Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
22. dec 2010

ahojte zeny... pozapajala som tieto nase kable v kuchyni 😉 ze vam dam vediet, ako na tom sme.. vcera sme boli zase na krvi, cakala ma tam ta moja aj s dalsim dokim (evidentne po sluzbe, uz bol prezleceny a na odchode) a vam poviem,ze po zazitku s nasim malym a tom mimomaternicovom, ked vas "pre istotu" chodia ocumovat viaceri lekari mi teda srdco riadne padlo d onohavic.. 😖 ale na UZV nebolo stale nic vidiet... dokina bola "hnusne" pozitivna.. vraj nemam vesat hlavu, nemoze sice stale vylucit mimomaternicove tehu ani potrat, ale este to mozno bude dobre

krv nam brali, vcera sme mali cez 4000 zase to stuplo oproti pondelku.. .. tak hadam to mladi vydrzia.. ideme na uzv buduci utorok, potom uz bud bude nieco vidiet, alebo .. no nechcem pomysliet.. v kazom pripade nam davali 18 DC 4 a 5 bunkaca, takze su este asi moc malicki na to, aby ich bolo vidiet a mali srdiecko

@mircalla ja si pamatam, ze ked som bola s malym tehu a bola som slobodna, tak som davala cestne prehlasenie na socialku, ze som nezaopatrena matka a tusim mi dlhsie mali davat matersku ci co to bolo .. urcite si to zisti ako slobodna by si mohla mat nejake "vyhody" 😀

@rebeka33 velmi sa tesim z tvojej bublinky, teraz sa pekne optratujte.. nech mate krasne vianoce a aj buduci rok

@maticap... ani nehovor .. toto je moj top tema, ako to vsetko pustit, neriesit, nemat toho plnu hlavu, pripadne sa zmierti s najhorsim.. posledne dva roky neriesim nic ine.. len ako to dostat z hlavy.. neboj sa, deti budeme mat.. ako hovori moja psychologicka.. je to mozno len o skuske nervov.. a utesuje ma vzdy jej kamoskou, ktora mala skoro 40, mala diagnozu manio-depresiu a rozhodla sa otehu a bola 8x na umelom a na 8 sa to podarilo 😉

vsetkym ostatnym prajem krasne vianoce.. nech ten nasledujuci rok prinesie vsetkym to, co by si priali 😉 😵

ninockaskv
22. dec 2010

@balinka vidim, ze dalsia z GF..ja tiez som si teraz bol apo poslednych mrazacikov a do gf nikdy viac.. 😠

mircalla
22. dec 2010

@ninockaskv tak drzkam palce
a presne tak....je to otazka nervov a trpezlivosti
ja mam opat menzes, taky slabucky....po 17 dnoch!!! vrrr. uz som aj stelclovi pisala, ze ci to je normal, vraj ked kojim to moze byt chaos....a maly zase tym padom nechce mliecko....podarilo sa mu skrabnut presne v strede nosa, no to budu fotky na vianoce🙂
docela ma aj bolia krize a hlava

mircalla
22. dec 2010

@falin az teraz som si vsimla....skoda:( no vies ako..nervy a trpezlivost

zufalka
22. dec 2010

@balinka obrovská gratulácia 😉

balinka
22. dec 2010

@zufalka dakujem 😉 este sa moc netesim,bojim 😲

zufalka
22. dec 2010

@balinka tfuj,tfuj,tfuj,,neboj všetko bude ok 😉

zufalka
22. dec 2010

ahoj babulky,neviem či budem mat zajtra čas na net,preto by som vám všetkým chcela popriať šťastné a veselé vianoce, PLODNÝ Nový rok,plný //, tehulkám pohodové tehulkovanie a všetkým veľa zdravíčka,ostatné príde aj samé 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martini
22. dec 2010

@balinka Jéminé...to je aké supeéééér...tichučko blahoželám... podhoď ten dobrý test s koľajnicami aj mne... Som ti včera dobre povedala, že nevešaj hlavu, že je skoro 🙂)) tak len tak ďalej, pekný darček pod stromček. Hádam aj u nás taký bude.

Ja som na tom ako vždy, klasicky na 8my deň po transfere dostáva moja psychika zabrať. Sedem dní sa tvárim úplne v pohode až sa sama sebe čudujem, ale dnes ma začalo pobolievať bruško a tak som posmutnela. A k pohode mi neprispela ani dobrá správa od najkamošky, že je tehotná a to ich v novembri 1.krát napadlo, že čo tak mať dieťa, že niekedy na jar s tým začnú... je to také nespravodlivé, že niekto len tak jednoducho a my sa tak utrápame :( Nechcem, aby to znelo, že tehuľkám neprajem...len by som priala všetkým čo si prajú 🙂

@falin je mi to ľúto. snáď rok s dvoma 11 bude šťastnejší.

martini
22. dec 2010

@ninockaskv Tá lekárka nie je veľmi empatická. Je síce fajn, keď povedia pravdu, ale trošku citu... Dúfame, že na budúci týždeň už na ultrazvuku niečo uvidíte a všetko dobre dopadne. držim prsty.

rebeka33
22. dec 2010

@falin no čo aká bola krv? Tak som verila. Budúci rok bude určite 20// 🙂
@balinka tichučko gratulujem k // nech to pekne tmavne a krv kedy?
@ninockaskv viem ako máš nervy na drátiku, prajem nech ti to dopadne dobre a skús si aspoň trocha užiť vianoce.
@martini ešte chvíľu vydrž a dúfam,že ten test bude 24. už // 😵 Priznám,že závidím ženám ktoré mali sex a otehotneli, vtedy kedy chceli a chodili do roboty a venovali sa koníčkom do 8mesiaca a potom akože porodili. Akoby sa nechumelilo. A často sa pýtam prečo ja. Ale to asi všetky. O to budeme lepšie mami. 😵 😵 😵
Všetkým Prajem kľudné vianoce a čo najkrajšie myšlienky a pohodu do duše. No a veľa darčekov 😀 😵

balinka
22. dec 2010

@martini dakujem 😉 rano som si robila test a skoro som odpadla 😲 vobec som to necakala.aj sa bojim,co bude v pondelok 😒 posielam aj tebe //,aby sme sa tesili na vianoce obidve 😉 este testnem v piatok,ci to vobec bude silniet,ale dufam,ze ano,lebo dnes uz bola viditelna,uz to nebol duch 😀 😀 😀

balinka
22. dec 2010

@rebeka33 dakujem 😉 krv v pondelok,bojim sa ako to dopadne a dufam,ze to bude tmavnut,ale uz nech je pondelok 😒

martini
22. dec 2010

@rebeka33 20//....to si ako pekne napísala... a ty sa ako cítiš?

lahhel
autor
23. dec 2010

Ahojte babulky 🙂

Dlho som tu nebola, ani nestiham....u nas nic nove, chceli sme este pred vianocami skusit soft, ale nakoniec sme to nechali na buduci rok...

Ani neviem ako to s vami vsetkymi vyzera, bolo by to asi na tyzden, keby som to vsetko preluskala 😀 Tak vsetkym novym tehulkam zo srdca blahozelam, vsetkym, ktorým to opat nevyslo, zelam do noveho roka vela sil a novej chute bojovat dalej, snad bude tento dalsi rok pre nas snazilky uspesnejsi ako tento....

Zelam krasne, pohodove vianocne sviatky a do Noveho roka len to najlepsie 🙂

ninockaskv
23. dec 2010

@balinka nestresuj sa dopredu.. este budes mat tolko moznosti preco sa stresovat 😀 v kazdom pripade drzim palce...

@martini to uz ani neriesim 😒 ja mam pocit, ze sa mi po tychto dvoch rokoch posunuli hranice niekam hroooozne dole. po tych vsetkych zazitkoch a lekaroch.. v praci mi kolegyna hovorila, ze ma obdivuje ako to vsetko zvladam, ze ona by to urcite nikdy nezvladla.. ale zvladla.. cloveka to proste ovali a neostava nic ine len sa postavit otriast a ist dalej 😅

@rebeka33 ani nehovor, mna tak fascinuje, ked zapnem kona a padnu mi do oka albumy.. kde maju baby vycapene testy, predpokldam,ze este ani len neboli na prvom sone pozriet srdiecko.. a maju pol roka od svadby a tesia sa, ze moje prve tehu.. tak ma rozculuje, ze nie som tiez taka, ze by som si posexovala v posteli a ze jeee prekvapenie a tesila sa nic netusiac .. no co uz 😒 ako hovori moja psychologicka, tento svet nie je o spravodlivosti 😠

@takyna, @mircalla ako vam preslo to krvacanie? mne to preslo, uz v nedelu to vyzeralo dobre.. len odvtedy stale spinim, co sa mi teda vobec nepaci 😠 ci sa maternica este docistuje.. a spamatava sa z toho soku .. 😕

mircalla
23. dec 2010

@lahhel ten rok 2011 uz bude konecne prelomovy
@ninockaskv preslo mi do 2 dni (mala som vela cevenej krvi dokonca kusy sliznice) a potom som este asi tyzden spinila...taka tmavohneda krv a bolo to samozrejme aj podstatne slabsie.

ninockaskv
23. dec 2010

aha.. tak nachvilu mi odlahlo.. do dvoch dni preslo krvacanie a teraz asi 4 den spinenia.. 😅 tak hadam sa drobci drzia zubami nechtami.. niekedy sa zobudim s takym kludom na dusi, ze fajn, vsetko bude v poriadku.. ale potom, clovek zacne rozmyslat.. a je to stres.. tak lustim o dusu krizovky, hram karty.. len aby som na hluposti nemyslela.. 😉

idem chlapovi najst recepty a uvarit zemiaky.. zjavne sa chce pustit do vianocneho varenia a pecenia 😀

ninockaskv
23. dec 2010

joj a to som chela tento rok tigra bol hnusny... vela znamych vravelo.. rychle neocakavne ohnive zmeny.. dufam, ze to maju cinania podchytene a ten buduci bude pre nas vsetky ovela lepsi .. 😉

shandy
23. dec 2010

ahojte zienky 🙂
volajako nestiham 😅
ale aspon takto Vam chcem vsetkym zazelat pokojne sviatky v kruhu najblizsich, cakatelkam, v roku 2011 tie vytuzene //, ktore Vas privedu k babatkam, tehulkam bezproblemove tehotenstvo a maminkam nech si uzivaju svoje pokladiky, po ktorych tak dlho tuzili 😵 .
Gratulujem aj cerstvym tehulkam a drzim vsetky palce aj na nohach 😵 😵 😵
pa paaaaaaaaaaa

gerdusha
23. dec 2010

ahojte,

chcem vam vsetkym zazelat krasne vianoce so vsetkym, co k tomu patri /aj ked sneh to asi tento rok nebude/ a hlavne, HLAVNE KRASNY NOVY ROK...a so vsetkym, co k tomu my snazilky a tehulky chceme...a "uz maminam" zdrave deticky

tanitta
23. dec 2010

KOcky zelam Vam stastne a vesele a aby tie dalsie Vianoce boli este krajsie a radostnejsie 😉

callex
23. dec 2010

@balinka supik sprava..veru testovala si skoro..drzim palce nakrv.
@falin..vyckaj do krvicky.

balinka
23. dec 2010

@callex dakujem 😉 asi to bolo skoro,ale aj tak som opatrna,uvidim v pondelok 😉

takyna
23. dec 2010

Krásne Vianoce a pohodové sviatky v kruhu najbližších Vám zo srdca prajem 😵 😵 😵 😵 😵 a bohatého Ježiška 😵

mirinda10
23. dec 2010

stastne a vesele Vianoce, vela pohody a lasky pri vianocnom stromceka a hlavne vela energie cakatelkam do boja o vytuzeny poklad, nesmiete to vzdat, treba vydrzat 🙂 🙂 🙂
ja sa uz neviem dockat ked Emma bude zajtra odbalovat svoje darceky, bude uplne vo vytrzeni 😵 😵 😵

avaka
23. dec 2010

🙂 🙂 🙂 kocky,zelame nadherne vianoce,vela lasky a pohody.. 🙂 🙂 🙂
my sme uz urobili stromcek a to bolo kriku dáááááááááájjjjjjjjjj 😀 😵

pikha
24. dec 2010

ahojte babulky,
vsetkym krasne Vianoce 🙂 vela lasky a pohody.. a nech je novy dalsi rok uspesny, plodny a stastny pre kazdu z nas..

ninockaskv
24. dec 2010

aj ja vam vsetkym prajem stastne a vesele.. maminam s detmi prijemne chvilky a nam ostatnym, nech takto o rok uz nemame cas na vianocne rozpravky 😵

falin
24. dec 2010

@rebeka33 - samozrejme negativna 😖 . Dakujem verim ze buduci rok bude plodnejsi

@balinka - supis, tesim sa a drzim palceky
@callex - uz je to aj z krvicky jasne ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre