Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
8. dec 2009

ahojky

NT sa robi cez brucho

lulu thuj thuj nech sa drobci zahniezdia a maminu nepustia 🙂

taky len vydrzat, baby ved to uz mate iba za par dni a prejdete 12tt a prva hranica pokorena super uteka vam to, potom bude lepsie a budete ocakavat prve pohyby je to zazitok aspon pre nas prvo tehulky je to asi to najkrajsie v tehu tie mexicke vlny no parada

ja mam v pondelok poradnu a uz sa tesim na bambulku a dufam, ze aj ten cukor bude ok

juli ako sa mas,dufam, ze lepsie a neupratujes a nezehlis, musis davat na seba pozor napis co mas nove

lulu27
9. dec 2009

Ahojte babulky...
Kde ste všetky?U nás vypadla elektrina, tak telku pozerať neviem, ale aspoň sa donútim učiť, koncom týždňa mám skúšku 😝

mirinda10
9. dec 2009

baby co ste vsetky bez elektriny 😉

ja cakam,ze nieco napisete a nic

my sme dnes vstavali o 3.30 mala Emma sa zobudila a robila mexicke vlny take, ze az mna to zobudilo a bola hore pol hodku potom pol hodka relax a opat , no ja som myslela, ze v noci spia ved chodi spat tak medzi 11 a 12 vecer a sup uz je hore alebo mozno vstane ale dnes ma zobudila az tak silno som to citila ale ja zatial nie som naucena hned zaspat tak bolo nieco po 6tej ked som zaspala. este stastie, ze nechodim do prace a zobudila som sa 8.30 sladko vyspana

nejak je ta moja princezna ativna asi je po mame, tak sa mam na co tesit ako budeme v noci vstavat😀

zuzla80
9. dec 2009

Ahojte 🙂
veru je tu akosi mlkvo, my síce bez elektriny niesme 🙂, ale ja som sa dnes akosi nevedela vymotať z postele a dokiaľ som vypila čaj, naraňajkovala sa tak už je zrazu 11.30 a môžem o chvíľku obedovať.

Mirindik musí to byť super zážitok, ja si to zatiaľ vôbec neviem predstaviť aké to musí byť, keď sa ti v brušku mrví a robí vlny taký malý človiečik, ale už sa na to veeeeľmi teším - hlavne po tých vašich opisoch ako to všetky prežívate. No zrejme malá Emka bude hyperaktívna - vidíš ona vie prečo máš teraz oddychovať, potom to už bude perné 😉

Zajko aj mne hovorila sestrička, že za NT sa platí 7Eur, len neviem, či je v tom započítaná aj fotka, či sa náhodou ešte aj za fotku nedopláca, ale to fakt neviem. Ja som napr. teraz naposledy platila za utz s fotkou práve 7Eur - lenže to už som mala vyčerpané 3 ultrazvuky, ktoré prepláca poisťovňa a potom sa za ultrazvuk platí. Inak baby je to dobrá haluz, že poisťovňa preplatí tehotným len 3krát ultrazvuk za tehotenstvo - veď to je jaká somarina. Ja si neviem predstaviť, že by som počas tehu mala mať iba 3krát utz - vy áno. Ja neviem ako to chodí u vašich lekároch, ale to som už počula od viacerých tehuliek - ach to naše slovenské zdravotníctvo...

Babulky pozdravujem.

julietka
9. dec 2009

zuzlik mne robi dokina UTZ pri kazdej poradni, ale to len tak sekundovo, ci su srdiecka v poriadku, zbytocne ich neosvecuje dlho, platila som iba jedenkrat ked som si vypytala fotku
zuzlik ale krasne ti pribudaju pri mene tie tt, krasa 🙂 o tyzden si uz v II.trimestri

mirindik to je uzasne ked mala Emka dava takto o sebe vediet, asi bude naozaj po mamine 😵

ja mam naopak obavy ze ti nasi drobci su hore kvoli mne pretoze ja neviem spavat a stale sa otacam a prechadzam po byte a oni sa potom vlnia a prehadzuju..bojim sa ze si na tento rezim "nerezim" zvyknu a budu potom buntosit stale..

pozdravujem zvysok osadenstva 🙂

mirinda10
9. dec 2009

zuzi uz 12tt no super

ja uz nekomentujem nase zdravotnictvo a 3 utz no neviem, neviem, potom asi by sme necitali, ze babule v 36tt alebo 37tt maju mrtve babo keby chodili na utz a monitor tak sa take nieco nestane nakolko babo v tom tyzdni krasne prezije je to iba sklamanie pre maminy ale nie pre zdravotnictvo
ked citam, ze maju zvyseny krvny tlak a nikto to neriesi ani maminu neposlu na rizikovu poradnu ved co ako prislo tak odislo ale u nas je to ine, nam sa to podari na x-ty raz ako ked si par povie, ze ide na vec a sup uz je tehu

ja chodim tiez viac ako by som mala a uz nepocitam kolko utz u mna spolu bolo a este bude, radsej platit a mat istotu, ze som preto urobila vsetko aby sa princezna narodila

zajacik...
9. dec 2009

Zuzlik jeej uz mas 12tt 🙂 Ja som prave prisla z poradne, drobcek ma 2,81cm 😵 Jaj taka som stastna 🙂
Mirindik takze Emmka bude taka mala nocna sova, ked sa jej nechce v noci spinkat 😅

kanhwa
9. dec 2009

Zajko, to je krasne, gratulujem 🙂 🙂 🙂 tak uz mas tiez normalneho cloviecika v brusku 🙂 🙂 🙂
Pozdravujem vsetucky.

zuzla80
9. dec 2009

Jeeej Zajulko teším sa, veľmi veľmi 😵 😵 .

Mirindik veru aj ja si radšej zaplatím za utz, len nech viem, že je všetko v najlepšom poriadku.

Inak baby mne ešte len teraz začal 12tt, takže ako píše Juli ešte nejaký ten týždeň a budeme začínať II. trimester. Už aby bolo 😉

tanitta
9. dec 2009

ahojte...
no baby som ja zvedava ake spiace vykony budu davat tie vase deticky 😀 😉 ... my sme neboli nikdy nejak akcny v brusku....v noci sa mi nestalo ani raz ze by sa hmyril 😕 ... ved som ho velakrat musela ist dat popocuvat ze je tam 😨 ... rano kdesi cosi trosku sa prevalil na duhy bok a spal v brusku dalej 😵 .. ked sa dr vzdy pytali na vizite ci citim pohyby... som vzdy ze ani nie... kukali po mne jak puci 😨
tak pekny zbytok dnicka 😉

julietka
9. dec 2009

tani ale veduci si to za to vynahradzuje teraz ved je akcny az az 🙂

zajacik...
9. dec 2009

Kanhwicka, Zuzlik, dakujem 😵
Tanittka evidentne bolo drobcovi v brusku prijemnejsie, ked sa mu tam tak dobre spinkalo 🙂

mirinda10
9. dec 2009

tanitka ved toho sa bojim, ci mi nejak nenaznacuje ako sa bude spravat ked sa narodi ☹ to bude hruza

inak dnes som bola u zubara a vsetko je ok a tam som citala v medicinskom magazine, tiez ze dnesny moderny utz vobec neskodi mimcu,ze tak pred 20timi rokmi to bola ina doma tak tie masiny vyzarovali vlny, ktore nie su dobre pre plod ale teraz sa netreba bat a ja som sa pytala dr kade chodim a vsetci, ze to nemoze uskodit tak sa babule nebojte a radsej nech ich kuknu aj ked iba na par min ale mamina je spokojna a babo tiez

juli, ze veduci je akcny a co budu potom tie nase, ked uz teraz nechcu spat, uz aby sme si nadspali 😀 ak sa da

zajacik, krasne rastiete super som moc rada 🙂

bonsai
9. dec 2009

mirindik..ďakujem..podarilo a ani nevieme ako..ale neriešim to..teším sa tak opatrne..práve dnes som bola u lekára tak máme 22mm sme podľa neho 9tt+1..videla som srdiečko ako krásne bilo a Dr. má podozrenie, že vraj by to mohol byť chlapček..vraj tam vidí pipíka..nám je jedno čo to bude..len nech je to zdravé..
..a..je mi ľúto..hlavne, že jedna slečna bojuje..takže taká malá bojovníčka..držím palčeky

julietka
9. dec 2009

mirindik neviem ako sa tebe spava, no ja uz neviem dobre spat, celu noc chodim, prevalujem sa, zaspavam az niekedy rano o tretej, spim do siestej a potom som hore dve hodiny a potom zasa dve hodiny spim, uz sa mi vsetci smeju ze mam rezim ako pri detoch 🙂
no ale snad tvoja Emka a nasi drobci nebudu taki akcni, bolo by lepsie keby to bolo naopak, ze sa teraz vyburia a potom budu kludnejsi.. 😉

mirinda10
9. dec 2009

bonsai dolezite je, ze sa podarilo a ako to naozaj teraz nie je dolezite a ze mate pipika 🙂 no super aj ked pri 2cm to musi byt zazrak to vidiet ale prajem ti aby tam aj zostal teda ten pipik 😉 nebojkaj drobec bude rast ako z vody
nasa princezna nam bude davat lasku za obe, takze sa moc na nu tesime

inak prave sa napchavam pecenymi gastanmi a su super inak este ficim na pomelu musim kazdy den

avaka
9. dec 2009

ahojte koceny.. 🙂
No veru to tu vyzera,ako keby bolo Slovensko bez elektriny.. 😅 Ja som Vas tiez zanedbavala,ale aj dnes som prisla neskoro domkov,,,aj som sa vam zabudla pochvalit,ze chodim na predpor.pripravu,trochu tam aj zacvicime,tak mi to aj pomoze na bolest chrbta..
Lulu,nech sa drobci krasne zavrtavaju 😉
zuzlik,12 tt 😵 😵 to je krasa,fakt to hrozne leti,ja to hlavne na druhych vidim,ako tt nabiehaju..
Zajacik,Bonsai,aj Vam gratulujem,krasne spravicky 🙂
Miri s tymi mexickymi vlnami si to naozaj vystihla
😵 a asi je to normalne,ze sa drobci v noci vrtia..(teda dufam,ze naozaj nemaju opacny rezim 😅 )
Ja ked si vecer lahnem,tak to asi malu prestane hojdat ked som v klude a ona protestuje,take vlny robi aj hodinu,ze neviem,ci zle lezim a robi jej to zle,alebo sa len tak zabava... 😕
Juli,asi vela tehuliek ku koncu zle spava..ja tiez vela nespim,teda ako kedy,ale viac krat na WC ko.potom ma boli bok,ako lezim,potom sa mala vrti...a tiez neviem ktora ktoru rusi... 😅
Taky,Leni,Tani a vsetky kocky pozdravujem 🙂

lenka20
10. dec 2009

caute zlaticka, troska som vas zanedbavala, nejaka som zase rozlietana, a aj ked som doma tak uz peciem a upratujem a tak.. takze nestihacky zase 😉
takynka pekne sa vyliec rychlo, ono je to asi jedno s druhym, mozno nejaka mala viroza a spoji sa to s tehu a uz je z toho katastrofa, ale isto ti to rychlo, prejde, hlavne pi vela tekutin, ked aj sa den-dva poriadne nenajes, ale napit sa musis...
zuzlik no teeeda uz 12tt, to ale leti 😵
baby citala som o tych sonach co ste pisali, ale myslim, ze pokial si na rizikovom - co predpokladam, ze asi vacsinou ste - tak by ste predsa mali mat narok na viac ultrazvukov, ci nie??? to sa mi nejak nezda, lebo co by vam potom pozerali kazde 2 tyzdne...
mirindik krasne zazitky mas s malou 😵 zobudit sa na mexicku vlnu tak to je ine kafe 😉
ja myslim, ze dietatko ked je von z bruska tak sa prisposobi mame - ked je mama pohodacka, tak aj dietatko bude spat a bude dobrucke, ked je mama v strese tak aj dietatko bude nepokojne.. to je moja teoria 😉 uvidime, ci to tak naozaj bude 😉
pozdravujem vsetky babulky, pekny dnik 😵

lenka20
10. dec 2009

ozaj - zabudla som, od vcera papam norethisteron aj prednison 😎 😀 konecne sa nieco deje uz aj u nas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
a zuzlik - uz len raz sa vyspim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅 😅

tanitta
10. dec 2009

ahojte...
u nas sa spinka 😎 ...
keby u nas nebola elektrika tak sme odpisani vo vsetom...kurenie.... varenie.. odchod z domu...vsetky 3brany na elektriku 😅 ...a este aj na notbooke mame odpalenu bateriu 😅 ...
Leni... veru som si na teba mylsela vcera ze vsetko sa blizi uz 😵 .. pocuj dufam ze v tom zhone si si nezabudla zadovazit nejke pekne pradielko 😉 😵 😎 uz nech to stoji za to 🙂 ...len pekne papaj nech ms nevymsla a koudy nech je spokojny ako pekne to bude naplanovane 😉
bybulky pozdravujeeem

lenka20
10. dec 2009

tani 😀 😝 dobre ze si pripomenula 😀 musim zajtra nieco v meste mrknut 😎
ale este mam par dni casu, lebo kym pride az celkom domov tak to este bude do tyzdna...
tie elektricke brany su vynalez, ale fakt sa treba pripravit na vypadok elektriny, my sme kvoli garazovej brane museli kupit elektrocentralu 😉
liecky papam poctivo, uvidime co sa bude diat, ci noret zaberie tak ako ma, ale snad hej, naposledy mi pekne vsetko posunul..

kanhwa
10. dec 2009

Ahojte krasavice 🙂
Lenik, tak ty papkas norethisteron a potom zahajujes stimulku, dobre chapem? Kolko dni ho budes papat? Ja som z neho bola uplne zuriva a hystericka, ale ked bude zakladom pre dobry vysledok, tak to nevadi 🙂 no a na kazdeho to posobi inak, samozrejme. A manzelik ti kedy pride??? To na neho sa len 1x vyspis?
Miri, Juli - uz sa to blizi 🙂 🙂 🙂 hrozne sa tesim. Pekne vam to odsypa 🙂
Zuzli, to je krasne, ako to rychlo uteka a magicka hranica je prekonana - u teba sa mi to zda naozaj mimoriadne rychlo 🙂 🙂 🙂 ale az pri zdravom dietatku na svete budete urcite vsetky tehulky konecne kludne, no a potom to zas riadne zacne 😎 to strachovanie...
Vsetucky pozdravujem.

dior
11. dec 2009

ja chodim kazdy tyzden na ulz 😅

Lenka-gratulujem k zaciatku -to su ake dobroty co ti dali 😀 ,teraz to uz pojde jedna radost 😉 🙂 a mala si ten prednison aj minule? uz si nespominam 😕

pozdravujem vsetky 🙂

zuzla80
11. dec 2009

Zdravím 🙂
Leni a už TO MÁŠ ZA SEBOU - jupíííí, juchúúú 😀 Teším sa, akoby prišiel mužík domov mne 😀 To nevadí, že nejaký ten týždeň potrvá, kým už bude úplne domka, ale už bude pri tebe omnoho bližšie - už len nejaku stovku kilometrov. A ideš ho aj privítať? Moja teším sa, že úspešná a posledná stimulka zahájená - teraz to výjde, uvidíš, tentokrát už došiel rad na nás vytrvalkyne 😵

Táni a to ty kde bývaš, že 3brány na elektrinu, to máte vchod do domu z každej strany 😅

Ja som bola včera na hematológii, výsledky ok, , kontrola o mesiac, no a pýtala som sa na to pichanie do brucha, tak doki vravela, že pokiaľ sa dá riasa urobiť nieje problém pichnúť to do brucha, nehrozí tam žiadne prepichnutie vaku, ani nič podobné. Vraj tehuľky bežne pichajú do brucha (skôr tak ďalej od pupka, viac k bokom) a neskôr zvyknú plece, prípadne stehno. Fakt platí, čo lekár to iný názor, tak si môžme vybrať...

Baby fakt to s tým utz, je to tak, je to podľa mňa somarina, veď ako Lenka píše v prípade rizikového tehotenstva sa utz robí častejšie - ale čo narobíme. Moja dokina to má vycapené normálne v čakárni, tiež mi o tých 3 utz počas tehu hovorila kámoška, tá chodí k inému dokimu a napr. ja keď som chodila predtým k inému lekárovi, tak u neho som za utz stále platila 3,5Eur - on ani tie 3krát zadarmo nedával a zmluvy s poisťovňami mal...

Kanhwička pozdravujem ťa 😵, ako sa máš? My ešte do prekonania méty máme nejaký ten 1,5týždňa, oficiálne sa 1.trimester končí až v 13tt, takže ešte chvíľku vydržať.

Diorik takže všetko v poriadku? Málo sa ozývaš, tak ani nevieme ako to s vami vyzerá...

Taky ty si chorá? Som to nejako nezachytila. Čo moja nejaká viróza? Tak sa skoro vylieč, nech to nieje nič vážne.

Mirindik, Juliček pozdravujem vás a aj zvyšok klubu 😵

mirinda10
11. dec 2009

lenik tak dnes je den D no tak si sa babulka nasa dockala moc ti to zo srdiecka prajeme a verim, ze aj tie liecky spojene s laskou nedockaveho muzika, prinesu ten krasny vonavucky, teplucky uzlik miminka 😵 😵 😵

diorka len tak dalej, treba chodit casto na kontrolu nech vas prezru ci je vsetko ako ma byt, casty utz vobec neskodi miminkam to je stary blud ako , ze mame viazat nozicky na siroko konecne na to aj u nas prisli aj ked im to trosku dlhsie trvalo

kanhwi, my musime vydrzat aspon do 36tt to je maja magicka hranica, takze ja mam este 10 tyzdnov ale to vydrzime, musime 🙂 nechcem ju vidiet s hadickami to naozaj nemusim, chcem ju mat hned pri sebe a mojkat sa s nou, ked som uz tak dlho cakala no nie 😉

no ked u nas padne elektrika tak este, ze mame super krb s prieduchmi tak aspon nezmrzneme a varim na plyn inak koniec sveta

avaka buduci tyzden si posledny v praci to je co ked uz pocitas dni a hodiny, super ked chodis na ten kurz aj ja by som chcela musim sa spytat doc v poradni ci sa mam prihlasit alebo nemozem uvidim ale asi pockam kedy najneskor sa tam da chodit alebo ako dlho tam musim chodit je to nejak limitovane alebo vsade sa to asi inak robi? neviem este som nepatrala po infoskach ale asi by som mala zacat co

vcera olo nadherne bola som sa poprechadzat na 20 min okolo domu uplna nadhera aj ked vecer uz prsalo ale doobeda bolo krasne

uz je piatok tento tyzden mi nejak rychlo usiel 😉

takyna
11. dec 2009

Ahojte kočky 🙂

Už je to lepšie s tými nevolnostami, klop,klop,klop, v podstate nič nové nemám, preto sa nejako neozývam, lebo čakám na utorok, čo bude na gyndzi, potom sa urcite ozvem

teším sa z mexických vln Miri, Avi pozdravujem, Leni to bude keksík, uprimne ti prajem a tichucko závidím 😉 , my si musíme pár mesiacov počkať...

Zuzík fajn, ze ste na hemato dopadli dobre, mne sa tiez picha zatial do brucha, uz mam take fajne modriny na nom, manzel sa aj zlakol, ...niekedy proste nesadne inekcia... 🙂

Diorik je utajena, ale hlavne , ze si s babulkami ok

Viroza u mna zatial nie je, klop,klop,klop, ale dnes prichadza Dida z intraku s chripkou, tak uvidime ako po vikende...
zahajujem ruskovy utok....ale ci nepreskocia, dufam , ze nie, uz nech je snech a bacile vykapú 🙄

pozdravujem V šetučky 😵 😵 😵

takyna
11. dec 2009

ps: koho som nespomenula sa ospravedlnujem, poctivo vas citam, a myslim uplne na vsetky 😵 😵 😵 😵

mirinda10
11. dec 2009

zuzik ano v rizikovom je to asi viac ale to by ste museli byt peradene do rizikovej poradne ale u normalneho gyndosa je to iba 3 utz za cele tehu, takze ak chcete viac tak sa hrabat na rizikovu poradnu mne tam robia utz stale a ked mas problem a chodis na hematologiu tak nemas standardnu graviditu takze by som sa dala preradit do rizikovej
aj poradna je tam castejsie ako pri normalnom gyndosovi

taky presne rusku na tvar, musis strazit mimco keby si bola po 12tt tak je to ine ale teraz nic nemozes tak sa musis este viac chranit

tanitta
11. dec 2009

ahojky..
babulky tesim sa s vami ze si bruska uzivate a tehu ako celok 😀 😵 ...len drzte nohy pokope 😉
Zuzla... vidis kam som sa to odstahovala z mesta na dedinu 😎 v meste bol len vytah a unikovy vychod schody ale je to dobre tak ako to je 😉 no 3 😅 garazova... hlavna a mala brana 🙂 potom uz je len unikovy vychod cez plot 😝

lulu27
11. dec 2009

Čaute dievčatá 🙂
Tak už som doma, skúšku som zvládla aj keď nie vďaka výpadku prúdu.
Babulky chcem sa Vás spýtať dnes som 4 deň po ET, 19DC a bolí ma bruško, slabšie ako by mala prísť mrcha, ale mám obavu. Bolelo bruško aj niektorú z Vás?Viem že podľa toho sa nedá orientovať či sa to podarilo, lebo každý jeden transfer som mala iné pocity.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre