Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
6. mar 2010

caute 🙂
Tak ja uz Vam pisem od vcera a akosi sa sem neviem dostat,alebo skor zostat ..? 😅 Teraz som konecne vyslala zbytok rodiny na vychadzku,alebo mala dnes pospala 15 min a aj noc bola horsia ako zvycajne,tak si sem idem popisat...Mam sice roboty doma,ale ved mam pravo si vystriet chrbat pri PC,nie? 😀 Ved mala je dnes od rana na ciciku a mne idu do ruky len stavnate prdy..

Tani,a bude sa chciet ten Vas akcny hrdina este vozit??Ked uz ma zalusk na brm,brm? 😵

Zuzlik,krasny kociarik,taky frajersky.... 😎 😵 Hned by som riflovy brala To sa bude ninke vozit.A kolko Vas vlastne vysiel?to si kupovala na nete?Keby som aj hladala riflovy,veru neviem,ci by som to podla obrazku videla..

Leni,s tym menom ste to dobre vymysleli 😉 A s tym pruhom si ma teda nepotesila...ja dufam,ze sa to malej vstrebe a s tym nosenim.. 😒 ja neviem,ked bude rizmaznana,ved aj ty vravis,ze si a aka super baba.. 😵 mas okrem toho kopec inych dobrych vlastnosti..Citala som,ze nosene deti a kojene na poziadanie,byvaju,lepsie,sebebavedomejsie a skor zacnu behat a objavovat.. 😉

Juli,no co,treba naozaj len vydrzat,ale z toho si nic nerob,my tiez nemame nejaky pravidelny rezim,sice teda pospim v noci,na rozdiel od Teba,ale krmenie napriklad...Cez den uplne hocijako,ked pyta,lebo niekedy spi,inokedy nie.V noci ma prvy spanok aj 4 hodky a potom sa budi po polnoci po 2,5 hod.Dnes ani to nie.Tiez v nemocke aj dr.nasa vravela kazde 3 hodiny,ale aj teraz ,ked sme isli na krv som ju budila,aby vydrzala najedena u dr.a potom v takom polospanku sa dobre nenaje,takze pokial drobci priberaju,ja by som nebudila.Tvoj Samko,vidiet,ze je chlap a mudry,co sa bude namahat,ked dostane hotove na tanieri.. 😉 😀 Inak,ja som foto este neposielala,ale chcem 😉

A Miri,ozvi sa,dnes si tu nebola,alebo uz??? 😕 😵 Som zvedava,ci Emmka teda vydrzi este do toho sviatku 🙂
Taky,aj ja sa pripajam ku gratulacii so vsetkym,Naj 🙂
Mircalla,Ninicka,Olympia,Rebeca a vsetky kocky pozdravujem a tiez hlasujem za R. 🙂

mirinda10
6. mar 2010

som este tu babulky ja vydrzim aj ked juli sa nastartovala az v nedelu rano, tak dufam, ze ja podam zajtra vecer spravu, ze som pobalena a cakame iba na rano
dnes som bola so psom, navarilo, prala a teraz citkam pre TV aby som to zas neprehnala s tou pracou

avi dobre si urobila nech sa aj tatino nakocikuje, aspon mas trosku cas na seba, teda aj na nas 😵

ja som tiez zvedava ako to vsetko zvladnem, no bude to urcite narocne ale ako vidim krasne to avi a juli zvladate aj ked sa vam to mozno nezda ale ste super mamule tak si to kazdy den uzivajte

avi inak mala krasne spinka v noci a to je dolezite ja sa bojim ak mala ako ja bude mat prehodeny den s nocou mne to trvalo 3 mesiace ako moja mama povedala, tak nasi uz odpadavali od unavy, hadam budem v tomto lepsia ako mama 😀

mirinda10
6. mar 2010

zuzik pekny kocik pre Ninku, bude sa jej tam pekne lezkat 🙂

avaka
6. mar 2010

Miri,neboj zvladnes 🙂 Emka bude isto dobre dietatko..
Ja dnes neviem uz co mam robit,mala spala v tom kociku,potom doma dohromady 1 hodinu a vkuse sa zvija a place,teda skor reve od bolesti,aj prdi,aj kaka..ked mi zaspi na rukach,po 5minutach zvrieskne od bolesti,ani spat nemoze.. ☹ Uz som davala aj rekt.rurku,kvapky...Ach dufam,ze to coskoro prejde.. 😔 Ved to trva skoro cely den..

mirinda10
7. mar 2010

stale hlasim 2v1 a dufam, ze do zajtra rana vydrzime🙂

idem dobalit tasku, uz iba hygiena ja sa musim dat do poriadku este si dam na tvar masku nech sa Emka nezlakne a idem este porelaxovat ale caka ma este navarit obedik a potom uz vecer budem iba vegetovat

avi to prejde, neskusala si papat nieco nove co si este doteraz nemala, mozno sa nieco dostalo do mliecka a jej to nejak nepasuje, porozmyslaj

tanitta
7. mar 2010

ahojky..
mirinda.. ak by som sa tu dnes uz neukazala.. takze thuj thuj...velke stretnutie sa blizi 😉 ...budete rodicia krasnej vytuzenej dcerky emmky... 🙂 ...takze nech vsteko ide podla planu a coskory navrat domov 🙂 ...
drzkajte sa...
paa
inak prehodena noc den 😀 .. nooo aj to sa da zvladnut 😉 vydrzite 😎

mirinda10
7. mar 2010

dakujem tanitka uz sa na nu moc tesime, potom vsetko pekne popisem a podelim sa o nase zazitky

rebeka33
7. mar 2010

Ahojte dievčatá,
Taky oneskorene , ale všetko naj k narodkám. Tak medzi nami len jeden deň 😵 . Ja som po roku" tehulkovania "čo som nikde nebola dala 2 dni osláv a som grogy. Starnem či čo? 😀
zuzla veľmi pekný kočík a vyzerá byť aj super praktický.
Mirindík asi je to aj strach a veľké očakávanie ,budem vám držať palce a myslieť na vás nech ste zdravé a spokojné.
Určite to dobre dopadne ,ak ti toľko báb bude držať palce. 😉
pozdravujem všetkých a prajem peknú nedeľu.

takyna
7. mar 2010

Ahojte kočky 🙂
takže konečne mám net, som v nemocnici už 5 deň ☹ , tvrdlo mi bruško tak si nas tu pekne nechali a budeme tu asi do 28tt čiže ešte ufff 😝 🙂

Čakáme dievčatko 🙂 takže začína byť prevaha Brnenských kočiek 😀

držte nám palce , Miri držím palce na 10. a teším sa na fotečky, moc vám ďakujem za krásne priania k narodeninám 😵 😵 😵 😵

mirinda10
7. mar 2010

taky no mne to bolo hned divne, ze si tu tak dlho nebola a dakujeme budeme sa moc snazit 🙂
hlavne je, ze si pod kontrolou a zvladnes to, dolezite je aby babulka bola ok ale vsade citam, ze baby su silnejsie ako chlapci a vela vydrzia ako miminka

uz sa nudim babulky uz by som aj sla po tu malu, ja sa tam z toho cakania asi zblaznim, len tak lezat a vegetovat hm ale asi to bude to posledne a potom uz nebudem vediet kde je sever ved to ani neviem co ma caka asi by som si mala uzivat kazdu volnu minutu a aj sa neviem dockat, ved tvrda realita pride xixixixixxi 🙂 🙂 🙂 🙂

avaka
7. mar 2010

No tak to tu bude babinec 🙂 Taky,drzim palce,nech Vam to tam rychlo ubehne a nech ste s babulkou rychlo domka 😉 a nestrachuj sa,dievcatka su fakt silne bojovnicky 😵

Miri,no a Ty sa drz 😵 Budem na Vas mysliet,nech vsetko hladko prebehne a mozes drzat Emmku v naruci 🙂 🙂 Budeme cakat na spravicky a fotecky.Drzime palce 😉

lahhel
autor
7. mar 2010

Mirindik, drzkaj sa, nech to vsetko dobre dopadne a veeeelmi sa tesime na fotky malej Emky a tvoje zazitky...Dzim palceky 🙂 🙂

Takynka, aj ty sa drzkaj v nemocke, radsej bud pod dohladom, aby bolo vsetko v poriadku a malinka bola v bezpeci...

Vsetky vas pozdravujem 😉

mircalla
8. mar 2010

Miri, tak ako som uz pisala pfuj pfuj....o par dni Vas mame doma
Taky - tak ty si v nemocke:(( no co sa da robit, je naozaj lepsie byt pdo dohladom...takze dievcatko, a my sme vsetci tipovali chalana (teda okrem lenky)...no zahada bruska vyriesena 🙂 🙂

Takze mala rekaputulacia 🙂 😉

Avka, Mirinada, Zuzla, Takyna. Julietka - dievcatko = 5 dievcatok
Dior (2 chlapci), Julietka (dvojca chlapcek) = 3 chlapci

Mircalla???

lenka20
8. mar 2010

caute babulky, cez vikend som bola bez netu, ale poctivo som docitala 😉
mirindik - myslim na teba, nech vam to krasne dopadne a dufam, ze das hned vediet 😉 ked sa mala Emuska narodi 😵 😵 😵 ked uz budete spolu, dalsia stastna maminka 😵 😵 😵 😵
takynecka zlatko takze dievcatko 😵 no, nieco zo mna este bude, nejaka ta mni vestica 😝 a ze si v nemocke, nic moc, ale radsej nech ta maju pod dohladom, aj ty budes pokojnejsia, ked budu malicku bibku pravidelne kontrolovat 😉
avuska tak to vidis, nedavno ste sa s manzelom nevedeli dohodnut kto tlaci kocik a uz si aj rada ked ide troska kocikovat manzel 😵 😵 😵 dufam, ze malickej tie bolesti ustupili, chudatko, keby sa ti nezdala alebo ze by sa jej zvysila troska teplota tak chodte k lekarovi, ked ma ten pruh musis byt opatrnejsia ako ine maminy.. teda nechcem ta strasit, to nie... urcite sa jej to vstrebe a bude v pohodke..
jeeej tanicka, tak maly krmi aj babiky, taky musi byt zlatucky, jaj, uz musime vas ist kuknut..
baby tak ja som po tej hysterke uz prestala krvacat uz pred 3 dnami, no ale MS nikde... dnes som len 31.DC ale aj tak.. myslite ze sa mi to mohlo tou operaciou poposuvat?? 😕 divne je to..

lenka20
8. mar 2010

zuzlicek kociarik je nadherny, taky som ani este nikde nevidela, perfisny je.. a taky, ze bude pouzitelny aj pre chlapceka braceka co pride potom 😉

mircalla
8. mar 2010

lenka jednoznacne - kazdy zakrok ti viem posunut menzes, a nie malo....mozes dostat aj skor (ale pravdepodobnejsie sa posunie na neskor)...vykbv byva 3-6 tyzdnov od poslednej...mam s tym bohate skusenosti a aj doktori mi to vzdy spomenuli za ratajte takto, posledne som mala laparku a hystero a dosla mi po 6 tyzdnoch.

zuzla80
8. mar 2010

Ahojte babulky,

Mirindik držkajte sa, myslíme na vás 😵

Takynečka, takže ďalšie dievčatko do partie, juuuj tak to je super, mne sa inak raz s tebou snívalo, že ste čakali chlapčeka 😉 A aj vy sa držte v nemocke, nech vám to čo najrýchlejšie ubehne...

Leni určite sa ti môže cyklus posunúť po hysterke, vieš predsa len je to zákrok a každý zásah do organizmu môže spôsobiť malé výkyvy. A ďakujem za pochvalu kočiarika, priznám sa, že ja som pôvodne chcela ružový alebo niečo také pre dievčatko, ale mužík ma presvedčil, že čo ak bude druhé chlapček, že čo s ružovým kočiarom 🙂 , no kiež by ste mali pravdu.

Avuška ako maličká už sa ukľudnila. Najhoršie na detičkách je, že nevedia povedať, čo ich presne bolí, aby sme im vedeli pomôcť, verím, že to možno bola len taká dňová záležitosť.

Mircalla že by si dotiahla chlapčenské skóre na 5:4 😉 Ako kopkáte?

Babulky a ďakujem za pochvali kočiarika, no poviem vám, že to boli riadne trampoty pokiaľ sa nám ho podarilo kúpiť. Najskôr sme ho objednávali cez internet. obchod matko, v čase keď som zisťovala, či ho majú skladom, tak mali 2ks, lenže dokiaľ sme sa rozhýbali a objednali, tak sa tie 2ks rozpredali. Tak nám prišlo ľúto, no ale jeden anjelik zasiahol, však zajko, dostali sme typ, že je výpredaj na babetkovo a tak sme hneď volali, objednávali. No ale tiež to bolo také dosť otázne - majiteľ nám len potvrdil, že tie čo mali skladom sa strašne rýchlo rozpredali, ale že majú objednané u dodávateľa ešte 2ks, tak že sa nám ešte ozve, i keď nám nepriamo naznačil, že skôr uprednostňujú VIP zákaznikov. No len čo mu mužík naznačil, že platíme v hotovosti a že si pre neho prídeme osobne, tak sa ľady o pár minút pohli a objednávku nám potvrdil. A v piatok sme si šli po neho. Inak tá kožušinková časť tzv. zimná, ktorá je na vaničke sa dá vymeniť za letnú (aj na strieške)

Tánička aj tento je taliansky, vyrábajú ho spolu s Cam cortinou, nad ktorou sme tiež uvažovali - tento náš je Neonato reverso sport tris a fakt je veľmi ľahko manipulovateľný. Ozaj neľutujem.

Avuška neuveríš, ale nakoniec nás kočiar vyšiel na 399Eur (to bol dôvod prečo sme ho tak rýchlo a skoro kúpili), inak v matkovi stal v akcii 499eur a inde cez 600eur... Takže sme ešte ušetrili stovečku, niekedy je ozaj to zlé čo sa prihodí aj na niečo dobré... A to, že je riflový sme zistili z videa, našli sme na youtube video presne tohto riflového, tak to nám tak udrelo do očí.

mircalla
8. mar 2010

jezis maria, to su ceny za koriaciky, to som v soku, ze take drahe...ze 500-600 eur, to ste dobre kupili
hej, je lepsie mat taky neutral, vy tusim mate este mrazacikov, ze?

no ja som este nekupovala nic, sa mi zda skoro, chcem byt aspon + 4 dalsie tyzdne, potom zacnem...aspon nech mam to velkom uZV

my kopkame statocne (uz od zaciatku 18tt), hlavne vecer, ked chcem spat...stale mu hovorim, spinkaj uz, mamina chce spat, ale vtedy kope ako dive 🙂 🙂

No neviem veru s tym skore...ja som bola cely cas presvedcena, ze to je dievca, ale neviem teraz, ono ani statisticky to uz nevychadza 😉

rebeka33
8. mar 2010

Dievčatá všetko najlepšie k MDŽ. Prajem aby sme boli najšťastnejšie mamičky a mali zdravé detičky.

zuzla80
8. mar 2010

Mircalla čo tam po štatistikách, bude to, čo má byť a ja ti tipujem dievčatko 😉
No tie ceny kočíkov sú rôzne, minule som tu dávala link, čo mali výpredaj a boli tam aj za 280, len ja som veľmi chcela trojkolku. A mám pocit, že trojkolky sú o niečo drahšie.
Mrazáčikov máme, viem zatiaľ o dvoch, z posledného nám nedali vedieť, tak neskôr skúsim napísať Koudelkovi, lebo nám ani neprišlo, či máme alebo nemáme platiť za uskladnenie embryok.

A fakt baby všetko najlepšie k MDŽ 😵

julietka
8. mar 2010

ahojte babulky 🙂

skoda ze som uz mirinda nestihla..nedalo sa mi sem dostat, drobci daju zabrat 🙂 ale urcite jej aspon SMS poslem

jej taky takze tiez budete mat dievcatko 😵

mircalla super ako si to pekne zrekapitulovala, naozaj je prevaha dievcatok, v repraku robia asi same "moravske princezne" 😅

zuzlik krasny kociarik a vyzera byt naozaj skladny, asi sa dobre vojde aj do mensieho auta 🙂

tani maly je zlaty, ze s babikami sa vam zacal hravat 😉 aspon si bude v dospelosti vazit aj zeny 😵 😵

avusik a ty malinku Elusku iba dojcis, alebo aj prikrmujes?

lenik urcite sa ti mohlo MS posunut aj operaciou, ved je to zasah do tela takze mozne je vsetko, nebojkaj, vsetko bude dobre 😉

ahojte vsetky ostatne babulky 🙂

mircalla
8. mar 2010

jej juli, kukam nove fotky...su super

a tiez prajem vsetko naj k mdz....ani som si to neuvedomila, ze kolkateho je

floskula
8. mar 2010

baby, ja len ze myslim na mirindu a velmi jej drzim palce. tiez sa tesim na fotku. a vobec, vsetky sa majte dobre a davajte na seba pozor. 😉

julietka
8. mar 2010

mircalka dakujeme pekne za pochvalu za fotecky a tiez prajem vsetko naj k MDZ

tiez myslim cely den na mirindika ako sa ma a ako dnes dopadli kedze ju "prezentovali" kvoli dvojicke..ja len verim ze vsetko dobre dopadne a malinka Emka bude coskoro s maminkou a budu obe zdravucke a mirindik sa rychlo zotavi

avaka
8. mar 2010

Ahojte 🙂
Juli nadherni su ti Vasi drobci 😵 Uz som si ich druhy krat musela kuknut 😵Je to urcite zaberak,ale aj dvojite stastie 😉
Zuzlik,Tak to ste super kupili,ved je este lacnejsi ako nas a to som myslela,ze aky lacny sme nasli.
Mircalla,veru,ked zacnete nakupovat...tie ceny niektore su fakt hrozne a toto co mame ,nie su drahe kociare,mne sa pacil jeden (alebo dva 😅 ),ale tie staly 1000 eur,no ale to uz je fakt vela...
Tiez som zvedava na Emku 😵 a nakukam.. 🙂
Leni,veru mas pravdu s tym kocikovanim,ale ja som bola rada,lebo to mala mala ten prdkaci den.. 😅
Inak kocky ona ma tie prdy casto,uz som zistila,ze niekedy je aj jedno co zjem..
Juli,ja len dojcim.A dnes som sa bola poradit z jednou laktacnou poradkynou,ukazala mi dalsiu polohu na kojenie,ktora mi doteraz dobre nesla,tak si idem kupit koj.vankus,nechapem,ze ho doteraz nemam..Mala bola uzasna,ked zostala na nom lezat po kojeni vyvalena hore bruchom a len odfukovala... 😀 no uzasna..A vazne uvazujem aj nad satkou,aj tak saa chce mala nosit a vraj to aj zmiernuje koliky..No a vrchol ,ta laktacna mi ukazala,ako jej cvicit nozickami,ja som to sice robievala,ale malo,lebo som sa bala..ked jej to ta pani spravila,tak z malej isli prdy ako z nafukovacieho balonika.. 😅

mircalla
9. mar 2010

no aj ja som zvedava, ci nam manzel mirindy napise ako vasi

avus, som tiez zvedava ked budes mat nove fotky....a konecne sa malej ulavilo

lahhel
autor
9. mar 2010

Ahojte babulky 🙂

Julietka, babetka su uzasne, take drobucke a sladke...musi to byt uzasny pocit mat ich pri sebe..

Babulky, ja som bola u mojho dokiho ohladom endometriozy, nejak sa mi nevyjadril, skor sa mna pytal ci to chcem dat von, ze ked hej, tak mi to vyberie a tak...mam z toho dost divny pocit. Tak mi znama vybavila u doktorky Kozolkovej v Ruzinovskej nemocnici stretko..Pocula som na nu dost divne veci, ze je vulgarna a tak, ale bola som milo prekvapena, bola fakt super a take povzbudive slova som potrebovala pocut..nakoniec mi povedala, ze to nie je vobec tragicke, mame si dat urobit spermiogram a potom sa uvidi ako dalej. Priklana sa k laparke, ale uvidi podla vysledkov...A my sme sa s manzelom rozhodli, ze tento rok mame 5. vyrocie svadby, tak sme si uz kupili dovolenku na jun na 12 dni na Kretu. Tak som si povedala, ze do juna este nepojdem na laparku, predsa iny vzuch, more...budeme skusat prirodzene a mozno v juli dame este jeden soft v Brne a potom pojdem na laparku..Lebo dokina mi povedala, ze ta endometrioza by nemala mat vplyv na vajka, tak to este raz skusime...Lebo po laparke budem brat pol roka lieky na potlacenie ovulky a dokina povedala ze rok sa potom neda otehotniet, tak neviem co je na tom pravdy...ale bude to na dlho, tak este nieco predtym skusime a uz sa na to moooc tesim...
Uz sa tu preberaju len tehulkovske zalezitosti, takze moj textik sem moc nezapadol, ale skusame co sa da, aby sme aj mi boli raz tehulkovia 😀

Vsetky vas podzravujem a zelam krasny slnecny den 🙂

lenka20
9. mar 2010

ahojte kocky, lahhelik no ale jasne ze zapadol sem tvoj textik 😉 ved je nas tu este kopec co sme cakatelky a okrem toho chceme vediet ako sa mas a co mas nove 😵 😵 😵 dobry napad s dovolenkou veru, keby sa tak zadarilo na Krete, to by bolo!!! tak budeme potom v juni vyzerat novinky 😉 dvojciarkove 😉 s tou endo lahhelik neviem, nemam s tym skusenosti, ale viem, ze jedna kocka tu z konika bola na laparke kvoli endo, zistili jej aj nepriechodne vajcovody a o mesiac sup a bola tehulka a uz ma aj krasneho zdraveho chlapceka.. a dalsia kocka s tazkou endo - dali laparku pred poslednym IVF, hned po operacii mala stimulku (aby sa endo nestihla znova vratit) a vyslo to a tiez ma zdraveho chlapceka....ani jedna z nich nebola pol roka na liekoch.. pokial planujes IVF tak najlepsie je hned po operacii.... endo vplyva hlavne na usadenie sa embryjka v maternici, ani nie tak na pocet a kvalitu vajok pokial viem... aj mircallka ti poradi, ved aj ona bola pred IVF na laparke kvoli endo, mircallik, vsak?
zuzlik, super cena za ten kocik, nakoniec dobre ze vam tie prve 2 vyfukli 😉
avuska tak to je vyborne ked sa malej uz ulavilo... no, ja som za vsetky vynalezy ako kojace vankuse, satky atd atd dokonca aj za baby voditka...treba vyuzit vsetko co trh ponuka... ulahcit si zivot a detickam co sa da...
tak ste ma ukludnili s tou MS, no tak budem cakat.. ved je to celkom prijemne bez nej 😉

lenka20
9. mar 2010

julinka krasne deticky, vyzeraju ako dve babiky, tie ustocka maju take krasnucke, na koho sa podobaju viac, na teba ci na muzicka?

lahhel
autor
9. mar 2010

Leni, dakujem ze si napisala, tak teraz fakt neviem, mne to povedal aj moj doki aj ta druha dokina, ze sa po odstraneni endo dava ta liecba pol rocna...ja som uz bola na laparke kvoli endo v roku 2000 a tiez mi nasadili pol rocnu liecbu, ktora ti vyvola akoze umely prechod a vtedy vobec vajecniky nestimuluju vajka, takze otehotniet nemozem... 😕 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre