Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

esther03
6. sep 2010

@rebeca_1 no neviem ci som ho ja dobre pochopila, som sa dr. pytala ci je mozne, ze v native budu dva foliky a on, ze len vynimocne. Tak neviem. No, musim fakt mysliet pozitivne 🙂 A dakujeeem 😉

modra
6. sep 2010

@rebeca_1 ano idem zajtra aj sa bojim.. lebo dnes som si zabudla doma clostil tak si ho mozem dat az zajtra.. normalne ma porazi.. myslite ze si mozem dat 2 tab. naraz?
Tak drzte palce na zajtra.. rozmyslam ze by som isla do Brna uz dnes vecer nech nemusim skoro rano vstavat ale este uvidim.. 🙂

lahhel
autor
6. sep 2010

Esther03, ja som chcela ist tiez na nativ, a doki povedal, ze sa da, ale tam odoberaju len jedno vajko. Pri softe odoberu vsetky vajka, a ked sa oplodnia vsetky, tak co zostane zmrazia a tak. Pri native, ked som chcela ist raz a volala som dokimu, ze mam tri pekne folikuly, on mi povedal, ze to je sice pekne, ale pri native ide len o jedno vajko...aspon takto mi to povedal...Ono je to tusim pisane aj na stranke, ze cielom je ziskat jedno vajicko, cize oplodnit mozu len jedno vajko...

lahhel
autor
6. sep 2010

Modra, drzim zajtra palceky 🙂

mirinda10
6. sep 2010

@zuzla80 na rezim je u teba skoro Ninka nech papa kolko potrebuje ved ono sa to nejak utrasie, my spime iba vonku cez den a vecer v postielke aj ked uz ju budem musiet zacat ucit spat aj cez den v postielke a to bude teda placu ale co narobim, ja mam vyhodu s nou nemusim teraz vobec chodit dam do kocika 5 min na mieste potaham kocik a spi aj 2 hodky aj teraz prsi a je vonku 🙂, ved teraz skoro stale prsi
len poobede je to hrozne sme hore od 3,30 do 7,30 ked ideme kupat, flasa a spanok a to uz ju poslednu pol hodku nosime na rukach ale ked si da flasu, duracellka nabita a ozije to je hrozne, tak zaspi az niekedy o 9tej
nasa doteraz nespi celu noc, teraz sa budi castejsie ako pred mesiacom 2mi,co bude ked pojdu zuby netusim
prve ockovanie bolo ok, nasa to zvladla prefektne no placu trosku bolo ale ja mam vzdy pripravenu flasku a ked odchadzame placuci tak hned v cakarni dostane flasu keby som kojila tak ju nakojim a hned sa skludni, tak potom v aute je to uz pohoda
druhe ockovanie sme mali v noci teplotku 38 a to som dala nurefen sirup a bolo iba trosku ale krasne zaspala a bolo do rana klud
inak nasa mala spi a vonku sa kosi trava, napr vcera tatik kosil ani sa nezobudila

@takyna boze aky ste velky ale je dost chuda nie, kolko pribrala od narodenia, my sme teraz mali 68cm a 7,5kg a to mala 3,3kg ked sa narodila, u nas co mesiac to bolo 1kg teraz uz je to lepsie za 2 mesiace sme dali iba 900gr ale co ma robit keby ste videli ako je, ta sa strasie ked vidi misku s jedlom ci uz je to ovocie alebo zeleninka ja uz neviem co mam robit zje aj mna, len tatik len jej daj ked je hladna a caju vypijeme aj 150ku cez den, teda aj za noc ale stale pribera tak 15-20gr za dena to uz by mala menej na skoro 6 mesiacov
inak pekne spinkate nam sa podarilo spat max do 1-2 a potom flasa

mirinda10
6. sep 2010

@lahhel tak dufam, ze uz ides do finale thuj, thuj nech to dobre dopadne a budes coskoro tehu budeme na teba mysliet 😵

takyna
6. sep 2010

@mirinda10 mi sme v nemocnici klesli s vahou na 3400g, 2tt sme stagnovali, len ju tahalo do dlzky, a ja som rada, ze ma aspon 4800, tucna veru nie je, ale lica veru ma, by si nepovedala , ze je vychudnuta keby si ju videla na zivo, doktorka mi stale povie, ze nechcite tucne dieta, tak nechcem 😉 🙂

mirinda10
6. sep 2010

@takyna tucna nemoze byt pri tej dlzke je dlha dost na 2 mesiace, len ked zacne behat este schudne viac ale asi jej staci tolko mliecka
no my sme schudli z 3,3kg na 2,7kg ale ako sme nabehli na UM co sme museli ja som nemala dost mlieka tak to velmo rychlo dobehla 😎 co sme aj na zaciatku museli nakolko sme chodili do nemocky na prevazenie
kukam nasa je zakliesnena pod gaucom a pregulala sa asi 4m idem ju vybrat, asi musim nastavit nejake vankuse ako zabranu
inak ten rast aj vaha sa neskor spomalia teraz napreduju najviac my sme prvych 10tyzdnov narastli 10cm a potom to uz islo pomalsie a uz mame 19cm
tak si uzivaj aspon nemusis vela na rukach nosit ja si niekedy chrbat necitim

inak daj vediet co tvoja dr povie na tie kvapky asi napisem aj ja tej nasej na email, co mame robit ja mam poradnu az o 2 mesiace

esther03
6. sep 2010

@lahhel to fakt? 😕 No nam nic take nevraveli, iba ked sme sa bavili o cene, tak povedali, ze nativ stoji 10.000 +ICSI za kazde vajko 1000. Takze neviem preco by nemali odobrat dve ked sa spravia prirodzene dve vajka. Neviem,ale podla mna nativ je o tom, ze kolko sa ich spravi bez hormonov, ci nie? Ono sa ich i tak väcsinou nespravi viac ako jedno dve 😀

violoncielka
6. sep 2010

Tak a je to tam. 🙂. Prvy krok mame za sebou, teraz sa tesim na dalsie krasne veci....🙂 🙂 🙂. Idem napisat Machacovi nech mi povie dalsi postup. Majte sa krasne a drzim moc palceky aj ostatnym.

orsulka
6. sep 2010

@violoncielka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 aj ti povedali vysledok?????? ale je to super.... 😵

rebeca_1
6. sep 2010

@violoncielka tak este raz srdecna gratulacia )))) Waaaaaaw, mame dalsiu tehulku.......... Opatruj sa!

violoncielka
6. sep 2010

dakujeeeem, orsulka bola som si pre vysledok 🙂. Ale ja uz som 18 den po ET, takze je to trosku vyssie 🙂

orsulka
6. sep 2010

@violoncielka tak neprezradis, že kolko ??????
tak ale fakt super, že to vyslo...!!!!! jupííííííííííííííííí 😉 😉

violoncielka
6. sep 2010

jaaaj chces to vediet? 😀 tak dobre 3306...to je tak akurat na 18 den

mirinda10
6. sep 2010

@violoncielka gratulujeme 😵 😵 😵 😵 😵 😵

orsulka
6. sep 2010

@violoncielka tak dikes!!! 😀 😀 😀 😀 ja sa v tom tak nevyznam , že kolko ma byt na 18 dc......ale pekne...a sorry, že som bola tak zvedava 😉 😉 😉

lahhel
autor
6. sep 2010

Violencelka, straaasne moc gratulujem 🙂 tak sa opatrujte...

Esther, je to pisane na stranke, ze len jedno vajko...Ono moze byt aj viac vajok v prirodzenom cykle. Asi je to tak, ze odoberu vsetky foliky a vyberu jedno vajko, ktore oplodnia..Rozdiel od softu je asi v tom, ze pri softe odoberu vsetky foliky a oplodnia vseky vajka, pri native odoberu tiez vsetky foliky, ale oplodnia len jedno vajko....ale to neznamena vobec nic, lebo aj jedno vajko staci na krasne miminko...alebo dve 😉

Aj soft stoji 10,000 + ICSI (+ lieky)..

violoncielka
6. sep 2010

@orsulka v pohodicke. No vidis, nechcela som vas zmiast 😀...a v podstate ani ja sa v tom nevyznam 😉

orsulka
6. sep 2010

@lahhel ahoj...nepisali baby, že soft isiel na 13000 Kč?????

rikuska21
6. sep 2010

Rebeka, gratulujem k mrazacikovi super spravicka,
Voiloncielka, netrpezlivo cakame, a drzime palce
Esther super spravicka, tak nech v piatok zakvitnes

Callex, vdka za infosky, sranda, ze kazda berie clostil asi inokedy, neviem sice od coho to zavisi,ale budem doverovat a uvidim na buduci mesiac, ja mam brat 3x1 od 2-6 dna cyklu,
baby drzte sa a vsetko nech vsetkym klapne na vybornu 😀 😀 😀

olympia
6. sep 2010

@violoncielka gratulujeeeem! 😵 😵 😵

rikuska21
6. sep 2010

Violoncielka, ja som to ani nedocitala, cele do konca,takze gratulujem super spravicka, rozrastate sa teda velmi pekne jupi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cavik
6. sep 2010

@violoncielka supeeer....šikovné dievča 😉 🙂 🙂

cavik
6. sep 2010

@zuzla80 ...áno zuziidem bojovať ďalej.....ja som to mala stále vpláne, len som si musela daťprestávku min. 3. mes. teraz sa mi naťahuje tá hematológia...na skapanie 🙄

callex
6. sep 2010

@rikuska21 ak ti povedal ze mas ist na 10DC na kontrolu tak chod skor aspon o den aby si nedopadla ako ja.
@violoncielka SUPEEEEEEEEEEEEEEEEER.srdecna gratulacia..nech to stupa dalej.a tesime sa na prvu fotecku.

violoncielka
6. sep 2010

Dakujem babenky, je to taky hrejivy pocit .-)

tomka12
6. sep 2010

@violoncielka gratulujem 😵 😵 😵

tomka12
6. sep 2010

@cavik tusim, ze ty ides v stredu na hematologiu...tak ti strasne drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😉

avaka
6. sep 2010

@takyna
@mirinda10 ,nasa mala 4870g,ked mala 14 tyzdnov a dr.vzdy len povedala,ze aka ciperka.. 😅 ,ale v podstate priberala podla tabuliek...
@mirinda10 ,aj u nas sa pred kupanim nosieva,ked uz je dlho hore.. a spanie doma u nas prislo uplne v pohode bez placu...no ale na prsniku,ale normalne prichadza cas,ze uz vie niekedy zaspat aj tak,ze sa otoci a spi...@zuzla80,este som chcela,nasa mala tiez este neprespala noc 😉 ani sa nedrzim toho,co sa vravelo kedysi...dokonca teraz ma obdobie,ze sa budi v noci stale,niekedy aj 10x za noc,ale to prejde,moze ist aj o separacnu uzkost..V noci teraz neprespi v kuse tolko,co cez den..
A toho ockovanie sa neboj,Ninka to zvladne,u nas bola 1.x teplote 37,9 a 2x uz nic 😉
@violoncielka ,gratulujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre