Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
3. aug 2009

mircalla na to sa neda povedat nic to je zivot a zivot nie je fer ale musime verit a ta viera nas bude hnat dopredu
nastupis do prace a prides na ine myslienky naplanujte si peknu dovolenku a treba sa trosku odputat od tehulkovania ja viem, je to tazke ale da sa to ja som mala 6 pokus a teraz tento je 7mi
inak ja si myslim, ze IVF ma vyssiu potratovost ako normalne otehotnenie inak ked sa pozriete na vysledkz caru tak tam su dva stlpce jedno je poztivne tehu a druhe akcia srdiecka a asi ci dojdeme do 12tt a rozdiel je tak 25% a je to skoro vsade aj na darcovskych na IVF aj na KET ale niektore baby to zistia, ze su tehu tak ked meska 2 tyzdne a pokial pojdu k lekarovi to je dalsich par tyzdnov tak ked tam dorazia mozno uz pride mrcha alebo su uz v 12tt

inak moja sesternica sa moc tesila, ze je teho podla testiku, vsetkym to povedala a ked isla prvy krat na utz tak tam mala iba prazdny gestacny vak tak ju hned poslali na kyret len sa poucila a ked cakala dalsie tak bola ticho do 12tt len najhorsie bolo, ze si do 10tt myslela, ze je tehu takze stava sa to aj moja dalsia kamoska nie dve pri normalnom tehu potratili v 8tt ale je pravda, ze mali cez 35 inak vekom sa pravdepodobnost potratu zvysuje takze aj ja sa moc bojim

juli tak to bolo super planovanie s tym auto, ked uz ste ho vopred kupili take velke, asi ste tusakovali, ze budu dvojky co 😀 😀 😀

tanitta
3. aug 2009

zuzli.. ja viem ze to velmi nepomoze..je to stale este dost cerstve a je to ako keby trnom do srdca... len som sa snazila odlahcit situaciu... ja som mala kamosku resp. mam a ostala tehu hned po vysadeni atk..myslela som ze sa zblaznim....vtedy ma to total odrovnalo.. az tak ze sme museli odist na tyzden prec do kupelov...

miri... zaciatky su veru tazke... ale 7je stastna 😉 ...

julietka
3. aug 2009

mirindi ja som si vzdy velmi zelala dvojky a my mame s maminej strany v rodine dvojky aj troky a ludom co sa cuduju ze sa nam podarili dvojky a nevedia ze sme boli na IVF tak toto hovorime, lebo keby sa nam aj prirodzene podarilo ta pravdepodobnost dvojok aj trojok tam stale je 😵

babenky buduce tehulky naozaj najlepsie terapia je dobra dovolenka. my sme sli do toho posledneho IVF s tym ze ak to nevyjde ideme na dobru dovolenku, uz som dovliekla aj kopec katalogov a povyberala kopec hotelov a destinacii kam chceme ist a vobec som sa uz nesustredilla na to IVF ale na dovolenku a listovanie v katlaogoch no a ked som nemala vobec ziadne priznaky uz som si pomaly vypisovala dovolenkovy listok, no a testik ukazal dve ciarky 😵
takze niekedy robime chybu ze sa az moc moc na to babatko upiname

zuzla80
3. aug 2009

Táni veď som sa aj pobavila na tých gumičkách 🙂 😀 Už je lepšie, len ten počiatočný pocit, keď sa to človek dozvie... Aj mužík mi hovorí, že predsa nemôžme každému závidieť, že čaká bábo, ale keď tu ani nejde o to, že závidim, ale ide proste o to, že prečo si jedny musia toľko vytrpieť a prežiť toľko bolesti, pritom čo je pre niekoho samozrejmé a tak jednoduché...
Ale ja verím, že raz bude dobre, niekde vnútri to cítim - inak si stále spomeniem Táni na snažilky z českej rodiny - a veru sú tam baby, čo preskákali aj horšie a aj na teba, tiež si to nemala ľahké.

Miriček mojko neboj, u teba to bude dobre uvidíš, už musí - vieš ten TVOJ ČAS už predsa nastal. Kedy idete skontrolovať bobáčikov, vo štvrtok?
Inak ja idem vo štvrtok na kontrolný utz, tak držte palce, nech je všetko ok a nech tam nič neostalo.

Idem už domka tak sa majte pekne paaa a už len 4pracovné dni 😀

zuzla80
3. aug 2009

Juli s tým upínaním sa s tebou maximálne súhlasim - mne sa zatiaľ stále podarilo otehuľkovať len na dovolenke, tak verím, že to odreagovanie sa má svoje pozitívne čaro.
Už padám páčko 🙂

tanitta
3. aug 2009

Zuzlii...veru si vezmi napr. rekorderku janulku.. po 10ivf to prestala pocitat 😝 ....

tanitta
3. aug 2009

tak paaa.... ja idem do hajan.. veduci ma rezimcek tiez😎 ... moja mama sa len cuduje ze jakto ze on je taky dobry 😀 ... tak vravim disciplina musi byt 😅 ....ked sa zobudi vyrazame prec cez den sa neda ..hic...

lenka20
3. aug 2009

caute babulky, ja dneska az teraz, prvy den v praci po 2-tyzdnovej dovci bol strach a hroza 🙄 🙄 🙄 viete si predstavit 😝
zuzlicek - presne viem ako sa citis...pamatas? ake som mala nervy a depku ked segra oznamila, ze je tehu.. a to po mojom negativnom kete a predchadzajucich 2 potratoch..tanicka to vie asi najlepsie 😝 😝 bolo to strasne a moj mangel mal co robit aby ma dostal do normalu a to normalne ja som ten kludas v rodine.. (okrem vtedy ked zurim 😀 😝 ) a potom to nejak preslo.. trvalo to dlhsie ako ked boli tehu kamosky alebo cudzie baby.. ale bol to dobry sok, pretoze odvtedy uz mi tehule vobec nevadia, teraz uz moze byt tehu pre mna kazdy den niekto... takze nakoniec to hodnotim ako velmi pozitivnu skusenost - ale to hovorim az teraz po dlhsom case 😉 ale slzicky su dobra vec, naozaj, vyplavi sa smutok prec a cloveku je lepsie.. takze vobec nech ta to nemrzi...a ze to vidia na tebe? pozri, normalny clovek sa nebude pred tebou chvalit na plne pecky ked vie, ze sa tiez snazite alebo ak vie, ze si uz o mimi prisla... a nenormalny nech si mysli co len chce.. na mienke necitlivych ludi ti zalezat vobec nemusi...
mircalla - medzi ludi, ine myslienky, niekam vypadnut... zabava, smiech, spolocnost... spravit si par peknych dni s priatelom.. to je liek.. a zatial nemysli na dalsi pokus a snaz sa nezaoberat tym co bolo, ci ina darkyna by bola lepsia, mohlo to dopadnut takisto... to nijak clovek neovplyvni ale som presvedcena, ze kazda sa dockame, len musime vydrzat... kazda skusenost nas posilni ak jej to dovolime... pozitivna aj negativna...
cakacka na darcovske - na mna sa nedivajte, ja som chcela januar, takze preto to tak dlho trva u nas.. ale inak by to bolo rychlejsie....
tanicka veru, teraz vecer je vonku najlepsie....
pozdravujem vas vsetky, pekny vecer 😵 😵 😵

mirinda10
4. aug 2009

dobre ranko aj ked uprsane ale opat v plnom nasadeni v praci. Zuzli uz iba 4 dni to sa este da nie 😉
lenik pekne od teba, ze si nakukla no to vies po dovce je vsade prace ani moja praca sa sama nespravy a pocka neutecie skoda niekedy by som si priala aby mala nohy a nech utecie ale ona pocka 😀 😀 😀

inak ja som tuto noc moc dobre nespala mala som zle sny ani muzika nemam domka no bolo mi trosku smutno dufam, ze mimisek je ok uz sa testim na piatok len neviem ci sa muzikovi postasti prehodit sluzobku aby som do Brna nesla sama stale sme tam boli spolu ale ak sa nebude dat tak pojdem moc som zvedava aky sme uz velky

zuzla80
4. aug 2009

Ahooojte 🙂 už len 4pracovné dni 😀

Lenik, ja sa na to pamätám, ako sme ťa utešovali cez fórum - pamätám si na to, akoby to bolo len teraz nedávno. Aj ja som si už myslela, že ma žiadne tehotná nerozhádže, ale včera... asi tým, že to je čerstvé. A veru Leni s tým s tebou súhlasim, že ak by bola aspoň trochu citlivá tak to takýmto spôsobom nepodá, ale ja som z nej mala pocit, že normálne sleduje ako zareagujem, čo budem robiť a ako sa budem tváriť... Ale presne kašlať na to... vyrozprávala som sa vám a aj mužíkovi a je to omnoho lepšie - fakt je to dobrá terapia ten náš koník a tí naši mužíci koľko si musia vypočuť, ale veď od toho ich máme 😀

Mirindik zlé sníčky, tie vedia vystrašiť, ale našťastie sú to len sny - to asi z toho, že sa tu každú chvíľku bavíme o veciach nevhodných pre tehuľky. Ja už sľubujem, že už ani muk 😉 Vidíte ja som sa vás chcela spýtať, že ak vám už ako tehuľkám robia utz v R., tak do tej miestnosti, kde sa robí utz môže aj mužík?

Táni veru Janulka alebo Statica. Inak zabudla som pochváliť asi fotečky však - toho nášho modroočka krásneho 🙂
A tie 4dni sa dajú, ale lepšie by sa dali také 1-2 😝

julietka
4. aug 2009

ahojte babenky 🙂 dnes je akysi divny den..mirindi ani ja som tuto noc nemohla spat..az nad ranom som konecne zaspala..
babenky mne sa dnes strasne toci hlava asi z toho pocasia mam nizky tlak 😕

zuzlik ano UTZ sa robi vzdy v tej miestnosti kde vzdy a muzik moze dovnutra, ale najskor ma zobral Stelcl dnu samu a povedal ze ked bude vsetko v poriadku az potom zavolame muzika, takze tak 🙂

babenky prosim vas neviete mi poradit ked mam vysadzat postupne vsetky lieky..doki povedal ze od ukonceneho 10tt do konca tretieho mesiaca uzivat a postupne vysadzat..no ja som myslela vzdy ze koniec 1trimestra je 12tyzdnom, ale teraz vsade pozeram ze az 13tt je ukonceny, tak mam dilemu ci mam uzivat lieky do konca 12tt alebo 13tt, verim ze mi budete vediet niektora dat na to odpoved...nechcela som Stelcla zatazovat takymi prkotinkami..

mirinda10
4. aug 2009

no mne povedal, ze tiez znizovat davky od 10tt iba utrosa od 12tt do 13tt ale napis mu on je zlatusik napise hned ale ja sa ho presne spytam v piatok ked tam budem nech viem
ja som tam teraz muzika nemala bolo to dost male iba ten gestacny vak bol velky ale asi teraz to tiez neuvidi nakolko asi nebudem moct ist so mnou, uz aj tak behal ako som povedala ale teraz sa to asi nebude dat zmenit ale co uz ved pojde na utz ked uz tam bude nieco vidiet viac alebo na 3D ak sa tam pravdaze dopracujeme

maahuliena
4. aug 2009

ahojte babulky 🙂
prišla som vas nachviľu omrknuť 🙂 😉 a aj pozdraviť 🙂 a čitam, ako sa máte 🙂 😔
..u nas sazazraky zatiaľ nekonaju.. Bt klesa, som niekde den pred ms.. ale ked dôjde tak musím volať do R. a objednať sa na ten UVZ a krv na 7dc 🙂 ale podla mna je to ešte skoro a žiadne vajucho mi nebude vidieť, resp. ani vaječníky zase 😅 🤐

mirinda10
4. aug 2009

mahu ahojky ja ta vyzeram drzim placeky aby sa to podarilo ale este pockaj pokial mrcha neprisla tak este nic nie je stratene a testik si teraz nerobila? nebojkaj Brno to isti treba len verit

maahuliena
4. aug 2009

mirindik 😉 si zlatá, ale krčok už je v polohe ako pred ms, takže tipujem den, dva a je tu... aj ked naozaj nič nie stratené, kym nedôjde 🙂 testik som robila, ale nie hned ráno.. a je tam slabulilinka, skôr duch a tym už moc neverim 🙂 škoda tento cyklus som tomu skoro uverila, lebo som mala aj možný IP a aj som spinila... mno nič Brno to istí 🙂 😉
a držiim palcuchy na piatok 😵 😵 mooc 😵

tanitta
4. aug 2009

ahojky...
Mahul... este pockame.. 😉 .. mozno ms vobec nepride aj napriek tej BT 😕 ...
Julie.. ja som vysadila utros az v 19tt postupnepostupne tak ze som to skoro naraz vysadila 😅 😅 ja si myslim ze ono zase uuplne presne vysadzovat nemusi .... ja som pisala K a ten ze aj naraz mozem ...

julietka
4. aug 2009

tanitka, mirindik nasla som tie papriere z centra, ja som myslela ze som ich odovzdala mojej gyndoske, ale ona mi ich vratila spolu s tehu knizkou...takze je tam napisane ze uzivat do ukonceneho 10tt a postupne behom 2 tyzdnov znizovat...takze asi tiez to chapete tak ako ja ze uzivat len do ukonceneho 12tt?

mirindik som zvedava ako to tebe v piatok doki vysvetli...normalne mi chybaju ti brnaci, oni su taki zlati...ak vsetko dobre dopadne tusim si tam pojdeme este pre jedneho surodenca 😀

tanitka ale tebe to kazali asi preto tak dlho lebo si mala nejake komplikacie na zaciatku, si bola v nemocke ze? tak asi preto.. 😕

mahuli a vy ste teraz skusali v prirodzenom cykle? ked si este malu ciarocku tak este nic nie je stratene 😉
a kedy mas dostat MS?

mirinda10
4. aug 2009

babulky za chvilku idem k zubarke ale neviem ci mi moze dat anestezu na zub hnusak boli ked cistia kanalik poviem jej, ze som tehu nech vie bude potom este len boliet stale mi to preliecuje a minule bolelo az 4 dni ale to som este nevedela, ze som tehu alebo som to asi este nemala potvrdene z krvicky tak som si dala ten paralen ale teraz co bude to neviem ☹ drzte mi palce nech to tam v tom kresle prezijem

zuzla80
4. aug 2009

Mirindik dúfam, že si to u zubárky prežila - asi neskoro, ale mám taký pocit, že anestéza v tehu nieje veľmi dobré riešenie, ale snáď ti zubárka bude vedieť poradiť lepšie. Tak nech ťa čo najmenej trápi a nech tá bolesť rýchlo pominie 😉

Mahu neboj raz sa to podarí ak nie teraz, tak v Repráku vám isto pomôžu, veríme tomu všetky 😉

mircalla
4. aug 2009

ahojte

mahul, je mi velmi luto:((((

inak aj zlatica puskarova je tehotna, som sa dnes docitala

ja som prvy den v praci, je to dost peklo, ale mensie ako doma

vsetko sa mi zda taka zbytocne a smiesne nepodstatne, co sa tu riesi, vacsina debat o nicom

avaka
4. aug 2009

Nazdaarek 🙂
Tak citam,co noveho....Mahu,myslis,ze mrcha pride?? ☹ no dufam,ze nie...Tebe sa uz stalo,ze si mala dve a potom prisla mrcha?Tusim si take cosi pamatam... Drzim palce,aby neprisla,nie vzdy sa treba na teplotu spoliehat...
😉

Juli,tak je to,aj mne kazal Stelcl postupne od ukonceneho 10tt vysadzat,a do konca 12 tt uplne vysadit.ale ja som zacala az od 11 tt,kedze som mala termin inak na utz..myslim,ze tyzden naviac neuskodi..

😵

Mirinda,takze vo stvrtok ides kuknut aj druhe srdiecko? 😉 Tesim sa 😵 A to Ta este stale trapi ten isty zub? 😕 No hroza..

Mircalla,urcite nie je lahke vracat sa do prace,ked vieme,ze sme nastavene uz na nieco uplne ine.. 😔 ale verim,ze Ti to bude rychlo ubiehat,kym budete moct zase nieco riesit..Moc Ti drzim palce 😉

Zuzli,cas do dofci sa krati 🙂 ,si predstav,ze my este stale nevieme,ci niekam pojdeme 😅 ,ale ak nie,svet sa nezruti..nachodili sme sa uz dost a ak sa nahodou nieco pritrafi,potesim sa,ak nie,tak neva.Pozeram nejake last minute..

Tani,Leni,ahojte 🙂
Tani,uz bola aj dalsia plavecka hodina?Ci len raz do tyzdna?

julietka
4. aug 2009

ahojki avusik, ty si sa tu dlho neukazala 😉
s tymi liekmi..ja som zacala podla Stelcla vysadzat vsetky lieky od minuleho piatku, ale ten crinone (utrogestan) ten budem vysadzat az teraz od 12tt a asi ho budem uzivat aj 13 tt, snad sa nic nestane..

moj muzik vcera prisiel ze prenajal nam chatu na Liptove takze pojdeme aspon tam mozno na tyzden, este uvidime ako tam bude, lebo je to uplne mimo civilizacie, v lese a nikde nic, tak dufam ze po dvoch dnoch neuteciem 😨

avaka
4. aug 2009

Juli,ved take chaty su najlepsie 🙂 Pokoj od vsetkych a od vsetkeho... 😵 Aspon si oddychnete a budete mat zmenu
No a ten crinone,neviem ako vysadzat..,to beries len raz denne,ze?Podla mna urcite neuskodi,ked ho budes brat dlhsie.. 😉

Ja budem mat tiez dovolenku,tak som zvedava,kde skoncime.Rada by som niekde vypadnut...no ved uvidime..

Aj tebe uz tak rastie brusko?Mne behom poslednych 2 tyzdnov velmi,uz sa neda schovat 😅 ,ale ved ani nechcem 😎

tanitta
4. aug 2009

avaka.. 2xdotyzdna.. ideme zajtra a v piatok...
julie.. takze nasamote u lesa 😀 .. no super;).. ale splachovacie wc by tam aspon mohlo byt vsak 😵 😉

mirinda10
5. aug 2009

dobre ranko
no koho to tu nevidim avaka nas prisla pozriet no idem na utz v piatok tak si este trosku musim pockat ale to je uz za chvilku

tanitka to plavanie je super pre veduceho zlepsi sa mu imunita a pre deti to je hra a potom sa vobec neboja vody ak sa dopracujeme aj my k veducemu tak ideme plavat tiez

juli, zober knizku, nejake DVDs s laptom a budete chodit na prechadzky, cerstvy vzduch a mas istotu, ze tam ziadnu prasaciu chripku nedostanes 😀 😀 😀

zub je to ten isty a antesteza nebola ani rtg iba mi to docasne zavrela a budem tam chodit kazde 2 mesiace na kontrolu a vymenu docasnej vyplne a ked porodime tak potom urobi rtg a ako dopadne tak uplne zavrie zub tak si uzijem ale aspon mi bude stale kontrolovat vsetky zubalky 😀 😀 😀 inak vobec ma teraz nebolka mzno aj ten prendison trosku zaucinkoval

zuzli uz iba 3 dni no poobede uz si za polovickou a to uz pojde dolu kopcom 🙂

katarinkamt
5. aug 2009

Ahojte dievcata, so zaujmom som si precitala prispevky...........som tiez jedna z Vas a velmi dobre sa citaju prave tie spravy, kde niektora hovori o uspechu, tym sa drzi nazive aj moja nadej....🙂
My sme absolvovali 4cykly na Slovensku, 2x v Iscare a 2x v Helise v martine. Pristup v Martine sa mi zda ovela lepsi ako v BA, ale isto je to len subjektivny nazor. Po vsetkych nezdaroch som navstivila este Doc. Tomasa v Ruzomberku, ktory sa venuje specialnym vysetreniam embyi este pred ich transferom, ale je to tak financne narocne, ze k nemu nechodim. On mi odporucil este nejake vysetrenia v Ustave pro peci o matku a dite v Prahe, malo by ist o imunulogicke testy, ktore robia len tam, ak ste tam niektora boli, prosim, napiste mi, o co vlastne ide. Chc ela by som to podstupit, ale nie som si ista, ci to este ma zmysel, rozmyslala som aj o tom Brne, ale ked mi nepomohli tu u nas, pomozu mi tam?

zuzla80
5. aug 2009

Ahojte babulky 🙂

Mirindik takže v zdraví ste to prežili 🙂 to je dobre - tak nech ťa neposlušný zub už konečne netrápi 😉 Veru, veru o pár minút pôjdeme dolu kopcom 🙂

Juli takže vidiecká chata - ja mám práveže takéto zátišia rada a keď je krásna príroda na vôkol, tak sa dá príjemne zrelaxovať. Určite si to tam vychutnáte a čerstvý vzduch drobcom prospeje 🙂

Avuška takže nem bude stretávka vo Vodiciach 😖 😀 No nevadí, snáď do vtedy niečo vymyslíte a možno nejaký last minute chytíte

Tánička dnes už niekde plavú a lamú plavecké rekordy 😀

Mircalla mne tiež bolo lepšie v práci ako doma, doma na to človek neustále myslí a myšlienky mu potom chodia kade tade. Inak s tou prácou ma to mrzí, ale mne sa stalo pred rokom to isté - veľkú časť mojej práce mi vzali a pár týždňov som si pripadala ako nepotrebná a šéfka mi to aj dávala pociťovať - ale neskôr som si povedala, že keď mám menej práce, tak aspoň nebudem v takom strese a pokiaľ mi nesiahnú na plat tak nech si robia čo chcú. Už ma takéto firemné "záležitosti" vôbec ale vôbec netrápia.

Katka vitaj 🙂 - ja mám za sebou vyšetrenie v Prahe - v Podolí. Zisťujú sa tam protilátky proti partnerovým spermiám, cudzím spermiám, proti embryju a taktiež iné protilátky, ktoré majú súvis s otehotnením resp. aj s nevydarenými IVFkármi. My sme za to vyšetrenie ako samoplatca zaplatili okolo 5000kč - mne vyšli pozitívne protilátky a nasadili resp. odporučili mi Prednison a anopyrin. Ale ak by si sa rozhodla pre Brno, tak myslím, že to imuno vyšetrenie v Prahe ani nemusíš podstupovať, lebo v Reprofite dávajú Prednison a Anopyrin väčšine stimulantkám. Ale rozhodnutie je na tebe - v niektorých slovenských CARoch napr. aj v Martine sú proti užívaní Prednisonu, čo lekár to iný názor.

Lenulik ja mám 2,5dňa do dovči a ty máš už 2mesiace za sebou 🙂

julietka
5. aug 2009

tanitka s tym WC mas pravdu, to bola moja prva otazka na muzika kde je wcko, povedal ze dole pod schodami, takze z toho nadsena nie som, kedze teraz este stale chodim 5krat za noc, takze to budem celu noc behat len po schodoch hore dole..

katarinkamt vitam ta a verim ze v Brne vam pomozu. Inak nazor lekarov v Brne na tu imunologiu je asi taky ze je to zbytocne, lebo vraj to vacsinou vobec nie je o imunite,ale o stasti, pokial nejde o nieoc vaznejse a vlastne tu imunitu obchadzame tym IVFkom. Mozno akurat protilatky proti trofoblastu. Pokial ide o tie vysetrenia ak by si ich velmi chcela tak tie iste robia aj v Brne www.viameda.cz, vraj su to tie iste co v Prahe. Ja som si ich tam davala robit a vsetko mam v poriadku. A tak ako ti pisala zuzlik tak v Brne v reprofite davaju aj tak preventivne prednison a doki mi vysvetlil ze prave preto su tie imuno vysetrenia uplne zbytocne lebo vzdy ti daju len ten prednison, pretoze iny liek na to aj tak neexistuje. tak drzim palce Brno je zaruka 😉

mirindik tak napokon si celkom dobre pochodila s tym zubarom, to je dobre ze to takto vyriesili 🙂hlavne aby ta zubok netrapil pocas tehu 😵

zuzlicek aj ty uz to mas za par 🙂 my ideme asi v nedelu na tu samotu u lesa ako to tanitka nazvala 😅

avusik mne akosi nerastie brusko, zo zaciatku sa trosku vyhuplo a teraz uz nic, preto sa bojim ci je vsetko ok...
viac mas IP aby som tu nezahlcovala forum 😉

inak zdravim vsetky ostatne babenky 😉

lenka20
5. aug 2009

ahojte zlaticka 😵 😵 ja zase len na skok 😉 nestiiham, ale zajtra bude lepsie...
zuzlicek - jeeej, tebe sa to blizi, to uz mas za par 😉 a ja veru tiez, uz len 4 mesiace, jupiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵
tehulky - kazdej rastie brusko inak, mojej segre vyhuplo az v 4.mesiaci, julie - dovtedy bola ako lata, tak neboj, isto su drobci v poriadku 😉
mirindik tak fajn si dopadla u zubara, no, je to neprijemne, ja som si cez dovcu teraz odbila 2 terminy 😝
katarinka - ja som tiez bola v prahe-podoli, ale este na zaciatku IVFkovania... to som este troska verila, ze by to snad niekedy mohlo klapnut aj prirodzene.. ale zistili mi silne protilatky proti mangelovym spermosom, takze pravdepodobne by to aj tak neklaplo.. inak som mala vsetko OK... pre mna to bolo dobre v tom, lebo som ziskala obraz, preco asi som za 10 rokov manzelstva este neotehotnela, kedze inak sme pomerne uplne fit obaja.. takze ja to odporucam, uz len pre tie infosky.. ja som z toho mala dobry pocit..a okrem toho sme si spravili pekny vylet do prahy, co tiez nebolo zle 😉
a co sa tyka brna - ja som tam absolvovala 2 softy a ani nejde o vysledok, ale o to, ze tam clovek ziska pocit, ze to klapne.. skor ci neskor, ale vedia ta tam tak nabudit, ye tomu fakt uveris.. nehovoriac o tom, ye je to o dost lacnejsie ako na slovensku, ze su o 2 triedy lepsi a profesionalnejsi, ze netahaju z nas peniaze a vobec... urcite skuste aspon konzultaciu, za to nic nedas, termin ti daju velmi skory a uvidis... ak sa mozem opytat ako si reagovala na stimulky predtym, bolo dost vajok, embryi... ak bolo vsetko ok, tak potom je to fakt len otazka skusania a to je zo vsetkych stran najvyhodnejsie v brne...

mirinda10
5. aug 2009

boze tak buduci tyzden tu bude mrtvo zuzli aj juli budu na dovci len ja s lenkou a mozno aj avaka budeme pekne makat v praci ale aj mne sa to blizi

inak juli a ako to mas s PN pocas dovolenky risknes to, nebojkaj brusko zacne rast ani sa nenazdas a bude inak ja som na jednej mojej kolegyni zistila, ze je v 7 mesiaci a to v piatok odisla z prace a ja som nic nezbadala je pravda, ze nosila volne veci ale v pondelok rao som skoro odpadlo ako je vystupilo brusko to uz sa nedalo vobec schovat a ona, ze ja som 7 mesiaci skoro som spadla zo stolicky, takze je to individualne to iste ako tehu priznaky niekot ma vsetky a niekto a my tu neboli ziadne tak si vyber
kedy ides teraz na utz?

zuzlik a na tu dovcu idete na 2 tyzdne alebo iba ne jeden

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre