Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tixx
17. sep 2014

@sona_fit mne prisiel tusim 3 dni po ET

timona
17. sep 2014

@sona_fit a aku si mala stimulku, soft?

sona_fit
17. sep 2014

@timona Soft a len 5 vajicok bolo. To je práveže cudne, ale asi to dlhšie naťahovali než bolo treba a teraz to este dozrieva.

ludinka
17. sep 2014

@tixx velka gratulka k //, drzoim ti silno prsty nech vsetko pokracuje ako ma 😉 😵 🤐

@jplenka @tlucka @gagirl je mi to luto ☹ ja sim dufala ze vas bude viac s dobrymi spravami 😒
zelam vam aby ste cim skor nabrali novu silu na dalsi boj, mate este mrazacikov a tie este urcite zabojuju!!!
tlucka len chod na tu hysterku aspon budes vediet ze si urobila pre to maximum 😉

@skaredekacatko dufam ze aj tebe lucky pomozu tak ako mne 🙂

ludinka
17. sep 2014

@sona_fit inak aj ja som mala iba 5 vajok a doteraz mam problem s tym, ze sa mi zvacsil vajecnik stale ma pobolieva 😒

falin
17. sep 2014

@tixx -gestacny vacok bude vidno a tym padom umiestnenie kde babo je 😉

ludinka
17. sep 2014

@crazybabenka drzim palce nech tie foliky este dorastu

@zibi tat v oktobri ti budem drzat palce hadam si uz konecne aj ty na rade!!

tixx
17. sep 2014

@falin cize mam tam ist? aj ked mozno este nebude ♥ ? ja sa bojim,ze ma lekar vystresuje,ze srdiecko este nevidi...je to safe ist na to sono 2x po sebe? ze ci radsej predsa len nepockam na ten dalsi tyzden, ze by tam uz bolo vidno vsetko 🙂

tixx
17. sep 2014

@ludinka dakujem moja, tesim sa 🙂 ty sa ako citis?

falin
17. sep 2014

@tixx - na srdiecko bude podla mna este skoro, ale to aj dr. vie a nebude ta tym stresovat, ze ho este nevidi. A sono je safe, neboj sa nic. 😉

ludinka
17. sep 2014

@tixx dakujem moja celkom sa zo da 🙂
len chod na to sono ked ta dr. objednal, urcite to neuskodi neboj sa, to cakanie byva dlhe tak ho aspon budes ma rozkuskovane na 2 casti 😉

tixx
17. sep 2014

@ludinka
@falin dakujem baby, tak tam skocim,aspon mi to potvrdi z krvi teda a pozrie,ci je vsetko,ako ma byt. Ludinka, tebe kedy prvy krat videli ♥ babatka?

ludinka
17. sep 2014

@tixx ja som bola o tyzden neskor ako ty na sono, to som bola 6+2 ked sa to rata podla opu a srdiecko uz bilo
ale to len preto lebo moj gyn mal dovolenku, inac ma vzdy objednal tak ako teba, o tyzden skor 😉

tixx
17. sep 2014

@ludinka no teraz som si tu nasla jednu diskusiu, a vyzera,ze je to velmi individualne 🙂 v niektorych pripadoch to bolo az v 9 tt... takze tam pojdem, aspon mi tehu potvrdi a potom mi sam povie,kedy mam zase prist kvoli kontrole ♥ 🙂

zibi
17. sep 2014

@ludinka no hadam konecne hej 😉

zibi
17. sep 2014

@jplenka a aku si mala operaciu? pichali ti intralipid?
ja som ako ty ...tiez embyrjka ok a nepodarilo sa uchytit
teraz mi zistili tie nk bunky, zvysene ana a aj tsh vyssie ze to svsetko vplyva na vklad
plus ja som mala zvyseny anexin a ten zabranuje uhniezdeniu

timona
17. sep 2014

tie intralipidy davaju vsetkym? a maju aj nejaky efekt?

jplenka
17. sep 2014

@zibi joj, po tvojej sprave mam pocit, ze neviem o com hovoris 🙂 a myslela so, ze uz vsetko ovladam 🙂
Ja mam endometriozu najhorsieho stupna, tak sa snazil p.doktor vsetko vycistit, odstranili mi lavy vajcovod (sactosalphinx), lavy vajecnik zistil. ze tam uz ani nie je, lebo pri predchadzajucej operacii mi ho zobrali s cystou - zostal tam nejaky zbytok + zrasty a taaak 🙂
Ale teraz som uz vycistena a mala som pocit, ze je vsetko ok, i dr. mi odpisal, ze je super, ze som na soft zareagovala tak,, ze som mala 7 ovarii, z toho 5 zrelych, ale ze je cudne, ze vznikli len 2 embrya, kt. mi vkladali ako vcasnu blastocystu kvality 1 a kompaktnu morulu kvality 2, cize neboli uplne najsilnejsie...tak muz musi ist na DNA spermii, lebo je mozne, ze nie je nieco v poriadku.
Genetiku mame vysetrenu, Hematologiu tiez - beriem fraxiparin po ET ale o intralipidoch pocujem prvykrat

zibi
17. sep 2014

no ja som pri kazdom ivf mala zvyseny anexin az kym som na to nedosla..to sa znzuje len aspirinom alebo anopirinom ked to mas zvysene tak sa mozu pri uhiezdeni vytvarat zrazeniny ktore zabranuju uhniezdeniu
plus mozes mat imuno problem ..zvysene NK bunky to su tei bunky ktore zabijaju rakovinu plus mozes mat zvysene TNF to je tumor nekrotizujuci faktor a on tiez vtedy zabija embryjko lebo si ho myli s rakovinovymi bunkami ..zvysene cytokyny..to vsetko sa upravuje prenisonom a intralipidom ...
plus nizske dečko ..to teiz vyplva na plodnost, nizske zelezo ale to su skor take pomocne veci
plus stitna zlaza zvysene tsh ked je nad 2 tak to moze skodit pri nidacii..do 1 je naj..to mi vysvetlsovala endo ze ta hodnota do 1 vyplva dobre na vajecniky kvalitu vajickok aj ked je to hormono stitky ale ze stitan ovpylvnuje metabizmus, latkovu vymenu ze pri tom tsh do 1 vsekto pracuje tak rychlejsie lepsie tak ako ma...a vysoka hodnota tsh vplyva zle aj na uhniezdenie..ale zasa ako u koho ..dobre je mat vsetky hodnoty v norme
cize na hemato vysetrit anexin , plus ci nemas homocystein zvyseny
nk bunky a cytokyny, tnf faktor - rep. imunologia v blave alebo cestou imunologa aspon tie nk bunky
plus endo to tsh .
a uvidis ked mas vsetko ok tak mozno vtedy spermose su zle
ale mala si blastocystu tak ta by sa ujat mohla
este osm citala ze vo zvysku vajocovodoch sa nachadza taka tekutina ktora moze skodit embryjku cize mozno poriadne este zospodu popozerat ci tam daco este neostalo 🙂
tie vysetrenifa vyssie mas urobene?

jplenka
17. sep 2014

@zibi na hematologii mi vysetrili vsetko, bola som v BA u Mudr.Drakulovej a ona mi vysetrila vsetko, len som mala jednu hodnotu sice v norme ma byt do 15, ale podla jej slov, ak ma zena na 10 tuto hodnotu, tak ma skusenosti, ze je problem s otehotnenim, tak odporuca fraxiparin po ET.
Na imunologii som nebola, ale pri 1IVF sme skusili aj prednison a ten tusim riesi tie veci s imuno..
Ano vo vajcovodoch ak je sactosalphinx, tak vypustaju nejaku tekutinu, kt. zabija embryjka, ale ten mi odstranili...
tak uz len do dalsieho boja 🙂

pbetuskap
17. sep 2014

Skusim sa aj Vas spytat, baby nemate nahodou niektora zvysnych 300 IU Menopuru? v skupine mam nemam lieky sa mi zatial nik neozyva a potrebovala by som do soboty

skaredekacatko
17. sep 2014

@ludinka ty mas prosim ta aku diagnozu ak mozem vediet? Mas aj hemato imunologicke vysetrenia ci nie ? A okrem lucok si co este robila aby sa to pidarilo? Aj si nieco brala ako medrol atd? Plus prirodne preparaty? Zistujem ze aku mam sancu ked tebe sa podarilo? A co si este zmenila aj nieako stravu upravila atd? Mozno som sa uz pytala ale si nepamatam vdaka.

skaredekacatko
17. sep 2014

@jplenka ahoj kolko sa u draculovej caka na termin a za kolko su vysledky? A oplati sa tam ist ked aj tak preventivne beriem medrol a picham fraxik . Lebo doki povedal ze nemusim a citam ze aj tak ine nedavaju. Vdaka

malickaberuska
17. sep 2014

@zibi Ďakujem ti aj ja za obsiahly popis dôležitých vyšetrení, idem si ich teda tiež vybaviť. By ma išlo poraziť, keby moje lenivučké vaječníky podali heroický výkon, a potom by to nevyšlo kvôli niečomu čo sa zanedbalo 😢

korenka17
17. sep 2014

na 99% dievčatkoooooooooooo!!! 😅

jplenka
17. sep 2014

@skaredekacatko myslim, ze cca.tyzden dva som cakala na termin, to si moc nepamatam, ale viem, ze vysledky boli za mesiac, kedze sa tam na nieco geneticke cakalo a to trvalo.
Neviem, co ine davaju ako fraxiparin...:(

skaredekacatko
17. sep 2014

Tak to necham asi fakt tak.

diska
17. sep 2014

@skaredekacatko zakladne veci ti vie dat vysetrit aj tvoj gynekolog a ten to odosiela do labaku kde to robia ale caka sa mesiac,mne napr .gynekolog zistil,ze mam vrodenu trombofiliu a mutacie,VLeidn a MTHFR,a na zaklade toho som potom sla na hemato a oni tam potom robia este neake faktor zrazania viem z VIII je dolezity.

Co sa dava preventivne fraxiparin tak co viem davaju najcastejsie 03 ale ak uz sa potvrdi ze mas neaku mutaciu alebo nieco ine mozu dat aj vyssiu davku ,,ja som napriklad zacinala na 04,potom som sla na 06,ked som na fraxiku tak chodim na hematku na krv ako sa to sprava ked si picham,je to vysetrenie hladin antiX alebo anti axa 😀 nieco take mozno trepem lebo tu nemam papiere a to sa zistuje ci si v norme ,tusim pouzivaju slovo profilaxia 😀 ,3 h od podania fraxiku sa zoberie krv a ukaze ci si sparvane nastavena na fraxik,mne na zaklade toho vysetrenia dali az na 08

zibi
17. sep 2014

@malickaberuska ved uvidis..je mozne ze ti v tomto smere nemusia zistit nic ..potom je to fakt bud spermie alebo treba skusat kkym to nevyjde.ale ked nemas tieto veci vysetrenie tak si to daj vysetrit
este ma na napadli protilatky ANA aj tie su dolezite a mozu sposobit aj potrat ked su silno zvysene 😖

diska
17. sep 2014

@malickaberuska to vsetko co ti radi zibi ,ti spravia v medirexe v Ba ,mas to tma vsetko v kope , nasladne to zhodnotia ti vedia aj nastavit liecbu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre