Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
5. máj 2009

babulky a este raz vam dakujem ze ste drzali palciska, dufam ze ste ich drzali pevne 😉
sme sa s muzikom rozhodli ze ak by nam tento softik nevysiel, uz nikde inde nepojdeme len do reprofitu. oni su naozaj ako na inej planete. Som sa nikde nestretla s tak uzasnymi ludmi na meter stvorcovy 😵

Lahlel, ano brala som clostil, ale 2-0-2 denne a vytvorilo sa mi s nim 7 folikov, brala som ho 5 dni a potom som este 3 dni dopichavala Menopur a predposledny den vecer o 21h pregnyl to je vsetko

labus
5. máj 2009

Julietka blahoželám k jednej babulke viem že si smutná ale aspon jedna je krásna tak jej ver a držím palčeky nech sa pekne uhniezdi

mirinda10
5. máj 2009

emka aj ja som chcela ist do FC ale ako samoplatca mam to lacnejsie v Brne, ja mam stale problem s OHSS vzdy ked som sa zobudila po IVF, tak som mala infuzku ale pila som vela ako pise julietka nikdy sa to nezvrhlo ale mne sa paci, ze nedavaju tak silne davky ja chcem ist na kvalitu a nie na kvantitu a to sa mi paci, ze s troch vajok co ma julietka tak ma nadhernu jednotkovu blastocysto co z toho ked mas 15 vajok a iba jedna prezije

vajecniky potrebuju 3 mesiace nato aby isli do povodneho stavu a pri tejto stimulke je zasah co najmensi a riziko OHSS ziadne, tak preto ja som si spocitala, ze brno je lepsie pre mna ako FC aj ked mna doki stale presviedcal aby som isla do Brna, ze sa mu z Brna vratilo vela tehu bab

julietka bud stastna jedno silne staci to je aj moj ciel krasna blastocysta, gratulujem teraz sa len pekne opatruj 🙂 u koho si dnes bola

julietka
5. máj 2009

labus, mirinda dakujem 🙂 jasne ja som stastna ze mame krasnu blastocystu a jednotkovu 🙂 😵
dnes som bola u dr.stelcla, je taky strasne mily 🙂

tak ako pises mirinda, tiez som mala pri klasickych stimulkach 14, alebo 13 vajicok, ale napokon prezili dve tri a naposledy jedno. Takze sa mi stale tlaci otazka naco mame zatazovat telo tymi hormonmi ked sa to da aj miernejsie a s tym istym vyslednym efektom ak nie este lepsim 😕

lahhel
autor
5. máj 2009

Ahojky 🙂
Julietka som stastna, ze mate aspon jednu bambulku v brusku, uvidis, urcite sa jej tam bude pacit a krasne sa tam bude hniezdit ako male vtacatko🙂 ..a teraz len pekne oddychuj, nestresuj sa a hladkaj brusko, nech sa ma bambulka dobre 🙂 ...

Ja som prisla od gynekologa, takze konecny vysledok s mojou cystou je - na lavom vajecniku je kolabovana cysta s priemerom 2,5 cm..tak sa veeeelmi tesim, lebo doki povedal, ze asi praskla, lebo sa zmensila (naposledy bola 3,6 cm)...tak hadam to nebude mojej stimulke vadit 😀 Hned zajtra aj tak napisem Machacovi, aby o tom vedel a uvidim co napise...ale ked aj Tinka ma tiez cystu, a moze stimulovat, tak mozem aj ja 😀 Inac teraz rozmyslam, tinka, ze ty si vravela, ze endo. cysty nemozu zmiznut same od seba, tak tozvie ci ta moja cysta je vlastne endo..

Vitam u nas Emku 🙂 a urcite nevahaj, Reprofit je nebo 😀

julietka
5. máj 2009

ahojki lahlel, tak to sa tesim s tebou ze tvoja stimulka nie je ohrozena tou cystou. Vidis napokon vsetko dobre dopadne a mozno uz o mesiac budes tehulka 😉
a mozno to naozaj nie je endo cyste ale iba nejaka tukova

ema111
5. máj 2009

ahojte. aj ja chodim do Reprofitu a neda mi do Vasej temy neprispiet 🙂 asi pred tristvrte rokom mi ho doporucila Tanitka, za co jej velmi dakujem. mam za sebou 2 neuspesne ivf v Bratislave, 1. v GF a 2. vo FC. Pristup v Reprofite je neporovnatelny. mne sice pred necelym mesiacom nevyslo ivf v Brne, no je to najlepsie centrum v akom som bola. teraz mam pauzu 3 mesiace a v juli snad skusim nativ s minimalkou. ja chodim k dr. Machacovi, je to moj ivf-hrdina 🙂 takye pockam, kym pekne jedna za druhou otehotniete a budete mi vhodnou inspiraciou 🙂 drzim palce

kanhwa
6. máj 2009

Emka1 vitaj 🙂
som dva tyzdne po neuspesnom ivf v FC, tak sme sa tam mozno aj videli. povodne sme chceli ist na dalsie v auguste do FC, ale po dobrym a pozitivnym vplyvom 🙂 😎 kociek z tohto fora sme sa rozhodli pre brno / ulohu zohrava aj moznost min. stimulky a aj financna stranka, kedze my sme samoplatcovia, tak dufam, ze u mna ta minimalka bude mozna. no a hlavne dobry a pozitivny pristup, ktorym im tu babulky robia reklamu 😎
no a stale sa tu rehocem z toho, ze ako im Pinter nadhana ksefty a vsetky svoje neuspesne posiela tam 😎
Julietka
to je skvele a jedna krasna dokonala blastocysta je urcite postacujuca na jedno krasne zdrave babeno / ved co viac si priat 🙂
Lahhel
to je super, ze ta cysta odchadza a teda mozes byt kludna. vsetky verime, ze onedlho budes tehulka 🙂

zuzla80
6. máj 2009

Julietka gratulujem ku krásnemu embryjku - tak sa drž, šetri, opatruj nech sa o chvíľku tešíme z tvojich pozitívnych testíkov 😉

Lahhel - som rada, že ta potvorka cysta sa umúdrila - vidíš, dobre, že si sa dala pozrieť dokimu, aspoň budeš omnoho kľudnejšia - a ako píšeš, možno to fakt nieje endo cysta 😉 Tak hor sa do stimulky 🙂

Vítam nové reprofiťácke adeptky - počujte baby, my tu Reprofitu robíme takú reklamu, že by sme za to mali hádam dačo dostávať 😀 - ale asi nejlepšou odmenou bude úspešné tehuľkovanie nie 😉

Emka - Julietka ti už napísala, že nieje pravidlo, že pri 2.IVFku môžeš OHHS dostať opäť. Ja som toho dôkazom - stačí znížiť dávky a k tomu dôslednejšieho lekára 😉

lahhel
autor
6. máj 2009

Dobre ranko vsetkym 🙂

Akurat som pisala Machacovi o tej cyste, tak som zvedava co odpise 🙂 , dufam, ze len dobre spravy...

Kanwha, zuzla dakujem, dufam, ze sa ta cysta strati uplne...ale ako mi povedal doki, to zalezi, kde praskla. Ked praskla na spodnej casti, tak je predpoklad, ze to vsetko vytecie, ked praskla v hornej casti, moze nieco vytiect, ale moze sa aj sama zatvorit a znovu rast...ale teraz mi je to jedno, lebo od poslednej kontroly, ked bola velka 3,6 cm sa zmensila na 2,5 cm, tak to je pre mna uspech...

lahhel
autor
6. máj 2009

Julietka, a robili ti na vstky 3 vajicka ICSI?..pozdravujem bambulku 🙂

tanitta
6. máj 2009

ahooojky...
baby aj ja sa tesim ze R sa tak chytil 😵 .......pekny dnik zelam aj ked zamraceny... embrijkam uspesne uhniezdovanie a cakatelkam nech rychlo ten cas ubieha ci uz na testik alebo pohovory 😵

julietka
6. máj 2009

ahojte babenky lahlel, labus, tanitka,zuzli, kanhwa a dalsie kocky, tiez sa pridam a vitam vsetky nove aj buduce adeptky reprofitacky 😉 😵

Lahlel nie nerobili na vsetky 3 ixi, iba na tie dve, pretoze zistili ze ten jeden este nie je dostatocne zrely tak som rada ze to rozumne zvazili a zbytocne nenapichavali 🙂
som zvedava co ti dr.Machac odpise, ale uvidis ze ti odpise vsetko pozitivne 😵

tinka12
6. máj 2009

lahhel - pohovor 😖 nuž co, ked budes tehu, aj tak by si nemohla pracovať 😀 😀
a ta cysta teda nebola endo...🙂 tak super 😉 asponze sa potvorka umúdrila 😉

julietka, gratulujem, takto bude mat tvoje baby celu maternicu iba pre seba a bude si ju užííívať a bude ráásť 🙂 😵 😀 😀 teskám

vidim, ze sa nám rozšírili rady 🙂 nuž, dobré sa chváli samo 😉

tinka12
6. máj 2009

a samozrejme vsetky vás zdravííím 🙂

emka1
6. máj 2009

caute kocky 😉

dakujem vam vsetkym za vrele privitanie 😀 🙂 ... labus, tinka12, lahhel, kanhwa, tanittka 😉

naozaj zvazujem, ze nase dalsie IVF skusim v RFT.
Najprv si ale musim vybavit mojho dokiho, ci mi bude ochotny robit pocas stimulky kontrolne utz., aby som nemusela chodit do Brna .... tam by som isla len na OPU a ET.

A tiez by som rada skusila soft.
Pri 1.IVF vo FC - som vyprodukovala 13 vajok, polovicu z nich nam oplodnili ICSI a polovicu prirodzene, nakoniec nam zostali na vklad len 3 embryjka - 8 bunkove, z nich mi vlozili dve a to jedno sa prestalo vyvijat, takze nemame z tolkeho poctu ani mrazacika 😢

Mojmu OHSS som predchadzala litrami vody, rozvinul sa mi az pri ET - na 3.den po ET som to uz nevydrzala a musela som utekat na pohotovost - nemohla som ani dychat, ani chodit, hned ma hodili na infuzky a cakali co sa bude diat, hrozili mi aj punkciou, ale k tomu nastastie nedoslo, na 5 den pobytu v nemocke sa mi voda z bruska zacala vstebavat ... to bol aj znak, ze embryjka sa nechytili. Robili mi test na HCG v 5 den po ET to som mala 5,3 a na 8 den po ET to kleslo na 1,9 😢

emka1
6. máj 2009

kanhwa – no ako citam, boli sme nedavno vo FC spolubojovnicky 😉
Uvidim ako to bude s preplacanim IVF cyklov poistovnami, vraj vsetky poistovne maju podpisane s CAR-mi zmluvy len do 30.6. Takze ani doki vo FC nevie, co bude dalej ... 😖
Ja mam narok este na 2 cykly, tak vaham, ci tento rok vyuzit este jeden preplateny, alebo ist rovno na SOFT do Brna ...

Zuzla80 – dikes za podporu 😉
na margo OHSS – ja som stimulovala Merionalom, vo FC sa stimuluje len nim, mala som 3 ampulky podla hmotnosti (mam 56 kg), a vyprodukovala som 13 vajok ... neviem, ci by doki znizil davku na 2 Merionaly.
Niektore baby nereaguju vobec na Merional a zvysuje im ich na 4-5 ampuliek 😖
Pozistujem info u dokiho ...

Cauko mirinda – este nedavno sme si pisali u nas v temicke FC 😉
Uz vidim, ze si presedlala aj Ty na Reprofit 😀, vlastne od Teba som mala prve infosky, ze Pinter Ta posiela na darcovske vajka do Brna ...

Julietka – drzim palceky !! a blahozelam ku krasnej blastuske 😉
Aj ja chceeeeeem takuuu 😀, ale aj dve naraz by ma potesili.
Proti dvojkam nic nemam, nas s drahym by velmi potesili 😅

julietka
6. máj 2009

ahojki tinka, veru veru kedze to moje mimi bude mat cely domcek samo pre seba, mohlo by konecne dostat rozum a pekne tam ostat aspon tych 9mesiacov 😉 😵

ozaj kocky, vy ste sa tu minule bavili ktora kedy bude najblizsie stimulovat ale tusim ste to nedokoncili 😨 naozaj som zvedava, ved ako budeme vediet kedy vam drzkat palce 😵

lahlel este si nedostala mailik?

labus
6. máj 2009

Julietka tak prvá som asi ja dnes som 1DC a zajtra začínam clostil+menopur
a neboj mimískovy bude u teba moc dobre a vydrží 😉 až do porodu

zuzla80
6. máj 2009

Jéééj Labus, tak ty už začínaš - no to je perfektné - držíme paľuchy. Ideš na kontrolu k svojmu dokimu, či do Brna?
No myslím, že o chvíľku začína aj Tinka - však Tini? Neskôr Lahhel a možno sa pridá aj Mirinda a potom asi jaaa a postupne všetky 🙂
Neboj Juli, to je to víťazné embryjko - my sa na neho všetci spoliehame😉

Emka - zníženie dávky je na doktorovi - ja som síce po 1.IVFku s následnym OHHS zmenila centrum a tam ma sledovali už poriadne - jednak omnoho nižšie dávky a jednak sledovanie hormónov v krvi, aby k hyperstimuláku predišlo a aj sa predišlo. Asi je to všetko o prístupe a chcení lekára.

Tinka zdravím aj ja teba 🙂

julietka
6. máj 2009

emka 🙂 ak ti mozem poradit z vlastnej skusenosti uplne sa vykasli na poistovnu. Ja som reagovala presne takisto ako ty. Uz som to tu aj pisala ze som mala 13 vajicok, ale len dve tri prezili a naposledy jedno, a tiez mi hrozil OHSS, ale som poctivo pila aj viac ako tych 5 litrov denne.
A z financneho hladiska je to tiez ovela lepsie, pretoze aj ked sme mali na Slovensku poistovnou hradeny cyklus platili sme presne raz tolko!!!!ako teraz v Brne. Lieky do toho samozrejme nezahrnam.

julietka
6. máj 2009

jeej labus tak ti drzim palceky na stimulku, nech vyprodukujes co najkvalitnejsie vajka 😉
a kolko budes uzivat clostilu? ja som mala 2-0-2, ale menopur az od 7dna, ty budes pichat od zaciatku?

ahojki zuzlik 😉
emka naozaj ako pise zuzlik, vsetko je len o pristupe, kazde centrum ma iny pristup, preto si treba vybrat to spravne 😉 😵

lahhel
autor
6. máj 2009

Julietka, este mi neprisiel od dokiho meil, ale uz som netrpezliva 😠

Jej, labus gratulujem k mrche...teraz sa asi vsetky tesime na mrchu, aby sme mohli zacat stimulku 😀 ..a potom tu hnusmu mrchu dufam, ze neuvidime najblizsie 9 mesiacov 😀

Takze labus, ty zacinas dne, ja a tinka zacneme po tebe, mozno nam to vyjde skoro narovnako a potom mozno mirinda 🙂 ..co sa mi paci, ze nam to vychadza prave na maj - lasky cas, tak dufam, ze bude tento zalubeny mesic pre nas vsetky uspesny 🙂

mirinda10
6. máj 2009

no ako citam tak sa to tu rozbieha na plny plyn tak labus gratulujem k mrche som zvedava ako budem ja na tom ale musim pockat co povie doki toho 13teho ked budem v Brne co ja za tyzden jupiiiiiiiiiii ale tiez by som rada isla hned budem ho tam smerovat ved je mesiac lasky cas tak potom kedy zacat ked nie teraz no nie 🙂
no a co sa tyka penazi tak vo FC ako samoplatca to stoji bez liekov 40,000 SKK tak za tie peniaze budem mat v Brne aj 3 softy no nie ked som to povedala magelovi tak co vahame ideme na to tak uz ma nepresviedaca aby sme pokus hokus robil v BA a to, ze netreba robit predoperacne tak to je ceresna na torticke mnam cmuk

labus
6. máj 2009

Zuzli na kontrolu idem u svojej lekárky do Brna budem len volat
Julietka od zajzta clostil2x1+ menopur 2ampl.

lahhel
autor
6. máj 2009

Julietka a ty si bola na kontrole na 7DC, ked si zacala brat ten menopur od 7DC?

mirinda10
6. máj 2009

to mate baby dobre ja ked sa objednam do Prosanusu k svojmu dokimu robi aj v Iscare tak musim cakat mesiac, takze na utz musim do Brna alebo rychlo zmenit doktora uvidim

lahhel
autor
6. máj 2009

Mirinda, tak to by som ti odporucala ist na UTZ do Brna...ako cakat mesiac, ved tolko ani nebudes moct cakat, ale myslim, ze je lepsie ked ides na kontrolu tam, kde aj beries stimulku..aj ja o tom rozmyslam, ze tiez pojdem..

emka1
6. máj 2009

kocky, vdaka za rady 😉 😉

zuzlik + julietka = ja som z BA a do ineho CARu v BA nemienim prestupit, Gyn-fiv a Iscare zdieraju ludi z prachov aj ked ides cez poistovnu. Vo FC som isla cez poistovnu a neplatila som nic !
Len za lieky doplatok okolo 100 EUR a hradili sme si SPF (Seminal Plazma Flashing - na zvysenie uspesnosti IVF) nejakych 109 EUR, takze dokopy 209 EUR (6.300 Sk), co je uplne v pohode suma. V ramci IVF sme mali aj ICSI aj PK - za ktore sa vobec nepriplaca.
No a este si tam mozem pripocitat pobyt v nemocke 😀 😀, ten ma vysiel na nadstandarde 4.500 Sk (9 noci) 😀

zuzlik a julietka, v ktorych CAR-och ste boli pred Reprakom ??

Ak by som isla do Repraku, tak ma to sice vyjde drahsie ako vo FC cez poistovnu ....

Este by ma baby zaujimalo, ako riesite pichanie injekcii ???? 😖
Ja som totiz pri 1.IVF chodila kazde rano do FC na injekcie, pretoze nemam v okoli "obet", kto by mi ich bol ochotny pichat 😖 a samu ma pri pohlade na injekciu chytaju mdloby 😅

Pri SOFTe sa papaju tabletky Clostylu a dopichavaju sa 3-4 injekcie Menopuru + Pregnyl pred OPU, ak som spravne pochopila ...

mirinda10
6. máj 2009

no emka ja som si stale pichala sama alebo mangel ale brala som gonal a dufam, ze bude budem moct pouzit mam zasoby 2x900balenia a cetrodite tak budem sa pytat tak aby som ich mohla pouzit takze ja budem platit iba soft zakrok co je 10,000 CZK ako som pochopila od dievcat nam s doteraz vajka samovolne oplodnili tak ja som nikdy nemala ICSI ale ak pozeras na BA centra tak FC cez poistovnu je najlacnejsi a to bez komentara ale ja uz cez poistovnu nejedem tak ja uz nemam nad cim rozmyslat aj ked v ISCRE robia soft za 15,000 SKK ale tam ja uz nechcem ist

inak aj na obvode ti pichnu tiez, to viem urcite, ked som bola na poslednom predoperacnom tak sestricka jednej babe prave pichala rano a ja som cakala na krv

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre