Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
16. jún 2010

caute babulky, no to tie vase palceky avirusiky zafungovali urcite, ja som uz mrazaky ani necakala 😝
mam len chvilocku tak len bleskovo - olycek gratulujem k dalsiemu uspesnemu sonecku, nabuduce uz by mohlo byt aj vidiet nieco, hmm? ja tipujem pipika 😉
shandy 5 folikov je super na soft, a mozno su aj nejake este schovane, tak thuj thuj thuj nech este pekne rastu a nech su v nich tentokrat krasne plodne vajka 😵 😵 😵
nalala - pekneeeee, pri clostyle super... gratulujem 😉 😵 a nech sa pekne zahryznu 😵 😵 😵 😵 😵
ninocka aj tebe nech sa zahryznu embrijka, nech mas dvojky nech ti to vsetko vynahradia, thuj thuj thuj a posielam veeela pozit.energie 😵 😵 😵 😵 😵
hatchujuca blastocysta je taka, co uz sa derie von z obalu a uz uz sa zahryzne.. expandovana je o jedno stadium pozadu, ale tiez uz ma vela vela vela buniek a je taka nabobtnana uz uz vyliezt z obalu 😝 tot moje laicke podanie...
takynka, zuzlik, vy uz to chcete mat za sebou, vsak? babulky uz musite vydrzat a hned potom hodit fotecky malych krasavic, myslim, ze o 17-18 rokov bude musiet mat MISS SR asi 5 sutazi, tolko bude krasnych bab 😉 😎 😵
no, musim letiet, paaaaa

mircalla
16. jún 2010

ninocka - predpokladam, ze embrya mrazili na 3. den, (6-bunkove su taka dvojkova kvalita, idelane su 8 a viacbunkove na 3. den).
shandy - ja som mala cystu pri stimulke 2 krat....raz mi ju dokonca stelcl odpischol bez narkozy......ja ze neeeeee, ale marcel, ze no tak, neni to take hrozne, tak ze dobre...trvalo to 15 sek
ja som bola u toho porodnika - sakra termin mam 4.8. a on ide 7.8 na dofcu, ale ze hadam to stihneme
maly je uz hlavickou dole a ma 2700 gr!!! ja neviem, co to bude za tuca....vraj tam moze byt odchylka, ale
aj tak a dnes som zacala 34tt a podla UZV som zase vyse tyzdna popredu

mircalla
16. jún 2010

jaj olly prepac - zabudla som zagratulovat 🙂 🙂

ninockaskv
16. jún 2010

@olympia to boli take tie klasicke od boironu "cocculine" tusim, celkom zaberali aj zazvorove pastilky a mam odskusane tkanivove soli, brala som ich v tehu na krce v nohach a teraz po porode na hemoroidy, krasne mi to zabralo.. dufam, ze nie docasne 😒 wewewe.biomineral.sk 😉 urcite maju aj nieco na nevolnost v tehotenstve, ak mas taku lekaren v blizkosti a maju tieto soli, spytaj sa na to.. je to priroda pure 😉 😉 😉

shandy
16. jún 2010

tak ale babulky kvoli vam co neurobim 😀
dakujem za povzbudenie, asi si vecer pozriem film secret 😀 😀
mircallka no ja som cakala, ze zas bude nieco, to by u mna nebolo ono, keby slo vsetko hladko 🙂

ninockaskv
16. jún 2010

mircalla, tak neostava nic ine ako dufat, ze aj dvojkova kvalita sa prejavi 😒

ja som niekde citala, ze tam moze byt aj 500 g rozdiel..filipko bude akurat 😉

olympia
16. jún 2010

Lenka, naopak si to napísala, teda čo je expandovaná a čo hatchujúca blastocysta. Takže teraz ti vkladali expandované podľa toho, čo opisuješ. A tam je naozaj vysokánska pravdepodobnosť! 😵 Pozri sa na mňa. 🙂
Ninockasvk, ďakujem za radu, popozerám.
Mircallka, vďaka. A držím ti palce, nech všetko zvládaš čo najlepšie, verím, že také dni ako si mala po stretnutí s ex, sú ťažké. Ale raz aj to prebolí a bude ti pekne na duši.

mircalla
16. jún 2010

olly - dobre to lenka napisala, hatchujuca je najvyssie stadium (aj popis sedi), potom expandovana, potom blastocysta
ninocka, jasne, uz boli pripady tehu aj zo 6-bunkovymi🙂)))

olympia
16. jún 2010

tuším máte pravdu, no čo už, človek sa učí celý život, zdá sa! 😎

takyna
16. jún 2010

posielam pre vsetky tehu vírusíky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

shandy
16. jún 2010

taky, veru posielaj, kym sa daju, ja kludne prevezmem stafetu 😵 😵 😵 , dakujeme 🙂

moni19
16. jún 2010

Ahojte, ja len tak na rýchlo.
Shandy, 5 folikov je pekne číslo, možno budú aj nejaké bokom. Hlavne držím palce, aby si v každom mala krásne vajko. 😵

Oly pekne pokračuješ, fotečky musia byť krásne. Nebudeš dávať do albumu? 🙂

Taky vďaka za virusiky.
😅

Leni, gratulujem k súrodencom.
😉 🙂

Rebeka sa neozvala?

moni19
16. jún 2010

Ninočka, ja som po transfere nešpinila. Ale dost to bolelo, ako tam pchal tu hadičku.

tanitta
16. jún 2010

@nalala ved 2ks su krasny pocet na clostil ;)...niektore kocky musia pichat vysoke iu aby tolko vyprodukovali 😖 neboj...R naladi kazdeho pozitivne 😉
@olympia supeer;)ze sa drobcekovi dari vynikajuco;)
@ninockaskv thuj thuj bobikovia nech sa pekne zapelesia 😉 no 6b su pekne ..ale zalezi na kolky den boli mrazene 😉
kocky drzte sa pa

rebeca_1
16. jún 2010

Ahojte baby,

tak aj my si ideme kupit do Reprofitu babatko.cz.... )))
A k babatku.cz si dokupim v Brne aj kabelku a nejake pekne stekliky.... )))

Neviem sa nejako odputat od konika a z tejto Vasej skvelej temicky srsi obrovitanska pozitivna energia. Celu temicku som si po veceroch postupne preluskala a aj ked mam za sebou uz toho naozaj dost, stale sa dozvedam nieco nove....

Vsetkym Vam drzim palceky, opatrujte sa!

orsulka
17. jún 2010

dobre ranko 🙂))))

@ninockaskv dakujem pekne...posielam aj ja vela pozitivnej energie, aby ten KET dopadol najlepsie ako može...🙂)))
ano ja som po vkladani nespinila, hoci doktori vždy vraveli, že možem a že je to normalne....a to mám dokonca zúženy vstup cez krčok maternice (kvoli operacii)...ale myslim ,že to vobec nevadi, ak trosku spinis.... 😉
@olympia no jo...ten jeden "hanblivcek" bude asi po mne .-)))))) 😀 😀 sledujem, že ty más prekrásny dátum porodu 😵 😵 😵
@nalala s tym rozhodovanim pre Reprik sme na tom rovnako......skvele odporucanie a super babule, ktore vždy poradili .-))))) tak držim palce, nech embryjka rastu a zvysuju svoje bunky 🙂))))) no a prečo by to aj Tebe nemohlo vyjst ako mne??? v Repriku na prvykrat????? 😉 😉 😉 treba verit.....
@shandy tfuj-tfuj-tfuj-tfuj...pre štastie pekne ciselka más...... 😉

moni19
17. jún 2010

Dobré ráno,

Rebeca_1, takže ďalšia Reprofiťáčka? Tak super, zase je nás viac. 😉
Ja si tiež tam chodím po obch. domoch, keď ideme domov, vždy to beriem ako výlet. 🙂

Nalala, držím palce, nech sa embryjka pekne držia. 🙂
Mircalla, už je lepšie? Myslím od toho stretnutia? Je to ťažké, ale budeš mať malého, to je najväčšia radosť. Hlavne nech ste v poriadku obaja. 🙂

Zdravím všetky ostatné. Pekný deň.

shandy
17. jún 2010

Dobre ranko dievcence 😵 ,
moncurik dakujem, som sa rozhodla to splnit a v kazdom bude krasne vajko co sa pekne oplodni, krasne sa bude delit..... 😅 😅 😅
@rebeka_1 vitaj medzi reprofitackami 😵 , pridam ta samoska do tabulky 😉
@orsulka, ty mas dvojite virusky, tak to urcite zaberie 😵 , dakujeeem
zajtra idem zas na kontrolu, to sa v robote potesia 😀

shandy
17. jún 2010

babulky aktualna tabulka, ak bude treba nieco zmenit, upravit, piste 🙂
Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
rebeka_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., konzultácia RF?
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft v RF august?
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, verime 🙂
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg., čakáme na KET. Jún, kontrola 21.5.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF (menopur, prednison, anopyrin, fraxiparine), UZV 18.6.
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP: januar 2011
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, krv +24.5 = tehu :o), TP:?
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80 (29r), 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Dior, 2 deticky - chlapci,
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF -
FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninockaskv – KET GynFiv
Labus
Cavik

shandy
17. jún 2010

Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
rebeka_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., konzultácia 23.6.
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft v RF august?
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, verime
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg., čakáme na KET. Jún, kontrola 21.5.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF (menopur, prednison, anopyrin, fraxiparine), UZV 18.6.
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP: januar 2011
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, krv +24.5 = tehu :o), TP:?
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80 (29r), 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Dior, 2 deticky - chlapci,
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF- FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninockaskv – KET GynFiv
Labus
Cavik

rebeca_1
17. jún 2010

Ahojte baby, dakujem.
Mam z Vas radost a tiez aj z Reprofitu, hoci som tam este nebola.... Ale uz teraz sa velmi tesim.


@shandy dakujem, nasla som sa v tabulke.

lenka20
17. jún 2010

caute hviezdy, tak co mame dnes nove? rebeka1 vitaj, v R. sa ti bude urcite pacit, uvidis, kam si chodila predtym?
ninocka 6bunkace su uplne v poriadku, pozri na nasu fedru zo stareej temicky, vkladali je 2 sestbunkace a su z nich teraz uz velke deticky dvojicky parik... 😉 😵 😵 ved vravim, ze budes mat dvojky 😉 uz to celkom tak vyzera 😎
shandy drzim palce na sono, nech foliky podrastu a hlavne potom na OPU, kedy ti to vychadza?
ja uz sa nemozem dockat kedy uz budem aspon 8.den po ET aby som mohla testnut... psycho...

rebeca_1
17. jún 2010

@lenka20 chodila som do Ferticenu.
A teraz som objednana ku Stelclovi.

olympia
17. jún 2010

ahojte,
@moni, nemôžem dať do albumu, nemám doma scanner. Ale prekrásne sú tie fotečky, to je fakt. Prajem to zo srdca každej jednej snažilke, aby sa dočkala. 😵
@orsulka, s tým termínom máš pravdu, ale asi to bude trošku skôr než presne na Vianoce, lebo podľa UZV som skoro o týždeň popredu (to je asi tá predĺžená kultivácia).
@tanitka, ďakujem. 🙂
@shandy, som rada, že si sa naladila pozitívne, len tak ďalej až k úspešného odberu, potom ET a potom pozitívnemu testíku a až k pôrodu! 😵
@rebeka_1, vitaj, tiež gratulujem k skvelému rozhodnutiu vyskúšať RF. 😉
A kde je naša rebeka z KE? Myslím na ňu a dúfam, že je všetko v poriadku...

orsulka
17. jún 2010

@lenka20 no caves......tak ťaobdivujem, že v pohode chceš testnut...to ja som taky posero...vždy som sa bala🙂)))))

@rebeca_1 Stelcla som "vyfasovala" aj ja, ked som si volala do Reprofitu 🙂)))) mladas, pohodák, sympos...no nám pomohol neskutočne !! 😉 😉 😉 tak vitaj tutok medzi nami .-))))
@olympia aj som mala PK.....tak som zvedava ako to bude vychádzat mne 🙂))))

shandy
17. jún 2010

@lenka20 no ani sa ti nevidim, vlecie sa to co? 😀 , aj mne, lebo tak verim, ze tentokrat tam tie // budu, neviem, mam taky pocit z toho 🙂 , lenik este netusim kedy OPU, ale asi budem chciet potiahnut dlhsie ako minule, ja myslim, ze bolo OPU prilis skoro aj ked foliky boli akurat velke...ked mi praskaju normalne ako 28 - 29 mm, tak ked mi ich vyberali ako 23 mm podla mna to bolo skoro, mozno vajka nestihli dozriet. aj Koudy mi to tak chcel posunut...tak mozno utorok, streda...zajtra sa dozvieme 🙂
@orsulka ja idem zajtra ku stelclovi na uzv, tak som zvedava 😀
@olympia, no verim, ze mi to vydrzi 😀
pekny den babulky 😵

lenka20
17. jún 2010

orsul, no coho sa mam bat, bud tam budu // alebo este nie.. tak potom skusim o par dni neskor 😝 no ved este uvidime, manzelik je tiez poserko a nechce testovat...
veru aj ja cakam co rebeka, ako dopadli na tej krvicke...drzim palce rebik, nech sa vam buduci tyzden ukaze srdiecko 😵 😵
olycek to by bolo aj dobre, aspon by si na vianoce uz bola aj s babatkom doma 😉
ja som velmi zvedava ako sa bude pocitat TP mne, ked ani netusim kedy mala darkyna posledny menzes a ten moj bol taky poposuvany, ze podla toho sa drzat neda... asi len od OPU sa to musi ratat ci ako? mircal, tebe ako vyratali?

lenka20
17. jún 2010

shandy tak zajtra stastnu cestu, urcite uz tentokrat budu vajka a pekne a dost 😵 😵 😵 😵 😵 😵 koudy to tam zariadi 😉

orsulka
17. jún 2010

@shandy pekecate s mladym...v pohode on je veeeelmi 🙂))) moj drahy najskor z neho nemal moc dobry pocit, kedže pri prvom stretnuti len mykal plecami, že co s nami..... ale postupne zistil, že pristup je fajn.....a asi aj on ma dostal do takej nejakej psyho pohody, že aj celu soft stimulku som brala, že pohoda 😉
@lenka20 toto sa mi velmi paci....bud budu // alebo ESTE NIE!!!!!! to je super......ja si myslim, že tentokrat budu // - nejaky citak mam 😉 😉

rebeca sa veru neozvala vobec.....ktovie ako to vsetko dopadlo.....celkom slusne sa ona ponahlala na cistenie, a moc sa jej nechcelo cakat na vysledky....... ale na tu krv asi vcera musela ist, ked bola objednana......

shandy
17. jún 2010

veru aj ja som zvedava na rebeku, dufam, ze to srdiecko bude...
a ako nase tehulky? zuzlik, takynka a mircallka? 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre