Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
20. okt 2012

@panarka Kedy mas OPU???

tinka9075
20. okt 2012

@tinkatinulka hladkaj bruško nech sa babulko pekne uchytí 🙂 🙂

sarasota
20. okt 2012

@tinkatinulka dakujem. Nech sa pekne zahryzne na 9 mesiacov

sarasota
20. okt 2012

@ chcem sa spitat tehulky ste na Pn alebo chodite do prace

panarka
20. okt 2012

@falin Ahoj, ďakujem veľmi pekne za podporu. Folikulky boli pekné mám ich 6 neviem či to nie je málo ale vďaka aspoň za 6 ešte aby tam boli aj vajka. Všetkých šesť bolo približne vo veľkosti 17-18mm, tak myslím že by to malo byť v pohodke, v pondelok idem na OPU tak dúfam že všetk odopadne na výbornú. Ty už máš za sebou IVF?

panarka
20. okt 2012

@tinkatinulka Ahoj, ako sa cítiš mamička? 🙂 Držím veľmi palčeky na najbližších 9 mesiacov. Kedy máš teraz prísť na kontrolný UZ?Ja idem na OPU v pondelok, tak dúfam že budú super vajka a aj sa budú pekne vyvíjať...musíme veriť že to bude všetko super 🙂 Chcela som sa ťa spýtať, doktor zakázal jesť a piť od polnoci a čítala som ešte že nemôžeš prísť namalovaná? Doktor nič také nespomínal tak teraz neviem. Pravdepodobne keď ti robili OPU tak manžel tam byť nemohol ale potom keď tam budem ešte ležať tak tam môže byť so mnou alebo až po tých cca.2 hodinách? ☹

tinkatinulka
20. okt 2012

@panarka Ahoj, na operacnom same som bola sama a cakal ma v izbe kde som potom vegetila, takze sme bolo skoro stale spolu. Ano nejest, nepit a nenamalovana.To hned pred salou sa pytali.V izbe pojdes do kosele a papuciek, zoberu ta na sal na 15 min a sup naspat na izbu, po hodke dosiel doktor povedat co a ako.Na sale este beru krv pred uspatim.
Sup sup a vklad bol cely za 5 min hotovy.Nech sa dari, zajtra už len veget aby ti nepopraskali foliky. 🙂
Cítim sa super, zmiešané pocity ale aj drahý ma už volá tehulka tak to pekne znie, kontrola 02.11.

nelly3
20. okt 2012

@panarka
to kde bolo pisane, ze prist nenamalovana 😕 tak to ja som vzdy bola namalovana. ked je volne miesto na izbe, mozem tam byt s tebou aj manzel/partner, ja ked som bola nebolo volne, takze cakal na recepcii.

horalka79
20. okt 2012

@sarasota ahojky, ja pracujem, aj ked len 4x do tyzdna, vecer byvam celkom unavena. Doma by ten cas ale ubiehal ratam este pomalsie.

horalka79
20. okt 2012

@sarasota jej,superrr, gratulujem k srdiecku! ! 🙂 🙂 🙂

panarka
21. okt 2012

@tinkatinulka ahoj, tak som veľmi šťastná aj za teba, že ide všetko na jedničku 🙂 Snažím sa odpočívať, už aj včera, ale neviem sa už dočkať i keď vždy tam tá obava je či tam tie vajíčka budú a či budú silné....Ale všetko je tak ako má byť a dúfam že už prišiel i náš čas aby sme mali bábätko 🙂 .....Ty sa teraz hlavne šetri aby sa ti pekne uchytilo mimi a boli ste krásna rodinka.

panarka
21. okt 2012

@nelly3 Ahoj vieš čo čítala som to tu na fóre že treba prísť nenamalovaná i tinkatinulka mi to potvrdila že sa jej na to hneď pýtali. Tak neviem možno záleží od sestričky keď teba sa nikto nepýtal....ale v podstate je to jedno, hlavne aby sa podaril zákrok a splnil sa nám sen 🙂

tinkatinulka
21. okt 2012

@panarka Ano ano oddychujem ako sa len da až som z toho nesvoja, kopa práce na stole aj doma by sa dalo ale nič nerobím len sa povalujeme a odpočívame 🙂 zajtra na teba budem mysliet.

sarasota
21. okt 2012

@horalka79 dakujem. 🙂 aj mne to ubieha v praci rychlejsie nuz len kazdy 2 tyzden tahame aj sobotu ako vcera a este som sa musela aj vela krat zohynat a potom mi nebolo moc dobre.Chcela som vydrzat do dalsieho sona ci je vsetko v poriadku ale zase ak by sa nedajboze nieco stalo tak si to budem vycitat.

tea284
21. okt 2012

@sarasota mne lekár odporučil PN, nemám síce fyzicky az tak náročnú prácu ale psychicky stres je na dennom poriadku. Mame nového šéfa, starého mladenca a ten nevie čo so sebou 😉.

leamax
21. okt 2012

ahojte dievcata
prepacte, ze som vam sem vpadla, len sa chcem spytat jednu otazocku - mala niektora z vas PICSI? ak ano, tak mali ste to napisane aj v tej sprave z ET, ze bola pouzita metoda PICSI, alebo bolo napisane, ze bola pouzita metoda ICSI? dakujem, za vsetky odpovede

kaja81
21. okt 2012

@sarasota ja chodim do prace 😉

kaja81
21. okt 2012

@leamax ja som mala ICSI napisane 😉

leamax
21. okt 2012

@kaja81 a aj ste si ziadali ICSI, boli ste tak dohodnuti, hej?

melisska
21. okt 2012

@leamax ja som mala ICSI a bolo to aj v sprave 😉

leamax
21. okt 2012

@melisska dakujem. ja potrebujem vediet, ci tie, co ste mali PICSI, ste mali aj v sprave napisane PICSI

sarasota
21. okt 2012

@leamax ja som mala tiez ICSI a bolo to aj v sprave

melisska
21. okt 2012

@leamax nie namali sme PICSI-to robia ked je velmi zly spermiogram 😉 a vtedy sa mozno o tom porozpravat s dr. ci to odporuci

leamax
21. okt 2012

@melisska aby ste ma chapali - my sme sa s dr. dohodli na konzultacii na PICSI, ale v sprave z ET je napisane ICSI. preto sa pytam, ze ci sa to tam znaci, alebo jednoducho nas nepochopil, ci co a PICSI sa nerobilo

dakujem vam vsetkym za odpovede a zelam vsetkym uspesne IVF a zdrave babatka 😵

bibi24
21. okt 2012

@leamax to bude asi najlepsie, ked sa spytas priamo doktora alebo embryologa.

Inak, PICSI sa nerobi, ked je velmi zly spermiogram, resp. ked spermie su malo alebo vobec pohyblive. Vtedy to nema vyznam. Takze ano, robi sa pri zlom spermiograme, ale nie pri velmi zlom. Spermiogram musi splnat iste normy, aby to malo vyznam pouzit.

leamax
21. okt 2012

@bibi24 no jedine, dakujem. a nevies, ake parametre ma splnat spermiogram aby sa robilo PICSI?

melisska
21. okt 2012

PICSI je modifikovaná metóda ICSI (intracytoplazmatická injekcia spermie do vajíčka). Jej výhodou je, že na oplodnenie vajíčka sa použijú zrelé a najkvalitnejšie spermie, ktoré vieme pomocou tejto metódy izolovať. Použitie PICSI zvyšuje pravdepodobnosť úspešného oplodnenia vajíčka. U takto izolovaných spermií je aj výrazne nižší výskyt genetických anomálií, čo tiež zvyšuje pravdepodobnosť oplodnenia a ďalšieho vývoja oplodneného vajíčka (embrya).

Táto metóda je vhodná pre všetky páry, ktoré podstupujú IVF.

Hlavne sa odporúča v prípadoch:

- predchádzajúce zlyhanie oplodnenia alebo nízky počet oplodnených vajíčok po IVF-ICSI

- nízka kvalita embryí, alebo zastavenie ich vývoja

- vyšší výskyt spermií abnormálneho tvaru

- opakované potraty

melisska
21. okt 2012

@bibi24 no iste som to tak myslela, ked niesu pohyblive spermie asi ani icsi nie je 😕 co?

melisska
21. okt 2012

PICSI je modifikace metody ICSI, při které se k oplodnění používají pouze zralé spermie, které jsou specificky selektovány (vybrány) vazbou na gel hyaluronanu. Hyaluronan je látka, která obklopuje vajíčko a podílí se na vazbě vajíčko-spermie. Tuto vazbu vykazují pouze zralé spermie, u kterých byl prokázán výrazně nižší výskyt chromozomálních anomálií.

leamax
21. okt 2012

@melisska dakujem, presne toto som prave nasla. podla toho je pre nas vhodne prave PICSI

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre