Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
5. apr 2010

olympia - tak super
maciatko neboj, ozvi sa ako to vypada

olympia
5. apr 2010

Takynka, zuzli, mircallka, dakujem. 🙂
Maciatko, drzim palce, ako ti pisala zuzla, sanca je stale 100%, dolezita je kvalita. Aj ked chapem, ze sa obavas, ale dobre to dopadne, uvidis. 😉

maciatko31
5. apr 2010

Dakujem za povzbudenie. Neviete, ci sa zvykne robit ET aj na 2. den, ked je malo vajok? (neratam den OPU).
Dik.

bobjan
5. apr 2010

Ahojky,

bambuľky držím palce nech sa vám pekne embryjká zahryznú a Maciatko neboj, všetko dobre dopadne 😵

mircalla
5. apr 2010

maciatko, vzdy sa caka aspon do 3. dna

lenka20
6. apr 2010

caute hviezdy, huraaa konecne je po sviatkoch 😝
maciatko pri softe su 3 vajka uplne normalny vysledok, drzim palce, nech sa pekne oplodnia a delia, nech mate co vkladat.. a nebud dopredu smutna, moze to dopadnut vyborne 😉 😵

zuzla80
6. apr 2010

Maciatko na 3. deň je lepšie vkladať embryjka ako na druhý - aspoň podľa mňa. Ako ti písala Lenka, 3vajka sú pri softe úplne normálka - my sme mali pri prvom softe 3vajka a 2 z toho prežili do 5teho dňa do štádia blastocýst😉

Lenik takže 9.6. je ten zázračný dátum 😉 - počuj mojko, veď to my sa už budeme blížiť do finále a ty vtedy začneš, už viem komu prenechám štafetu 😵 A inak ďakujem za smsku s veľkonočným prianím, ja som akosi zabudla odpísať 😔

Bobi ako sa máte s drobčekom?

lenka20
6. apr 2010

no veru zuzlik, vy uz budete pomaly rodit a ja este len testovat 😉 ale stafetu si veru rezervujem 😉 😵

takyna
6. apr 2010

Ahojte kočandy 🙂
My sme po kontrole, cítim také rezanie v podbrušku, doktor mi dal na to Monural , mali ste s tým niekto skúsenosti?, našla sa mi aj bielkovina v moči ☹ , pritom nikde nechodím, ani po von, tak ja neviem... 😒

ale inak prietoky aj krčok ok 🙂 , mali ste bielkovinu v moči ?

avaka
6. apr 2010

Ahojte 🙂
Tak to bol teda Velkonocny pondelok,co?? 😅 My sme prisli z prechadzky taki vymrznuti,ze az..
Taky,ja Ti veru neviem poradit,ani nepoznam Monural,dufam,ze rychlo zaberie,aby ste boli v poriadkua,dobre ze krcok drzi a prietoky su o.k 😉
Leni,veru 9.6 je magicky datum a prevziat stafetu od Zuzlika tiez cosi napoveda,nie nadarmo ste tu tolko casu spolu travili.. 🙂
Cavik ,Oly,Maciatko,drzim palce,nech sa vase embryjka krasne zahryznu .
Ja nechcem zakriknut,ale u nas uz mozno nastal obrat 😵 😵 Ela uz tolko neplakava,aj teraz si sedka v lehatku a uz hodnu chvilu kuka na policku,nieco ju tam zaujalo.. 🙂 Teraz je to take spokojne babatko a ja stastna mamina,ked uz tak bolestne neplacka .. . dobre sa vybuva ,napapa a uz si rozprava... 🙂 Ja mam dokonca cas si tu sadnut a nemusim ju len na rukach nosit cele dni,je spokojna aj tak..Pridala som vcera aj nove fotecky 😉

tanitta
6. apr 2010

ahojky. drzim palceky vstekym kultivujucim sa embrijkam 😉 ...
takynecka... hlavne ze krcok drzi... 😉 bielkovina v moci neviem ale nebyva pri zvysenom tlaku aj?...vtedy hlavne zistuju ci je v moci bielkovina 😕 ...monural netusim...ale nebojkaj ...pekne to potiahnete az do porodneho terminu uvidis este sa bibuske nebude chceit aj von 😎
leni....pocuj.. cakame vas...nezabudni.. ja som nezabudla 😉 .....
babulky ja vas vsetky dojednej srdecne pozdravujem a stale som s vami 😉 ...pa

zuzla80
6. apr 2010

Takynečka - ja som mala zvýšené bielkoviny v moči a tiež som dostala Monural, vraj je v čase tehotenstva najlepší. Je to jednorázové antibiotikum, večer pred spaním rozmiešaš v cca 2,5dl vody, má to takú mandarinkovú sladkú chuť a to rezanie prejde tak do 2-3dní. V tele sa ich účinok udrží 48hod. Sú to zrejme tie nešťastné močové cesty, tak ako boli u mňa. Inak som už Monural mala 2x a raz som brala dokonca antibiotika 5dní - stále kvôli tým močovým, stále je lepšie vziať liek ako by to malo nedaj bože vyvolať niečo horšie. Takže klídek mojko, ja som už na ďalšej poradni a po Monurale mala bielkoviny v poriadku. Super, že krčok drží a prietoky sú ok, som veľmi rada - ja idem na poradňu vo štvrtok.

Avuška hneď ako dopíšem idem pokukať vašu malú Elušku 🙂 Juuuj som rada, že sa z nej stáva pokojnejšie bábätko, hneď aj mamička je pozitívnejšie naladená však. Posielam božteky 😉

Leni ja tú štafetu nikomu inému nedám, je len a len pre teba 😵
Tanička aj my teba srdečne pozdravujeme, aj malého vedúceho 😉

zuzla80
6. apr 2010

Avuška ta vy ste aký nádhernučký, ja by som ju hneď vypusinkovala - zrejme z nej bude krásne modrooká blondýnka 😵 Ozaj krásne fotkečky 🙂

takyna
6. apr 2010

Zuzík díky si ma upokojila 🙂

Tanitka pozdravujem aj Avi 🙂 Tanit pozerala som na FBku malý je rozkošný 🙂 Avi aj vy ste krásny 🙂 a som rada, že sa babulke to bruško upokojilo 🙂

Po Zuzke štafetu odovzdávam ja a potom Diorka čiže baby čakáme na vás 😉 🙂

takyna
6. apr 2010

a Mircalku som zabudla tá je po Diorke 😉

Zuzík tak potom sa ozvi ako po poradni 🙂 my ideme až 20.potom, tak už nech je bláznivý apríl za nami ☹

Lenulka aj ja ďakujem za smsku, a moc sa teším , že pomaly idete po Brňáčika si 🙂

pozdravujem všetky naše kočanky 🙂

maciatko31
6. apr 2010

Ahojky, ja mam transfer uz zajtra - oplodnilo sa nam len 1 vajko, hoci boli zrele vsetky 3. Tie 2 zatial nevykazuju ziadne znamky oplodnenia/bolo ICSI/ . Zajtra rano volam, ci ten transfer vobec bude. Tolko zatial u mna.

takyna
6. apr 2010

Maciatko bude transfer neboj sa , drzim palce 😵

dior
6. apr 2010

maciatko aj nam zostalo 1 embryjko a to som ich mala 19! a cakam dvojicky jednovajecne-drzim palce 😉 🙂

takynka,zuzik- ahojte tehulky 😵

taky to by ani nebola pravda keby bolo vsetko ok, to vzdy nieco,ale podstatne je,ze si pod kontrolou, uz tahas na 30tt 😵 esteze mas ten krcok a prietoky ok

no my vcera cely den hore-uz som bola cela ubolena 😅

zuzla-vybavicka uz je nakupena?

lenka teda ozaj je to magicky datum- v tom nieco bude 😉 😎 😎 😎

mircalla
6. apr 2010

avaka, kukla som fotos...super su....je to jasna modroka blondynka
baby, mne ak uz buduci pondelok nepovedia na 100% ci chlapec alebo dievca, tak ma porazi🙂))
zuzla - a uz ti brali protilatky kvoli RH faktoru? mne inak aj v 1. trimestri, vtedy to bolo ok....dalsie je tusim v 28tt ak sa nemylim

mirinda10
6. apr 2010

avi Elka je nadherna krasne fotky mate uz vidno, ze reaguje a som rada, ze aj to brusko uz viac poslucha 🙂

my sme dnes spali od 24,00 do 5,00 a to dostala flasu o 23,00 takze vydrzala 6 hodin na 100ml je to anjelik len vecer sme hore ale verim, ze sa to urobi

vo stvrtok ideme prepichnut uska, tak uz budeme mat nausnicky

maciatko musis verit tomu embrijku je to velky bojovnik neboj, zajtra drzim palce 🙂

mircalla
6. apr 2010

jej avus, este som chcela napisat, ze strasne narastla a zmenila sa princezna....je to sila, ako vypada dvojmesacne babatko uz uplne inak ako tyzden dva po narodeni

takyna
6. apr 2010

Diorik veru tak , keby bolo vsetko ok, to by sa mi ani neratalo 😉 🙂 , vravis , ze futbalova 11tka vystrajala v noci? 😀 aj mala bola nejaka akcna, v sobotu ako keby ani som ju v brusku nemala a do dnes rana cvicili sme aerobic 🙂

prave studujem vysledky z biometrie ale nejako v skratkach sa nevyznam, neviete co znamena BPD,FOD...kde najdem nieco k tomu?

Inak Mirindik, Juli vsetky nase Brnáčiky su krasne, to sa proste neda zapriet, vedia namiesat tie embrijka 😉
Mirindik krasne spavate, na to , ze ste este taky malicky...super 🙂

takyna
6. apr 2010

"Mirindik som zvedava na nausnicky, potom kukneme album 😵

zuzla80
6. apr 2010

Maciatko všetky ti držíme silno palčeky, nech aspoň ten jeden bojovníček zabojuje, my mu veríme 😉

Diorik ahoj tehuľka, veď aj ty to už ťaháš k 30tke, teda k tej tehotenskej myslím 😀. A výbavička, no ti poviem, že mám niekedy z toho haluze, čo kúpiť, čo bude treba, či to využijem alebo či to nebude zbytočné. Momentálne riešim nejaké tie sady do postieľky a do kočiarika. Do postielky by som chcela aj baldachýn, ale neviem sa rozhodnúť či látkový alebo ten záclonový - šifónový... a tak stále niečo hľadám po nete, ale vôbec nevydržím za počítačom dlho, celý chrbát ma potom neskutočne bolí a niekedy mi malá dáva také delovky, že až podskočím - no vidím, že ty si na tom rovnako. Práve som minule rozmýšľala nad tebou, že aké to musí byť, keď sa ti takto vlnia a kopkajú 2detičky 🙂 Vy kedy máte nejakú kontrolu, utz?

Mircalla veď to už aj nás porazí, nielen teba 😀 aj my chceme vedieť, čo sa to u vás skrýva... A k tým protilátkam - idem teraz vo štvrtok na krv, síce budem rovných 28+0tt, ale volala som sestričke, že či nemám prísť skôr, tak vravela, že to je v poriadku, vraj sa to berie v určitom rozmedzí, len nepovedala v akom, ale verím, že to bude v poriadku 😉 V tehu knižke je písaný odber krvi na zistenie protilátok v 28tt a v 34tt.

Taky som rada, že som ťa ukľudnila 😉
Mirindik pozdravujem aj vás 😵

mircalla
6. apr 2010

ja inak tiez dobry futbal...uz to trosicku citim dakedy aj zvonka...ak dava take poriadne
ideme do tatier na vikend (pia-ned).....potrebujem vypadnut z BA....aj na velku noc sme boli na kysuciach....iba jednu noc, planovali sme co to este v pondelok pokukat, ale vzhladom na uzasne pocasie sme rano islo rovno do BA

len tak zlahka...prechadzky, cerstvy vzduch, ziadna namaha....sediet doma a robit z domu kazdy den neni nic moc....v ramci slovenska to povazujem ze bezpecne (zatial klop klop), tak sa trochu ideme vyvetrat....

rebeka33
6. apr 2010

Ahojte dievčatá.
Tak my už vo štvrtok ideme do Brna. Pozbierala som papiere ,vytlačila mapku z googla.,Ale chcem sa opýtať ,či ste platili a koľko na prvej konzultácií? Predpokladám,že nám budú robiť nejaké vyšetrenia, tak nech tam netrapasím z eurom. Alebo dá sa u nich platiť eurom? ďakujem.
mircalla to by v tom už bol čert keby v 23tt nevedeli. 😵 😵
Taky má pravdu ,všetky reprofiťácke detičky sú krásne. Snáď aj my budeme mať také 😵
mačiatko aj jedno je dosť, pozri na diorku. Budem držať palčeky.
Ostatným stimulantkám držkám palce, Ozvite sa. Som žena -strašne zvedavá. 😀
prajem pekný deň a pekný úsmev.

mircalla
6. apr 2010

rebeka, myslim, ze sa da aj eurom, platila som raz zalohu eurom, ale urcite sa da kartou, tak mozes kartou

a ja som pri prvej konzultacii nic neplatila, je to bezplatne.....takze si myslim, ze ceske si nemusis nosit

drzim palce a tiez stimulantky (ci uz vlastne po ET ci skoro po ET) - cavik, olympia, maciatko - dajte vediet ako sa dari

olympia
6. apr 2010

ahojte,
maciatko, budem na teba zajtra mysliet, nech je vsetko ok a ET prebehne v poriadku. 😉 Uvidis, v RF je to vyslovene zážitok!
mircallka, a myslis, ze nikdy nevkladaju na 2. deň, myslim druhy den ak sa nerata den OPU? Nepytam sa kvoli sebe, ale jedna moja znama to mala tusim tak, tak ma to zaujalo.
Avaka, krasne dievcatko mas! 😵
Taky, rychle preliecenie prajem, esteze sa tu vieme trosku ukludnit, toto je velmi prijemne forum. 🙂
Rebeka, za prvú konzultaciu sme ani my neplatili. Inak mam pocit, ze sa da platit aj eurami, detto platobnou kartou. Tak veľa šťastia, potom referuj, aj ja som baba zvedavá. 🙂
Pozdravujem aj Zuzlika, Tanitku, Bobjan, Mirindu, Lenku a dalsie. Ja sa mam dobre a snazim sa moc nepozorovat, akurat musim este stale vela pit, aj v noci sa po niekolkych hodinach spanku budim na smad. Este nasledky stimulky.

lenka20
6. apr 2010

ahojte babulky, maciatko drzim palce na zajtra, nech sa embrijko krasne deli 😵 😵 😵
rebeka neboj, da sa platit aj v eurach, my sme vzdy tak platili, ale platit budes az po ET takze mas este veeeela casu na to 😉
mircallka no aj ja som uz straaasne zvedava na vas, co ste kto ste 😉
takynka rychlo sa vyliec, urcite to prejde raz dva ked ti dali atb, co viem, tak bielkovina v moci byva dost casto v tehu, tak to isto nie je nic vazne, hlavne ze to vies a ze sa liecis 😉
zuzlik ak si budes vediet v izbicke spravit tmu zaluziami alebo zavesmi tak staci sifon, ak potrebujes baldachyn aj na zatmievaciu funkciu tak nepriehladny 😉
baby, objednavali ste nieco zo zahranicia niekedy cez net, napr. z GAPu?? dorucia to na slovensko bez problemov? bojim sa skusit len tak 😝
tak paaa, dobru nocku 😵

lenka20
6. apr 2010

avusik, elinka je nadherna, kocka neskutocna z nej bude 😵 😵 😵 😵 a musim pochvalit aj fotecky, lebo su naozaj profesionalne, krasne... 😵 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre