Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
1. okt 2014

@bergalm to preto mi dnes neodpisal..ale hadam si na mna zajtra najde cas..🙂

evadek
1. okt 2014

@buba08 tak tak..aj ja som prvy krat s kortikoidov pribrala...le hned to islo dole...:(..ale kazda sme nejaka....len je to na nervy, ze mi momentalne z liekov nechuti jest...a takto veru nepriberiem 😀

bergalm
1. okt 2014

@evadek je to mozne aj my sme na neho cakali sestricka sa ospravedlnovala,ze je na sale no nic tak snad pri KETE bude odpocinuty a posnazi sa ....

evadek
1. okt 2014

@bergalm a dovtedy mi odpise 😀 😀 😀 .... jasne neboj...to on berie zas zodpovedne 😉

cmudlo
2. okt 2014

Dievcata, ja som do teraz mala z Crinonu taky vodnaty vytok...sem tam nejaka mala hrudka. Dnes mi (pri stolici) vypadla aj taka dost velka hruda akoby zrazeneho toho kremu crinone. Stalo sa vam to uz? Som 10 den po vklade...

zibi
2. okt 2014

baby tak nakoniec mi doky na moju otazku ci staci na tu ecoli napisal OK 😀
tak asi staci 😝

tixx
2. okt 2014

@cmudlo ano stava sa to,je to normalne, mne aj Stelcl povedal,ze ten Crinone sa casom zacne zrazat. takze ho kludne ber dalej 🙂

cmudlo
2. okt 2014

Nie je nahodou utrogestan lepsi?
@tixx

tixx
2. okt 2014

@cmudlo ja neviem, ja som mala len Crinone...Utrogestan som nikdy nebrala,ale pocula som od bab, ze strasne vyteka, pocas celeho dna. Ja na Crinone nedam dopustit, mne sa zda uplne super, ze si ho vecer dam a mam pokoj 🙂

cmudlo
2. okt 2014

@tixx no ja som uz utrogestan brala ale takmer 3 roky dozadu...a pomohol 🙂 a teraz mam crinon a citala som ze ma menej progesteronu, alebo nieco take...

timona
2. okt 2014

Baby, akej kvalitzy vam vkladali embrya?mne pokazde najvyssej kvality a nic z toho...

tixx
2. okt 2014

@cmudlo ja si myslim,ze ked ti ho lekar predpisal,tak vie co robi...ja som sa v tomto fakt uplne spolahla na lekarov z Brna a uz som pravdepodobne v 7tt...dnes sa dozviem mozno uz aj TP. A crinone mam brat do 10tt podla Stelcla.

ludinka
2. okt 2014

@tixx a o ktorej mas dnes sono?
mne dal moj dr TP podla dna OPU a aj podla sona to presne zodpoveda 😉

@cmudlo podla mna se ten crinone dokaze lepsie vstrebat do tela a preto staci aj mensia davka progesteronu ako pri utrogestane 😉

kama2
2. okt 2014

@timona mne vkladali HB/1 na 5.den a nechytili sa, o 2 mesiace opat HB/1 a vyslo to...takze nevzdavat 😉

tixx
2. okt 2014

@ludinka idem tam na 11tu, ale nemam plateny termin, takze si tam mozno chvilku budem musiet pockat,ale nevadi. No ja tiez pouzivam jednu kalkulacku http://www.ivfconnections.com/forums/content.ph... - tam si zadam den ET 5-dnovej blastocysty, a podla toho to zatial ratam. moj lekar mi zatial nic nepovedal,on je celkovo taky prilis opatrny, a aj tehotensku knizku dava az po 12tt. tak som zvedava,co sa dnes dozviem 🙂 v podstate by som podla tej tabulky mala byt dnes 6tt+4, ale tak ono sa to moze poposuvat trochu asi 🙂

ludinka
2. okt 2014

@tixx aj moj gyndos mi tiez dal knizku az v ked som bola 12+4 a vtedy aj urcoval TP, mas este cas 😉
srdiecko som mala ked som bola 6+2 🙂

timona
2. okt 2014

@kama2 a davali ti pri vklade cerstvych embryi pregnyl?

ludinka
2. okt 2014

@timona pokial viem tak v rf pregnyl nedavaju pri vklade, mne davali len dva dni pred opu, potom uz nie

haimi
2. okt 2014

@cmudlo Ano mne sa to stalo, ked sa mi spustila mrcha. Pozerala som na to ako puk 😉

cmudlo
2. okt 2014

@tixx tak to je super! Blahozelam!

cmudlo
2. okt 2014

@haimi hm...tak pravdepodobne je to predzvest toho, ze sa spusti aj mne ☹

evadek
2. okt 2014

@tixx daj vediet potom ako si dopadla 🙂drzim palce 🙂

evadek
2. okt 2014

@tixx @zibi tak odpísal mi Štelcl ..vraj to je naozaj z toho medrolu, že je agresívny na žaľúdok ...že si mám nasadiť helicid ,alebo obmedziť dávku medrolu...no to sa bojím ....keďže ta imunita je zla...
Takže idem brat helicid...

crazybabenka
2. okt 2014

baby...pichala niektorá puregon?

balance
2. okt 2014

Baby, tak som objednana na zac.novembra na konzultaciu, chcem sa spytat ak by bolo vsetko OK, co podla vysledkov zatial mame, je mozne ze by som sa dohodla s dr. na stimulke, hned v ten den dostala lieky a mohla by som zacat stimulovat este v novembri (ms mam dostat 21.11)? Neviem ako to tam chodi a preluskavat sa tymito prispevkami je dost narocne... Inak neexistuje nejaka skupina ohladom Reprofitu?kde by boli konecne oznacene prispevky a baby by sa nemuseli pytat stale to iste. Ak ano, prosim vas pridajte ma.

evadek
2. okt 2014

@balance ano..moze si s tebou dohodnut hned stimulku na najblizsi cyklus 🙂

tinkatinulka
2. okt 2014

@balance ak budes mat vsetky vysledky a bude z toho jasne kde asi je problem doktor ti navrhne tu najsetrnejsiu veriu liekov, pravdepodobne clostil+niečo..ale ine lieky si možeš zhanať už teraz..aby si mala Pregnyl, utrogestan prípadne nieco iné čo berieš..

balance
2. okt 2014

@tinkatinulka no my mame len jediny problem nemam uz vajickovody, inak ziadne ine problemy nemame... nikdy som nebola stimulovana, nezaoberala sa ivf a v podstate som v tomto novacik... Na co potrebujem pregnyl? utrogestan?

tinkatinulka
2. okt 2014

@balance pregnyl mas injekciu ktorá sa 36 hodín pred odberom pichá aby dozreli a uvolnili sa vajíčka z folikulov v presný čas.utrogestan je progesteron ktorý užívaš od dna odberu do cca 12 tyžden tehotenstva
takže ked máte oki spermiogram a ty nemaš žiadne imuno, hemato a podobné problémy bude to tutovka na 1x.držím palce

diska
2. okt 2014

@evadek ahoj a kolko mas teraz toho medrolu? Ja mam 12mg denne ,jedine co so si vsimla ze co ho beriem som suchudla trosku ale mne jest chuti 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre