Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
11. máj 2010

Lenik diky 🙂

orsulka
11. máj 2010

takyna, lenka, maciatko....dakujem babule 😉 už som dnes viac vytešená ako včera.... 😀 😀

lenka...my sme vždy pri IVF mali klasiku, tak preto sme Dr. poprosili, že aj teraz, lebo sa celkom fajn oplodnuje 😉

taky....som velmi rada, že ste OK 😵 😵

rebeka33
11. máj 2010

orsulka aj ja sa pridávam. Super počet tak by si mala mať bezproblémov dosť na prenos a možno aj mrazákov. ak plánujete viac detí. 😵

orsulka
11. máj 2010

rebeka.....dik 🙂 ja by som bola najšťastnejsia aj za jedno !!! 😉 😉 😉 hoc v plane by ich urcite bolo viac 😉

violoncielka
11. máj 2010

Orsulka to je nadhera!!! Velmi drziiim palce. Uz si to fakt zasluzis!

julietka
11. máj 2010

taky krasne sa drzite, som rada ze v poradni vsetko ok, mala ma krasnu vahu 🙂

zuzlik uz finisuje, a vidim ze je prva adeptka, potom taky a diorka...diorka dufam ze vy vydrzite co najdlhsie 😵

orsulka krasny pocet embrijok, drzim palce nech sa nemusite uz vracat do reprofitu, maximalne pre surodenca

mircali drzim palce na poradnu

mirindik mala Emmka nespava v postielke?

takyna
11. máj 2010

Diky baby , dufam, ze potiahneme este nejaky ten tyzden vo dvojici 😉 🙂

mircalla
11. máj 2010

caute babenky - orsulka v prvom rade super urodicka, ozaj, gratulujem

no na poradni vsetko ok.....len maly je daky dost velky....ja to sice nechapem, ale hruzik mi nameral vzdy 7-8 dni popredu, ked som bola u holana na morfo, tak podla merani tak akurat na termin, teraz podla prvych merani dokonca 16 dni popredu, tak som ho poprosila (norma je 14 dni), nech to premera (mal pri premerani lepsie polohu) a bolo to + 8 dni. hlavne sa mi zdal jeden rozmer hlavicky daky velky, tak som ho otrvovala s otazkami. ale doky ma ukludnil, ze hlavicka je ok, ze tam nic zle nevidi, ziadnu tekutinu, ze to je v norme norma a aj merania mozu vyjst rozne a ze to naprosto ok.

takze podla druheho merani sme + 8 dni.....ze vsetko je ok

podla prveho merania mame 1517g, po premerani 1406 g....no tucniak to je

zajtra idem este na protilatky a glukozovy test

orsulka
11. máj 2010

este poprosim...co si treba priniest na ET????? nieco na seba......a ????

mircalla
11. máj 2010

nic....to len das dole gate🙂 akurat mas mat plnsi mechur, tak ja som do seba liala mineralku...tak si zober tak 1,5 litra vody....

ja som to do seba liala cely cas v aute, ale kym som dosla na rad, aj tak som to nevydrzala a sla som na WC aspon z polovice sa vyprazdnit

a asi aj peniaze ci kreditku🙂)

orsulka
11. máj 2010

mircalla..... 🙂 🙂 tak dik 😉

takyna
11. máj 2010

Mircalka tak to je riadny valibucik , krasne miery 😵

mircalla
11. máj 2010

asi by som mala prestat jest tu maternu vitaminy alebo to obmedzit, tusim pisala mirinda, ze z toho rastu
ja nechcem valibuka, ved ako ho dostanem von?🙂
inak vies, no nepoznam darkynu, mozno je to daka basketbalistka, otec dietata je skor stihly a len 178 cm

taky a vy ste kolko mali na konci 28tt, pamatas?

lenka20
11. máj 2010

mircali, tak super, ze ste ok, ze sa malemu nic nestalo, ja nemyslim, ze je az taky velky, ved ked takto pojdes dalej, tak pri porode bude mat okolo 3kg, mozno 3,5, a to je normalne, chlapci byvaju troska vacsi ako baby, okrem toho tie vahy co ti teraz doky vravi su naozaj len orientacne, skutocnost moze byt trocha ina... uvidis ten glukozovy test ako dopadne, ak bude zvyseny cukor tak potom to budu riesit a aj deticky cukrovych tehul byvaju velke, ale snad to bude ok... moji rodkaci su malicki, ja aj segra sme mali do 2,5kg pri narodeni a brasko 3,6kg, skratka chlap 😝 moj manzelik mal 5kg ked sa narodil, vyzeral pri tych novorodencoch ako keby ho tam omylom dali 😎 😎 😎 myslim, ze mate miery akurat podla TT 😉 😵
orsulka pri ET sa neprezliekas, takze nic netreba, ja som ani mechur nemala plny, normalne.. v heliku som sa vzdy preliala a potom som ledva vydrzala lezat na koze, tak v repraku som sa na to vykaslala, ved trafia aj bez toho.. 😉 hlavne manzelik nech ide s tebou dnu, je to pekny zazitok..

olympia
11. máj 2010

ahojte,
rebeka, teším sa z tvojich správ, ja som mala tiež jedno z vkladaných embryjok expandovanú blastocystu. 😉
Orsulka, som rada, že sa to vysvetlilo. Mne sa inak raz stalo, že mi z labáku prečítali údaje z predošlého dňa. Poďakovala som sa, položila a potom som sa ledva zadržala slzy. Vravela som si, ako je to možné a že tá pani nijako nespochybnila ich priaznivý vývoj. Nakoniec som si dodala odvahy a znova som tam zavolala a ospravedlnila sa mi, že to nie sú čerstvé údaje a prečítala nové. Tak to bol balzam na dušu a obrovská radosť! 🙂
Moni, tak ešte stále tam nádej je, hlavne sa šetri a uvidíš, ako bude test vyzerať zajtra. Veľmi ti držím palce.
Mircallka, som rada, že maličký je v poriadku a pekne rastie. 😉
Taky, samé dobré správy, teším sa.
Lenka, ono je to ťažké vždy znova a znova nájsť silu bojovať, viem to veľmi dobre a obrovsky ti držím palce! Už sa ti to pomaličky blíži, však?
Pozdravujem všetky, pekný deň.

lenka20
11. máj 2010

olycek blizi blizi veru, uz sa strasne tesime 😵 😵 😵 😵 a ty ako, stale po leziacky? ci uz sa odvazis aj normalnejsie fungovat? kedy mas dalsiu poradnu? dfam, ze uz bude aj tehu knizka 😉

tanitta
11. máj 2010

halo halo 😀 ...
orsul.. pekni bobikovia 😉 hlavne kukajte na stenu aby ste to neprepasli ako my 😝 ...

lenka20
11. máj 2010

huraaa tanicka je tu, cau zlatko, ako zijete? co krpec, stale terorizuje?

tanitta
11. máj 2010

leni... hej je to maly terorista 😀 .... cakame vas.....zabalim ti ho aspon na tyzden aj so psom 😉

tanitta
11. máj 2010

leni kedy mas dalsiu kontrolu? ci uz pevny datum mate len...ist...

olympia
11. máj 2010

Lenka, kontrolu som mala včera, všetko je ok, o dva týždne by som už mala dostať tehu knižku. 😵 😵 😵 Teda dúfam, že bude všetko ok aj nadalej, ešte stále sa bojím. Inak uz chodim trosku aj von, ale vacsinu dna polihujem. Niekedy je mi strasne zle, aj v noci, tak potom cez den dospavam.
Tanitka, ahoj, my zas ľutujeme, že sme si tú plazmu pri ET neodfotili. 😅

lenka20
11. máj 2010

aaale oly, este dostanete kopec foteciek a dvdciek babatkovskych, nemusite lutovat, hlavne ze je drobciatko v poriadku 😵 😵
tanicka no vezmem ho kludne aj na mesiac, ved prinajhorsom na druhy den vratim 😝 😀 keby bolo velmi zle 😀
dalsiu kontrolu uz nemam, este mam papat ATK (ktora mi mimochodom robi velmi dobre myslim, teda okrem toho ze ma bolia prsia, ale inak je to velmi pohodlne, ze sa nemusim stresovat kedy pride mrcha a tak.. uz som to mohla brat davno keby som vedela ze som aj tak nepriechodna 😝 mohla som setrit vajcia 😝 ), okolo 20.5. ma prist potvora a 10.DC mi staci skocit len tu u nas na sono sliznice a poslat mu mailom aka je.. tu mega injekciu mi pichli hned tam, lieky mam domka, takze ako pride mrcha zacnem ich brat a teda do brna az toho 9.6. a potom uz len po embrijka.. pocitam 14.6... no a este pred tym vsetkym musim ist pochytat maleho teroristu nech sa mi prilepi, aj ked v poslednej dobe som uz pochytala tolko babatiek, ze sa musi prilepit 😉 😵

mircalla
11. máj 2010

jezis to vazne? to tak dalsie nervy zajtra, ze to je z cukru

lenka20
11. máj 2010

jemine ja uz ti nic nepoviem mircali, ty sa hned laknes 😉 😎 😀 neboj sa, to nebude tvoj pripad, to uz by lekari mali podozrenie, uz by ta vysetrili, to by bol filipko uz ovela vacsi.... tie cukrove deticky su naozaj viditelne ine ako necukrove.. tvoj maly je uplne v norme, nebooooj 😵 😵 😵 😵

mircalla
11. máj 2010

taky zuzli este sa chcem opytat....ze vypijem tu blbost a po 2 hodinach mi zase zoberu krv...to tam mam cele 2 hodky sediet, ci mam rozchod a pridem potom? dik za radu

takyna
11. máj 2010

Mircalka neviem presnu vahu v 28tt. , ale cukor je uplne v pohode, mne to tiez chutilo vypit bez problemov, nic hrozne, len hladna budes, neviem ci mozes ist domov medzi tym, mne to poriesila sestricka ten cas tak, ze som bola na kontrole medzi tym u doktora a potom hned mi vlastne zobrala krv po vysetreni, neboj sa chlapci su fakt vecsi , nemusis sa bat , ze z cukru 🙂

Lenik , Tanit pozdravujem 🙂 , trochu som si zdriemla nejako ma zmohlo ranne vstavanie 😉

takyna
11. máj 2010

Inak Lenik kde ty chodis na taketo super stranky ? sikula nasa 🙂

moni19
11. máj 2010

Ahojte dievčatá.
orsulka tak embryjka sú pekné, len tak dalej, držím palce.

takyna som rada, že krčok drží. tých 8 týždnov Ti ubehne dúfam v pohode. Alebo aspon 6. Potom by to už malo byt v pohode myslim nie?

Rebeka gratulujem k drobcom, pekne im dohováraj nech sa im u Teba páči.

Mircalla, tak som rada, že aj Vy máte dobré výsledky a malý je ok a spokojnučký.

Cavik, máš krásny dátum porodu. Kamarátka tak rodila a prirodzene. Nebolo to naplánované.

Olympia, len pekne oddychuj. Ved si to uz zaslúžite. Hlavne, aby malinké bolo v pohode. A to bude, ked budeš aj Ty.

mirinda10
11. máj 2010

juli Emka spava s mamou a tatom v posteli ale uz ju dame spat do postielky u nas bol problem s uspavanim, tak som to vzdala a zobrala k sebe aj ked v noci odsavam, tak aby tato nemusel behat k postielke takto ju ma pri sebe ale spanie sa nam nejak zlepsuje, tak ideme skusat aj domka co sme tu natrenovali ale je to pravda babo musi byt doobeda aj poobede vonku ale aj tak zaspavame medzi 21.00-21.30 a sme vyspaty o 5 tej rano niekedy aj pred 5 ale to ju uz mam aj tu v posteli nakolko sa mi nechce ist hore tak skoro este tak 2 hodky sa tutkame a potom ideme hore no mala spi malo v noci co mam robit

mircalla drobec ma vahu akurat neboj ale napozaj vitaminy stacia ak mas obden a jedz ovocie potom uz nebudes 😀 ked budes kojit ja som vedela, ze si mam dat pomelo denne, teraz len slintam

juli v juni by sme mali dat stretavku co povies ......

mala teraz komunikuje so zajacom sranda pozerat, rozhadzuje rukami a stale nieco dzavoce len zajac je ticho 🙂 ale hlavne, ze je plne brusko 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre