Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
31. dec 2010

@ninockaskv Inač ja som sa tiež "pobavila" nad mojou kamarátkou, ktorá sa najprv bála mi povedať, že je druhýkrát tehotná (už prvé tehotenstvo mala v čase, keď aj my sme sa už snažili), potom mi poslala pohľadnicu k Vianociam, kde je fotke jej prvého dieťaťa a teraz mi poslala mms, že sa jej narodilo to druhé...v čase keď sa snažím rozchodiť svoj neúspech...ja viem, že oni to tak nemyslia, ale...keď sa tvárila empaticky v úvode, prečo teraz na to zabudla? To je dobrý nápad s tou akupunkrúrou, tiež som o nejakom prečistení organizmu premýšľaľa...

martini
31. dec 2010

@maticap. mňa sa iná kámoška, ktorá má jedno dieťa a čakali druhé opýtala, keď som sa hrala s jej synom u nej na návšteve, že aké mám pocity, keď takto držím dieťa v náručí...no nezabili by ste ju? To bol asi môj najsilnejší pocit 🙂)))

mircalla
31. dec 2010

Baby zelam Vam vsetko naj v roku 2011...
@orsulka este nerodime?

callex
31. dec 2010

@gabinkaa dam ti indicie: je tam najvecsia lesna skolka v strednej europe..tazba piesku...kedysi sa tam dalo kupat..dve golfove ihriska..a vela hribov v lese 🙂
@martini hej budu na konferencii lebo viem ze Machac bude prec skoro cely januar..a tusim aj Koudelka kdesi.chlapci isli asi zbierat skusenosti a podelit sa so svojimi.

callex
31. dec 2010

@martini ako som uz mnohokrat odporucala na precistenie je dobra aj medova masaz chrbta.dokonca sa mi zda ze mi to pomohlo zhodit aj na objeme ked sa tie toxiny odplavili a lymfa rozprudila.tiez som bola na bankovani ktore tiez pracuje s lymfou..ale to nebol extra zazitok...to uz si nechcem zopakovat..ale podla cucakov ktore mi ostali bolo tych problemov dost.
joj no zlata bola ta kamoska..jedna aj druha.by ma nenapadlo sa take nieco spytat.

martini
31. dec 2010

@callex Ja som tiež bola na bankovanie a mm sa smial, že vyzerám ako by ma bil 🙂 Ale chudnúť nechcem, ja by som skôr nejaké tri štyri kilá prijala 🙂

Baby, prajem Vám pekného Silvestra s blízkymi ľudmi a fakt PLODNÝ rok 20// 🙂 ....a určite založíme tému "bábätka z RF" 🙂))

rebeka33
31. dec 2010

baby no ja som začala rok blbo. Začala som špiniť a nemám komu zavolať na silvestra a nový rok. Viem,že niektorým zdvihli dávku utršu v Rf keď ste špinili. Ja beriem 2 tbl. 3x denne. prosím ak tu budete o odpoveď .
ďsakujem ide si ľahnúť. Díky.

callex
31. dec 2010

@rebeka33 ach jaj..dufam ze to ustojis.moc moc ti to zelam..vsetky moje prosby idu bokom a upinam moje ,,modlitby,,smerom na teba.
hej babam zvysili davky utrosu ale neviem na kolko.skus si precitat pribalovy letak aka je mozna najvecsia davka a zvys si davku.aspon na teraz..a ked to neprejde..tak sup na pohotovost..zatial postielka a sup nohy hore.

callex
31. dec 2010

Babulky moje zelam nam nech tu citame co najmenej tych zlych sprav a co najviac tych dobrych.zelam nam vela vela sil do noveho boja, vela optimizmu a uspechu...a vela //..a vysokeho HCG a 9mesacnych pobytov all inclusive.
maminam zelam vela krasnych chvil s babetkami..,nech vam krasne rastu a nech vam robia len a len radost.

ste super...vdaka ze ste.

leonie28
31. dec 2010

Šťastný Nový Rok 20II Vám všetkým želám ja som tiež Reprofiťáčka aj keď zatial neúspešná ale verím že v Novom Roku 😉

mirinda10
1. jan 2011

@rebeka33 ja som brala aj ascorutin, da sa kupit bez receptu asi do 12tt dali mi to v nemocke kde som spinila hlavne ziadna panika
nam sa princezna zobudilav noci 23,30 rozhodla sa, ze bude oslavovat prichod noveho roku s nami a potom som sa o 2hej rano s nou mordovala v nasej posteli aby zaspala ale na ohnostroj kukala a bola vo vytrzeni

mircalla
1. jan 2011

@rebeka33 mne zvysili na 4x2, tiez ascorutin. ak sa to zhorsi radsej pohotovost. a berem ten fraxik?
@mirinda10 to je snad telepatia ti nasi....maly prespal vsetky delobuchy a ohnostroj na terase oproti a potom sa o 1 hod zobudil a mordovala som sa s nim do 2,30 hod....v noci mi inak spava bez takychto vykyvov...asi daco tusili🙂

takyna
1. jan 2011

Ahojte kočany 🙂 Všetko dobré v Novom roku všetkým 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

gabinkaa
1. jan 2011

@callex hm Borský Mikuláš? priznám sa, že som to akosi tušila 🙂

gabinkaa
1. jan 2011

všetko najlepšie v novorm roku, snažílkám aby sa čo najskôr objavili dve// na testíkoch a maminkám veľa radosti z detičiek

rebeka33
1. jan 2011

ďakujem baby, doma som mala ascorutin tak som si jeden zobrala a večer som dala 3 utrše a zastalo to.mircalla beriem fraxíx ,no možno to bol len planý polach. Snažím sa na to veľmi nemyslieť. ďakujem ešte raz a v stredu vám poviem po USG

tanitta
1. jan 2011

ahojte
Kocky nech je Novy rok pre vsetky o nieco lepsi ako bol ten stari hlavne plodnejsi plny fyzickych aj dusevnych sil 😉 drzte sa...
@rebeka33 podla mna kludne davaj 3x2tabl utrosu aj dlhodobejsie

callex
1. jan 2011

@gabinkaa kdeze Bure 😀 ..ale ta dedina vedla..Saj.H. asi si sa nechodila kupavat.ty si odkial?
@rebeka33 joj ani nevies ako sa mi ulavilo po precitani tvojho prispevku.aj som sa bala sem nakuknut.utros sa ma tusim brat do 10ho tt...ale spytaj sa ci by nebolo vhodne brat ho aj dlhsie.drzim silno vsetky palcuchy.

gabinkaa
1. jan 2011

@callex nie nechodila, ale chcela som napísať že tento rok, ale fakticky to už bolo min. rok sme tam zablúdili na hríboch........sranda, už bol večer a poľovníci chceli poľovať.........ja bývam blízko Senice, Rybky

falin
1. jan 2011

ahojte babulky,
prajem vam stastny a hlavne uspesny rok. Nech sa vsetkym splnia tajne snicky.

Zajtra odchadzame vyvetrat hlavu na lyzovacku.Paaa

pikha
2. jan 2011

ahojte babulky 🙂 vsetkym vam pekny a uspesny rok 2011 🙂 plny toho, o com najviac snivate.

@rebeka33 mne bolo povedane a nakazane ze utros sa berie do 12tt, cize vlastne do konca prveho trimestra, potom uz to skodi babenu aj tebe. drzim palce, pekne ti to pribuda 🙂
@falin stastnu cestu a prijemnu lyzovacku 🙂 uzite si to

kanhwa
2. jan 2011

Ahojte reprofitacky,
snad si na mna niektore este pamatate, aj ked sa uz neradim medzi snazilky 😉 Pri prilezitosti noveho roka by som Vam chcela vsetkym zo srdca popriat stastie a rodinnu pohodu, zdravie pre Vase deticky a vsetkych blizkych, tehulkam stastne porody a snazilkam tiez vela stastia a skore narodenie zdravych deticiek 🙂

mirinda10
2. jan 2011

@kanhwa dakujeme a verim, ze sa tetno rok aj vy dockate maleho drobca, moc Vam to prajem, urcite uz na Vas niekde caka. Ako ste na tom uz ste niekde na vyssich poziciach na cakacke? Nezabudni dat potom vediet, nech sa budeme vytesovat s vami. 😵

kanhwa
2. jan 2011

@mirinda10 ahoj - boli sme okolo 60. miesta v decembri. v poradovniku sme od aprila a to bolo nejake 190. miesto vtedy. bolo to tak rok a pol na nas kraj na zdraveho bieleho novorodenca, ale akosi pomaly to ide v poslednom case...v kazdom pripade verim, ze v tomto roku sa dockame a budu z nas stastni uz po rokoch konecne dvojnasobni rodicia 🙂
prajem vsetkym este raz vsetko naj-naj-naj 🙂 🙂 🙂

mirinda10
2. jan 2011

@kanhwa tak to ste celkom pekne poskocili aj ked viem, ze to nie je ziadna utecha na 60te miesto ale ak to pojde takto dalej, tak urcite tento rok sa dockate, moc Vam to prajem budete fantasticky, milujuci rodicia

mirinda10
2. jan 2011

@kanhwa tak to ste celkom pekne poskocili aj ked viem, ze to nie je ziadna utecha na 60te miesto ale ak to pojde takto dalej, tak urcite tento rok sa dockate, moc Vam to prajem budete fantasticky, milujuci rodicia

gerdusha
3. jan 2011

ahojte baby,

tak aj ja zelam PF 20//...

Myslela som, ze ten kyret zvladam statocne, ale musim uznat, ze posledne dni aj mna chytil nejaky spleen...prisamfakt, nech je tu uz jar...z viacerych dovodov...slnko, kvety, vzduch...a moznost dalsieho ivf...zapal priedusiek este nemam uplne dolieceny, telo este nemam plne pripravene, este potrebuje cas.

bola som sa prihlasit na to dobrovolne nemocenske poistenie, planujem si dat urobit krvne vysetrenia na infekcne choroby, mozno aj na hematologiu zajdem...mame termin do prahy, ale ten este zvazujem, dost som citala o tom, ze je to viacmenej mozno aj zbytocne vysetrenie. takcitak by som asi prednison asi nemohla uzivat, pretoze znizuje imunitu a ja ju aj tak mam prilis nizku...a vraj aj stelcl povedal, ze to je nepotrebne vysetrenie...tak neviem...len proste nechcem len tak necinne cakat, chcem mat pocit, ze nieco pre // robim...

vy ako?

mircalla
3. jan 2011

@gerdusha veru tak, nech je jar...neznasam januar a februar:(

balinka
3. jan 2011

@callex ahoj 😉 ja som nebola reprofitacka,ale mala som to v plane sa nou stat 😉 ale krvicka pozitivna a verim,ze vsetko dobre dopadne 😉

callex
3. jan 2011

@gerdusha aj ja som citala o tej imunite ze je to viacmenej zbytocne pretoze ak by si mala aj problem s imuno tak nic ine ako prednison ti nedaju.a navyse to vyserenie v prahe nestoji apr korun.takze si to este dobre premysli.genetiku mas poriesenu? k tomu nemocenskemu poisteniu..nie som si ista ale nieco som niekde citala ze uz to doplacanie nie je nic platne..ze si tym nezvysis matersku..plus bola nejake novelizacia zakona.myslim ze sam pan Mihal ktory radil ako si polepsit na matersku sa teraz postaral sam o to aby tomu tak nebolo.ked uz ziadny lekari tak sa skus dat psychicky do pohody..zacat napr.cvicit..meditovat..brusne tance a podobne.
@balinka tak to je supik spava..ake si mala HCG?

balinka
3. jan 2011

@callex dobra otazka 😉 ja som sa aj pytala,ale tak som ju zle pocula,ze neviem ci 151,alebo 1151 😉 😉 😉 vkladali mi troch a 18 na utz,tak uvidim 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre