Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ikuska
7. okt 2013

@zibi dakujem, 8. den

tancik
7. okt 2013

@mimika1973 jedno je FHB/1 a druhe HB/1.....preco?ty sa ako mas?

bergalm
7. okt 2013

@mimika1973 ahoj no praveze priznaky nic moc akurat ma pobolievali bradavky a obcas brucho ako na menzes 😉 no este nemam vyhrane zajtra by som mala dostat menzes ale snad uz 9mes.nepride!!!!no my sme inu alternativu ako darcovske nemali a nelutujeme 🙂 lebo boli skvele a hlavne zdrave i ked sme za ne zaplatili 😝

bergalm
7. okt 2013

@zibi dakujem

nelly3
7. okt 2013

@zibi
ja som uz druhy krat co som bola potrebovala 3ks 😉

bergalm
7. okt 2013

@sally2401 moja 8den moze byt skoro pre Teba vydrz do toho 12steho ako mas mne to tiez nesilnie bohvieako zajtra mam oficialne testovat a aj budem a presne kazdy test je iny tak nenechaj sa rozhodit viem o com hovorim som zazila biele testy skor ako som mala testnut a nalada bola cele dni v tahu 😖 a dost ma to ovplivnilo negativne takze nic nie je stratene mas 4dni este a mozno je troska pomalsie 🙂 myslim na Teba

nelly3
7. okt 2013

@speranza1
ale co si, ze vysledky, v piatok som volala do ba, tam su nakoniec lebo,ze tam sa to robi a v piatok nic nerobili s tym, ze to robia raz za 2-3 tyzdne, no takze budem volat az v stredu, uz to necham tak, bude tak ako ma byt a hotovo. takze jedno balenie merional na sk stoji 99 eur (t.j. 10ks), je to lepsie u nas vybrat na sk alebo z rf zobrat? potom ked si to davala refundovat si prilozila blocik z lekarne na sk v eur to asi nevadi vsak. ty mas doveru? uz si nepamatam.
@ria191 mysli na mna, ved vies co 😉

bergalm
7. okt 2013

baby mam taku otazku vy co ste ostali tehulky ostali ste doma na PNke? alebo su tu aj take co chodia v pohode do roboty?jooj dnes mi totiz volala sefka ze ako to vidim 😲

bergalm
7. okt 2013

@nelly3 ja som mala merional vybrany tu na SK v eurach ostatne lieky v Brne a normalne som to prilozila ku vsetkym papierom len v tej ziadosti som to rozpisala,tak mi poradila ta pani u ktorej som to podavala

bergalm
7. okt 2013

@nelly3 myslim,ze cena je lepsia u nas

nelly3
7. okt 2013

@zibi
takze ten prednison netreba uzivat asi, lebo ja nemam robenu imunologiu a dal mi teraz gyn. v rf preventivne, tak rozmyslam, ze nabuduce si ho asi ani nedam ci?

mimika1973
7. okt 2013

@tancik aha a preco teda ti najprv nedali tieto pekne? co si to uz mala na ET minule? mensi vyvoj ci takyto rovnaky tiez?
No nechapem preco najprv nevkladaju tie najlepsie ale ich radsej mrazia?

mimika1973
7. okt 2013

@ikuska ahojky, tebe robili ET na 4 ci 5.den? a co CM ci Blatocystu: EB, B, XB ci HB? a len jednu?

isabellaa
7. okt 2013

@bergalm ahoj, ja som na pnke.

ikuska
7. okt 2013

@mimika1973 ahoj, et som mala na 4.den, kompaktna morula CM+. A mali sme len jedno, nic na zamrazenie.

buba08
7. okt 2013

@bergalm zalezi od toho aku mas pracu? ci je fyzicky narocna, alebo ci si v infekcnom prostredi, niekto ma psychicky narocnu pracu, co tiez nie je pre babenko dobre, rozhodnut sa ale musis sama a zvazit pre a proti, ja som bola pri obidvoch tehu na PN a aj tak som v obidvoch pripadoch v 8 tt potratila, takze to asi nemalo vplyv, ja mam psychicky narocnu pracu a zaroven v infekcnom prostredi, takze som volila radsej PN, keby som na PN nesla, tak by som si vycitala, ze to bolo kvoli praci, tak pre zmenu nevieme dovod

mimika1973
7. okt 2013

@ikuska CM+ je akoze dobra kvalita ci je to uz na rozhrani vyvoja blastocysty akoze?
Preco necakali do 5.dna? no veru je to statocny bojovnik tato bublinka! 🙂
gratulka tehulka

tancik
7. okt 2013

@mimika1973 no najprv som mala tie tri jedno pekne HB/1 vlozili ostatne zmrazili a to jedno vlozene sa neprijalo...potom na dalsi mesiac som mala krasne vajicko tak mi ho vybrali davali mi ho ako 8bunkove a neprijalo sa...a teraz chcem ist rovno na KET

ikuska
7. okt 2013

@mimika1973 Neviem, preco nedavali na 5.den, nedozvedela som sa, mali sme ist v sobotu ale mali plno tak takto mi to bolo vysvetlene. A je to statocny bojovnik a je to tak na rozhrani, ako pisees 🙂 tak uvidime ako sa to vyvinie 🙂

tlucka
7. okt 2013

@nelly3 ahoj, keď ti môžem poradiť, ak máš ešte nevyčerpané všetky tri cykly IVF, tak si radšej vezmi lieky z RF, lebo keď si recept na lieky vyberieš na Slovensku, tak ti to v poistovni nepreplatia. Ja som vo VšZP, žiadosť na preplatenie som si dávala v auguste, do 4 týždňov som dostala vyjadrenie aj peniaze, avšak injekcie kúpené na Slovensku mi nepreplatili.
Neviem, ako či iným kočkám to preplatili, ale radšej si to zisti. Ja si budem brať lieky teraz z RF, mám ešte jeden pokus, tak ho chcem naplno využiť a dať si preplatiť všetko, teda myslím aj lieky. Inak ICSI mi tiež nepreplatili, ale to nepreplácajú ani na Slovensku.

mimika1973
7. okt 2013

@tancik aha tak fajne krasne bublinky, ja sa nikdy k HB veru nedostanem, drzim palceky na ten KET, urcite to teraz vyjde, inak to ani nevidim! 😉 😵

bergalm
7. okt 2013

@buba08 no ja pracujem v oblasti gastronomie ,sefka je super pri IUI mi nedovolila nic tazke robit 🙂 len sediet v casti bufetu a obsluzit par vyznamnych hosti v konferecnej miestosti max.10ludi tak fakt neviem co a ako aj peniazky budu chybat lebo ja mam tak ako mnoho ludi na papieri minim.mzdu cize PN jedna VELKA KATASTOFA 😉

bergalm
7. okt 2013

@tlucka no fajne a ja som si najdrahsie inj.vybrala tu na SVK a to za 204eur!!!!si ma nepotesila ja mam tu istu poistovnu fuuuuha tak toto ma dostalo to akoze preco?mne lekarnicka povedala,ze mali by som si to aj orazit dala 😠 dik za info

miscok
7. okt 2013

@bergalm Ja sob dnes bola v praci prvy den po 3. tyzdnoch.Chcela by som normalne chodit,ak mi zdravie dovoli.Ja robim ale v administrative,taze fyzicky nic narocne.Nechcem to brat ako chorobu.Je mi sice zle a plavem si cely den ako na vode,ale ak to bude len takto,vydrzim 🙂

tlucka
7. okt 2013

@bergalm ja som si to tiež myslela. Lenže dávame si žiadosť o refundáciu nákladov za zdravotnú starostlivosť v štátoch EÚ - a keď si lieky vyberieme na Slovensku, tak to nepreplatia!! Nemám pri sebe to vyjadrenie z poisťovne, ale keď sa mi bude chcieť postaviť (mám totiž nohu v ortéze po operácii a nechce sa mi pre to ísť), tak by som vám napísala presné vyjadrenie z poisťovne.

kama2
7. okt 2013

@bergalm ja robim v administrative,do prace hned po vklade,robila som az do konca,nastastie som mala bezproblemove tehu

buba08
7. okt 2013

@bergalm hm je tazke sa rozhodnut, ale mozno ze ked budes ok, tak by si mozno aj mohla pracovat, ale ako som uz pisala, rozhodnut sa musis sama. Ja v mojej praci by som urcite volila PN, aj kvoli tomu infekcnemu prostrediu a mam viacero diagnoz, ktore tehu nepraju, tak by som urcite uprednostnila PN. Dufam, ze sa spravne rozhodnes, drzim palce.

gaga83
7. okt 2013

@nelly3
@miscok @ziby @yanka1 baby uz nie som strbava😀😀 dnes mi spravil zubar docasnu nahradu. Zatial kym sa bude riesit o 2 alebo o niekolkoooo mesiacov pravdepodobne implantat. Takze kludne si mozem riesit Ket a potom sa uvidi 🙂

miscok
7. okt 2013

@gaga83 Tak uz sa mozes cerit 😀 Kedy ti vychadza KET? Potrebujeme dalsie pasazierky do vlaku,nech je veselo 😝

gaga83
7. okt 2013

@miscok no pekne drzkaj miestecka vo vlaciku😀😀 asi okolo 15-16. 11 dufam;););) To uz aby si mi pomali o 2 tyzdne posielala tehu virusiky😀😀😀😀 A ty ako sa citis?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre