Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenny71
5. jún 2010

Mircall do teraz som ležala a prešlo to trošku. Ja neviem ved to nebolo nič namáhavé , ten rebrík má nejakých 6 priečok a som hore 🙂 .to sa viac namáham na prechádzke a po ceste do roboty ako toto...ale šak snád som nič nepokazila 😒 😎 🙂 .Stelc či ako sa volá povedal že normálna aktivita okrem väčšej fizyckej námahy tak snád to je ok.Ale dakujem za upozornenie 🙂

mircalla
5. jún 2010

ved v pohode, nestalo sa nic, ale setri sa radsej

tanitta
5. jún 2010

@lenny71 ja si myslim ked to ma vyjst vyjde to ci lezis ci bezis.... 😉 na nejakych par schodikov hore nie je problem.... 😉
paa

zuzla80
6. jún 2010

Ahojte 🙂
Rebeka ja chodím k dr. Hulíkovej (tej mladej, nie primárke) a ja som s ňou max. spokojná. To je inak sila napísať do správy alebo po potrate - to je akože aké povzbudenie. To nemá doktorka šajnu, čím si si prešla, či čo? Inak ak más dobrú zrážanlivosť tak to je v poriadku a berieš aj Anopyrin na zriedenie krvi, myslím, že po tejto stránke by to malo byť ok a čo sa týka mutácii, tak béčka sú v tomto tiež na správnom mieste, takže určite nevysadzuj - kys. listovú si vieš dať predpísať aj u gynekológa, ak by s tým ona mala problém a čo som predtým zvykla čítať fóra, tak na tie mutácie je vraj dobrý femibion, lebo obsahuje nejakú látku, ktorá pomáha rozkladať béčka v tele, tak môžeš skúsiť aj to. Ale určite by som na tvojom mieste nič nevysadzovala - ja som mala tiež podobnú liečbu - béčka + heparin. Ak ti náhodou o mesiac výjdu zlé výsledy zrážania, tak ona ti buď zvýši anopyrin alebo nasadí heparin - ale netráp sa pokiaľ máš dobré výsledky... Mňa už kombinácie heparin + anopyrin veľmi preriedzovala.

Taky chcela som ti k tej epidurálke napísať, že ja na to poučenie o epi pôjdem a uvidím podľa situácie, či mi ju bude treba alebo nie. Pokiaľ viem, tak sa za Epi dopredu neplatí (u nás určite nie), to, že si vybavíš to poučenie ešte neznamená, že si epi musíš dať pichnúť - rozhodneš sa na sále podľa bolestí. Len ich treba upozorniť, že si picháš heparín, lebo časový odstup medzi podaním heparínu a epi musí byť 12hod. - u nás to vybavenie epi prebieha len tak, že ťa poučia a porozprávajú o Epidurálke, dajú podpísať nejaké tlačivo a to je všetko, žiadne iné úkony. Ak si to poučenie nevybavíš dopredu, tak keď to už na teba príde, tak už to nevybavíš vôbec a epi ti nepichnú ani keby si mala neviem aké bolesti. Sú určite všelijaké pre a proti, to už je na tvojom zvážení, ale ja ju určite do zálohy chcem. Včera som práve rozprávala s kámošou, rodila v utorok a dala si ju pichnúť a dosť si to pochvaľovala, vraj jej to úplne utlmilo bolesti, len to vraj spomalí pôrod, preto by mali podávať oxytocín...

Orsulka gratulujeeem to je úžasná správička 😵
Avuška pozdrajeme aj vás s Elkou 😵

Inak nám už vybrali pesar, fuuu ale to bolo nepríjemné, zatiaľ sme sa s dokim na nič konkrétnom ohľadne pôrodu nedohodli. O týždeň v sobotu opäť kontrola. Trošku sme mali slabšie prietoky, ale myslím, že to bolo spôsobené práve tým vybratím pesaru, lebo aj včera mi celý deň dosť tvrdlo bruško.

Konečne vyšlo slniečko, tak si ho poriadne užite - a to vraj má byť v piatok 35stupňov, podľa jojkárskej predpovedí počasia... To sú teplotné skoky

zuzla80
6. jún 2010

Lenny ja som absolútne po ET neležala ako prikovaná pri posteli - chodila som normálne do práce, kde sa mi sem tam pritrafila aj nejaká krabica na prenášanie - ako píše Tanittka, keď to má výjsť tak to výjde, či budeš ležať, alebo škriabať sa po strome - veď aj lekári hovoria oddychovať v deň transferu áno, ale potom fungovať normálne, no len zase tie krabice dvíhať nemusíš 😀 Držím palce 😉

mircalla
6. jún 2010

zuzli preco by mal byt problem s predpisanim kyseliny listovej?

zuzla80
6. jún 2010

Mirca myslela som to tak, že ak by jej hematologička robila preblémy s predpísaním kys. listovej, tak jej to vie predpísať aj gynekológ...

mircalla
6. jún 2010

ale inak v najhorsom je to volno predajne a odporucane uzivat....

takyna
6. jún 2010

Ahojte kočany 🙂
Orsulka obrovská gratulácia k mimi a srdiečku 😵 😵 😵 😵

Zuzik mna caka vybratie stehu v piatok ☹ , mam stres tiez s toho , inak tiez uz tvrdneme riadne, a brusko kleslo, som zvedava ci este vydrzim do toho piatku vobec
Lenny ani ja som nelezalo po ET skor som chodila, pri lezani nam to nevyslo, cize z mojej skusenosti som sa riadila pohybom
Mircala mne hematologicka bez problemov predpisuje kys.listovu, este stale ju beriem spolu so zelezom a anopirinom 100kou, podla mna nebudes mat ziadny problem, maternu a tieto dopl.vitaminy som ani nebrala
Nad epiduralkou vazne uvazujem aj ja, len sa bojim o chrbticu aby nedajboze neprisli nejake komplikacie, mala som zlomeny stavec a viem co je to lezat bez pohybu par mesiacov...

mircalla
6. jún 2010

taky...uplne to iste...zlomeny driekovy stavec L1, ja som mala aj take zeleza v vhrbte rok a pol...takze sa chcem na to opytat
ja si kys. listovu kupujem brala som ju uz mesiac pred IVF
este stale som si ju davala, tak ale asi ju uz vysadim a ostanem len pri magneziu

prave som sa bavila s jednou segrinou kamoskou, ze pri prvorodicke nad 35 rokov v dnesnej dobe sa ani nerobi prirodzeny....rovno sekcia, ja som tomu dokymu vek nepovedala, tak som zvedava

takyna
6. jún 2010

U mna to bol 12ty stavec, priecna zlomenina, nastastie nie do miechy, ale uzila som si svoje, inak to moze byt tiez jedna z pricin neplodnosti
citala som akurat o epiduralke, zeny si ju chvalia vecsinou, no neviem, ako to este vsetko bude
ani sekcia nie je vyhra, to tiez ma svoje pre a proti, proste si nevyberies, nech uz su na svete tie nase dietky 😵

mircalla
6. jún 2010

no taky urcite mu o tom povedz....mozno to neni problem. ja som tiez zvedava
mne tu neplodnost uz diagnostikovali predtym...nepriechodne vajcovody....toto sa stalo asi 4 mesiace potom. bola som 7mesiacov PN, nosila som taky hlupy korzet a mala som zakazane sediet, potom neskor iba na par hodin....doteraz sa poriadne neohnem

takyna
6. jún 2010

mne neplodnost az po uraze zistili, ale moze to byt aj samozrejme ina pricina, len som citala aj o zraneniach chrbtice ako jednu z moznosti neplodnosti, ja som nemusela nosit korzet, ale ostatne co si pisala prebiehalo aj u mna tak

orsulka
7. jún 2010

Dobre ranko prajem.....
tak ja som fakt nemala možnost pisať cez vik .-))))) ale spravička sa k Vam dostala a velmi pekne dakujem za gratulácie 😵 😵 😵 všetkým všetkýýýýýým 🙂))))))))))))) jasne, že bol hned aj plač, ako mi ho doky ukazal....ale to nevadi .-))))))
dutinky boli dve, ale len v jednoj je mimi...to druhe je vraj "zamĺknuté dvojča" , kedže vkladali dve...... dalisu kontrolu mam len na odbery (asi) 14.6. teda si myslim, že už ma asi nebude pozerať....ci ???????

REBECA.....držim place dnes 🙂))) tfuj-tfuj-tfuj......hádam das vediet skor ako ja 😀 😀 😀
Dior.......aj tebe, nech vsetko dobre dopadne .-)))

a samozrejme vsetkym cakatelkam, tehulkam aj rodičkam .-)))))
leny...tak ako ??????

mircalla
7. jún 2010

orsul, este ray gratulujem
budu ta aj pozerat....aspon si myslim...ja som chodila na sono kazde 2 tyzdne prvy trimester

orsulka
7. jún 2010

mircalla...dakujem moja........... tajne som dufala, že odpoved na sono bude kladna.... 😵 😵 😵 ja len aby bolo vsetko OK....aj ked niektore vravia, že to nie je dobre moc sa "sparať" 😉 😉 doky ma super sono v ordinacii.....
a ty sa mas ako????? už si teda odcestovana od rodičov ??????

violoncielka
7. jún 2010

Orsulka...sa velmi tesiiim a velkeee gratulacie. Tak sa teraz pekne setri a nechaj sa rozmaznavat.
rebeka drziim palce.
Mne sa tiez uz blizi termin konzultacie tak uvidime na kedy ma da a co mi vlastne povie. Ste mi povzbudenim, aj ked sa priznam velmi sa mi nechce ist do dalsieho IVF, ale to asi preto, ze rana po neuspechu je este cerstva. Tak sa tesim na leto aby som nazbierala sily a pridala sa do zoznamu uspesnych RFitiek 🙂. Pekny den vam prajem

mircalla
7. jún 2010

no nastastie....no 10 dnoch brutalnej nudy si neviem pobyt doma vynachvalit🙂))
mozno ta objedna na sono na neskor...inak od dakeho 10tt sa to uz robi cez brusko

orsulka
7. jún 2010

@violoncielka tak hlavný je ten pristup k tomu, a ked sa tesis, tak to bude fajn......len im ver ako ja, a bude to OK!!! 🙂 😉
rozmaznávat sa moc nenechám, som doma celý týžden sama, drahy odisiel na služobku ☹.....ale oddychnem si určite 😉

@mircalla aha...tak dik za info.......uvidim, ked tam dojdem co povie, nechám to na neho 🙂)

lenka20
7. jún 2010

caute babulky, teeeda, taka pekna spravicka po vikende - orsulik velka gratulacia k miminku so srdieckom 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 moc som ti to priala, tak to dotiahni pekne do zdarneho konca min.38tt 😉 😎 😉 a uzivaj si krasne tehulkovanie 😵 😵 😵 😵 😵
zuzlicek tak ty uz mas pesar vonku, no som zvedava, kedy bude porod, daj vediet, aby sme ti mohli drzat silno palcuchy 😵 😵 😵
lenny mala opalovacka na streche urcite nezaskodila, ani rebrik, neboj...
pozdravujem vsetky hviezdy 😵 😵 😵

shandy
7. jún 2010

ahojte dievcence 😵 😵
@orsulka gratulujeeeeeeem k srdiecku, musel to byt nadherny pocit 😵 😵 , tak nech drobcek pekne rastie a tt.cka nech pribudaju 🙂
zuzlik, tak uvidime, ci to teraz pusti, ked dali von ten pesar, ale zas nikam sa netreba ponahlat 🙂
taky neboj, vsetko dobre dopadne, bibka je uz teraz velka bojovnicka...
lenny ja tiez myslim, ze ked sa ma uchytit, tak sa uchyti aj keby si na trampoline skakala a ked nie, tak ani lezanie tomu nepomoze, takze myslim, ze to opalovanie je uplne v pohode ako ti uz baby povedali.
tak mircallka je uz konecne doma 🙂
leni uz sa ti to blizi, ako sa citis? 😉
diorik ako? dufam, ze este stale pokope...
pekny dnik vsetkym 🙂

mircalla
7. jún 2010

lenka....ozaj ved v stredu mas termin, ze??

lenny71
7. jún 2010

ahojte babulky, ale ste sa rozpísali hned z rána 🙂. to ja som sa ešte prevalila na druhý bok a spala do 10.
Oršulka gratulírujem k srdiečku a nech to ide takto pekne aj dalej 🙂
mircal to s rodičmi...ja bývam s mojou mamou a je to niekedy o držku ti poviem 😎.Je to mama ale niekedy by som jej nakradšej vybudovala zvláštny vchod aby sme sa ani nestretli 😀 😉.
lenka ved ja si tiež myslím že opalovačka by nemala ublížiť 🙂 a ten rebrík....no včera som si po dlhej dobe umyla nad vanou vlasy a to bola teda makačka 🙄 . Ja mám dlhé a ešte ktomu dosť husté a kučeravé tak to dalo zabrať 😎.
Inak je mi fajn nič mi nie je ...tak snád je to všetko na dobrej ceste 🙂
Tuším sa pojdem za chvílku zas tak na hoďku vytasiť na tú strechu 😎

lenka20
7. jún 2010

veru veru, v stredu ideme na rande s vajkami a takto o tyzden by mal byt ET, citim sa vyborne shandy, tesim sa na embrijka, v sobotu sme zas videli bociana, no a mam tie stastne ponozky, takze to vidim na tehu 😉
a ty ako, doma sa uz veci urovnali?
mircalik vsade dobre doma najlepsie ci ako? 😉

shandy
7. jún 2010

leniiik ja ti tak velmi verim, ze tie zelene ponozky urobia svoje a ze ti to konecne vyjde 😵 😵 . vsetky na teba budeme tuho mysliet, nech sa vajka spermoskam zapacia a nech je to laska na prvy pohlad 🙂
dakujem, uz je fajn, vycistilo sa ovzdusie a uz je klud. mala si pravdu, ze asi ako sme to vsetko drzali v sebe, tak to bolo treba vypustit... 🙂

lenka20
7. jún 2010

tak fajn, ze uz je para vonku, teraz bude zase u vas pohodicka 😉
no dufam, ze to veru bude laska, som ochotna odpustit manzelovu neveru s vajkami 😀 hlavne nech sa vsetko oplodni a nech mame nieco aj na surodencov, lebo to je moja najvacsia depka, ze ked budeme chciet surodenca tak to bude musiet byt zase celkom ina kombinacia... ale hlavne nech uz je aspon to prve 😉 😵
lenny ja so svokrovcami uz 11-ty rok 😝 niekedy psycho, ale inak pohoda.. ale chce to aspon raz za cas niekam vypadnut na par dni, troska sa odventilovat... nastastie manzel je v tomto ohlade velmi chapavy 😉

orsulka
7. jún 2010

lenka.....tak bocian dobre znamenie 🙂))))) a hned od začiatku......ja som ho videla kružiť vedla nasho baraku, ked sme cakali na vysledok 🙂)))) a tiež som si hned vravela, že jake znamenie!!!!!!!!!!!
ked sme sli do Brna na OPU, tak hned rano nas na ceste privitala dvojitá duha!!!!!!! tak to som v živote nevidela a somisi vravela, že je to slavobrána do Repriku .-)))))))))))
tfuj-tfuj-tfuj........lenka.....s tymi ponožkami je to TUTOVKA!!!!! 😉 😉

shandy...dakujem pekne 🙂))) no pocit nádherny..... sice som nic nepocula, ale videla som ho 😉 😉

stale ma pobolieva to podbrusko, sem tak aj brucho...mam ho take zdute že až.....a to už nehovorim, ked niečo zjem.....to je z toho urtoša ??????? 😕

violoncielka
7. jún 2010

Lenka .....tak uz to bude tutovka, velmi Ti to prajem 🙂 🙂 🙂

lenka20
7. jún 2010

baby dakujem, ste zlate 😵 😵
orsul ty brdo, tak to uz aka kopa znameni 😉 😵 ja myslim, ze to brusko to je vsetko z tehu... skratka to tam pracuje.. tie tehu hormony ti aj zmenia travenie a to vsetko kym si zvykne telo na novy stav, tak to asi bude mat kadejake prejavy...myslim si... lebo z utrosa asi nieee...

lenka20
7. jún 2010

no, musim uz padat, ale pozdravujem vsetky zlaticka, diorik ozvi sa, paaaaaaaaaaa
ozaj - tanicka naaadherne su tie atelierove fotose na FB, taki ste vsetci krasnucki a ty uplna hviezda 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre