Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

staga
2. dec 2011

@leamax
@zarabono takze dnes uz konecne prisla ta mrcha, inac brala som MERCILON takze prisla na 5 den a od zajtra picham 😀 baby myslim injekcie - vy ste urcite mysleli nejake ine pichanie 😀
leamax - ti cca kedy zacnes s pichanim?

zarabono
2. dec 2011

@staga tak od zajtra drzime palce 😉

leamax
2. dec 2011

@staga no gratulujem k poslednej mrchani 😵 ja som to vedela, ze dnes pride.
ja beriem HAK do 30.12.2011, takze pichat zacinam po novom roku - injekcie samozrejme 😀

lulu10
2. dec 2011

@zarabono nevies ci estrimax predpise aj mino?

lulu10
2. dec 2011

@zarabono
@leamax jáááj babule sa vam smeje ale ta hanbe ked si neskor pospominam co som trepala 😝 ja som sa zamerne radsej nepytala lebo to boli urcite talafatky 😀

leamax
2. dec 2011

@lulu10 sme hnusne, co? 😀
ty si si na to sama spomenula? ja doteraz neviem ako som dosla po OPU na izbu. to si dobra, ked si si spomenula sama na to.
a inak myslim, ze by mohol aj mino predpisat estrimax. ved to je gynekologicky liek, tak kto iny by to mal potom predpisovat?

lulu10
2. dec 2011

@leamax tiez si myslim zeby ho mino mohol predpisat, teraz som citala v teme laparoskopia ze vysetky baby co im odstranovali prepazky dostali do maternice nejake teliesko aby sa ta maternica nezrastla ale mne ho marcel nedal... dufam ze to bude v pohode 😕

leamax
2. dec 2011

@lulu10 neboj, marcel urcite vie, co robi. ved ti povedali, ze je na toto najlepsi a keby bolo treba, tak ti tam isto aj murik postavi aby sa nezrastla 😀 tak nemaj obavy

lulu10
2. dec 2011

@leamax ja mu verim ale dokelu vsetky to dostali a ja niééééééééé 😀 aj sme sa o tom bavili ale povedal ze sa na tom teliesku zvyknu kolonizovat bakterie a je tam riziko infekcie tak ze ked to neni fakt potrebne tak to nedava a ze keby sa tam aj nieco zrastlo tak to neni problem pri tej kontrolnej hystero odstranit... tak hadam ma pravdu chalanisko, inak v civilnom obleceni vyzera lepšejšie ako v tom zelenom mundúre 😀

staga
2. dec 2011

baby je tu niektora, ktora spolu so mnou este tento mesiac podstupi IVF ???

leamax
2. dec 2011

@lulu10 no vidis, tak este k tomu pristupil profesionalnejsie ako ti doktori, ktori to robili ostatnym babam, co dostali to teliesko. ved nepotrebujes aby sa ti tam zacali nejake bakterie mnozit a zvysili zas riziko nejakej infekcie, nie?, ziadne zrastenie maternice sa u teba konat nebude, rana sa zahoji ako ma a ani pocas kontrolnej hystero nebude treba nic odstranovat 😵
no esteze ta neoperoval marcel v civilnom obleceni, by musel on pre tebe ostat na noc, co 😀 😀 😀

leony
3. dec 2011

Ahojteee..som tu uplne nova, ale Vaša 🙂..po chirurgickom zákroku som sa dostala v mojich 30.rokoch do menopausy...takto sa na mne moj gynekolog pri operáciíí vyřadil ☹(...a to vedel, že chcem byť ešte tehotna!!! Teraz s priateľom chodíme do Reprofitu - Olomouc k dr. Macháčovi. Je to úžasný človek a vidím to veľmi dobre..ale bohužiaľ budeme mať darované vajíčko, ale aj tak sa silno teším 😅
Čo ma však zaujíma, či niektorá z Vás nemá skúsenosti s preplácaním od Zdravot.poistovne- VsZP, ked je to v Cz. ak ano, čo všetko musím dokladovať, prosím o radu 🙂 a ako dlho to schvaľujú, proste všetko...u nás mi poriadne nevedeli povedať, iba, že to vypisujú v centrach kde Vám zákrok urobia a oni všetko posielajú poisťovni..ale neviem či môže aj Reprofit poslať žiadosť. Alebo aspoň na koho sa môžem obrátiť.
už teraz ďakujem, dakujem , dakujem!!! 🙂

lulu10
3. dec 2011

@leony ahoj vitaj tu u nas, aj ja chodim k Machacovi ale do brna, s tym preplacanim ta asi nepotesim, este nepoznam nikoho komu by nieco preplatili ... ale mozno sa tu niekto ohlasi komu sa to podarilo 😉 drzim palce nech sa ti splni tvoj sen 😵

leamax
3. dec 2011

@leony ahoj, vitaj. no nepotesim sa - ja som sa pytala vo vseobecnej a konkretne na to, ci teda by to preplatili aj keby sme isli do ciech. rozpravala som sa priamo s lekarkou z poistovne, ktora to posudzuje a povedala mi, ze na sk je dost centier, ze preco chceme ist do ciech. a potom mi zahlasila, ze by mi to preplatili jedine, keby mi tu na sk dali potvrdenie, ze nikde, na celom slovensku sa IVF nerobi. takze uplne ma tym zabila. ale neviem, skus sa popytat, mozno tebe povedia ine. ja uz som sa potom ani nejak nesnazila nic vybavovat, ked sa mi takto vyjadrili, no naco?
silno drzim paste aby bol hned nasledujuci pokus uspesny, si v dobrych rukach

zarabono
3. dec 2011

@lulu10 myslim,ze by mal.ale kasli na to,co si trepala,ved si bola pod narkozou 😀

lenka_21
3. dec 2011

@lulu10 Kedze si sa doteraz trapila s infekciami a bakteriam preto ti to tam podla mna nedali ... tiez si myslim, ze keby to bolo potrebne tak ti tam napchaju vsetko co maju 😀 😀

zarabono
3. dec 2011

@lenka_21 @lulu10 skor si myslim,ze v brne pouzivaju setrnejsie postupy,ktore maju v konecnom dosledku lepsi efekt.a to,co marcel navrhol mi pride ako logicke riesenie,ktore ma hlavu a patu.naco veci komplikovat,ked ich mozme spravit jednoduchsie a efektivnejsie 😉

lulu10
3. dec 2011

@zarabono myslim ze si to presne vystihla 😉

leamax
3. dec 2011

@zarabono taaaak, presne si to vystihla 🙂 takze @lulu10 ziadne obavy, si v tych spravnych rukach 😵

tea284
4. dec 2011

Dievčatá, skúšali ste najskôr centra na Slovensku a až potom Reprofit, či ste išli hneď do Brna?

lulu10
5. dec 2011

@tea284 ahoj ano jasne skusali sme a vsetky sme skoncili aj tak v Brne 😉 nemas nad ani uvazovat 😵

leamax
5. dec 2011

@tea284 ahoj. my nie, my sme hned isli do brna, naco robit tu zo seba pokusneho kralika
@lulu10 ako ti je? uz pijes aj cajik?

lulu10
5. dec 2011

@leamax ahoj uz sedim v robote, vsetko ok, rano som mala trosku teplotu ale nic vazne, cajik pijem-je celkom dobry 😉

cecil36
5. dec 2011

Ahojte, ako si tu nazivate 🙂 Ja uz o chvilu idem na to, tak som vas chcela este pozdravit 😀
@leony Machac je super, nam pomohol k dorbcovi 🙂 Ale nepotesim ta ni ja s tou poistovnou, nam nepreplatili nic (ja mam doveru). Je to vraj preto, ze udajne sa soft robi aj na SK a nie je preplacany ZP.
@lulu10 @leamax ako sa mate?

lulu10
5. dec 2011

@cecil36 ahooooj boze to tak uletelo ze kukam ako puk na tvoje tt 😵 moc drzim palce nech vsetko dobre dopadne a uzijete si krasne vianoce s najkrajsim darcekom 😵
Ja uz mam po laparke, prepazka je odstranena-siahala az do polovice maternice, a o tri mesiace ked sa to zahoji tak otehotniem a potom o 9 mesiacov bezproblemoveho tehotenstva porodim krasne zdrave babo 😀

cecil36
5. dec 2011

@lulu10 jeeej gratulujem, ze sa konecne nasla pricina a aj sa odstranila 😵 😵 😵 Takze ma bude o rok o takomto case nasledovat, jupiiii 😵 Drzkam moc palce.

lulu10
5. dec 2011

@cecil36 dakujem dufam ze to bola pricina, ak nie tak potom jedine co zostalo su tie spermosky, ale machas so stelcom sa zhodili ze toto je ono tak im musiem verit. Kedy si ides pre drobceka? nech na vas myslim 😵 ako budes rodit?

cecil36
5. dec 2011

@lulu10 idem cisarom, 15.12. nastupujem do porodky a 16.12 by mal drobcek prist na svet 🙂 Machacovi a Stelclovi treba verit, su fakt spickovi 🙂

lulu10
5. dec 2011

@cecil36 znacim srdieckom do kalendara 😵 a budem drzat palce. Si ma upokojila ze im treba verit, ale aj sama citim ze uz som dlho ziadnemu lekarovi tak nedôverovala ako im dvom 😉 verim ze ta budem nasledovat 😵

cecil36
5. dec 2011

@lulu10 ja ked som rpvy krat prisla k machacovi tak som tiez neverila, ze clostil bude stacit a sem tam dopichne merional, silou mocou som chcela nieco ine (femaru). A machac s takym pokojom a usmevom, ze verte mi, aspon trosicku. Normal sa ten pokoj preniesol na aj na mna. A mm mi pri odchode vravi, ze ja mu verim uplne vsetko co vravel. A vysledok poznas 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre