Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
22. sep 2012

@tea284
presne ako pise melisska, ja som bola na utz na 8DC a mala som ich vela, ale malinkych, takze mi zvysili davku menopuru na 2 ampulky, o 2 dni som isla opat na utz a boli do 13 mm, takze to je oki 😉

nelly3
22. sep 2012

takze ja som poutierala prach, povysavala. dnesk 5 den od vkladu, no citim sa uplne normalne, isla by som aj sportovat, ale to asi nebudem prehanat radsej, aj tak by uz mali v byt uhniezdene ci sa mylim?

tinka9075
22. sep 2012

babenky nejako je tu tichúčko asi všetky oddychujete 🙂 🙂 ja som sa rozhodla že v utorok je vklad a v stredu vyrážam s kámoškov do tatier 😉 😉 nebudem sa ja pozorovat chcem íst na nejakú túru už mi to chýba ked som zvyknutá stále niekam chodit 🙂 🙂 aspon niečo spravím pre zdravie a nadýcham sa čerstvého vzduchu 🙂 🙂 držím vám všetkým palčiaky aby ste si našli na testíkoch vytúžené dve čiaročky 🙂 🙂

sarasota
22. sep 2012

@tinka9075 ahoj dobre urobis ja som bola vcera na vklade a Stelcl povedal ze mam fungovat normalne. Prevetras hlavicku a nech je len pozitivne myslenie.

sarasota
22. sep 2012

@hora-lka ahoj no ako pokracuju tvoji drobcekovia

tinka9075
22. sep 2012

@sarasota presne tak ved aj ja k nemu chodím tak mám fungovat normálne len sa šanovat 🙂 🙂 ale ani to u mna nehrozí ale ved skákat nebudem 😀 😀

sarasota
22. sep 2012

@tinka 9075 skakanie nechaj pre bubacikov v brusku ked trosku podrastu drzim palceky na vklad

tinka9075
22. sep 2012

@sarasota dakujem len ked začnú skákat všetci traja tak skončím v blázninci 😀 😀

horalka79
22. sep 2012

@tinka9075 tak dufam, ze budes po vklade v pohode. Ja som mala na druhy dne od vkladu este divne tlaky v bruchu a obcas zabolelo, vtedy som sa moc na turu necitila. Iked teraz mi to uz tiez chyba. Chcem si bud. tyzden spravit vyletik do prirody, len nech je pocasie ok... Uzi si Tatry.

tinka9075
22. sep 2012

@horalka79 ja asi áno nejak to velmi neriešim čo bude nechám sa prekvapit ani test neviem či budem robit ako sa poznám tak určite zabudnem asi počkám až na krv 🙂 🙂 neboj o pár dní budú na testíku pekné kolajnice 🙂 🙂

dalida
22. sep 2012

@melisska no dnes je akosi "tichsie". Aj ja som sa snazila troska si oddychnut...

holly74
22. sep 2012

@rot Ahojky, akosi mi unikli tvoje výsledky z genetiky... 😕 My sme vrámci genetiky absolvovali vyšetrenie DNA fragmentácie spermií a FISH spermií, no nebolo to ideálne, ale v Ba aj v Brne nám vraveli, že to nie je na darcovské, keďže inak je spermiogram v norme a je tam teda stále aj dosť dobrých bičíkovcov ... Hemato aj imunológiu sme absolvovali tiež v Blave, tam nám našťastie nič nenašli, no aj tak mi pri poslednom pokuse v RF dali aj prednison aj fraxík. Takže tak ...

tea284
22. sep 2012

@melisska Stelcl ma tak zneistil ked mu moj lekar nadiktoval ze pravy vajecnik ma 1x13mm a 1x10mm a 1 este mensi folik, lavy vajecnik ma 2x13mm, 1x10mm a 1 este mensi folik tak poznamenal, ze to teda nie je kralovska uroda 😒 a ze treba dalej pichat ten merional, v pondelok rano idem opat na utz tak som dost nervozna ako to bude s ich velkostami a zrelostou

rot
23. sep 2012

@holly74 tak to máte fajn, to ste lepší prípad 🙂.
My zatiaľ tiež ešte vždy s vlastnými, snáď to tak aj ostane 😒 . Nám totiž robili klasickú genetiku pred tromi rokmi, ale spravili len karyotypy a delécie Y (na čo mi rovno Štelcl povedal, že sa ešte nestretol s tým, aby tie mutácie Y u niekoho vyšli nejako blbo).
Ale po mojej anembryomole ma gynekologička poslala na poriadne gen. vyšetrenie, kde sa robila aj hemato+imuno, ale hlavne cystická fibróza, ktorá aj vyšla v jednej mutácii manželovi pozitívna a tam je hlavná príčina na prd spg. Vraj je to najčastejší dôvod zlého spermiogramu a dokonca aj azoospermie, ktorú našťastie nemá (a dúfam, že to tak aj ostane).

nelly3
23. sep 2012

takze obedik sa vari, budeme mat svieckovu, mnamky, tak ako sa mavate? nejake pocity.....? ja normalne. uz sa to krati, bojim 😅

dudkav
23. sep 2012

Ahojte, chcem sa spytat, ci tu niekto absolvoval soft aj pri velmi zlom spermiograme. Dakujem.

mirinda10
23. sep 2012

@dudkav soft nema nic spolocne so zlym spermiogramom, budu ti robit ICSI a problem je vyrieseny 😉

horalka79
23. sep 2012

@nelly3 setko ok, keby som nemusela brat utrogestan, tak aj pomaly zabudmnem, ze som na nejakom IVF bola. Samozrejme na to co sa deje v bruchu myslim, ci sa podarilo uhniezdit alebo sa citim bezne, lebo sa nepodarilo. Uvahami na tom ale ajtak nic nezmenime, takze treba len vyckat par dni a dufat v dobre spravy. Hej, krati sa to. Teraz som flegmos, ale piatok mi na odbere aj krv stuhne 😀

melisska
23. sep 2012

aj ja sa bojim 😅 citim sa tiez normalne, akurat bradavky mam dost citlive, iba ked si ich otriem, preto spavam aj s podprsenkou 😅 inac pohoda 🤐

tinka9075
23. sep 2012

@melisska
@horalka79 babenky ja vám velmi držím palčeky aby ste si na testíkoch našli krásne čiaročky 🙂 🙂

melisska
23. sep 2012

@tinka9075 moja dakujeme 😉

tinka9075
23. sep 2012

@melisska za málo budem na vás mysliet a držat palčeky každý den 🙂 🙂

melisska
23. sep 2012

@tinka9075 oki 😀 ved vies tie nervy 😀 😀 😀

tinka9075
23. sep 2012

@melisska tak to áno zažila som to už viac krát tak viem čo to je 🙂 🙂 mna to tiež o chvílu čaká to čakanie 😉 😉

dudkav
23. sep 2012

@mirinda10 , ja viem, ale ked budu 4 vajicka, tak pri takom spermiograme,ako mame my, tak sa obavam, aby sa nieco oplodnilo.
Drzim vam vsetkym palce, hlavne nedopadnite ako ja, ze po KETe, ktory som si myslela, ze nevysiel, som nasla krasne dve ciarky a o tyzden uz spinenie, pritomny gestacny vacok, ale aj tak vselijaky a vyzera to na kyretaz, takze hlavne krasne tehulkujte, bez stresu.

horalka79
23. sep 2012

@tinka9075 dakujeme tinka. este par dni kludu, potom den napätia a potom sa uvidi ci bude svet vesely..

tinka9075
23. sep 2012

@horalka79 ale neboj bude svet veselý ved si nájdeš na testíku dve čiaročky uvidíš 🙂 🙂

tinka9075
23. sep 2012

@hora_lka ahoj ako zajtra ti budem držat palce ked máš ten den "D" 🙂 🙂

horalka79
23. sep 2012

@hora_lka drz sa zajtra menovkyna 🙂 nech sa im dobre v brusku dari.

horalka79
23. sep 2012

@tinka9075 bodaj by si mala pravdu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre