenapadna odbocka presli kusok rovno a do prava na krizovatke potom pohlavnej tam zacina vystavisko, parovisko, most......neviem ci exist este nejaka ina cesta...dufam ze som ta nedomotala 😝 ... tak stastnu cestu 😉
.. inak baby caute 😎 ...

zuzla80
5. okt 2009

Ahojte 🙂
Tomka - cez centrum by som nešla, je to dosť komplikované ak nemáte navigačný, ale keď sa budete držať pri vstupe do Brna na smer Praha a Výstaviště BNV - tak je to lepšia trasa. To pôjdete po diaľnici a potom použijete exit tuším 191 - stále smer výstaviště. Keď sa dostanete na ten exit, tak pôjdete ešte chvíľku a potom bude tunel a hneď z toho tunelu treba odbočiť na most, stočíte sa dole - to prídete k výstavišťu (k bráne) - tam sa dá ísť len dvoma smermi - buď priamo do vnútra výstavišťa alebo opäť na cestu (tú použijete), kde sa dostanete na semafor a na tom semafore pôjdete opäť rovno priamo na most (za semaforom sú 2 cesty, ale vy pôjdete rovno) a keď už budte na moste - tak tam bude kruhový a na tom kruhovom do prava, opäť semafor, na ňom do prava a už ste na ulici hlinky, je to dosť dlhá ulica ale tam už Reprofit isto nájdete. Skús ešte pozrieť aj na stránke R. tuším to tam majú popísané - zhruba....

Táni veru to nejaká rýchlovka a dúfam, že už ozaj aj kapurková - tak mi zajtra drže palce.
Juli skúsim sa opýtať buď dokiho alebo anesteziológa, či náhodou neexistuje niečo jemnejšie... ale, ktovie 😒 Snáď to nejako prežijem 😉

Pozdravujem babulky všetky do jednej 🙂

tanitta
5. okt 2009

zuzla.. kto bude robit opu?. nevies?...neboj koudy sa na teba usmeje hned ti bude lepsie 😎

zuzla80
5. okt 2009

Táni ani srnka netuší 😒 🙂 .... a v podstate mi je to jedno, i keď Koudyho čarovný úsmev by stál za to 😉

julietka
5. okt 2009

ahojte babulky 🙂

zuzlik tak zajtra myslime na teba, tuho 🙂
inak mne Koudy nerobil vobec nic, iba jeden kontrolny UTZ, ale Stelc aj Machac mi robili aj jeden aj druhy aj OPU aj ET, a boli super. Takze sa nemas coho obavat. A ja tiez vzdy dopredu hlasim ze mam alergiu aby mi podla toho dali narkozu. Ja som alergicka skoro na vsetky analgeticke zlozky, takze u mna je to dost problem, ale zatial mi vzdy sadla narkoza a nebolo mi zle, takze urcite to povedz zuzlik, mozno mas tiez na nieco z toho alergiu a preto tak reagujes

mirinda10
5. okt 2009

dobre ranko babulky, no mam uz vysledky z triple testov a neviem ci sa mam ist uz teraz odstrelit alebo pockat co povedia v Brne alebo na genetike
vysledok AFP - FB mi vysiel 1:5 co je vysledok ako pre 50rocnu zenu
inak to nechapem ved mam AFP vysledok 34,90 ng/ml a kde som pozerala hodnoty na 16tt mam tam, ze som bola pri odbere 16+0 tak by malo byt od 15,5-55 tak nechapem

no a HCG to mi vyslo zle aj pri 12tt takze to ma neprekvapuje

na chromozom 18 mam pravdepodobnost 1:2814 a na NT defect je 1:32272

teraz uz len cakat do piatku ak sa do vtedy nezblaznim ☹

budem sa tisko trapit, nechcem tu na vas posielat zlu energiu ale budem sa esteviac modlit aby bobaci boli ok

julietka
5. okt 2009

tani ved ja si vzdy spomeniem na teba co si mi vravela ako si dopadla ked si sa tiez nesetrila, ale ja sa snazim, no niekedy sa fakt pozabudnem..

no najhorsie je to pri soferovani, tam stretavam len samych debilov, chodim po Bratislave, takze to je uplne strasne...asi nebudem kvoli drobcom jazdit, lebo potom maju chudatka iba stresy...ani som to sem nepisala v piatok co som zazila, musela som to predychat..bola som na Antolskej na hematologii, neviem ci tam poznate tie terasovite parkoviska, kde nie je nikde volne miesto, ale jedno sa mi podarilo chytit tak som si tam sla pekne zaparkovat a taky nervak na mna zacal vytrubovat, ale nie je zatrubil on drzal trubu a vkuse trubil ze co ho zdrzujem, no nepoviem keby som bola nejaky zaciatocnik a parkujem tam hodinu, ale jeho asi nasralo ze isiel hned za mnou a musel 2 sekundy cakat kym zaparkujem, som mu ukazovala ci je normalny ved parkujem a mam vyhodene aj smerovky tak o co mu ide...baby do mna vstupil taky jed spojeny so vsetkymi hormnomi ze som zamkla auto a normalne som si ho sla vyhladat na tom velkom parkovisku a taaak som mu vynadala ze co si to dovoluje trubit na niekoho na parkovisku ked normalne parkuje ze je drzy a on mi na to ze ma 40 rokov vodicak ze co ja mu chcem, mu hovorim ze to este neznamena ze vie jazdit ked ma 40 rokov vodicak a tak..no uplny hajzlik zakomplexovany. Baby ja nemam problem sa pohadat s niekym ked ma nas.re ale potom mi to kvoli drobcom prislo tak luto, ze chudatka moje, taky stres musia so mnou zazit..
no ale piatok bol naozaj nejaky blby den, to ako keby nestacilo, ked som sla z petrzalky na pristavny most, ja po hlavnej a dalsi hajzlik na obrovskom dzipe mi vyletel z vedlajsej a mna zatlacil k obrubniku a tlacil ma tlacil tak som nanho zatrubila ze asi ma teda nevidi ked uz je tkay drzy ze mi nedal prednost a este ma vytlaca z cesty a on ten velky dzip normalne odstavil tak ako ma zablokoval ale krizom cez dva pruhy aby som nemohla prejst vystupil z neho taky nabuchanec mafiansky a mne isiel vynadat ze ja si mam ist vo svojom pruhu!!no chapete, ja som bola pritom na hlavnej a on z vedlajsej na mna vypalil vo velkej rychlosti a este sa takto sprava..len lutujem ze som si nestihla opisat jeho SPZ, za toto by dostal pokutu, lebo je to ohrozovanie a este aj obmedzovanie premavky...inak ked z toho dzipu vystupil ten mafiozo a vyholeny nabuchany a isiel ku mne normalne som myslela ze ma zbije alebo odstreli...takymto je vsetko jedno, oni maju vzdy pravdu...
volala som potom mojmu brachovi ci som sprosta ci sa zmenilo dopravne znacenie a povedal mi ze jasne ze som bola na hlavnej a za to co mi spravil som mala okamzite volat policiu, lenze ja v tej chvili som nevedela ani ako sa ja volam...

...no asi kym mam bobacikov v brusku nebudem jazdit, nie kvoli sebe, ale kvoli nim...ale ked to sa neda...

julietka
5. okt 2009

miri a ake si mala Hcg, napis cislo

julietka
5. okt 2009

ja mam to AFP co je v tehu knizke zapisane ako MS-AFP 69,37 a beta HCG 32172...ty mas nejake ine hodnoty?
34,90 to je nejako malo nie? alebo ti to merali naozaj v inych hodnotach..lebo to AFP ma byt pri jednom babatku od 10 do 50 hodnota

mirinda10
5. okt 2009

juli, afp ma inu hodnotu podla toho v ktorom tyzdni podla velkosti su drobci nie podla posledneho menzesu no ja mam beta - HCG volny 148,12 ng/ml

toto som nasla na nete ale je to pre jedno babo tak nechapem

Alfafetoproteíny (AFP)
Vyšetrenie krvi na AFP je metóda na odhalenie niektorých vrodených vývojových chýb. Je to jednoduchý, ale nie celkom presný test, preto ak je pozitívny (príliš nízke alebo príliš vysoké hodnoty), je potrebné ho opakovať, urobiť ultrazvuk, resp. podstúpiť amniocentézu. Opakovane zvýšené hodnoty hladiny AFP môžu naznačovať vrodený rázštep chrbtice dieťatka alebo viacpočetné tehotenstvo, nízka hodnota zase riziko Downovho syndrómu (hodnoty sú výrazne nižšie).
Hodnoty AFP sú každý týždeň tehotenstva iné. Tú sú hodnoty pre týždne, v ktorých sa spravidla berie krv na hladinu AFP.

14 týždeň 12,6 - 47,0 IU/ml
15 týždeň 14,4 - 48,8 IU/ml
16 týždeň 17,1 - 55,6 IU/ml
17 týždeň 18,4 - 64,1 IU/ml
18 týždeň 21,4 - 78,8 IU/ml
19 týždeň 24,7 - 93,0 IU/ml
20 týždeň 32,5 - 97,5 IU/ml
21 týždeň 37,5 - 112,5 IU/ml

takyna
5. okt 2009

Ahojte kočky 🙂
Juli ja ani hormóny nemusím brať, a pri šoférovaní keď je nejaký blbec na cestách by som vraždila 😠 😎 , a tobôž v Blave 🤐 , to boli riadny debili , takto stresovať tehotnú, mne pri malom tiež naparili pokutu za parkovanie a to som len vybehla do lekárne kúpiť sirup, a takému mafošovi , všetko prejde u fízlov 😠
Mirindík nuž viem čo je to zlé tripláky, aké vnútorné stresy sú to, mne keď vyšlo na downa som revala ako sprostá, a preto sme išli na ULZ do Hlohovca a vôbec to nebolo tak ako to s triplákov vychádzalo.
Len pokoj, všetko bude dobré 🙂 , nejako len vydrž do piatku a uvidíš čo ti povedia v Brne
ja ale osobne triplákom neverím, z vlastným skúseností 🙂

julietka
5. okt 2009

mirindi ale ved podla tych tabuliek mas velmi dobre hodnoty, dokonca si v norme, potom ja ich mam zvysene..

ale asi preto ze tie triplle testy nie su take korektne tak ich nerobievaju niektori lekari, a asi vedia preco, zbytocne to iba stresuje,mne ich nerobili, len to AFP

zuzla80
5. okt 2009

Wau Juli ty si teda riadny víchor - ja by som mu len ukázala z auta, či mu šibe, ale žeby som ho vyhľadala na parkovisku - tak to ja na také nie som - ale nemyslí si, že také niečo odcudzujem práve naopak, takýmto blbcom treba dať trošku cez hubu, ako sa hovorí, len ja som trochu hanblivý typ.
A k tomu mafiánovi - no comment - hlavy jedne vyholené, si myslia, že môžu všetko. Mužíkovi raz jeden taxikár rozprával zážitok, že tiež mu takýto típek vyparatil niečo, už nepamätám konkrétne, a si predstav, že ten vyholenec síce z auta nevystúpil, ale na neho normálne vytasil zbraň spoza stiahnutého okna - on chudák sa tak zľakol, že sa radšej hneď stiahol. Je to smutné, že takýto ľudia vládnu dnešným svetom... a vy v BA to máte teda pestré - nezávidím...

Mirindik ale prečo by si sa nevyrosprávala - aspoň ťa trošku ukľudníme, určite to nieje ľahké a hlavne je to pre teba stresujúce, ale ja stále tvrdím, že pokiaľ utz neukázal žiadne "anomálie" tak určite bude všetko v poriadku - ja verím, že ti to v Brne potvrdia a už nebudeš pochybovať - moc moc držím paľuchy 😉

Juliček ja som sa ťa ešte chcela spýtať, či si do anesteziolog. dotazníku priznávala, že picháš heparín? A ty si estrofem brala tiež až po OPU - 3x1?

My okolo 16tej vyrážame do BA, prespávame tam, aby sme ráno nemuseli vyrážať veľmi skoro.
Ešte pred odchodom mrknem 😉

julietka
5. okt 2009

zuzlik ja som do dotaznika zabudla napisat ze picham heparin a povedala som to az na stole, co bol asi pruser,pretoze sa zlakli vsetci pocnuc Machacom ..preto potom volal Machas Stelclovi ze ci o tom vedel a nepovedal mu to, vraj to meni situaciu, potom sa bali mi robit aj OPU, aby som neskoncila v noci na pohotovosti a aby som nevykrvacala...Potom sme sa dohodli ze nabuduce budem pichat heparin az po ET 🙂

Ale aj tak tomu nerozumiem zuzlik, pretoze mne prave hematologicka povedala toto su nizke davky a mam to uzivat 10 dni pred IVF...taku reakciu ako v reprofite som necakala, ale zasa radsej byt opatrny, ako nieco prehnat....

julietka
5. okt 2009

zuzlik a ty ho pichas uz teraz? lebo som ten prvykrat mala zasa taku vnutornu intuiciu a povedala som si ze radsej den pred OPU nepichnem, keby daco...a aj som im povedala na stole ze vcera som si nepichla..

zuzla80
5. okt 2009

No práve preto sa pýtam Juli, lebo mne teraz hematologička vysadila anopyrin a kázala mi pichať len heparin a to už od začiatku stimulácie každý deň. A tiež sa vyjadrila, že to pri operáciach vôbec nevadí, že bežne sa operujú pacienti, ktorý si pichajú vyššie dávky. No tak neviem písať to tam, či nie, nech ich zbytočne neplaším?

julietka
5. okt 2009

aha este ten estrofem..zuzlik mne sa zda ze som ho uzivala uz pred OPU urcite.., ale presne si pamatam ze to bolo 3x1denne, prednison 1xdenne a aj ten crinone som mala 1krat denne a ten som zavadzala uz po OPU

julietka
5. okt 2009

zuzlik 😅 presne s touto myslienkou som sa aj ja trapila ci to napisem den pred OPU, ale potom som si povedala ze co ked mi povedia aby som ani nechodila, tak preto som nenapisala a radsej som vecer ani nepichla a povedala som im to az na stole 😎

julietka
5. okt 2009

zuzlik, uz si ho dnes pichla? ak nie tak radsej nepichaj, on ma aj tak dlhodoby ucinok, ale ten anopyrin uz dufam dlhsie neberies, vsak?

zuzla80
5. okt 2009

Juli tak som to chcela urobiť, že dnes si ho nebudem pichať vôbec a pichnem až zajtra večer po OPU. A anopyrin už dlhšie neužívam - inak som zistila, že to z neho sa mi tak točila hlava...
Tak ja neviem, asi to tam nenapíšem, len aby náhodou sa niečo nedoserk.lo a bude ešte horšie... Ale snáď sa nemá čo doserk.ť, no nie 🙂

julietka
5. okt 2009

zuzlik zajtra to povies ked budes tam, alebo napises to do dotaznika. Urcite nepis, myslim ze je to zbytocne a nepichaj ho ani zajtra po OPU, radsej az na druhy den ked je uz ranka od ihly zahojena, alebo od ET.
Ved tiez to pichas iba preventivne vsak?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre