Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dior
8. jún 2010

nasi mali v 33tt 22OOg,ale ty mas jedno tak moze mat viac aj takynkina mala bude pekne velka 😉 zuzik neviem kolko ma
ved je vsetko v norme,tak je to ok,lepsie ako sa strachovat,ze je babatenko male,jaj dufam ze sa po porode dostanem na konika,aby som vedela o vas 😉

mircalla
8. jún 2010

no tak to neni take zle...ved zajtra uz zajtra zacinam 33tt....a inak na dvojky mate krasnu vahu

olympia
8. jún 2010

ďakujem, ste zlaté. 😵

Moni19, šťastnú cestu do Brna a nech sa vrátiš dobre naladená a namotivovaná do ďalšieho pokusu, tentoraz už úspešného! 😉
Mircallka, neboj, veď až taký veľký zas nie je, okrem toho hmotnosť stanovená UZV nie je až taká presná.
Lenka, posielam ti pozitívnu energiu a verím, že o dva týždne si nastavíš v podpise tehotenské týždne. 😵
Takynka, ani ja sa nechystám na tie modré zavináče. To akože vždy, keď napíšem niečí nick, mám spraviť zavináč a potom vám príde o tom avízo? Mne to príde zbytočné, aj tak čítam našu diskusiu od A po Z. 🙂 (A na iné neprispievam.)
Diorík, drrrrrž! 🙂 Ale aj tak máš už krásne tt, chlapci budú peknučkí. 😵
Violončelka, my sme tiež po ET išli autom domov (ale zas to máme podstatne bližšie), ale prespali sme v Brne pred OPU.
Shandy, už sa teším, až ti aj ja budem môcť zagratulovať k dvom čiarkam a potom k tehuknižke. 😉
Pozdravujem všetky!

shandy
8. jún 2010

ahojte dievcence 😵
zuzlik ty si si to pekne naplanovala, tak uvidime ako bude bambulka pocuvat maminu, ze ci dodrzi termin 😀
aj diorik je este po kope a lame rekordy, len sa este pekne drzte. chlapci vedia, kde im je dobre 😅
mircallik, tak to som teda zvedava, ze aky velky bude Filipko, snad sa dako prepcha 🙂
moncurik, drzim palceky tfuj, tfuj, tfuj a nahlas nam ako ste dopadli, sme zvedave 😉
olycek dakujem, ja sa radsej netesim, lebo vies ako to je ked sa clovek na nieco tesi 😀
leniiiiiiiiiik zajtra na teba vsetky myslime 😵 😵 😵
mna to obcas napadne a obcas nie, tie zavinace, ale tak kto brazdi medzi viacerymi temami, tak to moze byt uzitocne 🙂
pekny den vam vsetkyyym 🙂

moni19
8. jún 2010

Ahojte dievčatá, sme dorazili. Dakujem, že ste na mna mysleli. Doktorka navrhla, že skusíme prirodzený cyklus. Tzn. že nebudem brat hormony na maternicu, na 12 až 14 den prídem na kontrolu a ked bude sliznica pekná, tak spravíme KET. Utrogestan, anopyrin a prednison dostanem až od Ketu.
Nebrali ste ten prednison a anopyrin skor? Ale u mna nenasli ziadne mutacie, tak asi preto. Ale tak moja sliznica nič moc. Jasne, že som ju mala peknu pri puregone. Ale bez všetkého neviem. Musím začat s alchemilkou asi. Ináč sa to posunie o mesiac. Čo je ešte dobré na sliznicu?

Diorik je ešte 3 v 1? Tak to je pekné. Každy den je k dobru.
🙂
Mircalla, že je malý velký? Ja myslím, že to bude dobré. Hlavne, že je všetko v poriadku.

😵

Lenka, Ty ideš zajtra nie? Tak štastnú cestu. Držím palce.

😵

Zdravím všetky, pekný večer.

moni19
8. jún 2010

Taky, Ty sa ako cítiš. Tiež to už pekne taháte ku koncu. Malej je dúfam ešte dobre u Teba. Ešte tak 2 týždne by bodli že?
Vy to určite vydržíte. Malá je bojovníčka.

Lenny, ideš v stredu na krv? Tak test nerobíš? Ja tiež na také veci nemám odvahu. 😉
Prajem pozitívne správy. 😵

moni19
8. jún 2010

Lenny vlastne vo štvrtok. Sa mi to nejak domotalo. 😨

lenny71
8. jún 2010

Moni to ešte neviem...podla toho čo mi povie sestrička....zajtra jej zavolám a ak budú výsledky v ten istý deň tak mi bude stačiť aj piatok...zajtra dám vedieť 🙂 A na sliznicu je dobré aj červené víno...nie vela, tak decko každý večer 🙂 a je to dobré aj na prekrvenie maternice pre embryjko.

lenny71
8. jún 2010

a to vínko mám odobrené aj od Štelcla...som sa ho nárokom pýtala po transfere 🙂
Ozaj babenky čo si možem dať na bolesť hlavy...od rána ma bolí a neprechádza a mám zvýšenú teplotu 😒

moni19
8. jún 2010

Lenny, neviem čo si možeš zobrat. Myslím, že paralen je povolený. Ostatné neviem. Niečo na Teba lezie? ☹
To vínko nebude problém. Som na neho uplne zabudla. MM už otvára. MS sa spúšta, tak konečne sa niečo deje.

😉

lenny71
8. jún 2010

Neviem či lezie alebo čo...nič iné mi zatial neni 😒 🙂 ale toho vínka len trošku...aby ste sa nepozabudli 😀 .ja len že ja mám čo robiť aby som si nenaliala aj druhé decko ked si dávam 🙂

moni19
8. jún 2010

No, dúfam že to nebude nič vážne. Maximálne teh. príznak. 🙂

Aj mne chutí vínko červené, ale pijem sama MM odhcádza na nočnú. Nemala by som sa tu sama pripit. 😝
Ale ked ma chytne depka tak neviem, neviem. 😅

cavik
8. jún 2010

Pekný večer žienky

gratulujem úplne všetkým ku krásnym správičkam....
- Rebeka, Orsulka......k srdiečku 😵
- oly......k tehu knížke 😵
- dior.....že sa tak krásne drží a pritom už by mohla aj rodiť 😉 😵
-zuzlikovi....že už nemá pesar 😵 😵 .....
- taky....že je už doma 😵
- mircalle....že sa skorého pôrodu zatiaľ nemusí báť 😵
- moni...k spokojnosti po návšteve Brna 😵
- lenny....že už má tehu príznaky 😵 😵

na koho som zabudla ? 😲 shandy....teraz ste s lenkou na rade vy ? hádam bude dôvod na radosť 😵 😵

zuzlik, taky, mircalla....ja som mala tiež cisársky a som teda spokojná. Tiež bol indikovaný na základe IVF. Teda ja som rodila u kamaráta a ten sa vyjadril podobne ako dr. Zuzlíka.....že po tom, čo sme si preskákali, nebudeme riskovať komplkácie pri pôrode. Ja som rodila so spinálom a keď mi raz dr. povedal, že to je menej náročné ako celková anestéza, tak som počúvla a držala sa toho 😀 😀 😀 ...už po pol dni som bola hladná, chystala som sa vstať, starať sa o dieťa a presviedčala som sestričky, že teda síce som po operácii, ale "len" po spinále a nech mi hneď aj dajú čo to zjesť 😀 😀 ...ja jednoducho tým dr. nejako verím....a stále tvrdím, že po cisárskom ma najviac bolela ani nie tak jazva ako koža, čo bola zašitá, teda mi tú kožu držala a naťahovala šnúrka, ktorou bola jazva zašitá a to bolelo......mňa viac ako pôrod a stav po pôrode bolel OHSS. 😉

mircalla
8. jún 2010

cavik, ty si hotovy spisovatel...super si to napisala

cavik
9. jún 2010

mircalla...... 😀 😀 😀 😀 😀 ....no druhá Vasilková zo mňa asi nebude, fantázia je moja slabá stránka 😵 😵 😵

takyna
9. jún 2010

Ahojte kočany 🙂

@moni19 ja som na sliznicu brala chilly tobolky v tabletkach, je to sice riadny trhak na zaludok, ale vzdy narastla, ja tomu verim 😉 , aj vinko cervene, treba skusat vsetky sposoby, drzim palce 🙂

Cavik pozdravujem ta, juj keby to bolo take jednoduche s tym cisarskym , ale nechcu mi ho spravit, ani Asma, ani IVFko nic neplati, mam taky stres , nedajboze sa nieco skomplikuje, tak sa obesim.... 🙄

Vasilkova je fajn, dobre citanie v nemocnici 😉 🙂

mircalla
9. jún 2010

takym, ma to hneva, ze v tvojom pripade nechcu cisarsky, mas na to ovela viac indikacii ako zuzlik, a potom vsetkom, co si si prezila....vidim, ze vsetko zavisi od doktora a nemocky
ja som na tom neni o nic lepsie....

takyna
9. jún 2010

Mircalka veru je to o pristupe nemocnice, a protekcii 😝

mircalla
9. jún 2010

dokonca aj protekcii.....no pekne!!

shandy
9. jún 2010

ahojte dievcence,
tak ja dnes riadne nestihacky...uffff
cavik pekne si to napisala 😉
lenny nech ta choroba obchadza. inak aj na mna daco liezlo a som sa bala, aby to neprepuklo ked beriem ten Prednison, ale zatial sa drzim. no nerada by som zacinala stimulku s chorobou...🙄
leniiiii ja len, ze na teba myslime 😉 , aj na tvoje zelene ponozky 😀

shandy
9. jún 2010

a pozdravujem vsetucky 😵

mircalla
9. jún 2010

lenkaaaaa.....cakame na infosky

zuzla80
9. jún 2010

Ahojky baby 🙂
No u mňa ten cisársky nieje na isto - to mi len vtedy doki navrhol, ale zatiaľ sme to viac nerozoberali - tiež to vidím na ochote lekára, lebo tým, že sme si ho vybrali za pôrodníka, tak sa spoliehame, že nám výjde max. v ústrety a urobí všetko preto, aby sme boli spokojný - čiže je to asi aj o tej protekcii. Ale poviem vám baby, že ja som akosi viac naklonená normálnemu pôrodu, neviem prečo, ale presne sa obávam toho, čo píše Čaviček - že tá jazva bude bolestivejšia ako samotný prirodzený pôrod a nebudem schopná sa o maličkú postarať. Veď nie u každej musí byť prirodzený pôrod úplná katastrófa, niekto má aj rýchly pôrod... No veď uvidíme ako sa to vykryštalizuje.

Diorik som rada, že sa vám takto krásne darí, budem sa opakovať, ale každý deň navyše je super a máte krááásnu váhu. Poslíčkovia zatiaľ niesú až tak intenzívny, tak 1-2x za deň sa prihlásia a sú v podobe mrcho kŕčov - tak myslím, že sú to poslíčkovia, začalo to od kedy mi vybrali pesar.
Taky ja som malej kupovala kozmetiku Bubchen, mám aj mliečko aj olejček. Ja sa s tým natieram celé tehu a celkom mi vyhovuje. Ale nekupujem dopredu veľa kozmetiky, čítala som, že radšej treba na začiatok kúpiť toho menej, lebo nie vždy musí dieťatko na danú kozmetiku dobre zareagovať - podobne je to vraj aj s jednorázovými plienkami.
Mircalla super, že si plná pozitívnych dojmov z predpôrodnej prípravy, ja trošku ľutujem, že som nešla, ale spolieham sa na blízkych, ktorých mám po ruke. Inak my sme sa rozhodli pre pupočníkovú krv - dá sa aj na splátky, tak to asi takto využijeme. Moja doki nás už zaregistrovala, takže čakám na nejaký formulár, ktorý by mi mal dôjsť.
Lenik myslím na vás straaaaašne veľmi, hlavne nech sa ďalej krásne vyvíjajú beťáriky malé 😉
Moni tiež som ti chcela napísať, že na sliznicu víno, lepšie ako alchemilka 😉 My sme takto v prirodzenom cykle chodili na KET v Heliose v Martine a kopec babám to vyšlo práve v prirodzenom cykle. Anopyrin keď som brala, tak od začiatku cyklu, to isté aj pri Prednisone.
Lenny, že by to boli prvé tehu príznaky, bodaj by veľmi ti to prajeme a tehuľky môžu paralen 😵
Cavicek aj teba moja pozdravujem aj Shandy 😵

mircalla
9. jún 2010

Ja som si tiez porodnika vybrala, bol mi vrelo odporucany. Podla mna to je hlavne aku cestu a pristup razia v tej nemocke.
Ja osobne sa jazby nebojim, bola som uz dost dorezana. Si myslim, ze skor vydrzim to ako porod....

Ja by som tiez sa rozhodla pre pupoc. krv, kebyze mam partnera, tak na 100% aj ked to je drahe, ale zial, nemozem si to dovolit, kedze som sama.

Baby dufam, ze ma lenka nezachlosti, ze som prezradila....ale ma 10 zrelych vajok...fantasticky vysledok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rebeka33
9. jún 2010

Ahojte, my stále nemáme net. No musela som zaskočiť aspoň na chvíľku, od kámošky. Bola som zvedavá.
Lenka super!!!!!!!Toto mi nedáva smajlíkov ale :-
Oli gratulujem k usg a pomali máš najhoršie za sebou. držím palce.
violočielka po ete sme šli domov autom až do ke ,hneď ,ale ja som ležala vzadu.
moni dievčatá napísali asi všetko víno,chili, a ja som pila ženský čaj -je tam viac byliniek dobrých na maternicu.
Taky- naozaj ma zaráža ich prístup. Je to o protekcii a tiež o peniazoch. Možno by som nemala, ale je to tak. Zaplať si pôrodníka a uvidíš ten rozdiel . Sorry. Ja som to teraz absolvovala s 2 kamarátkami. A keď nie, tak pri najmenších problémoch rob výraznú paniku a žiadaj cisárak. Je to najbezpečnejší spôsob ako priviesť dieťa na svet. A tá rana je nepodstatná pri tom čo si prejdeme dovtedy. Mám skúsenosti.
Zuzka- ľahkosť pôrodu závisí od šírky panvy. Tak ak si dosť široká v "kramflekoch" tak to zvládneš. Musím končiť,ešte sa zastavím

dior
9. jún 2010

mircalla mozes aj na splatky tu pupocnikovu...

tanitta
9. jún 2010

@zuzla80 nechcem sa opakovat kazdy porod je iny ale baby po cisarskom behali jak srnky a ja???...musela som ist domov bezmaleho aby som samu seba dala dokopy 😔 ...mangel ma musel aj odnasat na rukach co som nevladala...ale mozno raz dva a sup princezna bude vonku 😵 .. mna zasival dr 3/4h... 😖 ...

mircalla
9. jún 2010

dior, viem ale je to stale cez 800 euro a ja budem rada, ked vyzijeme

tanitta
9. jún 2010

@takyna ja som mala dr zazmluvneneho a aj tak cisarsky nechcel urobit (krcok nedrzal otvorena na max vsetko vizeralo super na prirodzeny porod) a ked mozno ze by uz aj tak uz bolo neskoro maly sa zasekol v porodnych cestach a rezat sa uz nedalo... lamentuj plac alebo dokonca vymen aj dr... boze zase sa vraciam k tomu co bolo s nami... ☹ ...

shandy
9. jún 2010

leni ty tajnostkarka, to je krasny vysledok, tak uz si dufam padli do oka s plavcami a tvoria vasu buducnost 😉
zuzlicek ahoj nase este tehulka 😵 , inak teda ja to vnimam ako ty, ze som viac naklonena prirodzenemu ako cisaraku, ale je jasne, ze ked existuju dake rizika, tak cisarak je asi bezpecnejsi. tak uvidime, ako to zuzlik bude, tak ci tak verime, ze to dopadne co najlepsie 🙂
diorik ako?
tanittka chudiatko, tak to muselo byt dost zle, to je fakt take, ze uz ani jedno ani druhe... 🙄 😔 , no este ze to skoncilo tak dobre a doma ta veduci komanduje 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre