Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
11. jún 2009

zuzli uz mas z CARU info ohladom snehuliacikov ? Mne sa sniva kazdy den nejaka hlupost je to strasne ale co narobime to podvedomie pracuje aj v noci a ta tuzba je silna u kazdej z nas

mirinda10
11. jún 2009

ja som sa uz rozhodla aky bude plan B ak teraz nebudem tehu, tak este raz dam pokust na soft a ked nie tak idem na darcovske ako Lenka uz nebudem dlhsie cakat nema to vyznam, stale menej a menej sa mi tvori vajok aj ked folikul mam dost ale co z toho ked su prazdne a nechem byt prvorodicka viac ako 42 rocna tak si musim pohnut 😉

zuzla80
11. jún 2009

Miri to je dobré, že máš v zálohe aj plán B - i keď musíš veriť, že to ešte stále môže výjsť 😉 .
Písala som okolo 12tej K. email - ohľadne výsledku a spomenula som mu, že nám nedošiel email ohľadne počtu zamrazených embryií + nech mi napíše aký je postup pri KETe - uvidím, čo mi odpíše, dám vedieť 😉

mirinda10
11. jún 2009

ja verim ale ked mam plan B tak nebudem az tak smutna z vysledku ja som iba pri poslednom KETe videla ako teraz u teba prvy krat v zivote druhu ciarku a peknu na 12 den a na 15 den som isla na krv a HCG 5.5, urobila som si opat test a nic, takze mimco to vzdalo skor ako som sa mala na co testit
takze teraz viem, ze test // este nie je vyhrate preto budem robit test tesne pred krvou ja som bola hotova ked mi povedali tu hodnotu bola som strasne sklamana, no bol to sok

zuzla80
11. jún 2009

Miri tak to ti verím - musel to byť riadny šok. Ja som si tiež prešla 1xbiochemickým a 1xabortom - plne s tebou súhlasim, že // na teste je len polovica úspechu a druhá bude keď porodíš zdravé dieťatko - no a my ho raz porodíme no nie 🙂 - veď vieš ten NÁŠ čas 🙂

Avuška - ale ty si výnimka dobre 😉 U teba to bude tých 100%. Inak Avi môžem sa opýtať, koľký transfer v poradí to bol u teba? Ak nechceš nemusíš mi písať - len ja som taký zvedavec, vieš keď už sa ti o mne sníva, a vieš, že hovorím po česky, tak aspoň nejaké info o tebe 😀 😀

lahhel
autor
11. jún 2009

Zuzlik, budem drzat palceky, aby ti odpisal k. dobre spravicky a budete mat krasnych mrazacikov 🙂

zuzla80
11. jún 2009

Lahelik ďakujem moja - už mi odpísal, len mi nenapísal, koľko sa ich podarilo zamraziť. Zaslal mi stimulačný protokol na KET (ak budete niektorá potrebovať rada pošlem) a napísal mi, že "špatné správy", že skúsi prejsť znovu naše záznamy a niečo nájsť - máme si dať mesiac pauzu a až tak ísť do KETu. Tak som mu ešte napísala, aby mi ešte poslal počet mrazáčikov - tak dúfam, že nejakú sú, ale verím, že hej 😉

mirinda10
11. jún 2009

zuzli ved to je suiper, ze mam marazacikov, takze to je velmi pozitivne, aj ja uz chcem vediet na com som 😎
v BA je pod mrakom a bude prsat aj moja nalada je presne taka ista 😠 este, ze bude zajtra poobede zacinat vikend moja spasa

lahhel
autor
11. jún 2009

Zuzlik, tak super, urcite nejake su, ked ti poslal stimulacny protokol...a urcite ked preluskne znova zaznamy, mozno na nieco pride...tak teraz treba ist na dovolenku, poriadne si oddychnut a pustit sa potom do KET-ka 🙂

Inac, ked nad tym tak rozmyslam, vy vsetky ste sa dostali az ET, ja som sa nedostala ani tam...dufam, ze tentokrat bude aspon jedno vajko na transfer, trosku sa toho obavam, aby sa nezopakovalo to, co minulu stimulku....ale potichucky dufam, ze bude lepsie 🙂

bea77
11. jún 2009

Lahel, ani ja som sa nedostala k et, takže nie si sama.

mirinda10
11. jún 2009

lahhel, neboj bude dobre nakolko minulou stimulkou sa uz nakopli vajecniky a teraz to uz bude len lesie a lepsie 🙂

zuzla80
11. jún 2009

Lahelik neboj, tentokrát to bude lepšie uvidíš - veď štatistcky sú druhé stimulky úspešnejšie - v našom prípade druhé softy. Určite budeš lepšie reagovať, verím tomu. Inak my už dovolenku máme vybratú 8.8. smer Chorvátsko, ešte sme tam neboli - tak to možno pôjdeme spolu so zmrzlinkami a aspoň sa im bude v teplúčku lepšie romrazovať 😉

Miri aj u nás je zamračené - i keď sem tam vykúkne slniečko, tak ti ho na druhú stranu Slovenska s Beou pošleme - aby sa ti aspoň trošku náladička vylepšila.

Bei ahoj - ty si bola pozrieť tie motýle🙂

Babulky odpísal mi Koudy - tak máme zamrazených 5blastocýst - tak aspoň jedno pozitívum dnešného dňa 😉

lahhel
autor
11. jún 2009

Zuzli, tak sa tesim, to je dobra spravicka...5 mrazacikov je dost...tak mozno sa uz budes vyvalovat na plazi v Chorvatsku s miminkom v brusku 🙂

Bei, tak my mame rovnaky osud, tak nam budem drzat palce obidvom aby tato stimulka bola pre nas ta vitazna..tuj..tfuj..tfuj 🙂

bea77
11. jún 2009

Zuzi, ešte som nebola. stále ma odradí, že je tam veľa ľudí. cez víkend je to hotová katastrofa a cez týždeň chodia školské výlety. Je hanba, že bývam asi 200m od botanickej záhrady a motýle som zatiaľ nevidela. Asi skúsim zajtra doobedu
Lahel, snáď to výjde 🙂 .

julietka
11. jún 2009

zuzlik tak to je uzasna sprava ze mate az 5 blastocyst 😵 a verim ze dr.K ti usije na mieru taku stimulku aby sa to podarilo konecne...inak stale tomu nemozem uverit, zuzli ja som tiez myslela ze u teba je to tutovka 😔
ked sme sa tu minule bavili o tych dovolenkach tak sme si to asi vsetky privolali 😉 na dovci naberies nove sily a ked pojdes uz s mimcom v brusku tak sa mu tam urcite zapaci a ostate uz u teba. Ved je statisticky dokazane ze zeny zijuce v podnebnom pasme kde je skoro stale slnko a teplucko nemaju takmer ziadnu potratovost, celkom poziticne, vsak 🙂

julietka
11. jún 2009

lahhelik, bei nebojte sa, tentokrat sa vasa negativna situacia urcite nezopakuje, 😉 to je mission impossible 😵

zuzla80
11. jún 2009

Bei ja okolo botanickej cestujem denno denne z práce domov a tiež som akási lenivá ísť tie motýle omrknúť. No snáď raz budem mať tú česť 😉

Juli - aj mne sa tomu ťažko verí, keď si na to spomenie 😔 Aaaa čo už, aj tak to nezmením - neostáva nič iné len sa s tým zmieriť a ísť ďalej. Zajtra už bude lepšie
Moja to by sme sa mali všetky nasťahovať minimálne do Chorvátska - zaobstaráme nejaký domček pri pláži a budeme tam chodiť leňošiť po ET - a všetky povinne🙂 Čo vy na to?

julietka
11. jún 2009

veru veru zuzli, alebo najlepsie este niekde k rovniku 🙂 to by aby sme boli co najblizsie k slnecnemu zdroju 😵

mirinda10
11. jún 2009

no dobry napad beriem to, tak kedy ideme 🙂

zuzli 5 snehuliacikov 🙂 🙂 a blastocysty no to som hotova ale urcite jeden z nich bude ten pravy ja tomu verim, mas 5 tak sanca je velka a aspon nemusis na stimulku pojdes iba raz skontrolovat Brno na ET a sliznicu ti skontroluju aj doma no nie a hotovo

u nas uz prsi hmmmmm ☹ no pocasie tak pod perinu a nie v praci sa otravovat stale nieco chcu dnes nie som vo svojej kozi uz aby som isla domov

pijem magnezium mam stale take tlaky v podbrusku ako na mrchu tak hadam to magnezium trosku pomoze

zuzla80
11. jún 2009

Juli a k tomu obsluhu minimálne hore bez 😀 😀

Idem domka tak sa majte pekne Páááá

julietka
11. jún 2009

babenky tu je to co som vam nedavno spominala o tom tranferovani a stresovani emrijka

"Transfer blastocyst 5. den vývoje, na rozdíl od nedávné minulosti, už není na mnohých pracovištích preferovaným dnem embryotransferu. Spíše je příklon k transferování embryí hned po rozpoznání, které jedno/dvě jsou nejlepší. Cílem takového přístupu je minimalizace stresů embrya z mimotělních podmínek kultivace. Samozřejmě existuje celá řada podmínek, kdy se ke kultivaci do stadia blastocysty přistupuje i na takovýchto pracovištích. Jde zejména o případy s hrozícím hyperstimulačním syndromem nebo nedostatečně narostlým endometriem (buňky dělohy)."


zdroj: http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/fotogale...

no zuzli v tomto pripade to bol aj tvoj pripad, mozno aby sa predislo OHSS, ale ja po precitani tejto studie som za transfer co najskor

lenka20
11. jún 2009

zuzlik super sprava, ze 5 blastocyst snehuliacikovych 😵 😵 😵 a veru dobry napad, nechat ich zakuklovat sa na dovolenke, ved tusim aj naposledy si sa vratila tehulka z bulharska 😉 s tym domcekom na plazi v teplucku sa pridavam 😵 😵 😵 😵 aj ked ja mam dneska slnecny dnik, u nas stredoslovakov prazi slniecko o dusu, cely den lenosim na teraske pod markizou a stahujem si lehatko sem a tam aby som nebola uplne oprazena 😎 😝
lahhel, bei - to je neprijemne ze ste nemali doteraz ET, ale zase ked to beriem z tej opacnej stranky...ja som mala uz 8 ETov, 11 krasnych embrijok v brusku tak ono je to tusim este horsie spatne bilancovat... kebyze som bez ET tak dufam, ze sa raz dopracujem k embrijkam a verila by som 100% uspechu, takto cloveka nahlodavaju pochybnosti, ze uz tolkokrat a nic, ci nie je problem vo mne a tak...vsak zuzlik ty to urcite tiez poznas.. ale babule urcite sa dockate aj transferu, to je na R.dobre, ze oni sa snazia skusat stale nieco troska inak, ze nemas stale tu istu stimulku s tymi istymi liekmi a davkami... u mna soft c.2 bol jednoznacne uspesnejsi, tak urcite aj vam to tentokrat vyjde 😉
mirindi - plan B je vynikajuca vec, vzdy mam nejaky v zalohe 😉
ste ma navnadili s tymi dovolenkami, tusim si aj ja nieco naplanujem na tie tyzdne po ET... nejake teplejsie podnebie.. nemusi byt uplne horuco, ale take babie leto staci... len kam ist koncom januara 😕 😕 strasne by som chcela na maltu, len neviem ake su tam teploty v zime... hmmm...

zuzla80
11. jún 2009

Juli tuším tu niekto spomínal Macháčove slová, že deloha je nejlepší mašina pre embrya - tak asi čím skôr tým lepšie.
Aj keď na PK je mnoho rozdielnych názorov - napr. čo som chodila do Heliosu v Martine, tak tam preferujú hlavne PK - pretože s tým majú najlepšie výsledky, čo je aj pravda. Ono koľko centier toľko názorov a iných postupov - proste musíme veriť našim lekárom, že nám chcú len to najlepšie 😉

Už fakt padám majte saaaaa 🙂

julietka
11. jún 2009

lenik ved najlepsie v zime je Egypt, to su tam vtedy akurat teploty 🙂 takze rovno si zarezervujte 😵

zuzla80
11. jún 2009

Aaaa Leni ešte ťa musím moja pozdraviť 😵 a už fakticky letím, konečne domov z tej hnusnej roboty 😝
Pááááčko

tanitta
11. jún 2009

Zuzla... 5tka?.. pekny pocet kuriatok 😉 ...je pravda ze cim je toho viac je clovek viac otrlejsi voci vsetkemu 😔 ... ja som mala v plane B este jeden soft.. a potom uz nic.. boli sme rozhodnuty zit ako bezdetni manzelia....hej machac to povedal nam o tej delohe...
Leni...joj dovca... my sme zase kupelne typy 😎 .... ja more mozem ale slnko mna nemusi 😀 ....

mirinda10
11. jún 2009

juli na zapade v Caroch robia skoro vsetko na PK ovsem ak je dost vajok tam to tak preferuju, takze neviem citala som vsetko mozne z UK, USA a Australie presla som si hadam najvacsie IVF centra ale je to vzdy hop alebo trop, ked sa ma ujat, tak sa ujme to je priroda a ta sa neda oklamat ta je silna

ja mozem more aj sa trochu slnit ale muzik nebude lezat ani za svet takze mi vela cestujeme a ked zastavime tak sa okupeme a tak no co uz on je zivel nevydrzi necinne lezat a ja by som sa potom zblaznila keby som ho donutila stale by len brblal

lenka u nas prsi a prsi ☹ posli trosku slniecka 🙂

lahhel
autor
11. jún 2009

Julietka, vies co ma dnes pobavilo? Ked si napisala, ze si si dala keksik..a co ty nemozes papat keksiky aj keby si bola tehulka? 🙂

lenka20
11. jún 2009

lahhel ona nemyslela keksik ale kexik 😉 😀 😀

baby ja take dovce eeee, ja nevydrzim lezat na plazi ani mangel ten uz vobec nie, taka dovca sa mi nerata, my mame take akcne dovolenky vzdy precestujeme kus sveta, boli sme 2x v taliansku autom ale tak, ze sme sice mali ubytko v hoteli pri mori ale sme prebrazdili skoro cele taliansko,kazdy den inde, rim, florencia, ravenna, atd. krasa... vlani sme zas boli v alpach a potom v skotsku, takisto sme sli autom, ale hotelik bol fakt len na prespatie, inak stale niekam sme sli, len v edinburgu sme sa zdrzali dlhsie... takze pre mna egypt nie je, ta malta - myslim, ze tam by aj bolo co pozerat, znama tam bola a veeelmi chvalila.. a kedze je to najkatolickejsia krajina tak moj mangel sa tam vyzije 😉 ale to este uvidime...
miri posielam, ale dojdu k vam tie slnecne luce asi len zajtra 😉
julie - no vidis aj v reprodukcnej medicine sa nazory menia, vyskum ide dopredu... ja si ale tiez myslim, ze ked to ma vyjst tak to klapne aj s uplne slabuckym skareduckym embrijkom... ked nie, tak ani najkrajsie embrijko nezaberie.. ta PK je podla mna fakt len na selekciu, ze je tych embrijok viac a chcu vidiet ktore vydrzi dlhsie... ale samozrejme mozno by viac embrijok vydrzalo, keby sli rovno do bruska... to je taka dilema...ja si v tomto nechavam vzdy poradit od lekara, sama by som nebola schopna sa rozhodnut... a zatial kazdy radil PK...

lahhel
autor
11. jún 2009

Jaaj Leni, tak som si to poriadne neprecitala..tak to je ine 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre