Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
11. aug 2012

@kukulik30 mne to dr. povedala 🙂))) 😀

kukulik30
11. aug 2012

@melisska ahaaaaaaaa, som nepamatala 😀 ale viem, ze mi to niekto hovoril 😀 skleroza 😝

melisska
11. aug 2012

@kukulik30 nemas spania 😀 ja som sem prisla kuk a caka ma hodina cvicenia 😝

melisska
11. aug 2012

da sa aj u nas kupit orgalutran- pytala som sa v lekarni v madarase-34 eur, no a ten clostilbegyt mi dali tiez na cesky recept, a dva kusy a platila som len 8,20 😵

kukulik30
11. aug 2012

@melisska takze ich recept sa da pouzit aj tu na SVK? super!
a za orgalutran celkom dobra cena...este menej ako v cechach, tam je to 1009CZK, nie? cize v prepocte na EUR viac

melisska
11. aug 2012

@kukulik30 ano, ani to tam v lekarni neriesila a doniesla dve krabicky, a ja ze su tam dve? ona pozrela-ano 😎 je to super

melisska
11. aug 2012

idem cvicit 😝 😀 😀 😀 pa zatial

rot
11. aug 2012

@deinad tak to je asi iný "zážitok" dva týždne. ☹ Ja som mala čas týždeň po správe, že ide o MA to nejako spracovať a psychicky sa pripraviť na nemocnicu, takže potom ten jeden deň nebol taký hrozný. Inak, tá imunológia v Prahe (prípadne v Brne) možno čaká aj mňa, ešte uvidím, ako dopadne konzultácia v RF a potom tam možno pôjdem.
Dievčatá, v RF nedávajú utrogestan automaticky, alebo som to iba zle a letmo prečítala? A ešte som sa chcela spýtať, punkcia sa u nich robí v narkóze alebo nie? Zdá sa mi, že istý čas sa tu písalo, že bez, ale nie som si istá.

rot
11. aug 2012

@evulatko ďakujeme za tip, ja už to čítam.

evulatko
11. aug 2012

@rot, doktorka je moc fajn a rekla bych, ze dukladnejsi, nez v Podoli🙂 Muzes ji zkusit napsat, pokud nema zrovna dovcu, tak odpovida hodne rychle: Karin.Malickova@lf1.cuni.cz. Tak hodne stesticka🙂)))

evulatko
11. aug 2012

@rot. Utrogestan davaji podle me kazdemu a na odber jsem ja osobnë nekdy sla v narkoze a nekdy ne, podle toho, kolik bylo vajicek🙂 Kdyz treba dve, tak bez narkozy, da se to v pohode prezit🙂

tinka9075
11. aug 2012

@javi37 krásne 5vajíčok budem držat palce nech sa všetky oplodnia 🙂 🙂

rot
11. aug 2012

@evulatko ďakujem pekne 🙂 . Už som si to tam prelúskala dosť hlboko dozadu a určite s ňou budem konzultovať. Budúci týždeň nám budú robiť rozšírené geneticko-hematologicko-imunologické vyšetrenia, tak by som jej potom napísala výsledky a objednala sa k nej na dorobenie toho, čo bude chýbať.
Aha, tak je to s tou narkózou... Dík za objasnenie 🙂

melisska
11. aug 2012

@rot utrogestan davaju stale 😉 a OPU je v narkoze 😀

rot
11. aug 2012

@melisska tak to je fajn 😉 . A čo sa týka OPU a anestézie, vraj ak je málo oocytov, tak nie vždy 🙂 . Ale to len tak pre info, ktovie, či budem mať ešte punkciu...

melisska
11. aug 2012

@rot citala som tu, ja som mala stale vajok na 10 ks, tak som mala stale narkozu 😉 asi lepsie ako bez nej, neviem

rot
11. aug 2012

@melisska jasné, ja som tiež zatiaľ mala vždy od 4 do 7, pri relatívne malej a krátkej stimulácii. A anestéziu si celkom užívam, teda tú veselosť po nej 😀

melisska
11. aug 2012

@rot no to mi neehovor 😀 uz aby som sa bala co po nej vypustim z pusy 😀 😀 😀

rot
11. aug 2012

@melisska 😀 ja som už tiež všeličo porozprávala. a všeličo vtipné počula rozprávať 😀 😀

melisska
11. aug 2012

@rot naposledy som povedala, ze ked je uz po a vsetko vporiadku, tak uz si mozem dat aj slivku 52 😅 😅 😀 😀 😀 a pamatala som si to, tak som sa hanbila, ale nikto, nic nespomenul 🤐 😀 😀 😀 😀

lulu10
11. aug 2012

@melisska ja som raz po narkoze rozpravala o marihuanovom caji 😅 bozinku to bola hanba, a to som sa s tym nikdy osobne nestretla, vobec neviem kde sa mi to v hlave zobralo...

rot
11. aug 2012

@melisska 😀 😀 😀 tak to sa museli dobre baviť. Ja si zvyčajne nepamätám, ale mm ma čakal vždy v izbe, takže sa bavil a následne keď už som bola po opici, referoval 🙂

rot
11. aug 2012

@lulu10 všemocné podvedomie 😀 😀 . To si už tuším tromfla aj melissku 😀 .

melisska
11. aug 2012

@lulu10 nevyhovaraj sa 😀 😀 😀

lulu10
11. aug 2012

@rot este teraz mi je trapne ked si nato spomeniem 😀

rot
11. aug 2012

@lulu10 nič si z toho nerob, oni sú podľa mňa zvyknutí. Jedna zlatá kočka riešila po narkóze prdenie, to som dostala fakt záchvat smiechu 😀

brita
11. aug 2012

@rot V reprofite davaju utrogestan automaticky a punkcia sa robi urcite vzdy len v narkoze, aspon co ja viem 😉

rot
11. aug 2012

@brita ďakujem pekne. A ešte mi napadlo, manžel čaká kde? V čakárni, či v izbe?

brita
11. aug 2012

@rot Moze aj v izbe, ak tam nik nie je, iba ty. 😉

macko79
12. aug 2012

@javi37 A to vinko vazne pomaha na sliznicu nerobi to ziaden problem spolu s liekmi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre