Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
19. sep 2012

@horalka79
ale za stimulaciu fakturu co mam je v czk, na recepcii mi povedala, ze ako chcem ci v czk alebo v eur a ja ze v czk, tak teraz neviem, ci si tam zavolam a opytam sa, alebo sa nato vykaslem

melisska
19. sep 2012

@nelly3 ja mam tak isto 2 pejety na rok, ale mame len 1 pejetu č. 1, ale to je jedno či 1 embryo, alebo 2 stoji to 250 eur:/

melisska
19. sep 2012

@nelly3 este v zmenarni vyjde 5000CZK okolo 220 eur...

horalka79
19. sep 2012

@melisska a mozno keby sme poziadali o vystavenie FA v czk tak usetrime cca 45 Eur?...ako v porovnani s tym, co sme platili, to je par korun..ale preco zbytocne darovat , ak nemusime,hm?

nelly3
19. sep 2012

@melisska
ale ked to platim cez internet banking, cez ucet - je devizovy kurz a ten je najvyhodnejsi, cez zmenaren su to valuty.

nelly3
19. sep 2012

@horalka79
no skusim tam zajtra zavolat a potom vam poviem ci sa to tak bude dat. 45€ to mam 1 topanky na jesen he-he 😵

horalka79
19. sep 2012

@nelly3 OK, cinkni a daj vediet pls, potom im vsetky tri napiseme do mailu, ze kceme v CZK ak to pojde a bude to podla ich netoveho cennika, cize 5000 Kc 😉 sa potesia...
(Dost som uz pravdepodobne preplatila na FA za stimulaciu v EUR,tak preco este viac)

nelly3
19. sep 2012

@horalka79
a preco si si nepytala fakturu v czk? lebo ja som sa na recepcii pred vkladom nato pytala, ze chcem fakturu v czk, a ze oki, ze vystavia mi v czk alebo v eur, ze ako ja chcem 😉

horalka79
19. sep 2012

@nelly3 Najprv mi bol doktorkou poslany len EUR cennik, tak som sa tym riadila. CZK som nasla az neskor na nete ked sme uz riesili. Bola som v tom, ze to preratavaju kurzom, a nie ze maju pevne stanovene ceny pre cudzincov a svojich. V Czk sa mi zdal nizsi, ale nevedela som ci ku komplet IVF 26.000 sa priratavaju este nejake lieky,ake a tak.. Az tu som sa docitala, kolko platite.. My sme polku uhradili osobne, druhu uhradime prevodom.. tak nic, smolka.

sarasota
19. sep 2012

ahojte takze dnes mame 2-8bunkove,2-7bunkove,2-6bunkove a2-4bunkove.Chcem sa spitat tie 7 bunkove to je v poriadku nedelia sa 2,4,6,8 buniek

rienok
19. sep 2012

@sarasota je to v poriadku ja som takto mala niekolkokrat... neboj mas tam pozehnane drobcov 😉

mirinda10
19. sep 2012

@holly74 ja ked som sla na 7mi pokus, tak som povedala Stelclovi, ze toto je posledny pokus s mojimi vajickami bud sa prebudia alebo idem na darcovske vajka, asi si uvedomili, ze ich vymenim 😎 a podarilo sa

melisska
19. sep 2012

@rienok ahoj moja, tebe vkladali po PK? lebo som niekde citala, ze 3 😀 a jedna morulka?...neviem presne

mirinda10
19. sep 2012

@sarasota ano tak ale tie 7bunkove su stale ok, horsie to bude co su 4bunkove ta sa trosku pomalsie delia ale 8,7 a 6 je stale super

rienok
19. sep 2012

@melisska ahoj zhruba pred rokom ( asi v juni som bola) mi vkladali 3 ale len 3-dňové lebo som mala len 3 embryjka... ale to bolo kvoli tomu ze to bolo uz 7 IVF

melisska
19. sep 2012

@rienok aha, ved ja som zabudla, ze si po kete, hlavicka derava 😀

rienok
19. sep 2012

@melisska drzim palceky 😉

melisska
19. sep 2012

@rienok Dakujem 😉

ana79
19. sep 2012

@nelly3 no mne poslali na 250 eur za 1 embryo....uz som to aj zaplatila

sarasota
19. sep 2012

babulky velmi pekne Vam dakujem za odpvede uz som spokojnejsia.Neviem cim to je ale teraz som ovela kludnejsia ako u predchadzajucich IVF asi je to zmenou centra.V piatok vklad a potom budem mat dovolenku az do stredy. Predchadzajuce IVF-ka som bola vzdy mesiac doma.Teraz chodim do prace a po psychyckej stranke je to ovela lepsie nie je casu dumat co a ako bude .Vsetkym snazilkam zelam pevnu volu a nevzdavat sa .Dockame sa vytuzenych deticiek.

melisska
19. sep 2012

@sarasota drzime palceky 😉 🙂

tinka9075
19. sep 2012

@hora_lka ahoj ako dúfam že si ok 🙂 som na teba myslela verím že všetko dobre dopadlo 🙂 🙂

melisska
20. sep 2012

Aj ja mam z tych horaliek 😀 😀 😀 este, ze ich mam rada, verim aj ja že to dopadlo super horalka🙂 a horalka 79 bude mat vklad?

hora_lka
20. sep 2012

@tinka9075 ahoj, dnes uz je dobre, ale vcera strasne bolesti.. OPU v pohode, akurat mali problem kde a ako mi vziat kvr, nechala som zily doma 🙂 sa ma pytali preco som aj tie nezobrala na vylet ...opu robila dr. Vitouskova, veeelmi mila, prisla aj pred a 2 krat po .. odchadzala som o 12tej, celkom v pohode, neviem co sa potom stalo, asi ma dorazila ta ich hrkotava dialnica, uz doma som pre bolesti ani z auta nevedela vystupit .. o 6 vecer som volala dr. ze co s tym, chcela aby som prisla na infuzku do Brna, ale ta cesta bola v tej chvili pre mna nepredstavitelna, 2 brufeny to nejako spravili, ale bolo to priserne .. nevedela som sa ani otocit na posteli a rano som sa zobudila ako lezim na bruchu 🙂 takze dnes este citim brucho, ale to co bolo vcera je dufam prec .. ozaj, na to najdolezitejsie som zabudla, vybrali mi 14 vajicok, 10 bolo zrelych .. co s nimi dalej, budem vediet dnes poobede .. ako sa mas Ty? choroba dufam ustupila .. dakujem za drzanie palcov

hora_lka
20. sep 2012

ahojte, vcera OPU, vecer bolesti, dnes uz lepsie..14 vybranych vajicok, z toho 10 zrelych .. dalsi vyvoj dnes poobede, tak nech embryjka robia co maju 🙂

hora_lka
20. sep 2012

@melisska ach tie horalky 😀 horalka79 uz mala vklad, ja budem mat vklad v pondelok

nelly3
20. sep 2012

vyúčtování léčby je pro Slovenské pacienty opravdu v CZK měně, je to taková "sleva" pro Vás.

Kryokonzervace embryí a další poplatky spojené s kryobankou jsou pro všechny zahraniční pacienty v měně EUR a to z toho důvodu, že platby probíhají bankovním převodem.

S pozdravem

nelly3
20. sep 2012

to je ohladom toho mrazenia baby, ze takova sleva 😀 😀

nelly3
20. sep 2012

@melisska
ako sa citis? ja uplne normalne, uz mi hrabe z toho pozorovania, necham to uz tak lebo pezinok to isti 😀 a uz som aj v praci, snad pridem na ine myslienky

hora_lka
20. sep 2012

@nelly3 dakujem za upozornenie, takze si v pondelok budem pytat fakturu v CZK .. a platit budeme prevodom, podla mojich vypoctov asi 1280 EUR, brala som od nich 3 orgalutrany + PK + ICSI ..uvidim co vypocitaju oni, ale malo by to byt takto a tak sme sa aj bavili priblizne o tejto sume na konzultacii

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre