Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kukulik30
26. okt 2009

dakujeeeeem aj ja 🙂

takyna
26. okt 2009

potím sa 😉

kukulik30
26. okt 2009

noo, to tie hnusoby lieky, ale co uz nevydrzime pre babo..no nie?..ale kao to prislo, tak to aj odislo...chvalabohu...ale aspon viem, co ma raz caka 😝 😝 😝 sak sa osalim 😀

takyna
26. okt 2009

osalime veru 😀 , len nech to vydrzi 9 mesiacov 😝 , myslim babo 😉 🙂

kukulik30
26. okt 2009

taky, vydrzi...ver tomu , ze hej 😵 😵 😵

floskula
26. okt 2009

taky, no to som este zabudla, ze v noci sa budim uplne spotena, doslova mokra. dufam, ze za tym nie je nieco ine. baby, mozem chodit castejsie na zachod pre to, ze som vysadila chlieb a jem take tie vlakninove chlebiky?

mirinda, inak pozerala som, kedy tu uz budes a som rada, ze je to aspon tak, ako to je. drzim ti velmi palce. 😉

takyna
26. okt 2009

Floskulka to bude urcite skor s hormonov, tie navaly, vydrz a pomaly si zvykaj 😉 🙂 v tehotenstve tieto prejavy budu uplne bezne 😉

avaka
26. okt 2009

Caute,
Juli,uz ste asi vyrazili na 3D,tak krasny zazitok zelam..dufam,ze fotecky budu co najskor.. 🙂
Inak tu zahu Ti teda nezavidim...ja som s tym nikdy nemavala problem,ale posledny tyzden sa aj na mna stastie usmialo.. 😅 fuuuj.. neviem,ci to nie je aj tym,ze som zacala viacej sladkeho jest,a mozno aj mala uz zacna tlacit...ale nemam to take hrozne ako Ty,ze by som nemohla lezat,ale aj tak neprijemne..

Bobjan,ze traktor aj s vyoravacom 😀 ,ale ved preco nie,ved technika tak pokrocila.. 😉
Taky,Zuzli,tak vy zavrsite tyzden peknymi spravickami.. 🙂 Uz sa tesim

Miri,urcite babulka krasne rastie,ved je to statocnica statocna..Ked budes citit pohyby,budes o kustik kludnejsia..a to bude coskoro 😉
Inak tiez si myslim,ze nemusis mamine hovorit vsetky podrobnosti,hlavne ked ju poznas a vies ,ze sa bude trapit a Tebe to tiez neprospeje..Mozno fakt povedat,ako si vymyslela nieco s tym srdieckom,alebo,ze sa proste jedna prestala vyvijat...ved su aj tie syndromy miznuceho dvojcata a mama si hadam nebude zistovat podrobnosti..ani nemusi vediet,ze ste boli v HK kvoli tomu..
Idem este kuknut Tanittkine (teda veduceho) torticky 😵

avaka
26. okt 2009

Tani,krasne torticky,aj zvnutra urcite chutne,hned by som si ukrojila,mnaam 😝
To bude mat drobec radosti... 🙂

julietka
26. okt 2009

babenky ja len na skok, lebo rano skoro vstavame..fotky neviem este kedy sa mi podari zavesit, ale tento tyzden urcite ano..
takze zobrala som si na 3D povinnu vybavu vankus, bola som za trapku,ale aj to som mala skrz tej hnusnej zahy problem predychavat..
tak nasa princezna ako vzdy si zakryvala celu tvaricku rukou ako pri kazdom UTZ, takze z nej nemame vela fotiek, resp.tvaricku asi ziadnu, este musime pozriet raz to DVD, ale chlapcek bol disciplinovanejsi, pekne sa nam ukazal tam mame viacej zaberov...no uz s tym nic nenarobime, su velki a bude to cim dalej tym horsie pozorovat na UTZ..
ale poprosila som dokiho a pustil nam tlkot srdiecok...baby fakt najuzasnejsi zvuk na svete 😵
...a uz mame kazdy po pol kila 🙂
zajtra sa tu neukazem, tak vas vsetky zdravim a pekne to tu udrziavajte 😉

zuzla80
27. okt 2009

Pekné ránko prajem 🙂
Juli ja som ti zabudla popriať pekný zážitok z 3D, ale verím, že ste ho mali. Babuľka je riadne hamblivá, keď sa takto stále skrýva, ale ona sa neskôr osmelý - už sa teším na fotečky.

Taky tie návaly tepla mám aj ja, ale sranda, že cez deň ani nie, ale v noci mi je neskutočne horúco, zobudím sa spotená. Ja som myslela, že či to nieje z fraxiparinu, ten si pichám večer, ale žeby to bol príznak tehu 😅

Kukulik pozdravujem a aj ja sa pripájam ku gratulácii a prajem malému Samkovi všetučko naj a hlavne toho súrodenca 🙂

takyna
27. okt 2009

Ahojte kočky 🙂
Zuzi ty si skusila aj ten Reprofitacky test?, mne sa to nezda iba som si narobila stresy na viac, som ho skusila rano, ponorila som ho viacej ako som mala, sa mi vysmykol, ledva naskocila aj ta kontolna ciarka, a po piatich minutach aj druha ale slaba, tak neviem ☹ , mam stres , ze sa zase doparacujem k biochemickemu tehu 😔

tanitta
27. okt 2009

ahojky...
Taky... najlepsie by bolo testovat s tymi istymi testami...takto fakt len na nervy to je... ale neboj...ciarka tam je....bobici to zvladnu;)....
jemine veduci sa pustil do mapy martina 😅 .. uz je nepouzitelna 😝

takyna
27. okt 2009

Ahoj Tanit, ved ja viem, len som uz minula mamatest, a ze skusim ten Reprofitacky a je to iba na stres 😝
ako ja idem do piatku vydrzat pri zdravom rozume ...neviem 😠 😔

zuzla80
27. okt 2009

Taky ja som reprofiťácky neskúšala, takže ti neviem poradiť ako reaguje, ja som radšej skúšala len jeden typ testu, aby som vedela porovnávať. Moja zbytočne sa nestresuj, bude dobre uvidíš, len kľud - žiadne biochemické nehrozí. Nemáš už žiadny iný test doma? Kúp si napr. to pepino a rob len jeden typ, tak je asi najlepšie porovnávať - lebo od rôznych výrobcov ukazuje rôznu intezitu.

takyna
27. okt 2009

Domáce tehotenské testy, ktoré sledujú hormonálne zmeny v moči, by si žena nemala robiť príliš zavčasu po oplodnení vajíčka. Podľa Asociácie nemeckých gynekológov totiž testy môžu ukázať nesprávny výsledok.

Voľne predajné testy by si ženy mali robiť najskôr v predpokladaný deň začiatku ich menštruácie. "Tehotenský test zakúpený v lekárni dokáže v 95 percentách prípadov určiť správny výsledok, ale len pokiaľ si ho žena urobí približne 14 dní po oplodnení vajíčka," povedal Armin Malter, člen výboru Asociácie nemeckých gynekológov.
Ak sa však test urobí príliš skoro, jeho výsledok možno považovať za správny len v prípade, že je pozitívny. Negatívny výsledok môže byť chybný, pretože v skorej fáze tehotenstva nie je v moči dostatok tehotenského hormónu, ktorý samotný výsledok testu ovplyvňuje.
Tehotenský test obsahuje protilátky, ktoré reagujú s ľudským hormónom HCG. Koncentrácia tohto hormónu v moči je najvyššia počas siedmeho až deviateho týždňa tehotenstva. "Práve v tomto období sú domáce tehotenské testy najspoľahlivejšie," tvrdí Malter.
Tehotenský test by si žena mala urobiť hneď ráno po prebudení, pretože vtedy je hormonálna hladina moču najustálenejšia. Ak si žena zvolí inú dennú dobu, mala by predtým piť čo najmenej tekutín.
"Ženy, ktoré by chceli zistiť či sú tehotné ešte skôr, si môžu nechať odobrať krv. Prítomnosť HCG sa totiž prejaví najskôr tam. Tento test poskytuje spoľahlivý výsledok v priebehu šesť až osem dní po oplodnení. Zdravotné poisťovne však zvyčajne nehradia náklady na krvné testy," povedal Armin Malter.

(TASR)

takyna
27. okt 2009

Celkom zaujímavý článok 😉

takyna
27. okt 2009
takyna
27. okt 2009

Ak sa však test urobí príliš skoro, jeho výsledok možno považovať za správny len v prípade, že je pozitívny
Táto veta sa mi najviac páči 😵

zuzla80
27. okt 2009

No vidíš Taky a ten tvoj je pozitívny, tak není o čom 😉
Mňa včera vôbec nebolelo tak mrchovsky brucho ako zvyklo, tak dúfam, že je všetko v poriadku, ale predpokladám, že sú dni, kedy brucho nebolí, však mi to potvrdíte tehuľky 😉

takyna
27. okt 2009

Zuzik len sa netrap, bolesti vravim, budu ...do toho 8tt plus,minus, to viem zase ja uplne presne, podla maleho, niekedy boli nenormalne silne, roztahuje sa maternica, pomaly sa priprav , ze sa do nicoho nezmestis 😉 🙂

zuzla80
27. okt 2009

ale oni neboli, ale verím, že nemusia byť každý deň nie?
S oblečením mám problém stále po OPU 😉

Mne sa tak absolútne ništ nechce dnes, katastrófa, už aby bol piatok...

zuzla80
27. okt 2009

Taky ty si si kúpila tie probiotiká, čo spomínala Juli - silne nad nimi uvažujem, lebo to vkladanie utrogestanu...

takyna
27. okt 2009

áno kupila Super Dophilius a na osobnu hygienu Lactacyd femina plus

takyna
27. okt 2009

nie kazdy den nemusia byt tie bolesti, u mna to bolo take navalove, hlavne v klude ked som bola a sledovala sa

mirinda10
27. okt 2009

taky ten reporfitacky test mne tiez vysiel o dost slabsie ako mamatest tak je to ok a to som robila na den ked je treba
zuzik tie bolesti nie su kazdy den iba obcas tak nestrsuj

inak na zapchu ja mam trik veceru mam o 18.00 a za dve hodky si dam dve velke jablcka napijem vody a asi do pol hodky som na wc a to ja som stale trpela zacpou pred tehu inak tie probiotika mam tiez v chladnicke ale mne to nepomahal tak som verna jablkam a mam aj C cko

zuzla80
27. okt 2009

Mirindik ja nestresikujem, práveže som kľudná, lebo som si aj myslela, že tie bolesti nemusia byť každý deň.
Ako sa dnes máte, oddychujete, manželik obskakuje? A vlastne ako si včera pochodila v robote?

Taky rozmýšľala som tiež nad tým, čo máš ty, alebo probiofixom - no uvidím, ale niečo si isto kúpim, lebo ja zvyknem dosť často trpieť na močové cesty a trošku pociťujem mechúr 😒 .
Mirindik tie probiotika hlavne kvôli nejakým neduhom v našej flóre 🙂

tanitta
27. okt 2009

no caute.. maly spi.. obed nachystany chcete sa inspirovat? mnaam http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13263
probiotika treba... uskodit neuskodia.. a len mozu pomoct 😉 .. ja som tusim sice ziadne ani nebrala...len pri atb zvyknem....

mirinda10
27. okt 2009

tanitka to je moc lakave ako obedik a potom ta vasa torticka ako zakusok a uz ani nebudem dychat iba fucat ako vlak 🙂 🙂
zuzik v praci je to ok teraz max hodku pozriem na email a hotovo asi ked som bola v HK tak pochopili, ze musia bojovat sami ale od Novembra nastupuje za mna nahrada Talianka pride z Rima tak to tam uz zvladnu
odovzdala som auto a zajtra muzik odnesie ten penazny listok

zuzla80
27. okt 2009

Tani také chute pred obedom nám tu robíš - až mi cigáni začali vyhrávať v bruchu a sliny sa nahrnuli do kútikov 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre