Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sarasota
28. aug 2012

ahojte kocky.Tak vcerajsia konzultacia v Brne za nami Neviete prosim Vas ci menopur stoji menej na slovensku alebo v Cechach.Hor sa do 4 boja zacinam zaciatkom septembra vsetkym Vamprajem na teste kolajnicky

ria191
28. aug 2012

@sarasota menopur je drahý na Slovensku, ako lacnejšiu alternatívu dávajú merional a myslím si, že merional jedna ampula na Slovensku stojí okolo 30 € a menopur je podstatne drahší

holly74
28. aug 2012

@sarasota Ahoj, myslím že ceny ČR a SR sú porovnateľné, ale ako píše @ria191, merional je lacnejší (v ČR aj v SR, kukni cenník liekov čo má reprofit na stránke, ten merional je cca o polovicu lacnejší, pričom účinné látky sú tie isté) Ja som teraz platila za 10 ks 75 iu merionalu (teda 1 krabica s 10 dávkami) cca 100 eur.

ria191
28. aug 2012

@holly74 aha takže jedna ampula 10 € tak to je super ja som asi za tých 30€ mala tri ampule bolo to už dávno takže si to nepamätám 🙂, ale táto správa ma veľmi potešila 🙂

holly74
28. aug 2012

@ria191 to som rada 😉

rienok
28. aug 2012

@sarasota ja neviem čo je kde lacnejšie ale ja som si vždy nafasovala lieky v Reprofite a čo ostalo som vratila.... platila som cele spolu pri ET a zdalo sa mi lacnejsie ako ked som si tu na SK kupovala injekcie 😝

ria191
28. aug 2012

@holly74 a ty si ho kde kupovala?

holly74
28. aug 2012

@ria191 Jednu krabicu v RF dolu v lekárni , a kedže mali len tú jednu poslednú tak mi urobila výpis z receptu a druhú mi na základe toho receptu objednali v lekárni tu v Blave (ja mám predpísané 150 iu denne, preto potrebujem 2 balenia).

ria191
28. aug 2012

@holly74 a 1-1-1 clostylu k tomu? to máš asi tú zlatú strednú cestu 🙂

sally2401
28. aug 2012

ja som stimulovala clostylom 5 dní 2-1-2 a 3 injekcie bravelle (1200 CZK) a mala som 10 vajíčok a 6 sa oplodnilo, 2 mi včera vkladali už ako blanococysty.

nelly3
28. aug 2012

@sarasota
ja som dostala v brne hned aj menopur, ale zohnala som si na SK 10 ks za 50€ a tie im najblizsie vratim spat, usetrim aspon nieco.

nelly3
28. aug 2012

@sally2401
takze 4 ks mas zmrazene? platila si kolko presne za vsetko? to sa plati vsetko pri vklade vsak

holly74
28. aug 2012

@ria191 nie, bez clostylu...no uvidíme aká cesta to bude 😉
@sally2401 pekná úrodička na takú stimulku, super... Držím palce nech to vyjde...teda rozumiem tomu že si teraz práve čerstvo po vklade?

sally2401
28. aug 2012

@nelly3
platila som to pri vklade 24200 CZK všetko spolu s injekciami + okolo 350 CZK za 3 balenia clostylu v lekárni v Brne, a to nám dal Dr. Machač ešte zľavu 2000 CZK, to by sa mi v BA nestalo. No a ešte budem platiť za zamrazenie to mi asi pošlú tento týždeň mailom

sally2401
28. aug 2012

@holly74 áno čerstvo po vklade takže doma kokrujem mám dovolenku dnes a zajtra je sviatok, tieto dva dni mi kázal byť v kľude a potom môžem normálne fungovať. No na 8x už by sa to mohlo aj podariť.

rienok
28. aug 2012

@sally2401 ahoj, ja som vzdy po vklade lezala doma a teraz naposledy sme isli do lesa opekat 😎 no a mam bambulku v brusku 😵

deinad
28. aug 2012

@tinka9075 veru, mas pravdu, tiez som mala z nich pocit, ze su davno pred nami aj s vysledkami, so skusenostami a hlavne Ti povedia veci na rovinu...u nas len vychvaluju raz sliznicu, inokedy vajicka, potom embrya, vsetko super a nic z toho..mne povedali rovno, ze mam sancu 10% co nie je bohvieco, ale hlavne ze sanca je, no nie 🙂

deinad
28. aug 2012

@ria191 ahoj, drzim palceky 🙂, ja som si z Brna doviezla rovno clostil aj prednison a pichat budem menopur a ten mi ostal nastastie z predchadzajucej stimulky..musim uzivat vitaminy na zlepsenie kvality vajicok, takze u mna to pripada do uvahy az november-december, akym protokolom ides a ake lieky budes brat?

tinka9075
28. aug 2012

@deinad presne tak ja som tiež za to nech mi povedia na rovinu na čom sme 🙂 🙂 ja mám všetko super a bábo nikde 😒 a muž mi povedal že sme mali íst hned do brna a nie sa tu jedovat v slovenských centrách 😉 😉 neboj budeš tehulka a potom maminka budeš sa tešit z bábetka 🙂 🙂

deinad
28. aug 2012

@sally2401 fuha, tiez ma caka najblizsie uz 8-mi vklad..tak drzim silno paste, nech to vyjde 🙂 resp. verim, ze to uz vyslo 😵

ana79
28. aug 2012

ahojte tak mna caka zajtra opu tak som zvedava co to bude zac....ako sa hovori do tretice vsetko dobre....

zlatanka30
28. aug 2012

@tinka9075 tesim sa ,ze ides do Brna

tinka9075
28. aug 2012

@zlatanka30 aj ja sa teším velmi verím že sa pohneme dalej 🙂 🙂

zlatanka30
28. aug 2012

@tinka9075 neboj stastie si sadne aj na teba.ja som verila od zaciatku ,ze to tam vide a pozri 🙂

tinka9075
28. aug 2012

@zlatanka30 ja verím ešte chcem íst na vklad máme troch v mrazáku ale idem sa poradit do Brna velmi neverím že to z mrazákmi vyjde muž mi povedal že sme mali íst hned do Brna 🙂 🙂

zlatanka30
28. aug 2012

@tinka9075 ja som presne to iste hovorila mojmu muzovi.nikdy nehovor nikdy ,ze by to nevyslo z mrazakov 😀 ani ja som im neverila

tinka9075
28. aug 2012

@zlatanka30 len ja chcem vkladat všetky tri ak sa rozmrazia muž sa smeje a že budú trojičky 😀 😀

nelly3
29. aug 2012

uspesne hlasim 1DC, idem si volat na utz, manzelik so mnou nemoze ist tak pojdem busom, baby radte ved ja sa tam stratim 😀 vystupim na UAN Zvonarka a potom? asi nejaka mhd, ale priamo tam nic nejde, musim prestupovat, nejake rady 😉 alebo si zoberiem taxik hmm?

sarasota
29. aug 2012

babulky dakujem Vam vsezkym za odpovede ja mam clostil 1-1-1 plus 150 menopuru mam rostrusenu sklerozu a celiakiu vzdy na 2 alebo 3 den po vklade mavam priznaky ako pri chripke na slovensku to nikoho nezauimalo a Stelcl povedal ze mi da pri vklade solumedrol tu je vidiet snahu pevne verim ze v Reprofite sa dockame vsetky 2 ciarok a ak nie tak my v pondelok mame zaverecne sedenie u psychologa a sup do poradovnika na osvojenie

sarasota
29. aug 2012

ahoj @ rienok ako krasne Ti pribudaju tyzdne si taky moj vzor ze ked sa nevzdame tak sa dockame zelam vela zdravicka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre