Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bea77
30. jún 2009

Ahojte všetky 🙂 .
Včera som prácu odovzdala, ale musela som to všetko dnes dospať. Vstala som až o 8:30. Urobím si dnes taký trošku oddychový deň. Trošku som zanedbávala domácnosť, tak to tu trošku pospratujem, pôjdem s kámoškou na kávu a budem leňošiť.

Užite si pekne, hoci niektoré pracovne, dnešný deň.

avaka
30. jún 2009

Ahoj Bei 😉
Takze praca hotova?Aspon mozes trosku pooddychovat.Pekny den 🙂

mirinda10
30. jún 2009

juli ja som citala same zahranicnce IVF centra a vsetky uprednostnuju PK od USA, UK, Australie vsetko co na webe bolo po anglicky pisane je to fakt, ze sa embrija vkladaju v ten den ako keby tam same doputovali na 5-6 den a ked ich vlozis na 2 den potom tam este plavaju aspon 5 dni co pri normalnom tehu sa nikdy nestane ( tak do maternice vstupuju uz blastocysty ) ale vsetko je o kvalite ak je kvalitne vajko a vlozia ho na 3 den prezije a deli sa pekne, ak nie je kvalitne tak ci mas PK alebo nie tak neprezije u mna to bude iba o kvalite

Vsetko ale aj zalezi od labaku ak maju dobry labak a suci personal tak embria nie su moc v strese a tym, ze nas CAR ide na darcovske blastocysty labak musi byt super

inak v IScare nevedia mrazit blastocysty nemaju s tym skusenost ( povedala mi to ich emriologicka ) preto vsetko vkladaju na 2-3 den a potom stale dookola chodis na ET 😠

zuzla80
30. jún 2009

Bei takže konečne pracovný kľud - ti fajne, tak si oddychni a načerpaj novej sily, ale už nie do práce 😉

Avuška hmmm šnorchlovanie to asi nie, skôr hľadá ešte mušle, ale len tie, čo sú na okraji brehu 🙂

Miriček ja by som to u teba skúsila s blastocystami, aspoň by si videla ako sa vyvíjajú. Tiež si myslím, že ak sa embryjko má uchytiť, tak sa uchytí, či ho vložia na 2,3 alebo 5ty deň. Ja som sa Koudyho pýtala, že či nemajú lepšie výsledky pri vklade na 3deň a povedal mi, že nie. Podľa mňa je to o kvalite embrya - inak niekde som čítala, že v R. majú fakt super laboratórium a nejakú profesionálnu embryologičku 😉

Juli a v práci už vedia, že si tehuľka?

julietka
30. jún 2009

zuzlik 😉 nevedia, jednoducho zajtra zavolam ze som chora a potom sa to uz nejako vyriesi..vie to len jedna kolegyna taka vestica, ona vzdz vsetko vidi a vcera som prisla do prace a ona na mna "ze si tehu"? no tak a com som jej mala povedat ze nie? 😅 takze ona to vie, ale som ju poprosila aby to este nikomu nehovorila, zatial..

mirindik mne v iscare mrazili blastocysty aj sa rozmrazili a aj som mala potom aspon biochemicke tehu, ale suhlasim ze s reprakom sa nemozu porovnavat..

avuska mas pravdu ja som ta nahanala a ja si to tam nedavam..ale mozno v piatok ked vsetko dobre dopadne si to zmenim v tom pase 😉

avaka
30. jún 2009

Julietka,v piatok si to urcite das,uvidis.. 😉 Potom Ti to bude aj rychlejsie ubiehat..po srdieckach.. 😵 Ten strach opadne..

Inak,to je sila s tou kolegynou.. 😅 Niektorych ludi neoklames..
Tak som sa rozhodla,ze sa idem vyzliect z pyzama.. 😅 Pekny den kocky,vecer nakuknem

zuzla80
30. jún 2009

Juli fakt to na tebe kolegyňa zbadala tak skoro - no teda, to musí byť iná teodora. Či má také veštecké schopnosti?

Avka nejako dlho sa vyzliekaš z toho pyžama - či si naspäť zarochnila 😀

mirinda10
30. jún 2009

juli tak ked teraz uz budes domenka, tak budes stale na koniku alebo budes behat po vonku? ja by som bola teraz na teraske ale vo stvrtok uz idem pekne makacenko teraz si nemozem zobrat viac dni volna ☹ no ale nevadi ved v praci stale iba sedim nemakam tak sa nemoze nic stat

tanitta
30. jún 2009

zuzla.... tatry...no dala by som si povedat 😉 ...len pekne si uzite caro slovenska... ja som mala vzdy najradsej taketo kupelove dovolenky 😵 ...taketo cosi je pohladenie pre telo i dusu 😎
baby co ste spominali ze mrazenie blastocyst.. fakt je ze musia tomu rozumiet a mat dobre technologie,labaky... napr v GF. co som na diskusiach citala tak mojim odhadom v 95% neostava kockam nic namrazenie...a to je uz nejake moc podozrive... pritom krasne kvalitne vajka....oplodnene dobre.. vyvoj super a predsa sa to niekde musi v labaku "pototo"...takze je to o tom ze sa to musi vediet...
...mna boli hlava dnes jak kona 😒 ...

mirinda10
30. jún 2009

tanitka tak treba pit vela vody mne to vzdy pomoze, ak ma boli hlava dam si naraz dva pohare vody a prejde to ale asi je zmena tlaku tak aj to moze byt pricina

julietka
30. jún 2009

babenky taaak dobre som si teraz pospala, ja teraz kde lahnem tam spim 😀

zuzlik no veru ta moja kolegyna..mam dve take..ale ta jedna teraz bola dlhodobo PN..oni sa venuju tym veciam "medzi nebom a zemou" takze ona iba na mna kukla a povedala co je vo veci 😅

tanitka mirindik ma pravdu s tou vodou, mne to tiez pomaha, lebo pitny rezim je moc dolezity, aj mojho muzika vzdy bolievala hlava a len sa napchaval ruzovymi cukrikami az som si vsimla ze on vlastne cez den dokopy nic nevypije a poslednych par rockov odkedy spolu zijeme ho sledujem prisne a musi vela pit a hlava uz neboli 😵

tanitka mne raz vydrzali do 5 dna 2 blastocysty v iscare dalsie razy aj ked boli pekne embrijka nevydrzalo nic zo 14 vajok! preto som zacala mat tiez podozrenie ze asi nerobia kvalitnu pracu ti embriologovia..

mirinda10
30. jún 2009

tak ja pre dnesok kocim idem sa pripravit na zajtrajsiu cestu este vypisem tie papiere co sme dostali a zajtra ano startujeme smer Brno pre nase vajka tak mi drzte palce ja sa zajtra ozvem

julietka
30. jún 2009

mirindik zajtra na teba budem mysliet, a moc ti drzat palceky nech ma doki stastnu ruku a ty pekne vajka 😵

avaka
30. jún 2009

Miri,vela stastia,nech je vela krasnych kvalitnych vajok 😉 drzim palce

tanitta
30. jún 2009

miri .. stastnu cestu a vykroc pravou 😉 thuj thuj 😵

lahhel
autor
1. júl 2009

Ahojte babulky 🙂
Aspon takto rano vas vsetky pozdravim, lebo cez den nestiham, aj vcera sme boli cely den prec...Zelam vam vsetkym krasny slnecny dnik 🙂

Mirindik, vela vela krasnych vajicok...drzim palceky 🙂

Tanittka, zuzlik, lenka, bei...ahojte 🙂

Pozdravujem nase tehulky a ich mimiskov - avaku a julietku 🙂

julietka
1. júl 2009

ahojki lahhelik, uz uzivas HAK? ako sa citis?

ahojte vsetky babulky a krasny dnik vsetkym 🙂

lahhel
autor
1. júl 2009

Julietka, este neuzivam, cakam na mrchu, termin mam cez vikend, tak dufam, ze dorazi...Dnes som volala do reprofitu, lebo sme nezaplatili tu poslednu stimulku, lebo sme sa uz nedostali k ET...su zlati, povedali, ze to staci zaplatit ked prideme v auguste...tak super 🙂

lenka20
1. júl 2009

ahojte zlaticka, kukam co mirindik ako dopadla a ona sa neozvala este 😵 mirindik, sme zvedaveeee 😉 😵

mirinda10
1. júl 2009

babenky pekna uroda mame 13 vajok trosku vajecniky bolia ale po takom vykone je to ok, takze ideme na PK dufam a dame si robit ixi doktorka povedala, ze spermiogram je ok ale aspon budeme vediet ci su zrele lebo ked robia xix tak ich ocistia a prezru a ak bude treba tak este nechaju dozriet takze zajtra o 13.00 mam volat ako sa delia ja dufam, ze aspon 8 bude oplodnenych

aj dokina bola zlata povedala, ze necakala, ze bude taka uroda moj doki napisal 7 vajok tak mi moc urobila radost a vobec som nekrvacala uz mam aj lieky a dala mi aj anopyrin 100 mg denne aj estrimax ale to v Brne nemaju ale ja mam zasobu estrofemu tak zatial budem jest to a objednam sa k obvodakovi nech predpise vsetko ostatne utros mam tak na 8 dni tak je to ok

dakujem za palceky 🙂 , dobre ste drzali dufam, ze som VAs nesklamala snazila som sa aj muzicek bol moc rad

ste moje poklady viete o tom 😉

krasny den babulky ja ho mam uboleny ale stastny je ten Jul 1

tanitta
1. júl 2009

miri.. paaanecku....no krasna urodicka;)...mam radost ako krasne to prebehlo;)... teraz nex plavci robia svoju ulohu 😵

lenka20
1. júl 2009

mirindik je to krasna uroda nadherna, gratulujem.. 😵 😵 drzim palce drobcekom, nech ich je vela vela vela a krasnych 😵 😵

bea77
1. júl 2009

Ahojte, pozdravujem všetky.

Miri, to je super úrodička. som veľmi rada, že je to také krásne číslo.

Ja som si včera síce fyzicky oddýchla, ale nejak tá psychika ide dolu vodou. Včera cez deň som začala trocha špiniť, tak som si myslela, že dnes príde mrcha... a ona nikde. Zas len také tmavé špinenie (sorry za naturalizmus, ale inak sa to napísať nedá 😉 ). Tak vôbec neviem, či mám tento mesiac začať stimulku. Možno by bolo lepšie, keby som tento mesiac brala antiko, ako Lahelka, a až potom ísť na vec. Asi napíšem Dr. Machačovi, čo si o tom myslí a uvidím. A pozerala som do svojích múdrych poznámok, že minule, keď som takto na začiatku špinila a nerozkrvácala sa normálne na druhý deň, tak som na lieky vôbec nezareagovala. Tak preto ma to odrádza od tej stimulky.
Ja už nechápem, prečo sa to musí u mňa stále takto po... .
Aspoň že sa mám kde vysťažovať. Som rada, že vás všetkiy mám 🙂
Za chvíľu mám poradu, tak nakuknem tak za 2 hodinky.

julietka
1. júl 2009

jeej Mirindik no co tu tu citam 😅 aka nosnica sa napokon z teba vyklula 😀 to si asi ani sama necakala 😵 to je ale uzasne, to je dokaz toho ze nemas rozmyslat o darcovckych, lebo stale mas sancu mat vlastne,pokial sa ti tvoria vajka..teraz ich budeme na dialku "hypnotizovat" aby sa len krasne delili a predovsetkym boli kvalitne 😉

a vela vela pi, aby sa ti nerozvinul hyperstimulak 😉 aspon 5 litrov denne

julietka
1. júl 2009

lahhelik no oni su v tom repraku fakt uzasni, ze platba az nabuduce 😀 to je dobre, tak mna v iscare nepustili ani na OPU ked som si zabudla doma ten doklad o zaplateni, som si ho musela ist nanovo vybavovat do kancelarie...

julietka
1. júl 2009

beusik mozno naozaj urobis dobre ked si das na mesiac tu antiku, nie je to nic moc pre telo, zas len dalsia zataz na pecen, ale aspon si oddychnu vajecniky a mozno sa spamätaju

avaka
1. júl 2009

Ahojte,Tak zase dobre spravicky.. 😵
Mirinda,to je urodicka,taku sme ani netipovali a vidis...Uz sa tesim na zajtra,kolko bude bojovnikov.. 😉

Beus,mozno by nebolo zle tie vajecniky na chvilku utlmit a mohla by si skusit s tou antikou,ako Lahhel.Ved napis dr. a uvidis a ked vravis,ze uz taku skusenost s tym spinenim mas...

Juli,ako sa citis?Dobre Ti je domka?

Vsetky Vas pozdravujem kocky

julietka
1. júl 2009

ahojki avuska, jasne ze mi je doma dobre, v robote som sa tak premahala aka som bola unavena, stale som iba vyzivovala..dnes som sa zobudila isla som na povolenu vyhadzku nieco nakupit, prisla som domov uvarila si obed a bolo asi pol jednej ked som uz zaspala pri telke a spala som do pol piatej a viem ze keby som nevstala tak spim doteraz..ale co by som robila v noci ze 😅
avuska a ty sa necitis unavena? ja potom asi nie som normalna 😕 ...

mirinda10
1. júl 2009

babulky no ja som cakala maximalne 7 vajok a to som bola velky optimista ale ono ich moze byt iba tolko dobrych vzdy som mala aj male vajka a tie sa potom neoplodnia ale s vysledkom som nad mieru spokojna
juli, vodu pijem vajecniky bolia su zvacesene tak mam brucho ako melon velke ale to hadam za den, dva spadne a nebudem taka nafuknuta
poobede som si musela ist pospat nejaka som bola unavena tak mi to dobre padlo ale zajtra idem do prace a poobede idem pomojkat moju 2 mesacnu neterku
avaka, juli nejake tehu priznaky uz mate aspon trosku grckate ci ani neviete, ze ste tehu
😉
inak aj doktorka ma zhaltovla lebo som jej povedala, ze toto je moj posledny pokus z mojimi vajkami a potom ideme na darcovske a ona, ze hadam 13 vajok dve budu urcite dobre tak nech sa teraz moc tym nezatazujem bola velmo zlata Vitouskova bola za mnou ham 4x ma pozriet a sestricky super no co mam hovorit

lahhel presne ako juli pisala v Iscare som sa platila pred OPU aj ICSI a nikdy sme to nemali, peniaze mi vratili spat po mesiaci ale neviem preco ma kasirovali skor ako mi zacasli nieco robit a presne musela si mat papier, ze si vsetko zaplatila hroza naozaj nebe a dudy

lenka20
1. júl 2009

beus ja by som tiez sla do ATK... alebo norethisteron aby si si nacasovala MS a nemusela na nu cakat ako pako..najma ked uz si mala taketo stavy a nedopadlo to.. sama najlepsie poznas svoje telo.. pauzicka nezaskodi, aspon uzijes leto troska a potom na to vhupsnes.. napis dokimu co povie.. ale isto nebude proti 😉 a depka nech je prec 😎 kuk na mirindik, vyzeralo to uz uplne biedne a aky super vysledok.. 13 vajok som nemala este nikdy 😉 aj u teba to bude milionkrat lepsie 😵 ale mam pocit, ze u mirindika zabral ten puregon ci gonal ci co to vlastne mala..
ahojte vsetky, ja zas akosi nestiham 😝 frmoly v praci...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre