Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
23. júl 2009

Tak,Jui,dost,ked pridem domov v tomto teple,som rada,ze sa zvalim.. 😅 Esteze nemame aj v byte horucavu,ale prijemny chladocek..Ale ja mam inak teplo rada 😎
A Ty sa ako mas?UZ pojdes na velky UTZ?Ale to leti...Uz sa nemozes dockat vsak?

julietka
23. júl 2009

avka veru neviem sa dockat, tesim sa ze uvidim drobcov ale sa aj bojim aby bolo vsetko ok, ved to poznas 😉
a ty nechces ostat doma PN ked su takeho horucavy strasne? u nas v praci nie je klima a neda sa tam vydrzat, minule leto som tam skoro skolabovala, takze teraz som duplovane rada ze som doma

avaka
23. júl 2009

Juli,my mame v praci klimu,takze nieje to take hrozne,skor vonku,ked idem domov....a o 2 tyzdne mam dofcu,tak uz to hadam nejako doklepem.. 😵
Viem presne,ake je cakanie na UTZ...ked si predstavim,ze pojdem zase az o mesiac...ale uz to nieje take hrozne,ako to bolo do toho cca 9 tt,uvidis,aj Ty budes po tomto UTZ uz kludnejsia 😵

mirinda10
23. júl 2009

juli naozaj sa moze letiet az po 3 tom mesiaci, no ja som letela na 1 den po ET a nic sa nestalo tak neviem mne doki v Brne povedal, ze to nema vplyv na bobacika ale urcite sa spytatm na to

julietka
23. júl 2009

miri, kolegyna je tehu a manzela ma zo zahranicia takze casto lietaju ku svokrovcom a zistovala si to u leteckej spolocnosti a povedali jej ze od 3 mesiacov do 7 mesiaca, potom uz zasa nie...vraj to nieco sposobuje a moze nastat aj potrat...to len tlmocim co zistila ona..neviem mozno kazda letecka spolocnost ma ine poziadavky..

julietka
23. júl 2009

dufam ze zuzlik dopadla dobre a mimi je v poriadku.. 😕 🙂

mirinda10
23. júl 2009

to viem aj ja ze po 7mom mesiaci nie aj ked Francuzi beru aj v 8mom ale musis mat papier do dokiho ale nechapem kto to kontroluje do 3ho mesiaca ked to este nie je vidno fakt je, ze v 7 mom mesiaci to tak lahko neschovas 😉

mirinda10
24. júl 2009

dobre ranko babulky moje, dnes pre nas pracujuce uz je piatok a ide vikend moc sa tesim uz mam toho za cely tyzden dost ale ma sa ochladit tak uvidime co budem porabat cez vikend

mircalla
24. júl 2009

dobre rano, obcas nakuknem, ci su nejake spravicky od zuzle
dufam, ze vsetko ok
ja mam dnes posledny den v praci, zvlastny pocit

inak zle mi moc nebyva, ale zapasim so strasnou priam neuveritelnou unavou. len sa rano zobudim a ledva sa hybem. myslite, ze to je normal, alebo to moze byt nedostatok zeleza? zavrate nemam, len ta unava, niektore dni su ok, ale vacsinou nie

mirinda10
24. júl 2009

aj ja cakam na spravikcu od zuzli ale asi este spinka vcera mala tazky den tak si to zlaticko zasluzi

mircalla a chces byt do porodu domka alebo iba na par mesiacov si urobis volno a potom sup do prace

zuzla80
24. júl 2009

Ahojte babulky, nemala som včera prístup na net, tak som Vám nemohla napísať - písla som len Lenke smsku, ale asi ani ona už na nete nebola - inak Lenik ďakujem ti za krásnu smsku - veľmi mi upokojila dušičku.

No žiaľ babulky, sme opäť na začiatku - dutinka už nebola, iba akýsi zhluk buniek o veľkosti 5mm, vzali mi ešte hcg, ale myslím, že je to už aj tak zbytočné. Doki sa vyjadril, že to čo vidí na utz, za tehotenstvo nepovažuje. Plod sa zrejme vypudil - to bolo to, čo zo mňa ešte v pondelok vypadlo - a ostali tam ešte nejaké zhluky buniek. Nechcem ísť na kyret - aj doki súhlasil, že sa nemusíme ponáhľa, že môžme týždeň počkať, a uvidíme, či sa to samo vyčistí - dúfam, že áno a na kyret nebudem musieť ísť - lebo po minulej skúsenosti, by som fakt nechcela.
Inak keď som si ľahala na utz, tak ostalo na obrazovke sono po predošlej pacientke - a na ňom obrovská dutinka s malinkým drobčekom - tak som jej v kútiku duše závidela 😔
Ste zlaté, že ste na mňa mysleli, veľmi si to vážim - u každej jednej z vás - ale taký je život, niekoho skúša menej iného zas viac, ale verte, že to nevzdám - či už s vlastnými ale darcovskými, ale verím, že raz budem cítiť ako vo mne drobček rastie.

Idem si vás prečítať, tak o chvíľku sa vidíme 😉

mirinda10
24. júl 2009

zuzli to je mi moc luto ☹ ☹ , nechapem co v tom moze byt take pekne blastocysty to je skoda ☹ moc je mi smutno tak som sa tesila, ze pojdeme do boja spolu a vidis ale ani ja este nemam nic vyhrate uvidim co najdeme na prvom utz buduci tyzden aj ja mam kazdy den strach aj ked sa snazim nejak zamestnat a nemysliet na to. Za chvilku idete na dovolenku a trosku zregenerujes sily do dalsieho boja. Som velmi rada, ze si silna a nevzdas sa len tak lahko boja

renysek77
24. júl 2009

Ahoj děvčátka!
Tak jsem si udělala v práci chvilku, abych nakoukla, mám toho dneska hodně, musím si vyčisti stůl před dovolenou, na kterou už se moooooc těším, potřebuju si od všeho odpočinout.....
Zuzli - je mi to strašně moc líto, přesně vím, jak se teď cítíš ☹ Pozitivní ale je, že nebudeš muset na revizi, že je šance, že se Ti děloha vyčistí sama. Já bohužel musela, protože váček už měl asi 2 cm, takže už to bylo moc velké. Ale zatím naštěstí nemám žádné problémy, krvácela jsem jen v pondělí po zákroku a teď už jen občas trochu hnědě zašpiním. A musím říct, že jsem si myslela, že to budu prožívat hůř. Kupodivu už jsem úplně v pohodě. Asi už jsem po všech těch pokusech tak nějak otupěla a teď už můžu být jen příjemně překvapená. Nejhorší asi bylo zklamání po prvním pokusu, kdy jsem skončila s těžkým OHSS na 14 dní na kapačkách v nemocnici s vodou v břiše i na plicích, strašně jsem trpěla a stejně to nevyšlo.....Pak už jsem to s každým dalším pokusem snášela tak nějak líp, ani jsem netestovala a vždy jen čekala, že půjdu na krev, ale většinou mě vždy dohnala mrcha, teda vyjma KETů, tam vždy až po vysazení prášků.
Takže Ti přeju, aby se Ti brzo uzdravila bolavá dušička a do dalšího pokusu jsi šla s velkou vírou a nadějí, že se to povede. A ono se to určitě povede! Moc Ti to přeju!
Ostatní holčiny moc zdravím a přeju vám všem krásný víkend nebo dovolenou, nevím, co kterou z vás čeká 😉
Pa pa

renysek77
24. júl 2009

Ahoj Mirindo!
S těma embryjkama je to fakt náhoda, jestli se uchytí 8buněčné, morulka nebo blastocysta. Já jsem měla skoro vždy blastocysty a teprve tentokrát se zadařilo, byť jen na chvíli. Transferovali mi 2 blastocysty - kdy už jedna byla vyhatchovaná bez obalu a druhá byla expandovaná. Machač říkal, že ta bez obalu se už v den transferu bude uhnizďovat, že už se jim skoro přilepila na misku v laborce....Já jsem ale přesvědčená, že se uchytila až ta druhá, která si ještě chvíli v tý děloze plula......Mám pocit, že to pro tu bez obalu musel být šok, z laboratoře rovnou do dělohy a měla by se hned ujmout....Ale to jsou jen mé domněnky, ale prostě jsem to tak cítila.....

zuzla80
24. júl 2009

Miriček - ver, že aj mne je to veľmi ľúto, ale čo mám robiť - myslím, že pri tomto potrate som viac odolnejšia, alebo ani neviem ako to napísať - nevravím, že mi nieje smutno, je, lebo som verila, že to tentokrát už konečne výjde - ale viac ma zlomil predošlý abort, kedy srdiečko bolo a potom už nieb a to bola riadna rana pod pás - vtedy som ani len kúsoček nezašpinila. Keďže som teraz krvácala, tak som na to bola viac pripravená. Neostáva nič iné len skúšať a skúšať, až kým to dieťatko v náruči mať nebudeme.
A ty žiadne stresy - viem, že ti niesom teraz dobrým príkladom, ale stres je to najmenej, čo prospieva tehuľkovaniu. Miriček teba sa to týkať nebude, ver mi - takže klídek a pohodička 😉

Renysek vidím, že tiež máš toho za sebou viac ako dosť - inak aj ja som pri 1.IVFku skončila v nemocnici na 2týždne s infúziami, tiež kvôli najvyššiemu stupňu hyperstimuláku. Ale nejako to zvládneme no nie, mužíkovia sú nám veľmi dobrou oporou a raz sa isto dočkáme, veríme 😵 Peknú dovolenku ti prajem - ja až o 2týždne

avaka
24. júl 2009

Ahojte,
Ja som len tak narychlo nakukla,ze sa potesim a teraz tu musim nenapadne zatlacat slzy.. 😔 Zuzlik,je mi moc luto,tak som verila...Ale som rada,ze to nevzdavas a raz to klapne,uvidis.. 😉
Pozravujem Vas vsetky

bobjan
24. júl 2009

Ahojky,

Zuzlik, je mi to moooc ľúto 😔

Verím, že nabudúce to už výjde, držkaj sa...

mircalla
24. júl 2009

Zuzli, je mi velmi luto...
Naozaj sme niektore skusane, ale verim, ze kazdy par sa skor ci neskor docka. My sme sa tiez dockali neskor, ale dockali. Urcite to raz pride. Na dovolenke sa torchu odreagujes.

Ja som musela ist raz na reviziu, vraj pre istotu, ale uz mi to vtedy bolo nejako jedno, lebo psychicky som bola uz na tom tak zle, ze toto som uz nevnimala. Ale dufam, ze nebudes musiet. Mna vtedy poslali, ze pre istotu, a uz ma aj mali v nemocke, je dobre, ze ta nenutia.

lenka20
24. júl 2009

ahojte zlaticka, no veru, uz mi potom vecer nesiel net, tak som nemohla posunut info dalej..zuzlik - na tie najkrajsie miesta vedie zarubana cesta... o to najlepsie v zivote sa treba poriadne pobit.. a ty sa tam urcite dostanes, skoda ze nie uz teraz, ale aj tvoj cas pride, viem to na milion percent, ze sa kazda dockame... mas este zmrzikov? dufam, ze sa ti teda tie zhluky vyplavia... co teraz, dali ti nejake lieky aby prisla ms? ci budete len cakat co sa bude diat? no nejak to vydrz do dovce a potom si poriadne oddychnes a naberies nove sily..
mirindik to je pre teba teraz velmi stresujuce citat co sa stalo renuske aj zuzlinke, ale prosim ta ty sa nestresuj, urcite sa ma krpec dobre, len vydrz do sona, uz nech je to tu, vsak 😉
s tym lietanim ja neviem, ale segra letela v 4.mesiaci na dovcu a to bolo uuuplne v pohode.. a predtym letela pracovne do ameriky, to bola asi v 7.tt a tiez v pohode. dokina jej povedala, ze to vlastne este ako keby ani nebola tehotna a ze kludne moze letiet.. ze riziko je az ku koncu..asi kazdy lekar ti povie inak, tak sa opytaj nejakeho komu doverujes a podla neho sa zariad..
avuska ved ty uz mas o par dni za sebou 1.trimester, ty brdo, ako to letiiiiiii 😵 😵 😵

mirinda10
24. júl 2009

renysek, no mas pravdu je to vsetko o stasti, nikdy nevies co sa tam vo vnutri deje je to hop alebo trop len to da zabrat na nase dusicky

zuzli ja viem, ze je lepsie ak to ma odist teraz ako neskor potom to boli este viac ale s tym mas uz svoje skusenosti. teraz sa treba koncentrovat na dovolenku ako aj renysek a nacerpat vela novej energie, budete ju moc potrebovat a potom sup do noveho boja za stastim. ste statocne babulky

zuzla80
24. júl 2009

Ďakujem baby - nádej zomiera posledná - pokiaľ ešte máme z čoho, tak budeme skúšať a veriť, že raz to príde, nič iné nám neostáva.

Lenik nedal mi doki nič, dohodli sme sa, že počkáme týždeň, on mi vravel, že ak chcem môžem prísť ešte dnes na kyret, lebo od pondelka ide na týždeň na dovolenku, ale rovno som sa ho spýtala, či je to nutné, či sa to nevypudí samo - tak vravel, že to môžme nechať na prírodu - že ten týždeň nieje tak veľa a potom sa uvidí. Ale hrozne verím, že sa to všetko vyplaví samo - veď tá veľká a podstatná časť už odišla, tak verím, že si telo poradí a dočistí sa samo. Inak máme ešte 2zmrzlinky - ale rozmýšľam, či nepôjdeme radšej do softu ako na KET. Ale to je len také zamýšľanie sa do vzdialenej budúcnosti. Ale isto Brno je naša posledná zastávka 😉

tanitta
24. júl 2009

ahojky..
Zuzlik.. 😔 ..ani nevies ako ma boli srdiecko ☹ ..verila som...preco sa musia taketo veci diat?...nemam ani slova utechy... kocky to tu uz vsteko pekne napisali..a my uz mozme byt len ako takou podporu v dalsom boji 😉 ...ten spravny cas urcite raz pride... drzkaj sa Zuzlik...ked sme pri tom vypudeni toho zluku... presne toto sa mi raz stalo asi po 2-3rokoch snazenia...sa mi to teraz tak vybavilo v pamati ale nepripisovala som tomu ziadny vyznam kedze sme skusali len normalne....je vlastne mozne ze som bola uz tehotna 😨
no ja som riadne seknuta.. ma ofuklo robocop je 0bodov 😒

zuzla80
24. júl 2009

Táni - nebuď smutnučká, stačí, že som ja, ale ja sa s tým vysporiadam, neboj. A keď whoopsneme do ďalšieho boja, tak sa s tým ešte rýchlejšie vyrovnám. Prežila som už aj horšie - a aj tak pre mňa bol ten "zlomový bod" pondelok - to bol asi ten najhorší deň a pomaly som si začala zvykať na myšlienku, že to skončilo, včera ma to neprekvapilo - aj keď v kúti duše som dúfala. Tiež máš toho za sebou dosť - tak sama dobre vieš, že čo ťa nezabije to ťa posilní 😉

mirinda10
24. júl 2009

zuzli, kyret je posladna stacia urcite sa o to prroda postara a potom, aspon nebudete musiet tak dlho cakat na dasli pokus ci uz na KET alebo soft a pojdete na vec cim skor alebo mas v plane si dat dlhsiu prestavku? ale asi teraz nad tym nerozmyslas a to je dobre treba sustredit pozornost na dovolenku

lenka20
24. júl 2009

inak aj zo mna naposledy vypadol taky uzlik ci co to bolo... nebola to sliznica, take nieco taka gulicka svetla.... bleeeeeeee no stacilo uz 😉 tani ja som presvedcena ze som bola tehu po druhom IUI v 2003, meskala mi ms skoro dva tyzdne a potom prisli silne krce a krv.. vtedy sa este neuzival ani utrogestan ani nic, ani som sa ja blba netestla.. robilo sa to tak, ze ked neprisla ani dalsia mrcha tak som mala ist k dokimu... vlastne po 2 mesiacoch...ale kaslat na to, to uz je historia a velmi daaavna...
zuzlinka ale to je super, ze mate este mrazacikov dvoch.. este si to nechas ulezat v hlave, cez dovcu nieco vymyslite... ani nepochybujem, ze brnu a R. zostanes verna 😉 urcite ti prinesie maleho brnacika alebo brnacku 😉 aj mna uz mrle zeru, uz by som sa do toho pustila, normalne mam abstak snazilkovsky.. minule sme sedeli u nas na teraske s mojou maminkou a svokrou a letel ponad nas bocian a moja mama krici - pod seeeem bocian, pod seeeeem k naaaam 😵 😵 tak hovorim mami prosim ta teraz nie, to by asi nebolo najvhodnejsie kedze som bez manzela 😀 😀 😀
zuzlicek tak teraz skusaj tie babske recepty, horuce kupele, cervene vinko, behanie po schodoch - nech sa spusti poriadna mrska a nech vyplavi vsetko von, aby si nemusela ist do nemocky..
ja vas na par hodin opustim, ohlasim sa vecer. paaaaa

zuzla80
24. júl 2009

Miri ako sa poznám, tak ja dlho pauzovať nevydržím - ale asi skôr ako na jeseň nič riešiť nebudeme. Určite aj Koudy zavelí nejakú tú pauzu a okrem toho v zime cestovať do Brna sa trošku obávam - ale ani túto myšlienku nezahadzujem. Len najskôr sa musí toto poriešiť, aby som nemusela na kyret 😔 .

mirinda10
24. júl 2009

lenik to by bolo keby prisel bocian 😀 co, no neviem neviem ako by si to vysvetlila muzickovi 😵

zuzli ale september, oktober, november je este ok na cestovanie tak verim, ze nastupis na vlak stimulantiek co najskor inak ak budete potrebovat noclah tak nasa hacienda 😀 je vam k dispozicii, izieb mame viac nez dost

zuzla80
24. júl 2009

Leni ty si taká podarená - ja tak rada čítam tie tvoje "historky" - teraz mám na mysli tie s bocianom 😀 No veru neviem ako by sa mužík zatváril keby si ho v decembri čakala s otvorenou náručou a s tehu bruškom 😅 😅
Inak na to víno a teplý kúpel som už myslela a myslíte, že sexík môžem 😨

zuzla80
24. júl 2009

Miri a ďakujem za nocľah - možno sa raz ozvem 😕

mirinda10
24. júl 2009

zuzli ja si myslim, ze sexik a vinecko to bude presne co mozes a musis 🙂 , mozes mojka kedykolvek sa ozvat si vitana aj s muzikom tak dialku ked som to minule hovorila muzikovi tak hned preco si im nepovedala aby u nas prespali tak teraz to vies a moja ponuka plati pokial sa neodfotis s peknym bruskom a aj potom ak sa ti bude cniet za BA

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre