Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
9. jún 2009

jeeej zuzlik no vidis, to je super ze mas dve //, tak velmi sa z toho tesim ako keby som si ich nasla ja 😅
zuzlik ved na 9ty den este maju narok na to aby boli slabucke 🙂

julietka
9. jún 2009

mirindi ty na ktorej luke si to videla bocianov, prezrad nech tam aj ja zabehnem 😉

mirinda10
9. jún 2009

na Ciernej Vode - luka je pri Surskom lese a ja byvam cez cestu na opacnej strane luky ale dnes tam nebol vyzerala som ho rano a nic ☹ no asi este spal
juli a kde vlastne byvas v BA si priamo z BA alebo ako ja z dediny 🙂

mirinda10
9. jún 2009

zuzli co ja by som za to dala aby som videla aspon slabu ciarku to je moj sen co kazdy den snivam a dufam, ze raz sa moj sen naplni, tak pekne bud trpezliva co keby tam nebolo nic to by som bola moc smutna ale je tam a to je dolezite 🙂

julietka
9. jún 2009

ja som original presporacka 😉 ale "zial" kvoli muzovi som sa musela po 30 rokoch vzdat mojho rodneho mesta a prestahovat sa 25 km od BA do SC 😔
ale ciernu vodu samozrejme poznam 🙂

julietka
9. jún 2009

mirindi neboj aj ty uz mozno v sobotu alebo v nedelu uvidis ciarocky dve 😵 len trbe byt trpezlivy...ze to hovorim prave ja..niekedy som na nervy z toho cakania a to este 12dni!!

bea77
9. jún 2009

čaute babule,
tak u mňa je to také rozpačité. Ani špinenie, ani krvácanie. Niečo medzi tým. Ale asi to už budem brať ako 1.dc. Uvidím ako sa to cez deň vyvrbí. Teraz som si dala horúcu sprchu a možno to ešte cez deň zopakujem.

zuzi, ten duch je len začiatok. A veľmi dobrý začiatok 🙂
miri, neboj aj Ty isto uvidíš // a samozrejme to platí aj pre Juli

julietka
9. jún 2009

ahoj bei, ta tvoja mrcha s tebou teda riadne nacvicuje 😉
ale ked spinis tak to by si nemala brat este ako 1DC, az ked zacnes krvacat 😵
bei ja viem ze som s tym uz asi otravna,ale naozaj nemozes byt tehu?predsa tie priznaky s tym dlhodobym spinenim a taky dlhy cyklus, no neviem 😨

bea77
9. jún 2009

juli, ono je to už také "polokrvácanie". veď uvidím ako to bude cez deň a až podľa toho sa rozhodnem, či to už je 1.dc alebo nie. Je to už fakt na nervy, takto sa so mnou zahrávať 🙂. mrcha mrchovatá si so mnou robí čo chce. a tehu nie som, robila som pre istotu predvčerom test a je snehobiely, takže zázrak sa nekoná.

mirinda10
9. jún 2009

juli inak cierna voda patri do SC takze sme blizko 😉 a preco 12 dni ved testovat budes skor nie ci budes cakat na krv

bei ak je to ruzove tak je to mrcha ale gratulujem a prajem uspesnu stimulku tak budete spolu s lahhel v zavese ja som s juli skoro narovnako a ledva dobieham zuzli ta uz je ista a ja a juli cakame ale dockame sa cas sa neda zastavit 😎

julietka
9. jún 2009

skoda bei, som dufala ze snad si predsa len tehu 😨 ale hlavne ze sa teda mrcha ide rozbiehat, aspon mozes konecne zacat so stimulkou a budete stimulkovat spolocne s lahhel 😉
no mne doki povedal ze to co sa rozbehne do 12-stej tak sa pocita a co az po obede tak sa pocita 1DC az od nasledujuceho dna, ak uvidis co s tebou mrcha porobi 😅

lahhel
autor
9. jún 2009

Bei, tak co tvoja mrcha, uz sa rozbehla?....uz ta cakam na stimulku 😉 Inac mne doki hovoril ze, ked pride mrcha do 16.00 hod rata sa este ten den, po 16.00 hod. uz sa rata nasledujuci den..tak neviem...Ja som minule dostale asi o pol 4 a machac mi povedal, ze 1DC je este v ten den...

julietka
9. jún 2009

mirindi tak to sme "skorosusedky" 🙂 minule ked sme sli okolo z ciernej vody do grobu tak na poli sme tam tiez videli bociana, ale to bolo este tak skoro na jar
veru mirindik medzi nami je iba 2-dnovy rozdiel v OPU 😵

lahhel tak oni asi kazdemu nieco ine povedia k tej mrche ako sa ma pocitat, ale lepsie radsej zacat skor s uzivanim ako neskor, lebo cim neskor zacnes tym menej folikov sa vytvori. ja som rada ze zacinam vzdy uz od 2DC, lebo ked sa mi rozbehne mrcha poriadne uz aj poobede tak si to ratam ako 1DC

lahhel
autor
9. jún 2009

Julietka, ved prave to, ze ja si myslim to iste, ze ked zacnes skor, tym sa ti vytvori viac folikulov...no vidis a machac dava stimulku vzdy od 3DC, tak neviem. 😒 ..ja by som tiez zacala radsej skor...

julietka
9. jún 2009

lahhel ked som chodievala na IUI tak mi vzdy kazali uzivat lieky az od 5 dna, to tym aby uz ten jeden vytvoreny folikul pekne rastol a zväcsoval sa, lebo pri IUI nemozu riskovat viac folikov, takze u mna je to tak ze cim neskor tym menej, no ale mozno u teba je to inak, ved pozeral ta cez UTZ a videl ako to s tebou "tam dnu" vyzera 😉 tak asi preto ti to takto naordinoval

avaka
9. jún 2009

Ahojte 🙂 ja len tak narychlo z prace...som bola taka zvedava na Zulinku,ze som aj rano doma zapla PC,co nikdy nerobim.... ,lebo nestiham..😀
Zulik,huraaa,bude to super,uvidis,hrozne sa tesim 😵 Ciarky zosilneju..
Padam babulky,vecer sa ozvem,paa

tanitta
9. jún 2009

ahojky... 😉
takze aj moja ms je expresna aj ja dnes som expresne 😉 ...
Zuzla... 😀 kde predavaju tie dialnicne 😎 😉 ...poootichucky sa vytesujem 😉 ale myslim si ze coskoro sa to tu bude reprofitatkami len tak hemzit 🙂 🙂 ...

tanitta
9. jún 2009

inak myslite ze fakt tie bociany funguju?? 🤐 😵 .. app jeden raz letel tak nizko ze som si myslela ze na mne chce pristat 😨 😀 ....a dali sa nam prechadzal po zahrade.. a doniesol nam nieco do postielky 😎

mirinda10
9. jún 2009

tanitka asi to nefunguje ale ako psychlogicke povzbudenie je to dobre -) inak cele IVF je iba o velkom stasti a nejak to statsie musi na nas raz spadnut

ved topiaci sa aj slamky chyti len aby prezil a u mna to ma tento efekt, nic viac trochu ma to potesi
😉

bea77
9. jún 2009

nejak sme sa prepadli, tak nás posuniem.

tak už je to definitívne, som 1.dc. Mrcha sa rozbehla. Trošku som jej pomohla fyzickou námahou a horúcou sprchou 🙂 . Povynášala som z pivnice záhradný nábytok (je drevený, takže žiadne pierka, ale poriadna váha) a v pivnici som vyčistila dve miestnosti. konečne sme dali urobiť po pár rokoch bývania dlažbu, takže pekne na kolenách, kefa v rukách a drhla som. A s prepáčením začalo zo mňa tiecť ako z prasaťa 🙂 . Ale má to tú nevýhodu, že som cez deň toho moc neurobila v práci, tak budem sedieť do noci pri počítači. Ale hlavný je predsa začiatok stimulky.

bronia13
9. jún 2009

caute - ja len vam chcem napisat ze ked som bola na lieceni v Luckach tak tam primar vravel ze najlepsie IVF robia v Martine a Brne - tak ste na dobrej ceste, drzim vam vsetkym palce!!!!!!!!!!

lenka20
9. jún 2009

jeeej, bronuska dakujeme 😵 😵 v MT mi to nevyslo, tak hadam v tom brne 😉 😵 ale inak ja som zas od jedneho velmi staruckeho profesora pocula - teda on to hovoril mne uz davno, po mojom druhom IVF,ze jedine do ciech, ze tam su odbornici o 2 triedy lepsi ako na slovensku, vtedy sa mi to nezdalo, som si vravela, ze co uz on starucky profesor biochemie moze o tom vediet, no ale teraz mu uz verim 😉
beuska tak gratulujem k zacatiu stimulky - tej konecne poslednej s // v prvej tretine a krasnym miminkom na konci zapasu 😉 😵
baby bociany nefunguju, aspon teda ten co nam sadol na komin pred 10 rokmi a my sme boli celi happy, ze uz to pride nas pekne oblafol 😀 😀 , ale mozno sa len zatulal a este pride 😉

tanitta
9. jún 2009

broni...v luckach bolo tiez super 😉 ....
leni...dnes som nasla 😕 papagaja zacal po me skriekat z drotov esteze ma nepototo...tak to neviem co za znamenie 😝

lenka20
9. jún 2009

ha ha, tak papagaj neviem neviem, zeby maly krpec zacal rozpravat 😀 😀 😀 ale to je este skoro 😝

bea77
9. jún 2009

leni, dík. uvidíme o týždeň ako zareagujem.

lenka20
9. jún 2009

urcite vyborne beus, ako vidis, tehu vlacik ide hore kopcom, stihaju naskakovat aj stare dobre snazilky 😉 😵

bea77
9. jún 2009

leni, ja už som veľmi stará snažilka, takže ja už potrebujem pomoc.

avaka
9. jún 2009

babulky,to je hrozne,ked sa nemozem dostat na net...abstak jak svina.. 😀
Zuzli,fakt si z toho nic nerob,ze su este slabe ciarocky,keby si vedela,co som sa ja na tom napracovala,aby boli silnejsie...ja som vecer skoro nic nepila,aby som ich zintenzivnila... 😀 a ty si robis test este aj poobede.. 😅 Ja viem,ze uz budu len silniet... 😵
Si sa pytala na ten UTZ...ked som volala do Brna,tak mi dr.kazal ist koncom tyzdna,ja som pochopila,ze u nas doma... 😕 Tu ma dr.dobry UTZ a ak bude vsetko tak ako ma byt,tak si spravime vyletik do Brna,aby sme sa pekne osobne podakovali.. 😵

Lahell,Bea prijemnu stimulku 😉

Mirinda,Julietka,prijemne cakanie 😉

Tanittka,Ty kde to zijes?? 😅 V pralesoch Brazilie,ze Vam tam volne lietaju papagaje... 😀 Aha,to by tam asi neboli tie droty... 😕

Mne to kocky tak pomaly uteka,ja neviem ako to vydrzim do dalsieho UTZ,a to som si myslela,ze najhorsie je cakanie na //

A este pozor,virus sa siri zavratnou rychlostou... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bea77
9. jún 2009

avi, opatruj babätko. a ďakujem za to, že na nás , snažilky, ,myslíš. Vírusy chytáme............. 🙂 .
ja teraz končím robotku, ešte idem pokrájať kôpor do mrazničky, za päť minút sa mi dopečie štrúdla a potom už pôjdem asi aj spinkať. Tak dobrú noc.

lahhel
autor
10. jún 2009

Dobre ranko a krasny dnik babulky 🙂
Bei, takze mrcha zacala? A kedy ti zacala? este si to stihala ako vcerajsi den alebo az dnes mas 1DC? Pocuj ty si este o polnoci piekla strudlu 😅
Bei a ty mas aku stimulku - lieky ci pichas? A u koho mas stimulku?

No co sa tyka tych bocianov, no neviem nevim...ked som isla z brna pri minulej stimulke, tiez sme videli na poli bociana a straaasne som sa potesila, ze ked je tu tak to vyjde, ale nakoniec to nevyslo...bol to asi nespravny bocian...alebo len predzvest ze coskoro sa to podari 😉 ..ale ako psychická podpora je bocian fajn 😉

Zuzli, budes aj dnes testovat?

Avaka pozdravuj bublinku a mimiska v nej....nech pekne rastie 🙂 Opat som si hltla z tvojho virusiku, dakujeme 😅

Julietka, Mirindik, tannitka, lenka... 🙂

Ja som uz dnes zacala brat clostil, dufam, ze bude dobre ucinkovat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre