Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
27. okt 2010

@rikuska21 -ja som dnes 7DC zajtra mam UTZ a rozhodne sa kedy OPU, dr. predpoklada OPU v sobotu to budem 10DC. Predtym som stimulovala na klasicke IVF a OPU mi naplanovali stale na 14DC vtedy sa mi zdalo, ze je to dost neskoro, nakolko foliky uz boli pred pichnutim pregnylu 20-23mm dost velke. Takze teraz uvidime....... Spolieham sa na lekara a doverujem mu. U kazdej to moze vyjst inac cca 10-14 den?? Drzim palceky velmi! 😉

@luly3 - tiez prajem vela stastia. Kolko si mala folikov?

@rikuska21 - asi je lepsie prespat v Brne, alebo ist domov nocnym lozkovym vlakom. Mne stacila 1x cesta do Brna autom a mala som dost, to som isla len na konzultaciu. My planujeme ist tam nocnym vlakom na OPU. Tiez to mam daleko. 🙂 a vo vlaku sa natiahnem a aj vyspim 😵

rebeka33
27. okt 2010

@lenny71 je mi to hrozne lúto. ja sa toľko naplačem na koníku. Nech ste čo najskôr O.K. aspoň po fyzickej strane a veľa ,veľa sily,aby si sa k nám pridala. Asi to zažila väčšina z nás . Veľmi ma to mrzí. 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

@kajka39 aj ja som O, už som písala .chcem podporiť štatistiku. 😀
@luly3 gratulujem 6 vajíčok je super.Držím palce nech dozrejú. 🙂
@lucifuk321 teba si pamätám z Ke témy,alebo sa mýlim? Zákrok nebolí a trvá asi 15 min. ja som dala čaj studený do auta a asi 100 km pred Brno som ho vypila a Kouďak ma pochválil,že dobrý močák , ale potom som utekala na WC po hodine .tak to neprežeň.Ja som šla autom cez Budapešť a v pohode som otehotnela. Ale sa nesmej ,lebo tento strach som mala aj ja a celú cestu som ležala na zadnom sedadle z podloženým zadkom a nohamoi do stropu. MM sa zo mňamňa rehotal. 😀 😀 😀 A Tá dialnica z Brna je horor ,taká panelová, hrká sa. tak som dúfala ,že sa vhrká mimišov rovno do maternice. Úlet však? 😀
@rikuška21 odber je individuálny ja mávam 13 deň no napíš do RF a oni ti určite poradia. Ale asi by som to neriskovala.

luly3
27. okt 2010

@rikuska21 akože vo ferticente nerobia stimulku????ja som chodila do GF ☹ a velmy
sem nebola spokojna mala som tam 2 IVF a vždy biochemicke tehotenstva.
no nechce sa ani mne lietat ale čo nespravíme pre naše detičky 😀 😀 😀

rikuska21
27. okt 2010

@kajka39, to cislo pri mene je vek?, sme na to podobne len ja mam 35,
ten vlak sa netyka mna, my sme z BAtakze nemam to tak daleko, len muz ide na sluzobku prave na 12, 13, 14 DC tak to ma skor chvari, ale nejako len bude, idem do toho a hotovo

rebeka33
27. okt 2010

Kým ja niečo napíšem tak vy sa posuniete o jednu stranu ja sa .... 😀

rikuska21
27. okt 2010

Luly mas pravdu vsetko sme asi schopne spravit, GF mam tiez tza sebou a nikdy viac,
@rebecca33 ja to risknem, pojdem tam s nejakou kamoskou alebo sama ak mi to vyjde prave na sluzobku mojho milovaneho co uz

rikuska21
27. okt 2010

uz mi klipkaju oci, takze zajtra adio a sladkesny

kajka39
27. okt 2010

@ rikuska21 prepac ja som si to poplietla s tym vlakom. Odpoved mala patrit @lucifuk321...

Co sa tyka tvojho planovania s kamoskou na OPU, to asi take jednoduche nebude, muzikove spermie budete mat sebou vo vrecku, ked on bude niekde na sluzobke?? 😀 😀 😀 😀
Aj ja som planovala ist bez muza, ak by nahodou nemohol, az neskor mi to doslo.... 😀

Dobru noc vsetkym ......... 😵

rebeka33
27. okt 2010

@rikuška21 ale na ET potrebuješ aj mm. 😀 Ale už je veľa hodín a možno sa mi to pletie. 😀

rienok
27. okt 2010

@kajka39 rienok B+

rienok
27. okt 2010

@callex dakujem za nazor 🙂 tiez som si to myslela, len som sa zase bala či nebude dlha pauza

@kajka39 ano je to mozne, mne zakazdym robili OPU iny den najskorsoi som mala 10. a najneskorsi 13.den

@rikuska je to zaujimave, z prispevkov neviem neviem ci mas ist na OPU alebo ET ked bude manzel na sluzobke

anty
28. okt 2010

Ahojte vy co jste už rodili mám jeden dotaz na tělo: včera ze mně vyšel takový hlen do žluta, myslíte, že by to mohla být zátka?

mircalla
28. okt 2010

@anty mohla. ja som to nemala, ale udajne porod sa moze rozbehnut az za par dni od toho
najlepsie ist na gyndu asi alebo zavolat dokynu.

mircalla
28. okt 2010

vlastne co trepem, mala som to, ale skor ako take spinenie trochu a hned aj kontrakcie, mne neodtiekla plodovka

kajka39
28. okt 2010

Dobre ranko vsetkym.
anty -nech ti to vsetko dopadne dobre 🙂 kamaratke sa to prihodilo par hodin pred porodom. Tusim rano 8-9hod a o 15hod mala batostek v naruci.. 🙂

avaka - A . . . . . . . . .mirinda - B . . . . . . . . . . . tanitta - 0
julietka - A . . . . . . . .rienok - B . . . . . . . . . . .callex - 0
mircalla - A . . . . . . .ikuska - AB . . . . . . . .rebeka - 0
kajka - A . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . naduska - 0
lilina - A . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .takyna - 0
falin - A
anty – A
luly - A

yaya3
28. okt 2010

Ahojte dievcata,
chcela by som sa k Vam pridat, teda ak mozem 🙂 a zaroven sa popytat na nejake infosky a skusenosti s tymto centrom. Najprv by som Vam asi mala napisat nieco o sebe takze som po 4 neuspesnych IVF pokusoch na Slovensku, preto sme sa s manzelom rozhodli skusit Brno a volba padla prave na Reprofit. Mam PCO a od augusta nemam menzes, takze dost brutalne so mnou momentalne lomcuju hormony.
V pondelok sme boli v Reprofite na prvej konzultacii u Dr. Kurecovej a hned mi pichli injekciu, momentalne cakam na mrchu. Potom mam uzivat Duhaston od 16 - 25 dna cyklu a po dalsej mrche by som mala absolvovat stimulku na IVF MIN, nakolko pri normalnej stimulke som mala vzdy okolo 30 vajok, ale bohuzial nekvalitne, nedelili sa tak ako by sa mali.
AKo je to s liekmi v tomto centre? Vyberate si ich v CR alebo tu na Slovensku? Uz mi poslali protokol, ale nejak sa v nom zatial nevyznam, ked dostanem mrchu asi zavolam doktorke a budem sa informovat. Kedy sa zacina so stimulkou pri minimalnej stimulacii, predtym som mavala dlhe protokoly a zacinala som na 21 DC. Teraz sa bojim, aby som nieco nepresvihla.
Zatial tolko, a potesim sa akymkolvek infoskam a radam. Dik. 🙂

falin
28. okt 2010

@luly3 - sliznicu aj vajka mas krasne. Ja som zacala fraxik pichat uz po OPU, takze ked som isla na transfer, uz som pichala, dr. mi tak odporucil.

@rikuska21 - u nas na Sk som stimulovala vzdy pregnylom, mala som tiez OHSS, teraz v Brne som stimulovala clostylom 3*1 a uplne v pohodke. OPU je individualne, ja som mala az 15 DC a to som tiez stresovala, lebo 12-13 DC manzelik nemohol.
Vklad zvycajne byva 3 alebo 5 den po OPU
A na kontrolu mozes ist k svojmu dr. a telefonicky do brna zavolat vysledky, oni ti daju instrukcie

Drzim vam obom palce

violoncielka
28. okt 2010

Ahojte zienky
@ lenny71 je mi to velmi luto ☹
@kajka39 na co su dobre tie krvne skupiny? asi si to pisala, ale nemam cas to hladat.
Ja som AB pozitiv
Inac pozdravujem vsetky kocky...my sa mame dobre vcera sme boli na screeningu,ale dlho trvalo kym sa male otocilo na spravnu stranu. ale bola to sranda dokonca som musela dat aj brusne tance...spachtosko maly nechcelo sa mu 😀

falin
28. okt 2010

@rebeka33 - na ET uz nepotrebujes mm, iba na OPU 😵 , to robi asi ta nocna hodina 😉

violoncielka
28. okt 2010

@rebeka33 je pravda ze na ET nepotrebujes mm, ale na druhej strane to bolo krasne ako sme mohli obaja vidiet na obrazovke ako nam vkladaju malickych. Mm sa skoro rozplakal. Ale hravo to zvladnes aj sama. Drzim palce

falin
28. okt 2010

@yaya3 - ahoj, vitaj medzi nami. LIeky si mozes vybrat bud v cr, priamo v budove je lekaren, ale kludne mozes aj u nas s tym ze si ich cele platis. Neviem akeho mas gyndosa, ale ak v pohode, mozes sa dohodnut ze lieky ti predpise on, potom to ide cez poistovnu (tak sa da predpisat napr. clostyl, utros, estrofem, ale nie injekcie na silnejsiu stimulku).
Ja som mala teraz soft, brala som clostyl 3*1 od 2.DC, mal som 7 vajok, 6 sa oplodnilo a 5 vyvijalo dalej

@violoncielka - super spravicky, len tak dalej. Inac ja som mala tiez lenivca v brusku a malej to zostalo, bola velmi kludne babo 😉

avaka
28. okt 2010

ahojte,

@anty ,moze byt,ja som toho mala viac,aj s primesov krvi (skor hnedej),na 2 x mi to vyslo,v ten den som mala poradnu a dr.vravel,ze zadna zatka este neodisla,ze som zavreta a mam cas,ale v tu noc som zacala rodit,odtiekla mi voda... 🙂 ,ale ako pise Mircalla,este to moze byt niekolko dni 😉

callex
28. okt 2010

dobre ranko, dobry den
@luly3, @rikuska21 na kontrolu nemusite behat do Brna, staci ist k svojmu obvodnemu gynekologovi a potom vysledky bud zavolat alebo poslat emailom. mnohe z nas tak funguju. ja som sa mojho obvodneho hned opytala ci je ochotny ma takto sledovat a nemal problem.
@violoncielka krvne skupiny su na nas maly prieskum. vedci zistili ze A ckarky su najplodnejsie a 0ky najmenej plodne.

yaya3
28. okt 2010

Falin dik za odpoved, Ja by som mala brat podla protokolu clostil a Puregon, ten Duphaston mi predpisal moj gynekolog, mozno mi predpise aj clostil ale Puregon ze nemoze, ze to predpisuju len v centrach.
Takze ak som spravne pochopila, stimulka na ten soft sa zacina na 2 DC? Prave sa pozeram na protokol aj tu je to asi tak zaznacene, puregon 50 a clostil x - netusim co to znamena.

yaya3
28. okt 2010

Falin dik za odpoved, Ja by som mala brat podla protokolu clostil a Puregon, ten Duphaston mi predpisal moj gynekolog, mozno mi predpise aj clostil ale Puregon ze nemoze, ze to predpisuju len v centrach.
Takze ak som spravne pochopila, stimulka na ten soft sa zacina na 2 DC? Prave sa pozeram na protokol aj tu je to asi tak zaznacene, puregon 50 a clostil x - netusim co to znamena.

takyna
28. okt 2010

@lenny71 je mi to moc lúto 😢 , ale treba zabojovať ešte, nádej umiera posledná 🙂 držím palce 😵

kočany pozdravujem 😵 😵 😵 vizerá to na slnečný dník dnes, tak ideme do ulíc... 😵

karlito2
28. okt 2010

Tak ahojte spriaznené duše. Včera som absolvovala transfer jedného bojovníka, ktorý mal ale dvojkovú známku 😔 Takže teraz sa už len modlíme, aby si to nerozmyslel a zahryzkával sa. Tie dva týždne sú ako nočná mora, nekonečné.Vďaka všetkým za podporu 😉

janula18
28. okt 2010

Ahojte, neboj niekto ne KET v brne?
alebo nepoznáte niekoho kto bol?

rebeka33
28. okt 2010

@yaya ja som mala podobnú stimulku minule. X pri colstile je deň kedy začneš brať predpísanú dávku, väčšinou 2x1,čiže ráno ,večer tbl.,. 50m.j. znamená dávku ,kt. od toho dňa picháš. Puregon je na pero, veľmi ľahko sa používa, len je trocha drahší. Dávku si nastavíš a má veľmi jemné ihly. Tak nech sa ti mrcha čoskoro dorazí a môžeš začať. Držím palce. Uvidíš,že RF je výborný aj keď musíme počítať s 35-40% úspešnosťou. No aj to je lepšie ako 0%.
@karlito2 tak teraz dúfať,nezblázniť sa z toho čakania. Držím palce.
@janula18 sorry nebola som. Aspoň nie v RF ,len v Ke. čo potrebuješ vedieť?
@cavik kde si? zachvílu 10deň, chystáš sa testovať , alebo vydržíš na krv? Myslím na teba a držím palce.
Dúfam,že to dnes to hrozné PC pošle.
Všetučkým prajem pekný a slnečný deň.

luly3
28. okt 2010

@callex no môj gynekolog problém má nemá vraj take sono 😕 😕 😕
tak behám do Brna 😀 😀 😀 aspon si vždy niečo kupim vo
vankovke 😀 😀 😀 , babulky a pregnyl sa pichá pred
transferom????
@karlito2 držím palce 😉 pekne odpočívaj a prihováraj sa k embrijku 😉
@yaya3 ja som mala clostil x - x - x a znamenalo to 3 krát 1 tabletku denne,
takže ked máš x - tak asi jednu tabletku denne, nie 😕 aspon podla mna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre