Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
30. júl 2010

@lenka20 ukecana sikulka ale tazka je boze ☹ , nosit to a to este nemame to placlive obdobie ked pojdu zuby musim nieco vymysliet
inak mircalla ked rodila v nedelu uz pojde dnes domov, ak nemaju zltacku, co dufam ze nie

u nas sa uz vycasilo tak hadam vikend bude pekny 😵

monicka7299
30. júl 2010

pridala som ďalšie krásne vecičky do môjho bazárika 😉

https://www.modrykonik.sk/bazar/moj/

shandy
30. júl 2010

ahojte dievcence 🙂
ako tak citam co citam chuda mircallik dobre ze mala ten cisarak, lebo teda ta snura okolo krku nic moc...tak ale nastastie vsetko dobre dopadlo a ja myslim, ze fajn, ze jej rovno urobili aj ten myom, ked uz bola otvorena.
akurat filipka jej teda na 24 hodin nemuseli hned davat....
@mirinda tak ty mas doma takuto jedacku?super, ze ju nemusis do toho nutit...
babulky pekny vikendik vam 😵

lenka20
30. júl 2010

mirindik mozno to nebude az take hrozne s tymi zubkami, niektore deticky to prejdu vcelku v pohode, ze ani nevies ako, tak drzim palce nech aj emmka je ten pripad 😉 shandik ahoj, aj tebe pekny vikend a vobec, vsetkym 😉 ja mam s mojim manzelikom takto presne o tyzden svadbove vyrocie c.11 😝 😝 😝 som zvedava co vymysli 😉 😀

brita
30. júl 2010

@julietka To som este nepocula, ze nechaju embryko este tyzden navyse kultiovat, to je zaujimave, moja. 😨
No my by sme chceli vlozit dve embryjka, dufam teda, ze budu aspon tie dve, tak uvidime. Nech je vyssia sanca. Akby sa uchytili obe, bolo by to samozrejme narocne, ale som s tym vnutorne uzrozumena. My nemame zatial ani jedno dieta, tak radsej nech mame dve, ako ziadne.

brita
30. júl 2010

@lenka20 lenik, to je hrozne, ze to zabiju injekciou. Uz nechcem radsej nic vediet. juuj. 😠

julietka
30. júl 2010

@violoncielka ano mala som na SLovensku 2 IVF a 1 KET, v Reprofite som mala jeded softik, to som si po prvykrat nasla na testiku dve //, ale potom sa nic nekonalo..a ten druhy softik do ktoreho som citila ze musim vhupnut hned bez prestavky, necakala som ani na dalsi MS, nam vysiel 😉
@ninockaskv verim ze neexistuje ziadna sila, ktora by vam zabranila aby ste mali miminko, ver tomu 😉
@mirinda10 nasi tiez maju za kazdym jedenim v nose, raz mrkvu, raz patizon, kura, cely jedalny listok by si im tam nasla 😀 keby som im to zakazdym nevysparovala tycinkou, ale strasne sa na to jeduju, prckaju mi ruku, najma maly a ten ma taku silu ze mu musim mojim laktom zasprajcovat hlavicku a tak mu cistit nos..normalny boj..
som rada ze uz papkate vo velkom 🙂
@lenka20 naozaj sa cudujem ze po takom tazkom porode s kombinaciou operacie daju este aj babatko na izbu, chuda mircalka... 😨 na co su potom tie roomingove izby ked automaticky davaju vsetkym deti? ja som mala potom "stastie" v tom ze nasi nemali porodnu vahu a dali ich na ine novorodenecke odd.a mohla som si oddychnut ked som chcela, no ja som sa aj tak trepala za nimi, lebo mi ich ani neukazali, a kebyze sa nepozviecham do dalsieho dna, ani ich nevidim.. 😠

julietka
30. júl 2010

neviem ako je to s tou snurou okolo krku, no nas maly ju mal tiez, a to uz niekedy od 20tt omotanu okolo krku a povedali ze kazde druhe dieta sa tak rodi 😕
@brita britus, no tak nam povedali ked sme prisli na UTZ a pytali sa co je s tym tretim, Stelc povedal ze este 7 dni ho nechali kultivovat...

mircalla
31. júl 2010

Caute kocky,

Tak my sme boli vcera prepusteni. Filipko je krasne a zdrave dieta, mal 3750 gramov a 51 cm, narodil sa v nedelu 25.7.2010.
Termin planovanej sekcie som mala 28.7., v nedelu rano o 3:30 mi sice neodtiekla voda, ale zacali kontrakcie, som si najprv myslela, ze to su len poslickovia, ale ked sa to 3 hodiny opakovalo, tak sme nabehli do nemocky, nastastie, ze mal moj doky sluzbu. Na sal ma brali asi 12:30, Filipko sa narodil o 13:05.
No k cisaskemu poviem asi tolko, ze nikdy viac by som do toho nesla….i ked v mojom pripade to asi bola jedina cesta, mal aj snuru okolo krku. Ale kebyze si mam vybrat tak nie. Baby po spontannom behali jak srnky, ja som este teraz ubolena. Naviac ze prirastena maternica k crevu, muesli rozrusovat zrasty, tak som mala 5 dni vyvod.
V nemocke bol 24-hod. roaming, takze od 3. dna som mala Filipka 24 hodin na izbe, bola to fuska, kedze som ledva vstala z postele. Inak vsetky vysetrenia ma ok, mam aj miecko, tak akurat, zase zo mna uplne neleje, ale staci. Pekne uz aj priberame, ubytok vahy bol len prve 2 dni, ked som nekojila. Na izbe sme boli 4 plus 4 deti, tak sa clovek nemal sancu vyspat.
Je nadherny, aspon podla mna. Vcera dost plackal, ked sme dosli domov, ale inak krasne papa a neplace dlho….
Idem Vas docitat a pridavam aj fotky, urobil som album Filipko.

avaka
31. júl 2010

Ahojte 🙂
Babulky nestiham,tak som len tak priletela.. 😅

@mircalla Mircalka este raz gratulujem 🙂 ,Filipko je prenadhernyyyyyy 😵 😵 😵 Si si vytrpela ,ale stalo to za to 😉
Vsetky Vas zdravim,my ideme dnes svadbovat.. 🙂

kanhwa
31. júl 2010

@mircalla Filipko je naozaj prekraaaaaasny, nielen podla Teba 🙂 🙂 🙂 Zelam Vam obom vela zdravia a stastny zivot 🙂

rebeca_1
31. júl 2010

@mircalla aj ja som mrkla na fotecky a maly Filipko je krasne babatko. Este raz Vam srdecne blahozelam, uzivajte si jeden druheho a hlavne budte zdravucky!!!
Na tu bolest coskoro zabudnes, uvidis! Preboli to!

mirinda10
31. júl 2010

@mircalla nadhera mas prekrasneho synka, teraz si to spolu budete uzivat moc Vam to prajeme 😵 😵 😵 😵

takyna
31. júl 2010

@mircalla srdečná gratulácia ešte raz, je skutočne nádherný fešáčik, no naše baby si majú z čoho vyberať 😉 😵

ninockaskv
31. júl 2010

@mircalla jasne, ze je filipko nadherny a dokonaly 😵 ten vyvod.. no to musel byt zaberak, ja som teraz mala len 2 dni a to bola len laparka a ani o dieta som sa nemusela starat, ale mala som dost.. no hlavne je, ze to spravili vsetko naraz a uz nemusis ist zase pod noz.. uz to bude len lepsie, dobre je, ze aj mliecko mas

podla mna je prirodzeny tiez lepsi ako cisarsky.. aj pre mamy aj pre deti..a snuru vraj maju otocenu okolo krku.. mne to vravela lekarka, ked nas maly zomrel, ze kazde druhe ma snuru okolo krku.. ze s tym nemaju co robit.. to su asi veci medzi nebom a zemou 😅

aj dieta pri mamine je lepsie.. otazne je to v takomto pripade.. ale ved keby bolo treba a poziadas, tak sa ti o neho postaraju, nie?

hlavne, ze to vsetko dobre dopadlo 😵 😵 😵

boze baby, ako vam tie deti rastu.. ked kuknem na tie mesiace 😅 😅 😵

ninockaskv
31. júl 2010

bola som pozriet aj foto.. on ma rysave vlasky? xixixixi krasny je fakt, som si pri tom tak dobre porevala.. zase raz ☹ tak nech sa vam obom krasne dari 😉

tanitta
31. júl 2010

ahojky...
@mircalla Filipko vobec nevizera ako novorodeniatko ale hotovy vleky fesny chlapisko 😵 budte zdravucky 😉
co sa tyka porodov.....pokial prirodzeny porod perbieha bez kompikalcii urcite je to lepsia varianta...no nebudem to pisat znovu... zavidela som zenam po cisarskych tie behali jak srny 😀
vzdy to budu dva tabory poial to zena zazija na vlastnej kozi a moze viac menej porovnat s inymi... 😉

mircalla
31. júl 2010

ahojte...precitala som a dakujem ze vsetky gratulacie

@lenny71 tak super vysledok
@rikuska urcite si sa rozhodla spravne, casu mas este dost
@ninocka vlasky ma blondave ci svetlhnede
a inak, tiez som mala obdobia, ked som si hovorila, ci sa to deje preto, ze to ma tak byt, ale nakoniec sa ukazalo, ze predsa len aj na mna smoliara sa usmialo stastie. urcite to pride aj u teba, ved sa neda stale nedarit, musi sa to otocit, to plati aj pre ostatne kocky
@rebeca_1 drzim palce so stimulkou

my sme tiez zltackovi, vcera to aj trochu stuplo, ale nastastie, ze dobra papa, tak nas pustili, maly je aj dost spavy, dufam, ze sa to spravi

k tomu porodu ma asi kazdy vlastnu skusenost., celkovo boli vsak mamicky po spontannom na tom lepsie, aj co sme sa neskor bavili, aj co sa nam vystriedali baby na izbe

lenny71
31. júl 2010

ahojte všetky
mircal...v prvom rade tebe píšem že malý je fakt úžasný ...krásne velké bábeno...a tie bolesti,neboj prebolí hlavne že všetko ostatné je v poriadku 🙂
rebeca...tiež pekný výsledok...možno pri OPU bude vajok aj viac...ja som mala na kontrole 5 a po OPU mi oznámili že 11 😀
shandy...neviem či budem testovať ...bojim sa
a maminy...pekne vám rastú tie detičky...len pekne papajte 🙂
ostatným držím palce nech to už čoskoro máme každá doma 😀

lenny71
31. júl 2010

ja som trúba musela ísť dnes do práce, lebo som si voláko poplietle služby , ale zatial mám klud a nijakosa nezaťažujem....že salam parky na robotu 😀

violoncielka
31. júl 2010

@mircalla jeeej malicky je nadhernyyy. Gratulujem. Tak odteraz len same krasne veci!

labus
31. júl 2010

@mircalla Mircallka Filipko je prenádherný chlapček ..želám vám obom kopec zdrvíčka a vele vela štastíčka v živote.

modra
31. júl 2010

Baby tak moj test bol negativny.. ☹ tak ideme dalej na novu stimulku a dalsi mesiac na soft IVF.. tak dufam ze to vyjde

rebeca_1
31. júl 2010

@modra kolky den si testovala, na krv nepojdes? Uz si to uzavrela?
Aj ked si dala do prispevku smutneho smajla, je z neho citit ze si ozaj velky bojovnik.
Drzim palce do dalsieho boja!!!!

rebeca_1
31. júl 2010

@lenny71 mozno budem este milo prekvapena ako hovoris. Ale moj lavy vajecnik 0 bodov a pravy vajecnik vraj 3 foliky. Tak dufam, ze budeme mat aspon 2 kvalitne vajicka.

Idem pichnut pregnyl ))))

lenka20
31. júl 2010

rebeka1 vela stastia na OPU, urcite budu kvalitne vajka a z nich min.1 krasne dietatko 😉 😵 😵 😵
modruska to je mi velmi luto, tak nejak som si myslela ze to vyslo bola si tak dobre naladena.. ach jo... ☹ tak nabuduce 😉
mircallka tak vitaj doma s malickym prirastkom 😵 😵 😵 😵 mrkla som fotose, filipko je nadherny, je velmi peknucky a naozaj posobi taky velky, no pekne si ho v brusku popestovala, vidno ze sa mu dari u maminky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 este raz velikanska gratulacia 😵 😵 😵 😵 😵 dufam, ze uz sa citis lepsie..........
pozdravujem vsetky, krasny vikendik, teda aspon ten zvysok 😝

olympia
31. júl 2010

@mircalla srdečná gratulácia, Filipko je krásne bábätko! 😵 😵 😵 Tebe želám skoré zotavenie, nech si ho môžeš užívať plnými dúškami. ;)

rikuska21
1. aug 2010

Mircalla, Filipko je krasny chlapcek, uz len dni plne stastia a radosti, a vela sil pre teba

rikuska21
1. aug 2010

rebeka budem na teba velmi mysliet, na kolky den ti vychadza opu?

callex
1. aug 2010

ahoojte babule....my sme boli vo stvrtok na konzultacii u dr.Machaca..uff cele to trvalo asi 10-15minut..navrhol mi este jeden cyklus IUI..vrak odsleduje moje reakcie a manzelove spermie..vraj 5percent dobrych nie je zly pocet.do IVF to vraj este nechce hnat aby sme neboli sklamani a sme este mladi a podobne. a keby sme aj isli do IVF tak asi soft.celkom ho zaujimali moje pozitivne testy po IUI.
babulky kolko ste tam platili za IVF ci normalne alebo soft?
v utorok sme boli na konzultacii v unice a tam sme boli hodinu a pol..lekar nam vsetko podrobne vysvetloval a povedal ze s tym spermiogramom s tymi 5percentami dobrych len IVF s ISCI.A hned mi navrhol protokol.a vraj 15ho septembra budem tehu.tohto tu moje testy po IUI nezaujimali.
uff myslela som ze lekari v tychto centrach budu mat rovnaky alebo aspon priblizny nazor a rozhodneme sa podla financii ale ono kazdy spieval inu pesnicku.tak mam nad cim rozmyslat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre