Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

betianka
20. mar 2010

Mircalla ani mne sa názov nepáči a mnoho IVF aj KET tém je aj tak ešte v snažilkách, tak neviem aký mali kľúč?

mircalla
20. mar 2010

ved prave....vsetky su tu bud snazilky (teda to ma spadat do snaziliek), teda potencionalne buduce tehulky alebo uz tehulky ci dokonca matky....mne to znie hrozne blbo a vobec to nevystihuje obsah tem, ktore tam spadaju....

zuzla80
20. mar 2010

Fuuuha baby, to kde sa nachádzame 😨 . Nebyť googla, tak asi ani našu tému nenájdem. Dosť dlho som ju hľadala v snažilkách, tak ako to bolo predtým, to zadelenie som absolútne nepochopila - veď koľko IVFkárskych tém ostalo v snažilkach...

Cavicek takže už ste po konzultácii. Čakala som, že či sa neozveš, trošku som čítala na českej rodinke, že ťa to až tak neohúrilo, ale uvidíš, že stimulka už bude o niečom inom. Tak ak si už začala stískam palce, nech to výjde na prvý šup 😉

Beti a čo sa stalo? Ešte, že ste v poriadku. Držte sa.

Baby pozdravujem 😉

takyna
20. mar 2010

Ahojte kočky 🙂 , veru Zuzík ani ja som nás dnes skoro nenašla ☹

prispievame baby, lebo sa nás ťažko hľadá

pekný víkend , plný slnka prajem 😵

takyna
20. mar 2010

Inak s tou témou NEDOBROVOLNA BEZDETNOST, asi srandujú 😠 😝

cavik
20. mar 2010

Pekné dobré ránko

aj ja som dlho hľadala túto tému, snáď 5x som prelúskala snažilky......ale skôr ako odpoveď od vás, som si našla odpoveď od dr. Štelcla v mailoch, tak som spokojná a môžem začať stimulovať...už mám 2 clostyly v sebe...večer pokračujem s Bravelle a clostylom

Zuzi...máš pravdu, neohúrilo ale potrebujem zmenu 😒 ...ja som tam išla hlavne kvôli nativu, už mi je z hormónov zle a dr. ma zle pochopil a myslel si, že idem do nativu kvôli šetreniu peňazí a dal mi obrovské dávky clostylu s dodatkom, že mi z toho môže byť zle 😠 ...no ale čo už, mala som už aj absťák za pilulami 😀 😀

pozdravujem všetky ostatné odvážne žienky...idem ja ta....treba variť, žehliť 😠 ( toto ma raz zabije 🙄 )

dior
20. mar 2010

kliknite na nasu stranku a hore na tu sedu hviezdicku- budete to mat v oblubenych temach v lavo hore 😉

zuzla80
20. mar 2010

Diorik dík za radu, hneď sa to lepšie hľadá 😉

Cavik zmena prospeje, určite 😉

Inak ja som vám zabudla napísať, že mi sme včera absolvovali glukózový test - po prvom odpichu bol cukor v norme (4,1) a výsledok po vypití glukózy sa dozviem až u lekárky. Inak tá sladká voda, nebola až taká sladká ako zvyknú baby písať na nete, v pohode sa to dalo vypiť - čakala som omnoho horšie.

Pekný slnečný víkend 😵

bobjan
20. mar 2010

Ahojte🙂 No teeeeda, sme v novom šate🙂

Cavik, držím palce, nech sa to podarí! 😵

lenka20
20. mar 2010

ahojte zlaticka ja zas len rychlovka - histologia dopadla na vybornu, vsetko je v poriadku vraj, tak mozme ist na vec s cistym svedomim 😉
anty - velikanska gratulacia 😵 😵 😵
mirindik - emmka je naaadherna 😵 😵 😵 😵 😵 a vitaj doma, ked budes mat volnejsie tak poreferuj ake to bolo... porod a tak.. dojmy.. hlavne ze ste uz domka a vsetko je ok 😉
mircallka takze zahada stale nie je vyriesena 😀 to male vas napina... podla mna je to babula 😉
inak pozdravujem vsetky, tiez mi trvalo kym som nasla temicku, musela som guglit a neviem akym klucom temy zaradovali - kazdopadne sa sem nehodime do nedobrovolnej bezdetnosti, ked uz takmer vsetky sme ,, detne ,, - hmm, adminky, stalo by to za zamyslenie 😉 pekny zvysok vikendu vsetkym 😵 😵 😵

mircalla
20. mar 2010

leni tak to je super....
inak doky mi aj tak povedal, ze skor chalan...tak sa uz pripravujem na chlapceka 🙂 ....i ked som mala iny tusak....

dior
21. mar 2010

Lenka perfektne gratulacia k dobrym vysledkom, teraz sa to musi podarit 😉 😵 😵 😵

takyna
21. mar 2010

Leni super teším sa už len riadne rozbehnúť tehu vlnu 😉 🙂

lenka20
21. mar 2010

diky babiky, uz nech to prinesie konecne nejake ovocie 😉 😵
mircallka inak pozeram, ze aj mena uz su nejake pripravene 😉 no hej, k irskemu priezvisku nemozes dat meno slovenske 😅
ale priprav si aj nejake dievcenske este - pre istotu 😉 keby nahodou teodora predsa mala pravdu 😉

mircalla
21. mar 2010

hej, pani teodora...tie prve dve su dievcenske....ale tvoje predpovede zatial vzdy vychadzali...tak uvidime🙂)
este mam pripadne sarah a kiara

dior
21. mar 2010

Leni prinesie-pockaj tu urodicku 😉 😵

Mircalla no ja si neviem vybrat mena ano zo slovenskeho kalendara nie este z irskeho 😅 , ale urcite vyberete krasne meno 😵 a ty si uz bola u holana?

mircalla
21. mar 2010

dior....bola som na tom velkom uzv, trval asi 20 min, robili vsetky merania....vsetko vypadalo ok...ale zase holan je holan, toto robil moj gyndos
doky mi povedal, ze vzhladom na ok genetiku a ze to podla sono, co on robil vypada ok, k holanovi len ak chcem....ale aj tak idem...termin ma volny az v aprili....preco nie si dat vsetko este aj holanom dat zmerat, urobi mi aj 3D ak budem mat zaujem

urobim vsetko, aby som si mala dusu na mieste...ono aj viac lekarov, viac oci....holan je tiez v medifere, kde je aj moj gyndos, tak to je jednoduche

mircalla
21. mar 2010

dior....bola som na tom velkom uzv, trval asi 20 min, robili vsetky merania....vsetko vypadalo ok...ale zase holan je holan, toto robil moj gyndos
doky mi povedal, ze vzhladom na ok genetiku a ze to podla sono, co on robil vypada ok, k holanovi len ak chcem....ale aj tak idem...termin ma volny az v aprili....preco nie si dat vsetko este aj holanom dat zmerat, urobi mi aj 3D ak budem mat zaujem

urobim vsetko, aby som si mala dusu na mieste...ono aj viac lekarov, viac oci....holan je tiez v medifere, kde je aj moj gyndos, tak to je jednoduche

alex9966
21. mar 2010

zdravim. kocky neviete poradit ake su vyhody a nevyhody IVF SOFT. Voprad dakujem.

pokahontas2
22. mar 2010

ahoj, najdu sa tu maminy po IVF s uz vacsimi drobcami? tak 3 roky a viac..alebo mi poradite, v ktorej teme ich hladat? 🙂 diki

lenka20
22. mar 2010

caute hviezdy 😵
diorka tak ty si nevies vybrat mena?? chlapcenskych je vela peknych...pripravte si viac a vyberiete az ked ich budete vidiet nazivo..
alex - vyhody: menej hormonov, kratsia stimulka, menej penazi ta to vyjde
- nevyhody: vacsinou menej vajok, tzn.menej embryi, nic ine mi nenapada..
pokahontas - netusim...

mirinda10
22. mar 2010

tak sa hlasim pod dlhsom case
ked na v pondelok prepustali tak sme prikrmovali nemala som dost mliecka a mali sme vahu 2940gr s tym, ze musime vo stvrtok prist na kontrolu na prevazenie ked sme schudli z 3270 na 2940
ja som doma prikladla hnana tuzbou iba kojit som si neuvedomila aka som zla mama a to som zistila az v ten stvrtok nakolko mala sa prisala a po 30 min kazdy prsnik po 15min pekne zaspala, podotykam nemam vahu takze som nevedla co vypila
iba vecer a noc bola tazka nakolko bola hore aj 3 hodky stale som ju prikladala ale nie a nie spat a poslednu noc zo stredy na stvrtok mi mala zobrala malu nech si aspon par hodin pospim tak sedela na gauci a drzala malu na rukach kde spala 3 hodky a ja s nimi
rano sme nabehli do nemocky a bol to pre mna sok isli sme s vahou na 2710gr nechala som vlasne vytuzene dieta vyhladoviet nakolko som si naivne myslela, ze ked dieta po kojeni zaspi, ze je najedene co nebol nas pripad nakolko ak si potiahla tak malo a od unavy zaspala a ta posledne noc uz zaspala od totalneho vycerpania
plakala som, ze aka som to matka pred dr nakolko povedala ak mala nezacne naberat ide do nemocky boze zrutil sa mi svet ja co som bojovala aby zila a bola zdrava, tak som ako matka nebola schopna zistit, ze je hladna tak sme uz od stvrtka na prikrmoch a to som bola hnana vidinou iba kojit. Dr jasne povedala, ze je zastancom kojenie ale teraz je na prvom mieste mala a musi ist s vahou hore, takze uz pekne priberame po troske, kontrola bude zajtra

hned sme nabehli kupit vahu a teraz az vidim ak si z cicika potiahne 20ml tak je vela a ona uz potrebuje skoro 100ku takze sa snazim odsavat a zistila som, ze lavy prsnik aj po odsavani 15 min da max 20 kvapiek mlieka aj ked ho masirujem vsetko ale mala som tam operaciu pred 10 rokmi hned za pradavkou mi vyberali hrcku tak asi tam ma nieco porusene, takze kojim iba z praveho a stale prikladam malu a potom odsajem zvysok aj ked max som dostala z neho 30 ml aj ked robim co robim nic na mna nezabera homeopatika, voda, caje, vinea, zaprazene polievky, odsavanie nie a nie zvysit produkciu mlieka aspon v tom jednom
odsavacka fici stale, tlacim prsia nakolko odsavacka je sama o sebe u mna malo a to mam elektricku, prsia mam vacsie a masirujem ich no mam z toho traumu, ak mam byt uprimna

juli ako bojujes s kojenim mas uz nejaku dobru poradkynu napis do IP

tanitka co mam robit, viem, ze si odsavala cely cas davala si maleho aj pricucnut alebo iba potom flasa, kolko si si na zaciatku odsala
mne ten jeden prsnik chyba ked netvori mliecko ale neviem ako ho nastartovat

porod napisem neskor

pozdravujem babule a idem odsavat

lenka20
22. mar 2010

ahoj mirindik - zlaticko nic si nevycitaj, ucis sa za pochodu, urcite kazda z nas by si myslela, ze je vsetko ok ked sa mala pricucne a potom zaspinka, teraz uz mas vahu a bude vsetko ok, musis dat mliecku trocha viac casu, si po sekcii, telo musi narovnat hormony, je to ine ako pri klasickom porode, za normalnych okolnosti by si bola este tehu... hlavne sa netrap tym, ze nemas dost mliecka svojho a ak by ani viac nebolo, to nie su podstatne veci, robis maximum, malicka nebude o nic ukratena, ked ju budes prikrmovat UM, hlavne aby si bola ty psychicky v pohodicke a mala bude spokojna a zdrava 😵 😵 😵 😵 snad ti baby poradia nejaku fajn poradkynu, pokonzultujes a uvidis co sa da robit.. pamatam si, ze tanicka tiez zo zaciatku len po kvapockach odsavala, trvalo dlhsie kym sa mliecko spustilo, ze tani? este sme sa vtedy bavili, ze moja segra to vzdala s mlieckom uz po par dnoch a tanicka sa trapila niekolko tyzdnov ale vyplatilo sa...len akurat medzitym maly uz sa naucil na flasu, tak potom musela uz len odsavat a do flase davat...dobre si pamatam? je to uz davno.. hlavne sa mirindik nestresuj, bud v pohode... btw.mne sa dnes snival sialeny sen, mali sme dvojicky, chalana a babu, manzel kupal chalana, ja babu, medzitym siel kupit plienky a ja som mala malu na rukach a potom som sa zbadala, ze netusim, kde je chalan, tak som ho hladala a bol zavrety v posteli uz asi hodinu(v takej zaklapacej kam davame vankuse a take veci) - dobre, co? 😀 😝 😀 normalna nocna mora 😎

takyna
22. mar 2010

Ahojte kočky 🙂

Mirindik netrap sa prosim ta, ved si super mama, to je proste vsetko pre nas nove, musime si najprv tie nase deticky riadne okukat, nikto mudry z neba nespadol, presne ako Lenka pisala po sekcii, ide mliecko ovela horsie ako pri normalnom porode, vy sa rozbehnete, mala zacne krasne priberat, neboj sa , vsetko bude v poriadku 🙂 🙂 🙂

Lenik pekne sny 😉 kedy zacinate stimulku?, na IP hladam odpoved, napisem ti

dnes ideme na 4 D sono, tak sa vecer ozvem, dufam, ze budeme ok

pozdravujem vas vsetky 😵

dior
22. mar 2010

taky- uzi si 4D-krasny zazitok prajem a pridi sa pochvalit 😵

mirinda- chudatko, no koho by to napadlo, ved ako mas vediet kolko si vytiahne, teraz to uz bude pod kontrolou, inak si ma motivovala a ja pre istotu kupim aj sunar,lebo neviem ako to bude u nas este aj s 2... ,teraz ti uz bude pekne priberat 😵

mirinda10
22. mar 2010

diorka kupuj vahu jedine tak zbadas co drobci spapaju, ja som nechcela a teraz uz som pokojnejsia, teraz idem kupovat sterilizator na flasky ☹

dakujem babulky za podporu ved ja sa nevzdam

jasne aj nasa flasu vypije na to tata a ked ma tahat tak sa viac trapi a vytiahne malo ale nevadi, dostava 2x 80ml odstriekane a este cez den si cucne aspon nieco ked nie je viac

tanitta
22. mar 2010

ahojky...
zdravim vas vsetky kocky 😉 je jar hned je lepsie na dusi 😎 ..
leni presne ako si pisala mas dobru pamet 😵
miri.. mas IP aby som tu zbytocne nestrasila buduce mamicky 😀.. 😉 ja len ze sterilizator flias je zbytocnost 😉... ja som mala parny hrniec 😎...ktory sluzi presne na tom istom principe 😎
pa

avaka
22. mar 2010

Ahojte babule 🙂
Davno som tu nebola,citala som a kym som docitala,nestihla som napisat...a to som Vas ledva nasla 😠 ,tak sa pripajam nedobrovolne k nedobrovolne bezdetnym... 😕 Dufam,ze nas nebudu mazat,ked mame v pasoch deti 😅

Mirinda.. ☹ ,to mi je luto,ale netrap sa,ja by som reagovala tak isto,ved ked mi mala zaspala na prsniku,tak som bola cela stastna,len som ju prelozila,ze aka pekne napapana...a kedza nevie zaspat v postielke,tak mi to vyhovovalo,ked napapana zaspala...Ved koho by to napadlo...Neboj,mliecko sa Ti este viac rozbehne a keby nie,nebude prva na UM.Viem si predstavit presne ako sa citis,ja som tiez bola tak upnuta na kojenie,ze som to potom hlavne v nemocke pri zltacke zle znasala...a uz aj teraz som mala take myslienky prestat (aj ked viem,ze tym to nie je),ale ked sa mala tak trapi s tym bruskom...Niekedy je dobre,inokedy-hroza...nepomahaju ani masaze,ani kvapky..Vcera chudatko tak plakala(kricala,uply amok.ako keby ju z koze drali..))do pol desiatej a potom bola tak vycerpana,ze sa ani v noci na kojenie nezobudila...Ked to vidim a neviem jej pomoct.. 😔 A ked n ahodou neboli brusko,tak musim davat pozor a dost skoro ju uspat na rukach,lebo sama nevie zaspinkat a ked je uz velmi unavena,tak zase place...Ja len dufam,ze to naozaj v tych 3 mes.prejde.. Drzim Ti palce,aby ste pekne priberali,pobozkaj Emusku a neboj,vsetky sa ucime..

Juli,tak maly chce byt valibuk? 😉 Co mate nove?Chodievate von?Ako?Sama asi nie,ze?Ja by som asi dve deticky len tak nevychystala..

Leni,az mi husacina naskocila z toho Tvojho sna.. 😅 Psychika pracuje..Tak dufam,ze ten parik vyjde 😉 Som rada,ze histologia o.k 🙂
Mircalla,aj Tebe gratulujem k dobrym vysledkom,tak asi chlapciatko? 🙂

Taky.pekny zazitok na 4D 😵
Zuzli,tak tebe glukoza chutila? 😀 Mne sa tiez nezdala hrozna,ale ku koncu uz fuuuuj Byby,ale vam to leti....Aj Dior,ved o chvilu tu budu dalsie nove deticky.. 😵 😵
Pozdravujem vsetky a Cavik pridaj sa k uspesnym 😉

bobjan
22. mar 2010

Ahojte🙂

Taky, príjemný zážitok 😉

Miri, dúfam, že to bude už len dobré! Nikto nevie na prvý šup, ako čo, tak prosím hlavu hore a držkejte sa 😵

Leni, som rada, že výsledky sú o.k. a držím palce do akcie 😉

Pozdravujem všetky 🙂

Ja som dnes dostala tehu-knižku, ale trápi ma vysoký tlak, takže zajtra na krv a musím na interné....ja teda doma mávam vyšší, ale u dr. je ešte viac 😠 Tak uvidíme....

shandy
22. mar 2010

ahojte babule, kokso, to je aky hrozny nazov kategorie kde sme?? 😠 😠
mirindik v prvom rade gratulujem, ze ste uz doma. nerob si ziadne vycitky, neverim, ze by to niektoru z nas napadlo, ze je emka hladna...ako pisala lenka, asi to len bude trosku dlhsie trvat ked si rodila sekciou, chce to len cas. ale naozaj si nic nevycitaj, vsetky sa tu len ucime. a my co nekojime sa budeme ucit len vdaka vam maminam...drzim palce, nech emka pekne pribera a papa.
avaka vam nech rychlo prejdu tie koliky, kamoska s malou cvicila vzdy ked mala tieto koliky, ale na kazdeho asi nieco ine zabera a univerzalny recept nie je...
leni gratulujem k negativnej histolke. kedy idete na to? 😉 pridas sa ku mne v maji? 🙂 🙂
mircallka pekne mena ste povyberali, som zvedava, co to nakoniec bude 🙂
taky uzi si 4D 🙂
bobjan gratulacie k tehu knizke, ty si dalsia co ma syndrom bieleho plasta? a mavas velmi vysoky? ja som mavala kedysi vysoky pulz a doki mi dal sandonorm, vraj sa moze aj v tehu...
dior ako sa maju futbalisti? 😵
zuzlik rada usrkava sladku vodu ako pozeram 😉
olympia drzim palce na stimulku a dufam, ze v tom maji sa pridam 🙂
no a este zhrniem nasu navstevu v Brne. Dojem super, aj ked sme na Koudyho museli pol hodku cakat. Dohodli sme sa ze stimulovat zacneme v maji, predtym este zoberiem norethisteron. stimulovat budem clostilom 2x1 a menopurom, UZV na 7. DC pojdem asi do Brna, kedze Koudy by si to radsej sam skontroloval. Drahy hned siel planovat dalsie IVF, ze keby toto nevyslo a Koudy ho zrusil, ze neplanovat, dalsi IVF mozna nebude treba 😀 😀 .tak uvidime 🙂

mircalla
22. mar 2010

hej nazov hrozny...uz je aj tema v tejto sekcii na temu nedobrovolna bezdetnost....kde sa baby hadaju o nazov
mirindik, nemozes si to takto brat...ved si prvorodicka....a to sa spravi s tou vahou...ja inak zasnem, co tu vsetko viete a riesite, leno ja viem zatial figu borovu....postupne sa len ucim, a to len pre cast tehu, nieto este po porode ze dieta...a nehovorim o tom, ze nemam nic kupene....
heh, shandy mena som ja vybrala, priatel este netusi, ale som sa rozhodla, ze sa moc nedam ovlyvnit
na kontrolu je naj ist do brna, aj mne vzdy stelcl vravel, ze radsej si to oni skontroluju
jej bobjan super ako skoro knizku, mne dali az v 12tt
avaka, mirinda, julietka - tesim sa na nejake nove fotos
pozdravujem vsetky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre